Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondási idő fórum

Felmondási idő (beszélgetős fórum)

2011. júl. 11. 19:36
Valaki?
2011. júl. 8. 10:39

Sziasztok!

Érdelkődnék, hogy ha pár hónapot dolgoztam egy cégnél, és én mondok fel egy jobb munka miatt, akkor mennyit kell ledolgoznom a felmondási időből?És nekem nem egyértelmű, hogy az a 30nap munkanap? És ha én év közbe váltok akkor a másik cégnél is újra indul a szabadságom, tehát újra az összes megjár?

Bocsi, ez az első munkám még tapasztalatlan vagyok, ilyen téren!

Ha valaki tudna tanácsot adni, szívesen venném!:)

17. Edó21 (válaszként erre: 16. - Cb82b220ce)
2010. jún. 24. 14:10
Bocsánat, lehet, hogy valamire nem emlékszem jól, mivel egy munkahelyi felmondás elég szar lelkiállapottal jár. Azt tuti, hogy megkérdeztem, hogy ha kapok végkielégítést, akkor hogy van.Az biztos, hogy mindjárt el lehet menni munkanélkülire, de előbb próbálj meg t-re menni.
16. cb82b220ce (válaszként erre: 15. - Edó21)
2010. jún. 24. 07:32
Nekem 2 hete is azt mondták hogy nem jár semmi...
15. Edó21
2010. jún. 23. 22:41
A munkanélkülivel kapcsolatban nem biztos,hogy nem kaphatsz, mivel mikor nekem felmondta, én megkérdeztem a munkaügyi központot, hogy mi van olyenkor, ha én mondok fel. Azt mondták, hogy semmi, ugyanúgy jár a munkanélküli a következő naptól, teljesen mindegy, hogy ki mond fel. Ez nem rég volt. Úgyhogy 99 % , hogy kapsz munkanélkülit. Mindenképp érdeklődj. Nagyon régen való igaz, hogy 3 hónapig nem járt semmi.
14. bobe2 (válaszként erre: 13. - Bobe2)
2010. jún. 23. 14:27
Ja és ha 1 évnél kevessebbet dolgoztál akkor nem vagy kötelezö felmondást letölteni.
13. bobe2
2010. jún. 23. 14:25
Én most töltöm a felmondásomat juni 7 én adtam be ,mivel még nem adtak ki az idei szabibol semmit elküldtek szabira és majd 1 én megyek a papirokért ,de ha te mondasz fel akkor el lehet menni betegállományba nem tudom bisztosan 30-40 nap amit a tb kifizet.passziv állomány a neve.
2010. jún. 23. 12:14
Megkapta a végkielégítést. Pont ez a lényeg. Ő akart leszámolni, de mondta, hogy küldjék el. Elküldték rendes felmondással.
2010. jún. 23. 12:10
Nem árt nagyon alaposan tudni hogy ilyenkor mi hogy van mert a munkáltató mindig keresi a kibúvókat.
10. cb82b220ce (válaszként erre: 9. - Szepszemu87)
2010. jún. 23. 12:10
Nála azért csinálták így mert nem akartak végkielégítést fizetni,ez már tény.Ilyen esetben én viszont a helyében nem írtam volna alá semmit,ha meg kiakartak volna rúgni akkor ahoz alapos bizonyítékok kellenek hogy miért akarnak kirúgni,mit hibáztam.
2010. jún. 23. 12:08
Jójó, de nem vagyok képes mindent eltűrni, akár munka akár nem. Szerintem a közös megegyezésbe belemennének, volt olyan aki bement az irodába és mondta, hogy küldjék el és úgy csinálták neki, mintha ők küldték volna el. Pedig neki még végkielégítést is fizetni kellett. Nekem csak nyavalyás egy hónap felmondási időm van.
8. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Szepszemu87)
2010. jún. 23. 12:06
Én is épp munkakeresésbe vagyok mert én se bírom már sokáig de inkább kivárom hogy legyen más vagy ők rúgjanak ki.Én semmi esetre sem mondok fel,hülyeség lenne.
2010. jún. 23. 12:05

Ha te mondassz fel 3 hónapig nem fizetnek segélyt,majd utána fizetnek úgy 20on valahány ezret.Ha közösmegegyezéssel mész el onnan vagy kirúgnak akkor fizetnek,3 hóanpig a fizud 60%-át kapnád meg.

Ha ott nehéz munkát találni én nem mondanék fel míg nem találok mást.

6. cb82b220ce (válaszként erre: 5. - Szepszemu87)
2010. jún. 23. 12:03
Biztos!Ez 1000%.Nem rég kérdeztem meg a munkaügytől.
2010. jún. 23. 12:02
Határozatlan idejű a munkaszerződés, és itt nálunk nem szokták letöltetni a felmondási időt. Csak kifizetik. Nos ha én mondok fel, akkor is kifizetik? Gondolom nem. A munkanélküliről ez biztos? Akkor nem kapok, ha én mondok fel. Nem könnyű errefelé új munkát találni, de keresem. Csak már nem bírom idegekkel, ami ott megy, úgyhogy felkészülök, ha úgy adódna, hogy elszakadt a cérna...
2010. jún. 23. 11:54

Igaza van az előttem szólóknak, a törvény szerint 30 napos felmondási idő minimum kell, hogy legyen, de a munkáltatónál töltött idővel arányosan növekszik. Arra figyelj még esetleg, hogy határozott idejű munkaszerződést nem lehet rendes felmondással felmondani.

Ha nem szeretnéd letölteni a felmondási időt, szerintem próbáljátok közös megegyezéssel megszüntetni a munkaviszonyt.

Nem tudom a felmondásod okát, de ha megteheted, szerintem inkább keress először új munkahelyet, azután mondj itt fel, nem lehet jó munkanélkülinek lenni.

2010. jún. 23. 11:42
Attól függ, hogy mi szerepel a munkaszerződésedben erre vonatkozólag. Általában - ha nincs kikötve más - igen, 1 hónap felmondási idő szokott lenni, de igazából a munkáltatótól függ, mert eltekinthet ettől is, ha úgy dönt.
2010. jún. 23. 11:39
Igen akkor is jár,de vigyázz mert ha te mondassz fel és netán szeretnél munkanélküli segélyt akkor azt nem fogsz kapni az első 3 hónapban,majd utána is csak 20on ezret...
2010. jún. 23. 11:36
Sziasztok! Légyszi segítsetek. Azt szeretném megtudni, hogy ha én mondok fel, a felmondási idő akkor is jár? Kerestem neten, de nem derült ki belőle egyértelműen. Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook