Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Fejből"-meséket várok! Ti mit meséltek emlékezetből esti mesének? fórum

"Fejből"-meséket várok! Ti mit meséltek emlékezetből esti mesének? (beszélgetős fórum)


10. vviki2 (válaszként erre: 9. - Bun Csilla)
2010. jún. 17. 09:06
Gondolom ezeket nem fejből meséled. Vagy igen?! :-)
2010. jún. 16. 14:11
Az én gyerekeim imádják a Három nyúl vagy a Sün Balázs verses mesét,és utánna szeretik ha éneklek nekik még!
8. vviki2 (válaszként erre: 5. - Pupákné)
2010. jún. 16. 14:09
Na én is így vagyok vele, ezért szeretnék olyan meséket amik már beváltak és nem felejtem el...:)
7. vviki2 (válaszként erre: 4. - Last)
2010. jún. 16. 14:09
Ez létező mese, már olvastam valahol..;-)
2010. jún. 16. 09:19

Szia!


Én egy kis méhecskéről meséltem a lányomnak, aki mindig ugyanazokat a dolgokat csinálta , mint Ő napközben. Nagyon szerette, egyébként Züm-Züm -nek hívtuk.

2010. jún. 16. 09:06
Az én gyerekeim imádják, ha én találok ki meséket. Sokszor bajba vagyok ha azt kérik, hogy meséljem azt amit a múltkor, mert annyi mindent kitaláltam, hogy én már nem is emlékszem rájuk de ők szinte minden részletre emlékeznek.
4. last
2010. jún. 16. 09:03
Anyukám mesélt egy mesét gyerekkoromban,imádom.Nem tudom létezik-e vagy csak kitalálta.Arról szól hogy egy szegény embernek van egy fehér lova,aki elmegy és lefekszik a rókák "lakása" elé.....a lényege hogy segít a gazdájának azzal hogy becsapja a rókát és azt hiszem egy farkast is.Nem tudom mennyire érthető ez így? :)
2010. jún. 16. 09:00

Szia!

Én is ezeket mesélem. :D Azt imádom, amikor a Lánykám beleszól, hogy de ezt és ezt a részt kihagytad és hogy itt ezt és ezt mondta az adott meseszereplő. :D

Rita

2. henkoki (válaszként erre: 1. - Vviki2)
2010. jún. 16. 09:00
La Fontaine- mesék? Kedvenceim!
2010. jún. 16. 08:58

Gyermekeim nagyon szeretik a "fejből" mesélt esti meséket. Sok mesét ismerek, s saját magam is találok ki újakat, mégis sokszor gondot okoz, hogy mit meséljek? Ötleteket várok...:-))

Az ismertek közül:

-Hófehérke és a 7 törpe

-Jancsi és Juliska

-Piroska és a farkas

-Békakirály

-Farkas és a 7 kecskegida

-A 3 kismalac

-Kismalac és a farkasok

-Hamupipőke

-Csipkerózsika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook