Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Falun élünk, az egyik utcabeli nem akarja engedni, hogy előtte menjen el a tehén.Tehet ilyet? Az utca nem közterület? fórum

Falun élünk, az egyik utcabeli nem akarja engedni, hogy előtte menjen el a tehén.Tehet ilyet? Az utca nem közterület? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
90. 298b15dfdd (válaszként erre: 89. - Rewt)
2012. júl. 12. 05:16

Igazad van,bár szerintem a lepénnyel lehetett problémája a szomszédnak.

Nincs bajom az állatokkal,nekünk is van minden szinten szinte minden,de hétvégén mikor a bicikliutat lovagolásra használják,és persze végig van citromozva,az engem is nagyon tud bosszantani.

89. rewt
2012. júl. 11. 19:23

Hihetetlennek tűnik..


De, ha így van - nem kell neki szólni - szerintem - semmit...

Senki magántulajdonos nem határozhatja meg a közterület használatát. Mindenkinek el kell fogadni az helybeli jellegzetességeket, vagy különlegességeket - ha van ilyen.

88. foxika
2010. okt. 10. 09:31
Érdekesek az emberek, a tehénszag, disznó, trágya szaga irritálja oket, de az autójukból szállo benzin, gázolaj égési termékének a buze nem. Nekem autom még nincs, akkor most mindenkit jelentgessek fel, mert engem zavarnak ezek a buzok. A tehénsz@r szagától nem lesz senki sem beteg, de a sok kipufogóból származó terméktol viszont igen. Mindenki azt gondolja hogy csak parfumok, illatosítók illata a jó, ami igaz is de hogy egészséges e, ebben nem vagyok olyan biztos. A sok allergia, asztma biztos nem a xar szagától van. A "paraszt", akit én mellesleg sokra tartok, csak az állattartásból /ami eléggé illatos/és foldmuvelésbol tud megélni, amit a mai világ nem akar elfogadni. Az állatokat szeretem, bár csak nyulaink vannak, míg a két szomszédunk disznókat tartott évekig, de soha egy szóval sem mondtuk nekik hogy a szag zavar, mert disznót tartani másképp nem lehet. A tehénke meg nyugodtan lépegessen el a szomszéd elott az úton, o meg oruljon hogy lát tehenet is. Az esetleges lepényeket azért takarítsátok el.☺
2010. okt. 6. 21:20
Valószínű. Alapba kötekedő természet lehet..
2010. okt. 6. 21:18

Nem kell vele foglalkozni szerintem,az utca közterület,ezzel az erővel az autóknak is

megtilthatná,hogy a háza elött elhaladjanak.

Vajon Pesten is ezt csinálta:)

85. Ncilány (válaszként erre: 84. - Loch ness)
2010. okt. 5. 13:24
Az élet egy egy kabaré. Mondta valaki...
84. loch ness (válaszként erre: 83. - Ncilány)
2010. okt. 5. 10:14

Rémes, min össze tudnak kapni az emberek mostanság. Mintha nem lenne úgy is épp elég baj.


De azért elképzelem, ahogy a kutya szorgalmasan gyűjtögeti a lepényeket (végülis ő tereli őket, nem?), vagy az a bizonyos szomszéd vitatkozik a gazdákkal, melyikük tehene pottyantott az ajtaja elé... ebből burleszkfilmet lehetne készíteni!

83. Ncilány (válaszként erre: 81. - Emagdi)
2010. okt. 4. 17:34

Igen valami van ott hátul a lovak után, lovaskocsihoz.

Úgy emlékszem kisérő nélkül mentek ki a bocik. A gazda kinyitotta a kaput, és szépen ment a többivel. De szerintem kutya terelte őket kinnt az utcán a legelőig, és nem voltak teljesen felügyelet nélkül..

Ha a jelen esetbe ez a gazda tehenei mennek csak, akkor nem nehéz kitalálni ki potyogtatta el. És az összeszedése se jelent gondot.

Mellesleg szerintem sikerült dülőre jutniok.

Ha az önkormányzat se tiltja a tartását, nem sokat tehet az a szomszéd akinek ez nem tetszik.

Sőt szerintem 1 ló, 2 szarvasmarha, baromfi, nyúl, kecske és egyéb is tartható falun.

Önellátási mennyiség...

82. 3265084553 (válaszként erre: 81. - Emagdi)
2010. okt. 4. 12:07
Ami mindig a lapjára esik, soha nem az élére.
81. emagdi (válaszként erre: 78. - Ncilány)
2010. okt. 4. 12:05

néhány városban, ahol a turistákat lovaskocsiztatják (és egyéb élő lovas mókákkal etetik), ott a ló hátsójára egy zsákocskát applikálnak, és abban gyűlik a termés.

nem is ronda (alig látszik), lepény sincs az utcán, és csak néha kell kiürítenie a gazdájának.

mondjuk ez tehenekkel nem hiszem hogy kivitelezhető, ők azért egyszerűbb állatkák, nem biztos hogy megtűrnék magukon.

egyébként a tehenek nem "önműködően" közlekednek a legelő és az otthonuk között? szerintem nem igen megy velük senki, aki szedné a lepottyantott aknákat :(

80. 3265084553 (válaszként erre: 78. - Ncilány)
2010. okt. 4. 12:01
Mindig félreállt, leszállt, és takarított, ahányszor a ló pottyantott, majd folytatta az útját?
79. 3265084553 (válaszként erre: 78. - Ncilány)
2010. okt. 4. 11:35
Akkor visszapillantó tükör is kellett.
78. Ncilány (válaszként erre: 77. - 3265084553)
2010. okt. 4. 11:30
Régen a lovaskocsisnak kötelező volt a lapát - seprő, úgy tudom pont ezért..
77. 3265084553 (válaszként erre: 76. - Ncilány)
2010. okt. 4. 11:29
Elképzelem, ahogy megy a csorda után a gulyás lapáttal seprűvel, és egy nagy nylonzsákkal...
2010. okt. 4. 11:24

Igen valószínűleg.

De ez a szomszéd nem erre számított mikor odaköltözött.?

Ha házat nézünk falun, vagy városba de kertes részén, nyomozzunk.

Értem ezt azalatt, hogy mit szoktak csinálni a szomszédok. Kis műhely, kisebb barkácsolás.

Nehogy már a szomszéd mondja meg nekem, mikor javítsak egy pl bútort, amit meg tudok csinálni.

Vagy : akármilyen medencét csinálok, az köré pedig nádpadlóból spanyolfalat. Az is zajjal jár, a készítése.

Ha nincs az a spanyolfal, akkor az lesz a baj, Nem kiváncsi arra ki hogyan lubickol.

Nehéz igazságot tenni.

Az utca közterület. Miért ne mehetne végig jószág. Figyelni kell arra hogyha potyog a " motyó ", azt összedje a gazdája. És a gyerekek nem lépnek bele.

Lehet hogy ezen múlik csak?.!

75. laszlozsu (válaszként erre: 74. - Ncilány)
2010. okt. 4. 11:03
Tudom, tudom. A legutolsó hsz-m Lochnessére volt válasz. A fórum indítójának kérdésére még az elején válaszoltam, miszerint egyetértek vele abban, hogy az utcai közlekedést nem szabályozhatja a szomszéd, de azt igen, hogy a kertjét lelegeli a tehénke. Továbbra is azt írom, hogy józan emberi szóval túl tudnának jutni a problémán.
74. Ncilány (válaszként erre: 73. - Laszlozsu)
2010. okt. 4. 10:59

Lehetséges nem egy egész " karámnyi " állatmennyiségről szól a dolog..

Téma indító nem írta hány állatról van szó, és azt se mennyit engedélyez ott a helyi önkormányzat..

73. laszlozsu (válaszként erre: 72. - Loch ness)
2010. okt. 4. 09:20

Ez már több annál, hogy az odaköltözők mit kívánnak. Ez törvényi szabályozás. EU-s norma.

Ki kell alakítani a különböző övezeteket. Centrum, lakóövezet, gazdasági, ipari, stb, s leszabályozni, hogy melyik övezetben milyen tevékenységet lehet folytatni.

Itt is lehet állatokat tartani, csak a város külsőbb övezeteiben. Azonban itt is meghatározzák, hogy a lakóövezetekben csak a saját ellátásodat fedezendő mértékben. Tehát állatfarmot, tenyészetet csak a külső, gazdasági övezetben működtethetsz.

2010. okt. 4. 08:51
Nahát, nem térek magamhoz, hogy már falun is milyen változások vannak! Szerintem, aki azért akar vidékre menni, hogy kint üldögéljen a kertben és nézze a nyírott gyepet, annak kertvárosba kellene költöznie. De az nem járja, hogy kiköltözöm falura, és a nyugalmam és az egyéni kívánságaim életében át akarom alakítani a falut és az ottaniak életét. Szerintem szét kellene választani: kertvárosban ne lehessen haszonállatot tartani, faluban viszont senki ne nehezményezze, hogy tehén, tyúk, kacsa, stb. van a környéken, és hangja meg szaga van. Akkor mindenki tudná, hova költözzön, ahol jól érzi magát. Igaz, van olyan, akinek mindegy, hol lakik, mert attól érzi jól magát, hogy mindenbe beleköt...
71. laszlozsu (válaszként erre: 69. - 3265084553)
2010. okt. 4. 08:45

Így igaz. Ez valóban így működik.

Nálunk akkor szűnt meg, amikor nagyközségből kisváros lettünk.

Nem mintha előtte lett volna állatunk, de ma már nem is tarthatok. Kutyát is max. kettőt.

Egy tollvonással belvárosi lettem, tehát mindenben meg van kötve a kezem.

70. 3265084553 (válaszként erre: 68. - Csókica)
2010. okt. 4. 08:30
Jogos kérdés. A kutya után lapáttal és zacskóval kell menni.
69. 3265084553 (válaszként erre: 67. - Mohonc)
2010. okt. 4. 08:28
Ez úgy van, hogy amikor új lakóövezetet alakítanak ki falun, új telkeket mérnek ki, ott már nem lehet haszonállatokat tartani.
68. csókica (válaszként erre: 1. - Totek63)
2010. okt. 4. 08:27
Az utca közterület,de ha a tehén kipottyant valamit,azt vajon kitakarítja fel?Valószinűleg ettől tartanak nem?
67. mohonc (válaszként erre: 45. - 3265084553)
2010. okt. 4. 05:42
Aki meg nem akar állatot látni, ne költözzön olyan faluba, ahol még tartanak.
66. Ncilány (válaszként erre: 65. - 3265084553)
2010. okt. 4. 04:49

Az igaz.

De a tömblakásba is tarthatsz kutyát, macskát, kalitkás madarat. Van aki görényt vagy mi a frászt tart. És atöbbi amit még itt is lehet.

65. 3265084553 (válaszként erre: 64. - 99279bb06f)
2010. okt. 3. 23:02
Van úgy, hogy egy falun belül is különböző övezetetek vannak ebből a szempontból.
64. 99279bb06f (válaszként erre: 54. - 3265084553)
2010. okt. 3. 19:46

Nem KELL, de bizonyos szabályozás szerint LEHET tartani állatot. Erről a Polgármesteri Hivatal Állattartási törvényt hoz létre minden faluban. Ha ott nem tiltják, akkor az tart, aki elég erőt érez magában hozzá. Mert nem egy könnyű munka.

Szag van? Minden tevékenységnek szaga van, egy autószerelő műhelynek is. De inkább néhány tehén hangját hallgatnám, mint egész nap a fűrész hangját.

63. 274c9996b8 (válaszként erre: 60. - 3265084553)
2010. okt. 3. 18:25
Remelem hogy , nem :)
62. 274c9996b8 (válaszként erre: 61. - Emagdi)
2010. okt. 3. 18:24

Hogy mi fog elöbb elfogyni azt meg a tudosok sem tudjak , ami viszont teny hogy globalis felmelegedesröl szol a nota ! Az is teny hogy az emberiseg legnagyobb problemaja hogy ,rettentöen szaporodunk !

A forum kerdese pediglen az hogy a falubeli embert az egyik utcabeli meg akarja akadalyozni hogy a tehene az ö haza elött menjen el ! Ami ugye mar magaban is nevetseges -:) Ugyebar az utca közterulet !

61. emagdi (válaszként erre: 59. - 274c9996b8)
2010. okt. 3. 15:07

a tiszta víz előbb fog elfogyni mint a kaja, én a helyedben inkább ezért aggódnék, ha már egyszer muszáj valami miatt:))


de itt egyelőre még nem tartunk, jelen esetben az emberek nagy része, főleg a városok melletti kisebb településeken elsősorban LAKNI és pihenni szeretne, s ebben akadályozhatja ha a szomszéd állattartása, illetve az ebből származó negatív hatások (bűz, légy, stb). ráadásul az ingatlan értékét is erősen csökkenti, mert ki az, aki büdös helyre szeretne költözni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook