Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felháborodtam, mikor olvastam egy kutyás csoportban, hogy a... fórum

Felháborodtam, mikor olvastam egy kutyás csoportban, hogy a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
59. timycat (válaszként erre: 55. - Sütikee)
2022. júl. 10. 14:13
Írta, vizsla. Volt már vizslád? Ismered a vizslákat? Vizsla és gyerekek között viszonylag gyakran történik baleset. A vizsla kiváló vadászkutya, úgy is viselkedik. Gyerek mellé nem való.
58. 71ddaa07fa (válaszként erre: 32. - Timycat)
2022. júl. 10. 13:53

Sosem fogadnék örökbe menhelyi kutyát, főleg nem, amelyik már az ivarérett kort elérte.

Illetve én sem kezdenék soha egy olyan kutyával, ami alapjáraton sok törődést, fegyelmet igényel, hogy egy idő után nehogy az ablakon át kelljen a házba ki vagy bejutnom. :))

Mert bármilyen impozáns is egy Komondor, Közép Ázsiai, Moszkvai őrkutya, biztos az én tapasztalatom kevés lenne ahhoz, hogy megbízható kutyát neveljek belőlük.

Maradnék a korábban felsorolt fajtáknál. Ezeknek megvan az olyan termetük, hogy egy normálisan gondolkodó személy csak úgy nem jönne be a portára, viszont nem agresszív fajták. Akit pedig a rosszindulat vezérel, valószínű kijátssza a legvadabb kutyákat is, annak érdekébe, hogy bejusson a házba.

57. Icuska538 (válaszként erre: 9. - Sütikee)
2022. júl. 10. 13:51
Helyesen irsz! Dehogy kapsz követ! 🤗
56. Epresturmix (válaszként erre: 54. - Sütikee)
2022. júl. 10. 13:36
Jó, nyilván nem. Szoktunk kicsit vehemensen reagálni. Mint mindenki más. Ezen ne kapjatok össze. Ez pont az a téma, amiben mindenkinek van egy kis igaza. Főleg úgy, hogy általában mindenki szereti a gyerekeket is, meg a kutyákat is. :)
55. Sütikee (válaszként erre: 53. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 13:11
Voltak jelei, hogy máskor is megtörténhet, hogy emberre támad?
54. Sütikee (válaszként erre: 52. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 13:11
Gondolom, azt akarta kifejezni ezzel, hogy a kutya még akkor sem bántott senkit, ha a szájába turkáltak! De ki kell oktatni, akinek nem az a véleménye, ami neked! Hát gratulálok!
53. Epresturmix (válaszként erre: 51. - Sütikee)
2022. júl. 10. 13:08
Igen! Nem volt arra garancia, hogy máskor hogyan reagál le egy hasonló helyzetet. Én is sajnáltam a kutyust.
52. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Simple)
2022. júl. 10. 13:07
Egyet elfelejtesz! A kutya ösztönlény! És nem kell a szájában turkálni! Feleslegesen!
51. Sütikee (válaszként erre: 49. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 13:07
Ezt is megértem, de írod, hogy a gyerek átlépte a kutyát, a kutya megijedt, ezért harapta meg. Védekezésképpen.
50. Sütikee (válaszként erre: 47. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 13:05
És ő miért nevez felelőtlennek olyan embereket, akiket nem ismer?? És miért kell kioktatni a másikat, csak mert nem egyezik a véleményünk?? Erre adj választ!
49. Epresturmix (válaszként erre: 48. - Sütikee)
2022. júl. 10. 13:05
Nem egyből lett! A szomszédban 5-6 kisgyerek élt, akik naponta átjártak. Nem volt megbízható. Mint írtam én is imádom a kutyákat. Meghalnék értük! Komolyan! De nem volt arra garancia, hogy máskor másokkal ez nem történik meg! Gondolkodj inkább! Néha kell a logikus döntés, nem mindig az érzelmi!
48. Sütikee (válaszként erre: 46. - Epresturmix)
2022. júl. 10. 13:02
Persze ez a megoldás.... Egyből el kell altatni....
47. Epresturmix (válaszként erre: 45. - Sütikee)
2022. júl. 10. 13:02
Ki? Ő? Biztosra mondom neked, hogy nem egy buta nőt butàztál most le! Nem egyezik a véleményetek, de őt butának nevezni…😀
2022. júl. 10. 13:00
Tesóm lánya 4 éves volt, amikor egy vizsla kettéharapta a bokáját. A vizsla a gyerekkel együtt nőtt fel. A kutya az ajtóban aludt, a gyerek át akarta lépni. A kutya megijedt, ezért megharapta. A kutyát el kellett altatni. Ebben az esetben én nagyon sajnáltam a kislányt. Napokig zokogtam. 😓 Kutyaimádó is vagyok. A kutyát is sajnáltam. Nem egyszerű ez.
45. Sütikee (válaszként erre: 44. - Timycat)
2022. júl. 10. 12:55
Na erről beszéltem! Amiről írsz, az a badarság, de nem állok le vitatkozni ilyenekkel, mint te!! Hogy jössz te ahhoz, hogy megítéld ki a felelőtlen és ki nem? Nagyon buta egy nő lehetsz!
44. timycat (válaszként erre: 38. - Sütikee)
2022. júl. 10. 12:51

Ez is badarság. Mi az hogy úgy nyúlsz? Azt írtad te a kuvasszal voltál egyedül. Akkor a nagyszülők felelőtlenek voltak, mert mi volt a garancia hogy te mint gyerek nem "úgy nyúlsz" a kutyához? Bezzeg papa tudta hogy nem szabad mégis "úgy nyúlt".


Én anyám sharpei-ét ha agyon akarnám csapni se támadna vissza, nem tudnék úgy nyúlni, hogy bántson. Mikor begyulladt a füle én tisztítottam ki neki, ordított kínjában, de még akkor sem támadott. Pedig ahogy írtam harci eb és nem az én kutyám. De megkockáztatom egy vadidegen se tudna neki "úgy nyúlni", hogy támadjon.

43. eunuch
2022. júl. 10. 12:47
Megfordult a világ, átbillentek az értékek.
42. Sütikee (válaszként erre: 37. - Timycat)
2022. júl. 10. 11:56
Ez igaz, viszont döntő, hogyan neveli és foglalkozik vele a gazdája!
41. Sütikee (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 11:55
Ja és igazuk van, akik a kutyát védték! Biztos hogy oka volt, hogy harapott.
40. Sütikee (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 11:54

A régi kutyánk engem is harapott meg, a körülmény most itt lényegtelen. Nem ment a háztól!

Könnyű annyival elintézni a dolgot, hogy kidobjuk a kutyát, ha harap, de a dolgok mögé nem nézünk, miért! Sajnos így van ember és ember között is, ítélkezünk a másik felett, holott nem ismerjük, mit miért tesz a másik. Ha más a véleményünk, vitatkozunk! Senkinek nincs joga a másik embert földbe döngölni, mert más a véleménye!!!

39. papája (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 11:48

Minden szavaddal maximálisan egyetértek.

Igen, mindég minden tekintetben az ember az első és utána az állat, bármennyire is szeretjük őt.

38. Sütikee (válaszként erre: 30. - 71ddaa07fa)
2022. júl. 10. 11:41
Nem vitatkozom veled, te meg ne ítélkezz, nem ismerted nagyapámat! Ellenben ő ismerte a saját kutyáját, és igenis, ha a kutya felé úgy "nyúlsz", ez a vége.
37. timycat (válaszként erre: 29. - Sütikee)
2022. júl. 10. 11:41
Annyi féle kutya van, nem ugyanúgy működnek.
36. papája (válaszként erre: 21. - Timycat)
2022. júl. 10. 11:39

Ez nagyon érdekes és tanulságos történet.

Nem hiába mondják azt, hogy kutyában soha ne bízz!

35. timycat (válaszként erre: 33. - L.luiselotte)
2022. júl. 10. 11:39
Én a macskáimat is úgy tartom, hogy tisztában vagyok vele ha plusz 15-20 kg-val nagyobbak lennének akkor simán legyilkolnának. Szerencsére nem nagyok 🙂
34. timycat (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 11:38
Itt lehet szimpla baleset történt. A tacsi megijedt. Engem is a saját tacsim harapott meg, de ő is félelmében véletlenül, mikor felkaptam egy nagyobb kutya karmai közül.
2022. júl. 10. 11:36
Én alapból nem rajongok a kutyákért, de ha családtagot támadna meg, vagy bárkit ok nélkül, l percig nem maradna tovább. Érdekes, hogy a macskákkal szemben mennyire más a megitélés, a mi cicáink a velük töltött több mint 20 évben számtalanszor megkarmoltak megtámadtak bennünket, de eszünkbe sem jutott, hogy ezért megszabaduljunk tőlük.
32. timycat (válaszként erre: 30. - 71ddaa07fa)
2022. júl. 10. 11:36

Ezért lutri a menhelyi kutya is 😕


Én mindig is szerettem volna afgán agarat. Aztán beszéltem egy tenyésztővel és be kellett látnom, hogy nekem sosem lesz afgán agaram. Nem tudnánk vele bánni, az elmondottak alapján nem nekünk való.


Ami még nagyon jó választás kezdő kutyának az a shar-pei. Eredendően harci kutyák, de nekünk olyan nyugodt, olyan könnyen kezelhető kutyánk még sosem volt, mint a sharpie. Egy hibája van, más kutya nem lehet a portán, de ennyi. Anyu most "fogyasztja" a második sharpiet, tényleg tündéri egy kutya. Az első az idegeneket sem tűrte, de ez a második eb nagyon emberbarát, futárok, postás megáll a ház előtt megsimogatni a kutyát annyira szeretik, de ha húgom viszi anyuhoz a kutyáját akkor nem lehet szem elől téveszteni őket, mert egy pillanat alatt lefojtaná a betolakodó kutyát. Míg szem előtt vannak viselkedik.

2022. júl. 10. 11:34

Ez egy face csoportban volt, hogy a család kutyája (tacskó) pihent állítólag, és a gyermek ment hozzá, a kutya megharapta. Itt nekem az a bajom, hogy a csoport tagok rögtön a gyereket támadták, mert biztos nem megfelelően viselkedett a kutyával, nem lett nevelve ő szerintük. Az a borzalmas hogy a kutyát védték és nem a gyermeket. Tudom az állat is családtag, de miért több mint egy gyermek, ember. Igen a gyermeket is hozzá kell tanítani az állattartáshoz, szeretem az állataim de akkor is nekem van rangsor ember és állat között. Sajnos az állat akkor sem ember, hiába jól nevelt, családtagként kezelt. Sajnos van olyan hogy gyermek érkezésekor féltékeny lesz és sajnos támadhat is a gyermekre. Olvastam hogy külföldön egy goldi pár hónapos ikreket ölt meg. Az anya egyedül hagyta egy pillanatra az alvó gyerekekkel és meg is történt a baj.

Értem azt hogy nevelni kell állatot gyermeket egyformán, de ha már egyszer harapott a kutya az máskor is fog, és ha inkább a gyerekem védem egy kutyával szemben az szerintem a normális

30. 71ddaa07fa (válaszként erre: 25. - Sütikee)
2022. júl. 10. 11:23

Olyan nincs, hogy úgy nyúlt, hogy nem kellett volna. Egy kutyának soha nem szabad az ellen a kéz ellen fordulni, ami enni adott neki.

A kuvasz is pont abba a fajtába tartozik, amelyik, bizony egy idő után megpróbál falkavezér lenni, és ha idejében nem töri le ezt a próbálkozást az ember, akkor nagy problémák tudnak lenni.

Az ember hibás, mikor úgy gondolja, majd ő mindenféle tapasztalat nélkül elboldogul az ilyen kutyákkal, és elsőre rögtön egy keményebb fajtát választ.


Gyerek mellé Labrador, Golden retriever, Berni pásztor, esetleg Bernáthegyi, vagy Új-fundlandi, Leonbergi lenne, amit odavinnék, ha nagytestű kutyákat akar valaki.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook