Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felnőttél...Hogyan köszönsz a régi ismerősöknek? fórum

Felnőttél...Hogyan köszönsz a régi ismerősöknek? (beszélgetős fórum)


1 2
58. a14deb9047 (válaszként erre: 57. - Rochlitz Szilveszterné)
2011. febr. 6. 14:16
Az ötödikes tanítványaimat csak magázom, a kisebbeket akkor, ha rosszalkodnak. Néha nagyon jókat derülnek :)
2010. aug. 9. 11:43

Az időseknek én is ugyanúgy köszöntem. Ha szólt valaki, hogy tegezzem vissza, akkor oké, tegezem és szia vagy szervusz. A többieknek: általában a tegezés volt divatban, akár férfi, akár nő.

Érdekesség: volt egy osztálytársam általánosban, akit az anyukája magázott !!

2009. máj. 21. 14:10

Az időseknek ugyanúgy, mint gyermekkoromban.

A többieknek változó, van akit tegezek, van akit magázok.

2009. máj. 21. 01:02
Voltam már úgy annak idején, hogy 20-onéves illetőt jóval idősebbnek néztem, és lecsókolomoztam vagy jónapotoztam.. Egy szomszédunk, aki akkoriban 60 év körüli lehetett, kikérte magának, hogy jónapotot köszöntem neki, és nem csókolomot..
2009. máj. 12. 14:40
Ez a témám frissítést kíván :)
2009. márc. 17. 13:26
"Amikor én még kislány voltam" a házmester bácsinak csókolommal köszöntem. Ugyan abban a házban cseperedtem tinivé, egy ideig mind a ketten csókolommal köszöntünk, azután már csak Ő. Amikor anyám rámparancsolt, ne csókolomozzak mindenkit, jó ideig úgy éreztem egy üzletbe bemenve, mindenki engen néz, mert jónapotot köszöntem. Mostanában a gyerekeim párjai, a szomszéd fiatalok, és nagyon sokan tegeznek, nagyon élvezem, sokkal közvetlenebb, és az is igaz, lehet valaki tapló magázva is és kedves tegezve is. Anyám mondta gyerekkoromba, ha már ott tartasz, akkor mindegy hogy azt mondják, te marha, vagy azt, hogy maga marha.
52. 546185aeac (válaszként erre: 51. - 546185aeac)
2009. márc. 14. 07:53
Szóval apa is megmosolyogta már :)
51. 546185aeac (válaszként erre: 20. - 546185aeac)
2009. márc. 14. 07:53
Főleg a régi munkatárs azért furcsa,mert az utcán senki nem tudja, hogy apu munkatársa...szóval 50-60év körüli emberkék, én meg csókolom, mint régen...:) És annyira égő...:)Jó napot-ot nem kéne, sziát meg illetlenség...:)És már nekem is vicces, ha csókolomot köszönök neki,...főleg apának:)
2009. márc. 14. 07:48
:) DE sokan lettettek, miután leléptem, köszi :) Na még!!! :)
49. enjoy (válaszként erre: 45. - Vvicus)
2009. márc. 13. 14:54
Amikor először találkoztam párom édesanyjával jó napot-ot köszöntem neki, mire ő rögtön lehurrogott, hogy nehogymá'...köszönjek nyugodtan sziá-t és tegeződjünk. :) Nagyon megörültem neki és meg is könnyítette a dolgom. :)
2009. márc. 13. 14:27
Nekem a csókolommal azóta van bajom, mióta rám szólt emiatt a barátom. 22 éves lehettem a koleszban az ötvenes portásnak csókolommal köszöntem. A barátom félrehúzott és azt mondta, ha így köszönök, akkor ez a férfi arra fog gondolni, hogy hol csókoljam meg.. Tudom hülyeség, de ez nagyon mélyen megmaradt bennem :)))
2009. márc. 13. 14:16
Aki megengedi hogy tegezzem, azt letegezem. Nálunk a férfiak is "elvárják", hogy csókolomot köszönjön az ember. A kulturáltabbja viszont szívesen fogadja a "jó napot" módozatot. Szívesebben köszönök nekik "jó napot"-tal... Néniknek meg marad a csókolom.
2009. márc. 13. 14:14

Idős néniknek és bácsiknak szoktam csókolomot köszönni.

De amúgy én mindig úgy vagyok vele, hogy magázódva is lehet valaki tapló, míg tegeződve illedelmes.


Emlékszem, volt a lányomnak egy kis ovis társa, akinek az apja soha nem köszönt senkinek sem. Én nő létemre köszöntem neki,de soha nem viszonozta, aztán egyszer az utcán a lányomnak hangosan megjegyeztem, hogy látod, attól, hogy a bácsi, nem köszön vissza, attól mi még köszönünk mindig, mert ez így illő.

Onnantól kezdve hol köszönt, de nagyrészt inkább úgy tett, mintha észre sem vett volna.

45. vvicus (válaszként erre: 23. - Enjoy)
2009. márc. 13. 14:11
Én is megszoktam a "csókolom" köszönést. Akiket gyerekkorom óta ismerek, és jóval idősebbek, azoknak így köszönök. Új, idősebb ismerősöknek jónapottal. Anyóséknak csókolomot köszönök. Viszont van olyan, akit gyerekkoromban, mivel szüleim arra tanítottak, csókolomoztam, aztán találkoztam vele huszonévesen, és se a jónapot, se a csókolom nem jött ki, hanem kiszaladt a szia, aztán mentegetőztem, de rögtön mondta is, hogy nem baj, nyugodtan tegezzem.
44. d@nu (válaszként erre: 41. - McKenzi)
2009. márc. 13. 14:02
Én idősebb nők esetében nem vagyok gondban a csókolommal, de ugye gyerekként a férfiaknak is így köszöntünk. Mostanában azért tekergetem a nyelvemet egy ideig, hogy mit is mondjak idősebb uraknak. Sokszor úgy szoktam megoldani, hogy "szép jó napot" kívánok, ezzel és a hangsúllyal egy kicsit elveszem a "hivatalosságát". :)))
43. d@nu (válaszként erre: 40. - Hajnalfény73)
2009. márc. 13. 13:58
Nálunk anyum viszonylag laza ilyen téren, azt hiszem, talán 1 év után megitták a pertut a párommal. Apám csak akkor, amikor összeházasodtunk - 4 év után. Szegény férjem kapkodhatta a fejét, hogy most akkor kihez hogyan szóljon és ha mindkettőjükre vonatkozik a mondandója, akkor azt hogyan mondja. :D
42. McKenzi (válaszként erre: 40. - Hajnalfény73)
2009. márc. 13. 13:53
Nem tudom, attól függ milyen az após. Az enyém biztos kiakadna, mert már a "jó napot"-on is kiakadt...
41. McKenzi (válaszként erre: 39. - D@nu)
2009. márc. 13. 13:52

Ez jó:)) Azoknak köszöntem így, akik sokkal idősebbek voltak nálam és ragaszkodtak a tegeződéshez:))


Nálam inkább fordítva szokott lenni, én szívesen köszöntem hellót, egyébként magázódtam. Nőként nekem nehéz kimondani, hogy "csókolom" :)))

40. hajnalfény73 (válaszként erre: 38. - McKenzi)
2009. márc. 13. 13:48

Az unokák nálunk is tegezik a nagyszülőket.

Ami érdekes és kissé bántó is számomra, hogy apósnak az új feleségének a családja mindenki tegezi apóst.

Lehet, hogy nekem kéne változtatnom ezen és egyszercsak tegeznem kéne.

39. d@nu (válaszként erre: 38. - McKenzi)
2009. márc. 13. 13:27
A férjem a nagymamáját tegezve magázza - azt hiszem, ez a legjobb szó rá. Csókolommal köszön, de egyébként tegezve beszélnek. A nagyika a dédunokáknak engedi, hogy tegezzék, de 1 kikötés van: nincs szia, csak szervusz. :)
38. McKenzi (válaszként erre: 37. - Hajnalfény73)
2009. márc. 13. 13:25
Nálunk is ez van az apósom tegez, nekem magáznom kell. Ők is magázták a szüleiket. Viszont az unokák tegezhetik. Kíváncsi vagyok mikor fogja nekik azt mondani, hogy már ne tegezzék :)))
2009. márc. 13. 12:56

Én sokszor olyan kellemetlenül érzem magam, pl. egy áruházban, ahol tudom, hogy egykorúak vagyunk és magázva beszél hozzám. Persze tudom, hogy nekik ki van adva, hogy mindenkivel magázódniuk kell. De számomra furcsa.


Amúgy apósomat én is magázom, Ő meg simán tegez, viszont a szüleit Ő még magázta.

36. d@nu (válaszként erre: 33. - C20c593f1c)
2009. márc. 13. 12:56
:DDD
35. enjoy (válaszként erre: 33. - C20c593f1c)
2009. márc. 13. 12:55
:DDD Ez jó!
34. McKenzi (válaszként erre: 32. - McKenzi)
2009. márc. 13. 12:50
Ja és még annyi, hogy pont ezek miatt már én is figyelek, hogy magázzam az idegen húszasokat, holott nem rég (két éve!! :)) még teljesen természetes volt a tegeződés mindkét oldalról :))))
2009. márc. 13. 12:46

Ez a vicc jutott eszembe:


Magázva vagy tegezve?


A főnök aggódik a beosztottja miatt, mert 12-kor mindig elmegy valahova, 2-kor megérkezik, és újra leül dolgozni. Felbérel egy detektívet, hogy kiderítse, mit csinál közben.


A nyomozó másnap jelenti:


- János ismét elhagyta az irodát, beszállt a kocsijába, a házához hajtott és bent lepihent. Utána megebédelt a hűtőjében talált ételből és lefeküdt a feleségével. Ezután elszívott egyet a legjobb szivarjai közül és visszajött dolgozni.


- Én már azt hittem valami baj van. Ez nagyon egészséges!

- Khm... Megengedi, hogy tegezzem?

- Természetesen.


- Akkor elmondanám még egyszer: János elhagyta az irodát, beszállt a kocsidba és a házadhoz hajtott. Ott megebédelt a hűtődben talált ételből. Ezután lefeküdt a feleségeddel, elszívott egyet a legjobb szivarjaid közül, és visszajött dolgozni.

32. McKenzi (válaszként erre: 22. - Marjann)
2009. márc. 13. 12:45

Én meg a másik oldalról vagyok benne 32 évesen. A kicsivel fiatalabbak és a velem egyidősek hol magázva köszönnek hol tegezve. Rendszeresen fordul elő a pénztárnál, hogy egyikünk jónapotot mond a másik hellót.

Amúgy amikor a 26 éves lány magázva beszélt velem, most jöttem rá, hogy az azért volt fura, mert én tegeztem. Így csendőrtegezés alakult ki. Tehát, ha egy 35 éves letegez, azt nyugodtan tegezd vissza, mert ezzel ajánlja fel a tegezést.

31. enjoy (válaszként erre: 29. - Belle Morte)
2009. márc. 13. 12:41

Ha 60 feletti nincs is, de 50 feletti nekem is van. :) /60 feletti a szüleim esetleg.. :D/

Én is jobb szeretek tegeződni, de vkit képtelen az ember letegezni. Így van pl. a párom is a szüleimmel.

30. McKenzi (válaszként erre: 25. - Hajnalfény73)
2009. márc. 13. 12:39
Az biztos!! Az apósomnak csókolommal kell köszönnöm ....... Nekik a jó napot kívánok túl hideg, de igazuk is van, kár hogy nincs valami a kettő között. Volt egy lazább nyugdíjaskorú kollégám, vele maradt a magázódás, de kölcsönösen helló-val köszöntünk.
29. Belle Morte (válaszként erre: 23. - Enjoy)
2009. márc. 13. 12:37

Az enyém a volt tanárainak is, pedig idén lesz 45. :)


Amúgy én tegeződni jobban szeretek, az barátságosabb. Engem mindenképp tegezni kell. Van 60feletti ismerősöm, akit tegezek. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook