Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy lehet ilyen? Felháborodtam. fórum

Hogy lehet ilyen? Felháborodtam. (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. 2a69f78972 (válaszként erre: 69. - Mzsuka)
2012. márc. 21. 11:49

Ezeknek a híreknek igazán örülök!:)


Kíváncsi vagyok, mit mondanak az oviban.

Lényeg, hogy lassacskán megoldódnak a dolgok és gyönyörű idő van!:)))

70. Mzsuka
2012. márc. 21. 11:43
Kimaradt betűkért bocsi,nem jó a billentyűzetem.
69. Mzsuka
2012. márc. 21. 11:42

Beszéltem az Önkormányzattal telefonon.Ma visszahívtak. Az óvodából el lehet kérni a kulcsot mostantól a játszótérhez,ott majd elmondják a többit.Itt csak azt nem tudom mi van,ha én elkérem, és bejön még több gyerek,mi indulnánk,akkor küldjem ki őket? Mert ugye én vállalom a felelősséget,ha elkérem a kulcsot. Na majd az oviban elmondják.


A pályás dologgal kapcsolatban meg kiemeltem,hogy nem panaszt akarok tenni,mert ez ahogy viselkedett az ő szegénységi bizonyítványa,csak érdeklődnék,hogy igaza volt-e,tényleg nem lehet ott játszani. Erre az mondta a polgármester,hogy a pálya azért van,hogy bárki használhassa és akkor megyünk le amikor csak akarunk,ha odajönnek szólni,hivatkozzunk rá,hogy menjenek hozzá ha valami bajuk van,mert a pálya önkormányzati tulajdon.Na meg kérdezze meg a nevét anak aki problémázik.Úgyhogy rendesek voltak.

Sőt még azt is mondták,mivel megemlítettem,hogy kaját sem vittünk,ne akartam még morzsázni sem,hogy egy ekkora gyereknek nyugodtan vigyek enni,ehet,ihat ott amennyit csak akar.

68. Mzsuka (válaszként erre: 67. - 2a69f78972)
2012. márc. 19. 20:11
Sajnos ma nem sikerült bemennem,a kislányom nagyon nyűgös volt.Jön a foga,egész nap sírdogál szegénykém.:(
67. 2a69f78972 (válaszként erre: 66. - Mzsuka)
2012. márc. 19. 14:41
Voltál az Önk.-ban?
66. Mzsuka
2012. márc. 18. 17:28
Ez a dolog ma volt,írtam is.
65. michelle.r (válaszként erre: 59. - Mzsuka)
2012. márc. 18. 17:03

Minden rossz szándék nélkül kérdezem, jó ez neked, hogy még mindig ezen kattogsz és dohogsz, hogy napokkal ez előtt hogy beszélt veled egy ember? Miért nem akarod inkább jól érezni magad?

Nem az minősít téged, hogy hogy ő mit mond és gondol rólad.

64. mirtuszvirág (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2012. márc. 18. 16:15

Szia!

Egyáltalán nem oké, hogy így beszélt veled az illető. Van tábla kirakva, hogy tilos használni a pályát? Ki van írva, hogy magánterület? Biztosan jelezném a hivatalban, hogy ez a hangnem szükségtelen és azt is megkérdezném, hogy az illető milyen felhatalmazással bír, hogy utasít, parancsol. A leírtak alapján az illetővel tök feleslegesen beszélnél még egyszer.


Szerencsére mi egy gyerek központú településen lakunk. Itt nem hogy elzavarnak a sportpályáról, még örülnek is ha ott vannak a gyerekek. Akkor is ott lehet bárki (persze ha nem rongál stb.) ha félpályás edzés van, max figyelmeztet az edző, hogy vigyázzunk a kirepülő labda, nehogy eltaláljon valakit. Sőt, egy extrém pályát is építettek a pálya mellé a bicósoknak, göriseknek, így még ők is átjárnak néha focizni egy kicsit.


Szerintem ez a normális, hiszen a mai világban nem csak kevés gyermek születik, de azok akik vannak, inkább a gép előtt ülnek otthon. Így inkább ott is örülni kellene, hogy a mozgásra a szabad levegőn töltésre neveled a kicsit.

Szóval, fogjatok össze a szülőkkel, ha erre van mód és intézkedjetek a hivatalban, Én biztosan ezt tenném.

Sok sikert.

2012. márc. 18. 16:11

Szerintem nyugodtan jelezd a polgármester felé!

Ilyen hangnemben senki nem beszélhet veled veled!

Ha magán terület akkor azt közölje normális hangnemben!És meg érti az ember!!

62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 59. - Mzsuka)
2012. márc. 18. 15:22

Értem, akkor marad az aláírásgyűjtés, és jelezni a jegyző felé, hogy nincs nyitva, lehet nem is tűnt fel neki.

A focipálya akkor más,a férfi,ha tényleg (miért ne hinném el) felháborítóan szólt hozzád, akkor nyugodtan, higgadtan beszéld meg vele, hogy adja meg a tiszteletet, ha Te is megadod. Sok sikert hozzá!

61. Mzsuka
2012. márc. 18. 15:20
Köszi,így fogok tenni.:D Jól összefoglaltad,amit okos fórumtársunk írt.:)
60. Mzsuka
2012. márc. 18. 15:18
At mondta tönkretesszük a pályát/ezt már írtam,bár gondolom annyi embernek adsz okos tanácsokat,hogy már elfelejtetted/,lehet ez a te nyelveden mást jelent.Próbáld meg értelmezni,amit olvasol..
59. Mzsuka (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 18. 15:15

Nem a zárással van gond,hanem azzal,hogy a kiírt heti 7nap nyitvatartással,talán havi pár napot ha nyitva van. A pálya nem tartozik a játszótérhez.Ahol előtte laktunk és a nagyszüleim is ahol laktak,a gyerekek mindig a focipályán találkoztak,labdáztak,kicsik,nagyok,szülők vegyesen.Sőt,a majálisokat,búcsúkat,szüreti napokat,sok falusi redezvényt is ott tartottak.

Ha itt nem lehet rámenni,táblával jelezni kellene,vagy bezárni a kaput. De nincs zárva és sokszor látok lent gyerekeket,sőt kamaszokat.Ha fociznak eszembe sem jutna odavinni a kislányomat,éppen ezért mentünk mindig olyan időben,mikor nem volt senki,szó szerint senki,csak az üres pálya.

A suhancok hétvégén ott buliztak,tele van csikkekkel,műanyag poharakkal minden,mi még ennivalót sem vittünk oda,hogy még morzsázni se tudjon,nemhogy kavicsokat.Tehát nem hiszem,hogy egy totyogótól kellene védeni az edzőnek a pályát.De amúgy ha odajön,köszön és normálisan megkér,akkor szó nélkül továbbmegyek,ezzel nincs semmi gond! De ezt a hangnemet nem engedem meg senkinek.

2012. márc. 18. 15:04

Nem a balhézás miatt kérdeztem. Kíváncsi voltam, hogy tényleg vannak-e ezirányú tapasztalataid, mert hidd el, teljesen más az életritmus, az értékrend stb. egy faluban. Nekem van összehasonlítási alapom, 6 éve költöztünk ide városból és néha még mindig meglepődöm dolgokon. Ja és mielőtt kérdeznéd: nem anyagi okok miatt költöztünk ide, nem kapok segélyt, nem vagyok kisebbségi stb.


Most mennem kell, mert jó falusi parasztasszonyként már illendő, hogy elvessem a borsót. Este folytatom szívesen az eszmecserét :P

57. Mzsuka (válaszként erre: 55. - Majmocska)
2012. márc. 18. 15:00
Én is erre gondoltam,tényleg beszélgetni szeretnék csak,pl azt is megemlítem majd, hogy heti pár alkalommal én is vállalnám a nyitást,zárást,mert nem messze lakunk.
56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2012. márc. 18. 14:51

Szia!

A játszóterek a fővárosban is gyakran így tartanak nyitva. Mégpedig azért, mert, ha nem zárnák nem maradna egy darab játék sem,a homokozó tele lenne, piás üvegekkel és csikkekkel.

Azt tanácsolom kezdj aláírásba több kisgyermekes szülővel, és úgy menj be a jegyzőhöz, így alátámasztjátok, hogy van igény a játszótér használatára többeknek is. Miért is ne lenne, hiszen ezért építették.


A focipályáshoz annyit tudnék szólni, hogy nem tudom az is a játszótérhez tartozik-e, de az nem baj, ha oda nem mész pici gyerekkel, mert balesetveszélyes, megrúghatják a labdával a kicsiteket. Jobb, ha megszokja, az nem neki való.

Az a valaki aki rátok szólt, nem tudom ki volt, szülő, vagy éppen focizni szándékozó felnőtt? Sajnos nem mindig olyan hangnemben szólnak az emberhez, ahogy az elvárható volna. Amennyiben ismeretlen volt és senki nem volt a pályán, akkor elengedtem volna a fülem mellett, ha a pálya őre akkor meg ha tetszik, ha nem tudomásul kell venned, ez nem totyogóknak való. Lehet éppen kavicsokat szór szét egy baba, aztán meg a nagyobb ott focizik és esés közben csúnya sérüléseket szerez. Vedd figyelembe a Te gyermeked is lesz nagyobb.

2012. márc. 18. 14:49

Sziasztok!


Nem olvastam végig a fórumot, csak belenéztem. Bocs, ha olyan dolgokat írok, amik már elhangzottak.

Mi is egy kis faluban élünk "gyüttmentként" és tényleg nem olyan könnyű beilleszkedni egy zárt közösség életébe, mindennapjaiba. Persze nem lehetetlen, itt is emberek élnek, mint bárhol.

Szerintem, ha tényleg elmész az Önkormányzathoz, egy jó javaslattal, örömmel fogják fogadni. Fogjatok össze kisgyerekes családokkal és vállaljátok, hogy felváltva nyitjátok-zárjátok a játszót mindennap más és más család. Ne panaszkodni menj, hanem jó javaslattal, úgy szívesebben fogadnak.

Bocs, nem kioktatásnak szántam, csak tapasztalatból mondom.

54. 2100
2012. márc. 18. 14:47

Hu, de puskaporos itt a levego.. :)

Egyebkent szerintem a jegyzot kellene megkerdezni (ha gondolod), az o dolga az onkormanyzat megfelelo iranyitasa (gazdasagi, szemelyi ugyekben).

53. Lencsy
2012. márc. 18. 14:28
Hát hiába vigyáznak ..lefogják ezt is , csak idő kérdése a tapasztalataim szerint .
52. Mzsuka
2012. márc. 18. 14:28
Tuti,mert megkérdeztem ismerősöktől,még a nevét is mondták. A lányom meg nem ide fog járni oviba amúgy sem.
51. Lencsy
2012. márc. 18. 14:24
A játszótér dolgot én sem értem ..így mire jó , hogy zárva van ! ? A focipályáról annyit, hogy a mi városunkban is van kettő egymás mellett . Azt amit a csapatok használnak nálunk sem látogathatja akárki, mert igen ..elzavarnak ! A salakos pályán lehet játszani, de csak ha épp nincs meccs a másik pályán .
50. Mzsuka (válaszként erre: 47. - Pan Dóra)
2012. márc. 18. 14:19
Ez is jó megoldás.
49. Mzsuka (válaszként erre: 45. - Eszterkee)
2012. márc. 18. 14:19
Jó lenne,ha kapnának a szülők kulcsot. Vagy tényleg ott az óvoda,akár onnan is kinyithatnák.
48. 91d4989ab9 (válaszként erre: 46. - Mzsuka)
2012. márc. 18. 14:18
ne keverd a két ügyet, főleg ha nem vagy ott ismerős, sose tudhatod hogy ki kinek a fiaborja
47. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Mzsuka)
2012. márc. 18. 14:18

Nálunk is zárva van az új játszótér, és pont azért, amiért nálatok :(

A nyitvatartást úgy oldották meg, hogy az egyik nyugdíjasnál van a kulcs, aki történetesen rálát a játszótérre. Ő kérésre kinyitja, utána időnként ránéz, van-e még ott valaki. Legkésőbb 7-kor azonban bezárja (nyáron).

46. Mzsuka
2012. márc. 18. 14:16
Mint már írtam,nem balhézni megyek be,csak érdeklődni,illetve megemlíteni,hogy az edzőnek lehet nem így kellene viselkedni/ha ezt magától nem tudja egy 50év körüli ember/.
2012. márc. 18. 14:09

Ahol mi lakunk, sok évvel ezelőtt épült egy eu-s játszótér. Annyira nincs játszótér sehol a közelben, hogy kocsival is járnak ide.


Mikor átadták, egy ideig úgy működött, hogy a környékbelieknek volt hozzá kulcsa és ők gondoskodtak a reggeli nyitásról és esti zárásról. Azóta már nincs zár a kapukon, és bejárnak a suhancok bandázni, de nem tettek tönkre semmit, csak szemetelnek.


Esetleg Te is kérhetnéd, hogy a kisgyerekesek kapjanak kulcsot. Vagy biztos van egy közelben lakó aki elvállalná, hogy reggel kinyitja este bezárja.

Remélem sikerül megoldást találni a problémára!

44. Mzsuka (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2012. márc. 18. 14:06
Igen,erre gondoltam én is. Főleg hogy múltkor is ott volt aki őrizné,csak a kulcsot nem vitték neki.
43. Mzsuka (válaszként erre: 41. - Vali51)
2012. márc. 18. 14:05
Bizony.. És arra is figyelnem kellett volna,hogy legyen játszótér a udvarban..:) Hát,ezt elrontottuk.:)
2012. márc. 18. 14:02
itt mindig nyitva van a játszótér..meg is látszik..reggeltől estig itt ülnek..
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook