Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valakinek a cég megcsinálta az adóbevallását és az adózó is beadta akkor az NAV ügyfélszolgálatára be kell mennie? fórum

Ha valakinek a cég megcsinálta az adóbevallását és az adózó is beadta akkor az NAV ügyfélszolgálatára be kell mennie? (tudásbázis kérdés)

11. EzotErika (válaszként erre: 10. - Böce)
2017. máj. 19. 09:44
Szerintem igazad van, ez lehet a 'baki'...
10. Böce (válaszként erre: 1. - C014e4db82)
2017. máj. 19. 09:41

"... a cég megcsinálta az adóbevallását és az adózó is beadta..."


Persze, hogy be kell menni, hiszen 2 db bevallás van beadva. Egy a munkahely által, a másik az adózó által benyújtott, már ha jól írtad le a kérdést.


Most melyiket vegye a NAV érvényesnek? Pláne, ha valami miatt a kettő még nem is egyezik...


De a levélben tuti leírták, hogy miért kell bemenned.

9. globus (válaszként erre: 7. - Remoni)
2017. máj. 18. 22:42
Van olyan eset, amikor be lehet ugrani. Például ha a nyilatkozatot visszavonja az adózó, mert eszébe jut, hogy vannak egyéb kifizetői igazolásai :) A korrigált nyilatkozat rendeltetési helyre érkezése több, mint egy hónap - lejártuk a procedúrát. Munkahely ekkor már elzárkózott, NAV az nyilatkozta, hogy nem lehet önadózó, mert el fogják utasítani. Infót nem tudnak adni, sem NAV, sem MÁK, csak várni lehet. Ha szerencséje van, benyújtási határidő előtt kaphat visszajelzést.
8. v.erka (válaszként erre: 7. - Remoni)
2017. máj. 18. 22:20
Így igaz.
2017. máj. 18. 21:57
Nyilatkoznod kellett a cég felé, hogy önadózó leszel, vagy kéred a munkáltatói szja elszámolást. Ha úgy nyilatkoztál, hogy nem önadózó leszel, hanem a munkáltatód csinálja az elszámolásod, akkor miért adtál be bevallást? A munkáltatód által elkészített bevallást te már csak önellenőrizni tudod, nem üti felül az a bevallás, amit most beadtál.
6. emagdi (válaszként erre: 2. - C014e4db82)
2017. máj. 18. 20:25

ha azt írják,h be kell menned, akkor be kell menned:))


de azért meg szokták ezt indokolni, és megírják általában, hogy mi az oka, hogy szeretnének veled személyesen is megismerkedni :) (ezek a nav-os levelek jó hosszúak szoktak lenni, leírják mit akarnak, indokolják, behivatkozzák a jogszabályokat, szóval általában több derül ki belőlük, mint amit egy ilyen hoxás fórumon ki lehetne deríteni :))

2017. máj. 18. 18:22
Én csak a tervezetet kértem ki. Külön nem kellett bemennem.
2017. máj. 18. 17:25
igen.
2017. máj. 18. 17:23

Igen, létezik.

Volt olyan év, hogy engem is behívtak. Egy dokumentum nem ért be hozzájuk, annak pótlását kérték.

De van, hogy szúrópróbaszerűen, bárkit - egyeztetésre.

Jah, és korábbi évre visszamenőleg is ellenőrizhetnek/egyeztethetnek.

Menj be, megtudod mit akarnak.:)

2017. máj. 18. 17:18
jött egy levél de a beadott bevallás biztos jó..
2017. máj. 18. 17:17
..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook