Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Február 15-ig az Apeh megcsinálja az adóbevallást, de hogyan? fórum

Február 15-ig az Apeh megcsinálja az adóbevallást, de hogyan? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
13. Baby0309 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2011. febr. 1. 13:36
Köszönöm szépen :)
12. emagdi (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. febr. 1. 13:34

menj fel az apeh honlapjára (www.apeh.hu), ott tölsd le majd ki a 1053NY jelű nyomtatványt (mindjárt a főoldal tetején megtalálod hozzá a linket).

ezzel arról nyilatkozol, hogy az egyszerűsített adóbevallást választod. gyakorlatilag azt jelenti, hogy miután elkülted ezt a nyilatkozatot az apehnek, ők a rendszerükben levő infók alapján összeállítanak neked egy adóbevallás tervezetet (magát a nyomtatványt), azt elküldik neked levélben v emailben (ezt te választod). ha esetleg van valami észrevételed (szerinted nem jók a számok), vagy még van valami extra dolog amit be kell vallanod, azt korrigálhatod.

ha minden OK, akkor aláírod, elküldöd az apehnek, fizeted amit kell v várod hogy ők fizessenek neked.


vannak bizonyos feltételek, hogy mikor nem választhatod ezt az egyszerűsített adóbevallást, ezt is megtalálod az apeh honlapján. (a nyomtatványhoz tartozó pdf fájlban minden infót megtalálsz a nyomtatvány kitöltéséhez kapcsolódóan)

2011. febr. 1. 13:32
Oké-oké,köszönöm szépen nektek!
2011. febr. 1. 13:32
Egyszerűsített 1053E a nyomtatvány neve.
9. Baby0309 (válaszként erre: 6. - Mandula71)
2011. febr. 1. 13:31

Aha,értem. Tényleg elnézést,h ilyen tudatlan vagyok,de nem igazán foglalkoztam eddig ezzel,mindig volt ki megcsinálja. Most viszont nincs.

Akkor személyesen is tudok nyilatkozni gondolom,hogy ők csinálják meg.

Köszi

8. Mandula71 (válaszként erre: 3. - Baby0309)
2011. febr. 1. 13:31
Csak a nyilatkozatot kell küldened. Illetve ha jól emlékszem, akkor ha van olyan igazolásod, ami kedvezményre jogosít, akkor azt. Arról ugyanis nem tudnak, a bevételeidről viszont igen. Tehát a munkáltatódtól kapott papírt nem kell elküldened, azt neked kell őrizned. De szerintem a tájékoztatóban le van írva minden.
2011. febr. 1. 13:30
Ha csak belföldi jövedelmed volt semmit sem kell csinálnod,hisz nekik minden adatuk megvan.Csak a nyomtatványt kell kitöltened.
6. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2011. febr. 1. 13:29
Február 15-ig sehogy. Eddig kell neked nyilatkoznod, ha azt kéred, hogy ők csinálják meg. A bevallást majd valamikor áprilisban megkapod, leellenőrzöd és ha egyet értesz vele, visszaküldöd.
5. Baby0309 (válaszként erre: 2. - 190124133c)
2011. febr. 1. 13:28
Nem küldtek nyomtatványt. Akkor egyszerűbb,ha bemegyek talán.
2011. febr. 1. 13:28
Egyébként már küldözgeti a nyomtatványokat.
2011. febr. 1. 13:27

Eddig neten keresztül lett megcsinálva az adóm és úgy küldtem be nekik postán, egy könyvelő ismerősöm által,de Ő már nem tud segíteni nekem.

Én béna vagyok ezekhez és tudom,hogy ha febr. 15-ig visszaküldöm az Apehnak,akkor megcsinálják ingyen.

De mit is kell pontosan küldenem nekik?Csak,amit a munkáltatómtól kaptam papírt vagy még valamit?

2011. febr. 1. 13:27
Ki küld egy nyomtatványt azt kell kitölteni,vagy a netről kinyomtatni,vagy bemész és helyben kitöltöd.Semmit nem kell vele csinálni,ha ott töltöd ki.
2011. febr. 1. 13:25
Február 15-ig az Apeh megcsinálja az adóbevallást, de hogyan?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook