Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felhasználhatom így a párom adócsomagját? fórum

Felhasználhatom így a párom adócsomagját? (tudásbázis kérdés)

16. marc§ika (válaszként erre: 14. - Lilmo)
2010. febr. 1. 19:00

nem tudom,nekem nem csinálta meg a munkáltatóm,én csináltam meg magamnak míg gyeden voltam(bár közben felszámolták)január közepétől vagyok gyesen...kérdezd meg a munkáltatódat,elvileg nem szokták automatikusan megcsinálni csak ha kéri a munkavállaló,én így tudom...

Igen a gyest a MÁKtól kapod

15. lilmo
2010. febr. 1. 17:47
A páromnak 0 ft jövedelme volt. Kell neki adóbevallást csinálni?
14. lilmo
2010. febr. 1. 17:46
Akkor is megcsinálja a cég az adóbevallást, ha most gyesen vagyok, és MÁKtól kapom a gyest? Szeptemberig gyeden voltam.
13. marc§ika (válaszként erre: 12. - HViki)
2010. febr. 1. 17:35
Köszönöm a választ neked is.akkor beadom a páromét.☻
12. HViki
2010. febr. 1. 17:33

Az is lehet, hogy az amit kaptál nem bevallási csomag volt, hanem a felkinált lehetőség, hogy az APEH megcsinálja helyetted a bevallásodat, a hozzá beérkező adatok alapján.

Ha ezt nem külted vissza, majd jön a Te csomagod is. Ha addig nem akarsz várni, töltsd ki nyugodtan a párodét.

11. marc§ika (válaszként erre: 10. - Domi0920)
2010. febr. 1. 17:31

köszi,akkor azért nem volt benne nyomtatvány,és tavaly tényleg nyomtatott példányt adtunk be.

Akkor felhasználom a páromét,nem lesz gond mert nem kell visszafizetnem hanem én kapok vissza.


A páromnak meg majd kérek másikat

köszi :)

10. Domi0920 (válaszként erre: 9. - Marc§ika)
2010. febr. 1. 17:26
Az azért volt mert akkor biztos az előzőt nyomtatott formában küldted be és nem az apeh által kiadott nyomtatványon. Ha a párodét használod, csak akkor lehet gond ha fizetned kell, mert a csekk az névre szóló, de azt is lehet kérni az Apeh-től.
2010. febr. 1. 17:18

Bocsi gyesen vagyok,tudom hogy lehet kérni az Apehtól,voltam ma bent,de csak február 26 tól adnak ki 0953-as nyomtatványt,és nekem az soká van,azért gondoltam hogy a páromét használnám fel?


Kaptam én is csomagot,de nem volt benne maga az adóbevalláshoz szükséges nyomtatvány

8. mh07
2010. febr. 1. 17:13

Akkor nyugodtan használhatod, hiszen nem névre szóló. Érdekes, hogy "megfeledkeztek" Rólad:-)

Bezzeg, ha nem figyelnél és nem küldenéd be!

2010. febr. 1. 17:11
Igen adóztam!!Gyeden vagyok!!Nem on-linen!!A páromnak megcsináltatjuk és neki nem kell a kiadvány!!
6. mh07
2010. febr. 1. 17:08
Egyébként az Apeh irodában is lehet kérni nyomtatványt.
5. mh07
2010. febr. 1. 17:04

Az elmúlt években is adóztál? Esetleg on-line küldted be? A párodnak nincs szüksége a kiadványra?

Egyébként ha javasolhatom, a www.apeh.hu-ról le lehet tölteni az abev programot, ami egy adóbevallást készítő program. Az óriási előnye, hogy ellenőrzi is a kitöltött adatlapot és jelzi, ha valami nem stimmel. Amikor elkészült ki lehet nyomtatni - amennyiben nem regisztráltál az okmányirodában, hogy on-line tudj ügyet intzéni - és postára adni. Egyébként május 20 a beküldési határidő, kivéve az egyéni vállalkozókat, akik február 20-ig kötelesek benyújtani a bevallásukat.

2010. febr. 1. 17:00
0953?
2010. febr. 1. 16:59
nekem nem küldtek adócsomagot,de a páromnak igen,Én felhasználhatom az övét?gondolom ugyanaz kell nekem is mint neki...szerintetek?
2. mh07
2010. febr. 1. 16:59
?
2010. febr. 1. 16:57
Adócsomag!segítség kellene...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook