Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fejsérülés után fórum

Fejsérülés után (beszélgetős fórum)


2011. aug. 15. 10:35
Örülök, hogy tudtam segíteni valamit. Ilyen esetben szivesen megosztom a tapasztalatom, még ha rossz is,de hátha segít. Már régen történt, a körülöttem élő emberek rossz indulatától tartva, nem beszélek róla.
2011. aug. 14. 22:29
Szegénykém...át tudom érezni mit érezhettél...neharagudj,hogy kérdeztelek...és köszi,hogy leirtad
2011. aug. 14. 22:04

5,5 hónapos volt. Véletlen baleset. A gyereket a kezembe fogtam mikor megfogta az egyik cserepes virágot mellettünk, és ahogy húzta magával, a földre rántotta, kifordult a kezemből. Szörnyű baleset volt, amiért csak én vagyok a felelős. Mentő vitt be minket, de nem volt eszmélet vesztése, csak a röntgenből derült ki a törés.

Most 3,5 éves semmi baja emiatt. Más téren viszont a veséjével volt gond. De erről a balesetről még a családból sem sokan tudnak. Nagyon fáj, hogy nem vigyáztam rá eléggé.

15. HnéViktória (válaszként erre: 14. - Sanka02)
2011. aug. 14. 20:29
Szia -köszönöm a biztatást!És megkérdezhetem mi történt,hogy ilyen sérülést szerzett.És most mennyi idős?Gondolom,hogy azért ti is nagyon megijedtetek?
2011. aug. 14. 16:55

Hozzáteszem, hogy a gyereknek 1,5 cmes törés volt a koponyáján, és külső hematóma. Ezért tudom ennyire biztosra. De nagy baj nem lett a 3 nap alatt, belső duzzanat nem alakult ki.

Nyugi, ha valami nem lenne rendben biztosan látnád a gyereken.

13. HnéViktória (válaszként erre: 11. - Sanka02)
2011. aug. 14. 16:53
Köszi a 48 óra pont most telt el pár perce...
12. HnéViktória (válaszként erre: 9. - K-né Zsóka)
2011. aug. 14. 16:52
Köszönöm :)most minden biztatás aranyat ér...
2011. aug. 14. 16:46
Nekünk csecsemőkorban történt fejsérülés. Az első 24 óra a legkockázatosabb, még 48 órán belül is lehet baj. De 72 óra volt a kórházi megfigyelés nálunk, utána engedtek haza.
2011. aug. 14. 16:36
nekem a kisfiam 1 évesen kimászott a kiságyból-fejjel a kőre. már rég járt sőt futott de pár órát csak mászott, hááziorvos megnézte és mondta hogy ez szinte minden gyerekkel előfordul, meg mire figyeljek. semmi baja:)
9. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - HnéViktória)
2011. aug. 14. 16:21
Nálunk is volt baleset. Első osztályban az utolsó pad támlájára ültek fel a gyerekek és hátra dőlt a pad. Mindkét kislány alaposan beverte a fejét. Azonnal szaladtak velük orvoshoz, varrták, kapcsozták a fejecskéket. Néhány napig szédültek, de nem maradt semmilyen károsodás.Nyugi 100 gyerekből 40 -et ér ilyen baleset. Minden rendben lesz:)
8. HnéViktória (válaszként erre: 6. - C42aaaac41)
2011. aug. 14. 16:14

Köszönöm:)

Nem szédül,nincs hányás,és jól van olyan mint előtte.

7. HnéViktória (válaszként erre: 4. - Tavaszi szél)
2011. aug. 14. 16:11
Köszi :)
2011. aug. 14. 16:10

Gyerekem valamelyik nap eltanyázott az utcán.Akkorát koppant a feje,hogy még nekem is fájt!De kutya baja!Sárgán virít már a púp helye és kész!Az ő koponyájuk még nagyon rugalmas!Sok mindent elbír!


Ne parázz!Ha nem szédül és nem hányingeres,akkor kutya baja!

2011. aug. 14. 16:09
Persze valószinű,minden gyereknél előfordul,nálunk sem ez az első baleset,csak elég nagy csapást kapott a fejére,és én amugy is pánikolos anyuka vagyok,azt hiszem...:-)
2011. aug. 14. 16:05

Sztem simán megnyugodhatsz ...ha lett volna vmi baj azt sztem észrevették volna a kórházban ... :)

Amúgy a Lányom és az Öcsém is "szenvedett hasonló balesetet", d mind a 2 normális ... - bár az Öcsémnek néha elgurul a gyógyszere ... :D LOL

2011. aug. 14. 16:03
létezik olyan gyerek, akivel ne történt volna ilyesmi? :o)
2011. aug. 14. 15:58
én törtem be a testvérem fejét, amikor kicsik voltunk. de túlélte :D
2011. aug. 14. 15:52

Sziasztok!Kisfiam 4 éves a játszótéren 2 napja fejét homlok részen eltalálta egy fociladba.Eszméletvesztés nem volt,néha egy-egy pillanatra ámbár ugy tünt,viszont,erősen sírt.Nagyon megijedtem,azonnal felkerestük a baleseti sebészetet,rtg negatív,neurológiai tünet sem volt.Haza jöttünk ,megfigyelem azóta .Mivel ápoló vagyok tudom mire kell figyelnem,mégis iszonyú pánik ural azóta.Nincs agyrázkódásra utaló tünet azóta sem,viszont a szeme alatt kis árokszerűen minimálisan lila de nem tipikusan pápaszem hematómának tűnik!Kiváncsi volnék ti hogy vészeltétek át a sérülés utáni időszakot,és hogy marandandó sérülések nélkül gyógyultatok-e?És hogy mikor lehetek nyugodt,hogy komplikáció nélkül megúsztuk ezt?!

Előre is köszönöm és várom a hozzászólásaitokat.

Üdv:VIKI

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook