Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fáj a farokcsontom... fórum

Fáj a farokcsontom... (beszélgetős fórum)


1 2
37. Júlia91 (válaszként erre: 36. - Dzsesszika15)
2021. szept. 26. 11:13

Sziasztojk!

Réi forum,de ugyanúgy vagyok mint az utolaó hozzászóló!

Ha ülök és utána felállok borzasztóan fáj a farokcsont környéke! Alig tudok járni utána 5 percig,aztán ahogy mozgok fokozatosan múlik el...

Ágyban megforduláskor is fáj,illetve előrehajoláskor és tüsszentéskor.


Folyamatosan ülök (legalábbis amíg nem fájt) mert irodai munkám van és egyebként is mozgásszegény az életmódom.


Jövő béten megyek orvoshoz,de addig is szívesen fogadok tanácsot vagy csak megnyugtatást,hogy másnak is volt ilyen ütés/esés nélkül is.

2014. dec. 2. 13:30
Sziasztok! Még új tag vagyok és nem hozhatok létre új fórumot! Kérdésem az lenne, hogy nekem nagyon fáj hetek óta a farokcsontom....hol jobban , hol kevésbé. Most éppen jobban! Főleg akkor amikor felállok a székről. Ülő munkát végzek, keveset mozgok, lehet ez is , de sajnos sokkal rosszabb dolgokra is gondolok. Volt már így valakinek, hogy akkor fájt nagyon, ha pl székről állt fel? Köszi!
35. grizus (válaszként erre: 32. - Terenc)
2014. okt. 24. 20:33
Én még sose voltam csontkovácsnál. Csak gondoltam, ha valaki tud segíteni, ő az.
34. Terenc (válaszként erre: 33. - Wecuska)
2014. okt. 24. 16:29
Ugyan nem Csongrád megyében lakom, de kíváncsi volnék a "csontkovácsod" nevére, hátha Ő a megoldás!
2014. okt. 18. 15:12
igazából semmi fájdalmasat nem csinált.csípőmet rakta egyenesbe,meg a gerincemet,és aztán a derekamat.kb 1 órát voltam nála,és többször nem is kellett mennem.Ha csongrád megyei vagy akkor név szerint is tudok ajánlani jó csontkovácsot.
32. Terenc
2014. okt. 18. 12:53

Wecuska, grizus!


Köszönöm, hogy írtatok! Egy kérdésem volna, a csontkovács milyen beavatkozást végzett? Én sajnos egyáltalán nem tudok ülni annyira fáj. A munkán fele részt számítógép elé köt, ilyenkor térdelek...

31. Terenc (válaszként erre: 28. - Vanjobb)
2014. okt. 18. 12:50
Hosszan tartó ülés is előidézheti a fájdalmadat, nem kell megütnöd. Ezenkívül okozhatja még ciszta és egyéb daganat is, mindenképpen ki kell vizsgáltatni. A manipulációs kezelés rövid ideig tart, de kellemetlen beavatkozás.Manuálterápiás orvos végzi, én Hajdúszoboszlóra járok.
2014. okt. 17. 19:28
nekem is csontkovács segített.azt mondta,hogy a kezelés után még 3 hétig fájhat,de utána elmúlik a fájdalom.21 nap múlva szinte varázsütésre elmúlt
29. grizus
2014. okt. 17. 12:42

Én is a csontkovácsot tudom javasolni.

Én kb. két éve leestem a telken a lépcsőről az említett testrészre. Iszonyúan fájt, mozdulni se tudtam egy darabig. Aztán elmúlt, de azt vettem észre, ha huzamosabb ideig kell ülnöm, pl. egy előadáson, akkor baromira fáj ha megmozdulok. Ha puhább a szék, pl. fotel vagy közlekedési eszköz, akkor nem. Mostanában viszont azt hiszem, elmúlt. Ezt le is kopogom.

28. vanjobb (válaszként erre: 27. - Terenc)
2014. okt. 17. 11:03

Nekem is fáj. Nálam nem volt sérülés, tehát nem is tudom mitől lehet. Hamarossan felkeresem a körzeti orvosom, de én is olvastam, hogy elég sokrétű és nem mindig eredményesek a kezelések.

A manipulációs kezelés fáj?

27. Terenc
2014. okt. 17. 10:42

Sziasztok!

Tavaly augusztus óta fáj a farokcsontom, egy csúszdaparkos hétvége után. Eleinte csak felálláskor fájt, később már ülés közben is. Jelenleg -több mint egy évvel a sérülést követően- a fájdalom állandó, időnként éjszaka arra ébredek fel.

Természetesen ezalatt több orvosnál is megfordultam. A diagnózisok nem voltak egyértelműek, mert a RTG.és MR lelet nem mutatott ki jelentős deformációt, így mindenki csak elméletek alapján kereste az okot. Szedtem gyulladáscsökkentőt (szteroidot, nem szteroidot).Kaptam Diphrophos injekciót, voltam fizioterápián több alkalommal is. Manuálterápiás kezeléseken is átestem. Jelenleg manipulációs kezelésre járok (ez utóbbit végbélen keresztül végzik, a csontot mozgatják meg azért, hogy az izomblokkok megszűnjenek, melyek az ízületet tartják rendellenes helyzetben). Az egyik orvos a csont amputációját is javasolta, de szinte minden az ellen szól, veszélyes műtét és csak ritkán oldja meg a problémát.

Nincs több ötletem. Ismertek valakit aki felépült ebből a betegségből?

2013. nov. 6. 08:32
Szia.Elmentem csontkovácshoz a fájós testrészemmel és rendbe rakta.Azóta nem fáj.
2013. nov. 5. 21:15
Sziasztok, ha valaki még felnézne ide és van ilyen panasza, akkor én kiváncsi vagyok rá,mert én már két éve ebbe szenvedek,hogy nem tudok ülni, és a dokik semmit nem mondanak :(
2013. ápr. 18. 15:25
van még valaki ezen a fórumon?
2010. jún. 11. 23:33
Rendelőben láttam, hogy a doki úgynevezett "térdeplőszéken" ül, mint elmondta kifejezetten azért, hogy ne kelljen ülnie több órát akár, ami nála is kellemetlen tünetekkel járt. Néztem a neten, kicsit furcsa látvány elsőre, de ismerősömnél kipróbáltam és nagyon jó! Persze irodában biztos megbámulnák, bár ez egészség ennél többet ér!
22. katácskák (válaszként erre: 21. - Cservenák Vali)
2008. nov. 8. 04:31
Nekem sem múlik-érzékeny még mindig
21. Cservenák Vali (válaszként erre: 15. - 9bc47feccc)
2008. szept. 26. 15:32
Már van annak 10 éve is hogy egy téli nap szintén elestem a fenekemre és azóta is fáj a farcsontom.
20. Virág3 (válaszként erre: 19. - 11111)
2008. márc. 20. 06:59
Nem, nem vagyok terhes!:)
19. 11111
2008. márc. 19. 20:29
Nem vagy terhes?Nekem akkor fájt.
2008. márc. 7. 15:41
+t
17. Virág3 (válaszként erre: 16. - 4020)
2008. márc. 7. 15:41
Nem múl el még mindig fájdogál, de sokkal kevesebbszer. 2 hete elkezdtem intenzíven sportolni, és csak néha-néha érzem. Semmi egyebet nem csináltam, így szerintem a sport is javíthat rajta.
16. 4020
2008. febr. 23. 20:02

Én ülőmunkát végzek napi minimum 8 órában. El szoktam hagyni a helyem, nem aktív 8 órát ülök, de a többség ülés. Én is gondolkoztam már ezen, hogy mi fájhat, aranyérre is gyanakodtam, de a farkcsontnál jutottam ki én is. Nem mindig, néha előjön, olyankor megpróbálok üléspózt váltani.

Virág3, Neked már elmúlt? Ha igen, mitől, hogyan?

2008. febr. 22. 10:20
Nekem is fáj a farokcsontom,már nem úgy,mint mikor elestem,már javult.Mikor volt az a jeges idő,kimentem,mondom megnézem hogyan csúszik,hát megláttam.Estem akkorát,mint egy télikabát,és pont seggreültem.Alig bírtam feltápászkodni.Csak én lehetek ilyen hülye,hogy megnézem csúszik-e a jég.Megtudtam.
2008. jan. 31. 20:56
Több órán keresztül ültem egy nem éppen puha széken a szgép előtt keresztbetett lábbal. Este már úgy feküdtem le, hogy fájt a "farokcsontom", majd olyan fájdalmaim lettek, hogy a járás is gondot okozott,... elmentem az én "állandó" sebész orvosomhoz. Tapintásra jeleztem a fájdalmat és azt mondta, hogy különösebb teendő nincs és hosszadalmas a gyógyulás, begyulladhatott a csonthártya. FLECTOR tapaszt kaptam - fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő. Ha komolyan maradt volna hónapokig a fájdalom, azt mondta, hogy az más eredetű, esetleg mélyebbről jövő. Végülis nem fáj, időnként, bizonyos helyzetekben megérzem (vezetési ülés stb.), de talán ennyi. Azóta eltelt már jó sok hónap.
13. Virág3 (válaszként erre: 12. - 79331de475)
2008. jan. 20. 17:56

Szia!

Hát már nem tudom, mi volt a gyógyszer neve, d semmit nem csinált. Azóta is ugyanúgy fáj, kezdem megszokni sajnos. De lehet a B vitamint én is kipróbálom, de csak tablettában, hátha az is jó lesz.

12. 79331de475 (válaszként erre: 8. - Virág3)
2008. jan. 10. 15:17
Ó! Most látom, ez egy régebbi téma volt. Bocs. Remélem, azóta meggyógyultál.
11. 79331de475 (válaszként erre: 6. - Virág3)
2008. jan. 10. 15:16
Milyen gyógyszert kaptál?
10. 79331de475 (válaszként erre: 1. - Virág3)
2008. jan. 10. 15:15
Nekem B vitamin injekció kúra segített. Nőgyógyászhoz menni szerintem felesleges. Reumatológia vagy orthopédia.
9. Zsu77 (válaszként erre: 8. - Virág3)
2007. szept. 22. 21:00
Remélem elmúlasztja a fájdalmadat, de mindenképpen járj utána mi okozhatja a fájdalmat.
8. Virág3 (válaszként erre: 7. - Zsu77)
2007. szept. 22. 20:09
Hát én sem tudom, miért odaküldött. Mindenesetre most várom nagyon a gyógyszer hatását!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook