Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fel vagyok háborodva! (árak) fórum

Fel vagyok háborodva! (árak) (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
147. a0c1361e44 (válaszként erre: 145. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 20:37
Na de miért lett 270? Azért mert előszedte állambácsi az olcsó cukrot, igaz nem 200 ért adja, ahogy vette, de mégsem 400.
146. 25d4b44717 (válaszként erre: 144. - Timycat)
2012. ápr. 30. 20:36
Ejnye te...
145. 25d4b44717 (válaszként erre: 143. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 20:35

Miért,?mert összefogtak a haszon érdekében.

A cukor 270 lidinénémnél és a tiskóéknál is!(a tej 130! )de van cuki 269ért.a földalatti más névennél.Bár ez is sok,csak szeretem az igazságot!

Nyitottszemem van!

144. timycat (válaszként erre: 137. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 20:32
Exportálásra egyforma joga van a tagállamoknak... igen papíron
143. a0c1361e44 (válaszként erre: 139. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 20:25

Miért építik?

De igaz. Ezért szűntek meg a cukorgyárak, ugyanis a megszabott kvótát nem léphetjük túl. Erről szól az unió. Kell fogadnunk a kintről hozott cuccost és azt ugye csak akkor fogadjuk, ha szükségünk van rá. A meglévő cukorgyárunk a cukor szükségletünk 1/3-át tudja előállítani, így kintről kell megvennünk a többit. Ezért is lett olyan drága. 200 Ft-ról pikk-pakk 400 -ra emelték.


Szerintem is jó lenne újra saját magunknak termelni, de ehhez az is kell, hogy ne a századik kézből jussunk a termékhez, mert így a végére a 70Ft/liter tejből 270/liter lesz.

Nem tudom, hogy kellene csinálni, de valahogy csak meg kellene...

142. 25d4b44717 (válaszként erre: 138. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 20:23

Ez tény.

Viszont az itteniek sokakat jól elkábitottak.

Látod most is hiába üröm a tényeket, figyelembe se veszik.!

Csak fujják, amit hallanak a bikmak:-)tól

141. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 140. - Genlips)
2012. ápr. 30. 20:22
Irtam is,hogy nagyon más világ.Egyszerüen csak írtam,hogy működhet vmi unió nélkül is.Igaz,hozhattam volna más példát.Ettől a lényeg ugyanaz,bábok vagyunk egy qrva nagy és felesleges színházban.
140. genlips (válaszként erre: 131. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 30. 20:19
Svájcot Magyarországhoz hasonlítani katasztrofális... Svájcot egyetlen másik országhoz sem lehet hasonlítani egész Európában! legalább azt vedd alapul, hogy második vh-ban nem vett részt, viszont özönlött be oda a pénz azóta is........
139. 25d4b44717 (válaszként erre: 136. - A0c1361e44)
2012. ápr. 30. 20:19

Ez egyszerűen nem igaz.!

Akkor hogy építhetnek a dunántúli gazdák? Ejnye.

138. a0c1361e44 (válaszként erre: 132. - 17edc27aec)
2012. ápr. 30. 20:15
Szerintem nélkülünk is meg voltak.
137. 25d4b44717 (válaszként erre: 133. - 17edc27aec)
2012. ápr. 30. 20:15

Butaságot nem kellene írni! Olvastad műt írtam? Exportálásra egyforma joga van minden tagállamnak!

A magyar ember se bolond,hogy rosszabb minőséget vegyen drágábban.

136. a0c1361e44 (válaszként erre: 127. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 20:14
A cukor kvóta miatt nem lehet több cukor gyárunk...
135. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 132. - 17edc27aec)
2012. ápr. 30. 20:05

Ez szinte már részletkérdések,bár tény,bicskanyitogatóak.De azok az emberek a semmire végzett munkájukért mennyi pénzt kapnak,lakást,autót,utazgatnak és közben úgy csinálnak,mintha...De ha az unió holnap azt mondja,hogy tilos teszem azt Mo-n almát termeszteni,akkor nem termesztünk.Mert ott fent azt mondták.És nem erős példa!

Aki anno Igen-nek szavazott erre a rabláncra,az most ne sírjon itt!!!

134. genlips (válaszként erre: 99. - Aa84065182)
2012. ápr. 30. 20:04

mélységes elnézést kell kérnem, már az elejétől fogva félreértettelek! azt hittem ugyanis, hogy a kérdésedre egy megoldást vagy ötletet vársz. csak most realizáltam, csak a többi kesergő társaságát keresed egy közös nagy panaszkodásra és felháborodásra.

az én hibám, még egyszer elnézést

133. 17edc27aec (válaszként erre: 130. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 20:04

Mire menne a mezőgazdaság, uniós támogatás nélkül? Hát nagyon sopkra, ha hagynának minket élni. Egész európában egyedülálló minőségű a termőföld a kárpátmedencében. Direkt azért jönnek ide külföldi vállalkozók földet venni, mert ez mindig is osztályon felüli termőföld volt. A jó minőségű árukat kiviszik ott adják el jó haszonnal, ide meg behozzák a marokkói paradicsomot, a spanyol paprikát, és brazil almát.

Olyan exportunk lenne, ha nem szabályozna az Unió, hogy nem győznénk teljesíteni a megrendeléseket.

132. 17edc27aec (válaszként erre: 131. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 30. 20:00

Ennyi.

Az egész uniót kelet európa látja el. Azért kellettünk nekik, hogy az ő színvonalukat fenntartsuk. Nézzük már meg mekkora az európai parlament egész épülete, mi pénz azt karbantartani, fűteni takaríttatni, ráadásul minden EU-s képviselőnek saját irodája van zuhanyzóval, relax szobákkal.

131. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 130. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 19:52

Az unió többet árt,mint segít!Ehhez nem kell nagy ész,hogy belássuk.Kötélen rángatnak minket,a legkisebb dologban is úgy kell táncolnunk,ahogy ők fütyülnek!!Megoldanánk az életünket támogatás nélkül is.

Vhogy Svájcnak is megy NATO és UNIÓ nélkül.Tudom,más világ,de vmit mégis tudnak!!

130. 25d4b44717 (válaszként erre: 129. - 17edc27aec)
2012. ápr. 30. 19:47

Azért a helyedben ezt is átgondolnám jobban.Pl.az így is alig élő mezőgazdaság mire menne a hektáronként kb 60000 Ft uniós ft támogatás nélkül.Vagy a METRÓtól a többi támogatásról nem is szólok.

A multik viszont nem az Unijó! Azokat olcsóbb és jobb minőségű árúval kellene legyőzni,nem a szabadságh-os nagy szájakkal !Bort inni és vizet prédikálni,ez a trendi! :-((

129. 17edc27aec (válaszként erre: 127. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 19:08

Azért beszéltem a múltról, mert sok embernek lövése sincs mi zalik/zajlott a háttérben. A jövőn akarok én is változtatni, de ehhez az kell, hogy az embereket meggyőzzük arról, miért hátrány egy ország gazdaságának, ha multiknál hagyják a fizetésüket.

Legelsőnek ki kellene lépni az unióból, hogy ne akadályozzanak minket döntésekben.

128. 25d4b44717 (válaszként erre: 122. - Alidamolnar)
2012. ápr. 30. 19:02
És mond,ki adott lehetőséget azoknak akik megengedik mindezeket a muttiknak?A szavazók! !!
127. 25d4b44717 (válaszként erre: 118. - 17edc27aec)
2012. ápr. 30. 18:56

Tudsz a múlton segíteni?Nem!

Tudsz a jövök segíteni? IGEN!

Akkor miért a múlton síránkozol?mert ezt teszik fenn?Inkább azon gondolkodjatok mi a megoldás? ! Pl stadionok,stb helyett az ország pénzén CUKORGYÁRat kellene venni,vagy építeni! Az munkahely és haszonteremtés lehetne.Ez vinné előrre a kicsi országunk.

Te nem így látod?

126. 17edc27aec (válaszként erre: 124. - Alidamolnar)
2012. ápr. 30. 18:47
Tulajdonképpen ma már eljutott egy olyan szintre egy pár ember vagyona, akik országok ügyeibe beavatkoznak. Ha a kormány megemelné a minimálbéreket 120 ezerre, tömegesével küldenék el az embereket a cégek. Az a baj, hogy ma már a multicégek irányítanak a háttérben, már nem a kormány. Alig van olyan vállalkozás, ami magyar tulajdonban van.
125. ffb280d26f (válaszként erre: 123. - Szila5)
2012. ápr. 30. 18:44
Szerintem eleg nagy kulonbsegek vannak, legalabbis most ezt tapasztalom. Itt nem feltetlen a penzre gondolok, az mar csak egy "termeszetes" kovetkezmenye mindennek.
124. alidamolnar (válaszként erre: 123. - Szila5)
2012. ápr. 30. 18:29
Az utolsó mondatodra: Nyilván ott is vannak gondok, őket is érinti a válság, csak valszeg kevesebbet lopnak kormány szinten. Ezért (is) élhetőbb az élet ott.
123. szila5
2012. ápr. 30. 18:18

Nem az árak a magasak, a magyar fizetések az alacsonyak. Valóban mindent nekünk kell megfizetni juttatások, adók, ÁFA és miegymás formájában. Élj meg, fizess ki mindent, takarékoskodj, sőt, még jótékonykodjál is. Mégis mi a lóf...ból? Napról-napra élnek nagyon sokan, sőt sok kisöreg segítség nélkül vagy gyerekek éheznek. Munkanélküliség, bedőlt hitelek, kivándorlások, kilátástalanság...stb. Persze, vannak kivételek, de egyre jobban szakad szét a társadalom; és mindenki nem mehet külföldre dolgozni, lassan haza fogják zavarni a vendégmunkásokat, mert túlcsordul a dolog. Ma már álom kategória, hogy munkám, saját lakásom vagy házam legyen, hogy ne a szüleim segítsenek még mindig, hanem már én nekik. Még jó, hogy a gyermek utáni vágyam olyan ösztönös és erős, hogy min. egy babát bevállalunk, különben sosem lenne gyermekem.

Még meg is érteném az államtól, hogy olyan egyéneként kicsi adót szed be tömegesen (trakc., telefon, net, sárgacsekk), ami egyben milliárdos nagyságrendű, mert kell; de nem lenne az jobb mindenkinek, ha lenne miből? Ha nem rossz szájízzel adnánk, hanem normális (nem luxus, de élhető) körülmények között, közepes fizuból? Ha minden embernek, élőlénynek meg lenne a joga a megélhetéshez, a munkához, a családhoz, néha egy-egy kiránduláshoz? Nem kell nekem q..va nagy ház, több millás kocsi. Csak saját lakás (60 nm-re még 3 gyereket is bevállalnék), egy több éves kicsi kocsi, esetleg garázs. Évente 1-2x belföldi kirándulás, életemben 1-2x egy tengerparti nyaralás. A gyerekek felnevelése, a szüleink segítése, és ne kelljen már a kaján is spórolni. Ne legyen már gond turiban vagy kínaiban néha valamit megvenni. Megtakarítás? A magyarok nem hülyék, nem azért nem takarékoskodunk, mert nem akarunk; hanem mert arra már nem telik. Bocs, most hazudtam, mi előtakarékoskodunk 2x20 ezer ft a Fundamentára, hátha lesz belőle egyszer saját lakás hitellel(!); ezért adok ki havi 40-et, hogy aztán legyen hitelem, de másképp nem lesz még az sem. Már most félek tőle, mint a tűztől.

Gazdálkodnék én is, konyhakertet, szárnyasokat, sőt disznót is bevállalnék, de hol? Az albiban a 3-dikon?


Aki nem tudja, milyen az, ha nincs de tényleg nincs pénzed (pár száz ft még a párod fizujáig, ami még egy hét is lehet, mert te munkanélküli vagy), az nem érti meg, miért siránkozik szinte mindenki. Mert a sok siralom között, szerintem több a valós, minta a "magyar" ki ne maradjak siránkozás. Főleg, ma már.

2012-ben kb. 30 ft a percdíj a telefonáláskor??? Miii vaaaaaan??? És még én fizessem meg az adót is, mert a multinak nem megy? És mert nincs céges, flottás csomagom. Dolgoztam multinál, tudom, mi megy a háttérben. Ő miért teheti meg, hogy a nagy semmiért beszedi a pénzt az ügyfelektől (pl. kiküld neked egy sms-t, hogy x napja lejárt a szlád fiz.határideje, és ezt Te fizesd ki 2-300 ft-jával. Figyu, ha ezt az sms-t csak minden hónapban 1 millió ügyfélnek küldi ki, akkor csak ebből havi 2-300 millió ft-ot szedett be. Ebből nem tudna db-ért 2 ft-ot adni a közösbe)?

Mindig, mindenhol én teljesítsek, fizessek, tartsam be a határidőt; de visszafelé semmi. Ki kell kelnem magamból, utána kell menjek 3x, hogy valami történjen már.

Nem, nem támogatom a fekete munkát, az adócsalást, sőt semmit, ami bűncselekmény.

Adózzunk, fizessünk, pörögjön a gazdaság, csináljuk a demokráciát, de legyen már jogunk 21. századi életet élni csak úgy egészséges határok között, közepesen. Nem irigylem a gazdagoktól sem, nem érdekel, hogy valakinek annyira fényűző, legyen, a kutya bánja. Csak mélyszegénység, éhezés, népirtás NE legyen Mo-on, sem sehol a világon.

Ezért tisztelem és becsülöm a "Minden gyerek lakjon jól" alapítványt, ők legalább tesznek valamit!!!

A "csak az nem dolgozik, aki nem akar" című megnyilvánulásról meg annyit, hogy ott ette meg a fene a protekciót is, mindenki félti a saját helyét, segíteni nem tud, nem akar. Tisztán bejutni valahová ma már művészet, be sem hívnak, az önéletrajz a kukában végzi olvasatlanul, e-mail esélytelen, személyesen be sem engednek. Pláne 30-as házas csaj, aki úgyis szülni akar (ez utóbbi igaz is), de pár hónap, fél év munka is nagy segítség lenne. Sőt, ki tudja, mikor lesz babánk, nem vagyok jósnő. Évekbe is telhet, így is másfél éve próbálkozunk.


Ja, szóval, röviden ennyi. ELSZOMORÍTÓ a helyzet ma Mo-on. Szoktam irónikusan mondani: "Vonuljunk be önként és dalolva mind egy lágerbe gályázni, kenyér és víz elég lesz, és mehet minden az államnak. Vagy irtsanak ki biológiai fegyverrel minket magyarokat, minek tökölünk annyit?":


Félreértés ne essék! Ez utóbbit csak a nagy elkeseredésemben mondom túlzón vagy "viccből", mert ebből a szempontból már mélységesen kiábrándultam kis hazánkból, pedig imádom.

Kivi lennék, külföldön nincsenek ilyen vagy hasonló gondok? Ott sincs kolbászból a kerítés, nem?!

122. alidamolnar (válaszként erre: 116. - 17edc27aec)
2012. ápr. 30. 18:11

"Na hát ez a baj, hogy az emberek még azt se tudják, miért vásároljon magyar cégnél."

Hát ez az, de mit vársz olyanoktól, akik örömtáncot jártak, amikor bejutottunk az Unióba?

Férjemmel akkor beszéltünk róla, hogy hova fog ez vezetni, mert az a német vagy francia nem fog lemondani valamiről azért, hogy nekünk jobb legyen. Felvevőpiacnak kellettünk, leszegényítették az országot, és most ők diktálnak (az aktuális kormányok pedig kiszolgálják őket).

Mezőgazdaságot tökreb...-ták, a rá épülő feldolgozóipar már nem kell, és lehetne sorolni még.

Hát ezt kaptuk, cseszhetjük.

121. 17edc27aec (válaszként erre: 119. - 6ee0ffb012)
2012. ápr. 30. 18:08
Örülök, hogy vannak ilyen tudatos vásárlók is:) Azért nyitnak egymás hegyére hátára hipermarketeket, mert ha lejár az adómentesség, akkor még mindig van 50 üzlet ami adómentesen működik. Ez az egész egy körforgás. Ha lejár 1 üzlet adómentessége, akkor nyit 3 ugyanolyat, ami megint évekig nem adózik.
120. 17edc27aec (válaszként erre: 117. - 25d4b44717)
2012. ápr. 30. 18:03
A magyar cukorgyárakat megvette egy argentin vállalkozó, majd bezárta, hogy ne jelentsen konkurenciát egyik magyar cég se, ha bejön a termékeivel magyarországba. Minek kellett ide beengedni argentin cukrot? Ma már 4-500 ft egy kiló cukor, nincs konkurencia, meglehet csinálni ilyen áremelést. Ebbe a globalizált világba rokkan bele az egész unió.
119. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 118. - 17edc27aec)
2012. ápr. 30. 18:00
A multik 10 évig nem adóznak Mo-n!Nem szabad T-ben,madárban,stb-ben vásárolni!Én a piacot nem szeretem,szinte mindig CBA-ban vásárolok,pedig oda villamosozni kell,nemcsak kiugrani a sarokra.Jó,néha Lidl-be bemegyek,mert pl. a mosóporuk a legjobb.
2012. ápr. 30. 17:57
Minden multicég egy pénz szippantó, ezek pusztítják ki az országot. Kiviszik a hasznot, és csak az adó marad utánuk. Ráadásul állami támogatást is úgy felmarkolják ahogy kell, holott egyik se lenne rászorulva. Itt a kiskapukat a legmagasabb szinten játsszák ki, a kis emberek meg csak pislognak. Kell nekünk multikat támogatni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook