Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Facebook szerepjáték fórum

Facebook szerepjáték (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Facebook szerepjáték

1 2 3
2019. febr. 15. 15:07
F.osbuk... nem tartozik a kedvenceim közé kapcsolatok születnek és kapcsolatok érnek véget a Facebookon és a Facebook miatt... ahelyett hogy az emberek egymással beszélgetnének nyomkodja a telefonját és azt nézik hogy Kiss Piroska mit osztott meg és éppen kivel van... A legnagyobb társkereső szerintem.... régen volt az iwiw az egészen más volt Én azt nagyon szerettem... ettől herótom van Én ebből már kinőttem meghagyom a fiataloknak 😁
60. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2016. dec. 12. 14:21

Hát, mit mondjak... eléggé egyoldalúan állítod be a dolgot. Azért - szerintem - nem ennyire gáz ez a Facebook. :)

Igaz, hogy már a bevezetőben azt írod: "Avagy a közösségi oldalak stresszelő, negatív hatása."

Lásuk be: Te amolyan frászbuknak állítod be a Facebookot. Pedig nem kizárólag frusztrált emberek járnak oda.

Én miért is lennék irigy másokra, akik esetlegesen valótlanságot posztolnak magukról? :O Az legyen az ő gondjuk.

Sok komoly embert ismerek Facebook felhasználóként. Nem ott élik az életüket, de időnként igenis jó felnézni.

Ilyen alapon sehova ne regisztráljon az ember fia/lánya.

A Hoxa is egy közösségi oldal. :)

59. Magdalénia (válaszként erre: 58. - Syria)
2016. okt. 13. 00:32

Jobb, ha az ember az ilyen és egyéb tapasztalatokat begyűjti. Nem csupa jó, játék és szórakozás az internet.

Beengedjük a személyes auránkba, hálószobánkba, gyerekszobába.


A szomszédom tanult az esetből, azóta komolyan veszi. Igencsak rácsodálkozott a világháló hatalmára, melyet sokan lebecsülnek.

58. syria (válaszként erre: 56. - Magdalénia)
2016. okt. 11. 08:54

Köszönöm. Már máskor is észrevettem, hogy egy srófra jár az agyunk. :)

El tudom képzelni az „élményt”, ami szomszédodat érte.

57. syria (válaszként erre: 56. - Magdalénia)
2016. okt. 11. 08:54

Köszönöm. Már máskor is észrevettem, hogy egy srófra jár az agyunk. :)

El tudom képzelni az „élményt”, ami szomszédodat érte.

56. Magdalénia (válaszként erre: 55. - Globus)
2016. okt. 10. 13:30

Régen az egymás közti beszélgetéseknél is figyelni kellett, hogy mit mondunk és kinek, mert a falnak is füle volt. Most ne lenne, amikor a technikai forradalmat éljük?


Bizonyos szavakat keresnek az éterben és ha találnak, akkor rá tudnak keresni. Így sok felesleges dolog is kezükbe kerül, ami értéktelen.


Szomszédomhoz egy szép nyári napon kivonult a rendőrség. Teljesen ledermedt. Kiderült, hogy egy fészes bejegyzése miatt. Valamilyen fegyvert ábrázoló kép alá azt írta viccből, hogy neki is van ilyen. Ennyi. Kis házkutatás és elmentek, kárba veszett az idejük, de a szomszéd se követ el több ilyen hülyeséget.

55. globus (válaszként erre: 54. - Syria)
2016. okt. 10. 08:22
Mi a retekért figyelné Átlag Józsi levelezését a FB, vagy bármilyen szervezet? Ezt egyszer elmagyarázhatná valaki. Persze ha embercsempészeten töröm a fejem vagy rablásba keveredek, gyilkosságba, állam elleni bűncselekménye, más tészta.
54. syria (válaszként erre: 49. - Unom)
2016. okt. 10. 08:17

Lehet, hogy el vagyok maradva, de nem tudok arról, hogy privát levél tartalmát a gmail üzemeltetője felhasználta volna. (Kivéve, ha bíróság felhatalmazta.)

Többek közt ezért sem használom a face-t.

Róluk legalább tudjuk, hogy figyelnek, adatokat gyűjtenek, a címlistákon kívül is.


Vajon hány olyan szervezet lehet, aki lehallgatja JOGTALANUL pl. a telefonjainkat?

53. Magdalénia (válaszként erre: 52. - Csikil4ny)
2016. okt. 9. 14:57
Ez így van. Hátha még nem is vigyázunk az adatainkra!
52. csikil4ny (válaszként erre: 51. - Magdalénia)
2016. okt. 9. 14:54
Nekem a papíralapú konferenciabejelentkezés is elég volt ahhoz, hogy kéretlen tartalmat kapjak a telefonomra, még csak el sem kellett jutni a digitális világig....
2016. okt. 9. 14:51
és addig se, amíg nem kap hívatlan látogatót, vagy nem élnek vissza az adataival.
50. csikil4ny (válaszként erre: 44. - Sanyinak)
2016. okt. 9. 10:12
Ameddig az embernek nem lesz uldozesi maniaja addig nem baj. :)
49. unom (válaszként erre: 47. - Syria)
2016. okt. 9. 10:10

Van, aki minden levelezésére gmailt használ. Azok tartalma akár kényes is lehet.

Egyébként azt, hogy milyen honlapokat látogatsz, a Facebook is figyeli.

Nekem az a bajom, hogy ez a két cég túlságosan uralja az internetet.

48. sanyinak (válaszként erre: 45. - Magdalénia)
2016. okt. 9. 10:07

Nem igazan van olyan titkolnivalom, amit valaha is megosztottam a neten:)

Az en nevemre tul sok a talalat ...

47. syria (válaszként erre: 41. - Unom)
2016. okt. 9. 08:06
Azért kicsit más az ismerőseim listája, s más a levelezési címlistám. Tőlem aztán figyelje a goole, hogy pl. milyen közszolgáltatókkal, hivatalokkal állok kapcsolatban, s kiknek küldök privát levelet, milyen oldalakat böngészek. Csak győzze tárolni, figyelni! Ezekből távolról sem gyűjthető ki annyi érdemi információ, mint amennyi a face-n.
46. unom (válaszként erre: 44. - Sanyinak)
2016. okt. 9. 07:27

Ameddig csak reklámra használják semmi.

Csak erre nincs biztosíték, sajnos. Én meg a cégek jóindulatában nem nagyon hiszek.

45. Magdalénia (válaszként erre: 44. - Sanyinak)
2016. okt. 9. 00:44

Ha beírod a keresőbe a neved és erre a kereső nem ad ki semmit, örülj neki.

A rosszabb, amikor tucatnyi oldal kiad, címeddel, telefonszámoddal együtt.

Ilyenkor az "ügyes" emberek fantáziája határtalan, míg a tiednek határai vannak. :)

44. sanyinak (válaszként erre: 35. - Unom)
2016. okt. 8. 21:16

Legalabb van, aki figyel masokra... :)


Engem pl nem zavar ha a Google reklam azt a termeket kinalja nekem mas oldalakon is, amit eppen keresek.


Miert baj, ha figyelnek?

43. ca6d69295a (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2016. okt. 8. 20:50
Egyetértek!!
42. 04424e865e (válaszként erre: 2. - B598e4912b)
2016. okt. 8. 10:00
Bár csak a cikk elejét olvastam el de az teljesen igaz.
41. unom (válaszként erre: 39. - Syria)
2016. okt. 8. 09:18

A Google is figyeli az ismeretségi hálónkat, ha valaki gmail felhasználó. Hidd el, amit a google tud rólunk, az se kevés.

Egyik se jobb a másiknál, mind a kettő a felhasználókról gyűjtött információkból él.

40. syria (válaszként erre: 36. - Magdalénia)
2016. okt. 8. 09:06

Már az iwiw-nél is résen kellett lenni. Jót röhögtem, amikor a fiam profiljában a cím rovatban azt olvastam: lakáskulcsot ne adjak?

Én menthetetlen vagyok, lévén programozó matematikus. De a face-n nem regisztráltam. Nem tudom, mi kellene hozzá.

Úgy érzem, nélküle is éppen eléggé el vagyok havazva.

A nagygépes időszakban kuriózum volt, amikor a férjem hétvégére rendszeresen hazahozta a hivatali Commodore 64-et.

A Prince of Persia volt a menő játék akkor azon gépen. Volt jó pár hét, amikor hétfőn reggel teljesen kifacsarva mentem dolgozni, mert hajnali 2-3 óráig játszottam. Hamar besokalltam, s azt mondtam: soha többet nem játszok. S így is tettem. Sikerült kordában tartanom magamat.

Nekünk először kb. 1990-ben lett gépünk. Marha nagy vinyóval: 80 Gbyte-os volt. Ma már csak mosolygunk ezen.


Nem az a baj, hogy az internet belépett az életünkbe. Ez pont olyan hasznos vívmány, mint az összes többi találmány. Az a baj, hogy a fejünkre nő, akkor is, ha nem akarjuk. Egyrészt. Másrészt meg soha nem tudhatjuk, mikor történik olyan műszaki gebasz, ami hátráltat napi teendőink elvégzésében.

39. syria (válaszként erre: 35. - Unom)
2016. okt. 8. 09:04

Részigazságod van. A google figyeli, milyen honlapot keresünk fel. A face azt is, hogy személy szerint kiket ismerünk/ismerhetünk. Nekik még csak levelet se kell írni, máris kapcsolatba hozhatók vagyunk. A kettő közt kicsit nagyon nagy a különbség.

Úgy érted, hogy nem a felhasználók tehetnek róla. Mert a programokat többnyire még emberek írják. :)

38. unom (válaszként erre: 37. - Mutáns Jane)
2016. okt. 7. 23:41

Melyikre gondolsz? Nem ugrik be.

A Google pontosan tudja, és összeköti a kereséseidet a Youtube videó nézéseiddel, és a gmailes tartalommal.

Tudod: az ingyen a legdrágább. Ingyen használod az eszközeiket, ennek ez az ára.

Ne úgy képzeld, hogy név szerint ismer, de a profilodban ott van a lakhelyed, ismerősi köröd, zenei és egyéb ízlésed,korod, nemed.

Mire használja? A reklámok pontos célzására elsősorban, bár ehhez a hirdető is kell.

A töbi céljáról nincs információm, lehet, jobb is.

37. Mutáns Jane (válaszként erre: 35. - Unom)
2016. okt. 7. 20:57
Bocsi, de ha ilyen megfigyelő blokkoló plugin-t (mondjuk azt, amit a kísértetről neveztek el) használsz, az sem jelent semmit?
36. Magdalénia (válaszként erre: 32. - Syria)
2016. okt. 7. 17:45

Igen, az iwiw beindított valamit, ami már önjáróvá vált és kéretlen tartalmak özöne árad, mely biztat azok megosztására. A kezelőfelületet sokan figyelmen kívül hagyják és bárki hozzáférhet adataihoz. Nem is érti, hogy miért kellene korlátoznia.

Kedveltem az iwiw-et, és akkor még nem számoltunk a nyilvánosság káros hatásaival. Számtalan régi ismerős, gyerekkori osztálytársak kerültek elő. Jó volt tudni róluk. Iskolai képeket cseréltünk és megosztottuk egymással a jelent. Sokan nem jöttek át a fészre, de a kapcsolat jó esetben működik.


Kb.35 éve azt mondtam, hogy nekem felesleges a gép, aztán a gyereknek lett a Commodore 64-e. 20 éve azt mondtam, hogy nekem nem kell az internet, és lám ide jutottam. :D

35. unom (válaszként erre: 33. - Syria)
2016. okt. 7. 11:03

Nem csak a Facebook figyel meg.

Melyik keresőt használod? Ha Google-t, akkor az is megfigyel, összeköti a különböző honlapokon tett látogatásaidat azzal, hogy mit nézel a youtube-on, ha gmail-t használsz, akkor még az is jön hozzá.

Nagyon nem jó ez az irány, de erről nem az emberek tehetnek.

34. syria (válaszként erre: 33. - Syria)
2016. okt. 7. 11:00
Mi van megint? Duplázunk, mint a jeleknél?
33. syria (válaszként erre: 24. - Magdalénia)
2016. okt. 7. 10:58

Ne fenyegess! :D

Igen. Kár, hogy kidobták az iwiw-et; az még normális volt.


Egyetértek a 23-as hozzászólásoddal is.

A face lényege: a manipulálhatóság, a függőség, az ellenőrizhetőség. Részigazságuk van azoknak, akik azt állítják, hogy ehhez nem kellett a face. Csak a mértéket hagyják ki az érvelésükből. Az, ami a nem mindegy.

Pl. alkoholfogyasztás.

Van, aki hetente megiszik egy-két pohárral. Van, aki megiszik naponta 1-2 litert. Egyikük sem absztinens. De míg az egyik csoport képes normálisan élni, a másik ön-, család-, társadalompusztító alkoholista.

32. syria (válaszként erre: 24. - Magdalénia)
2016. okt. 7. 10:58

Ne fenyegess! :D

Igen. Kár, hogy kidobták az iwiw-et; az még normális volt.


Egyetértek a 23-as hozzászólásoddal is.

A face lényege: a manipulálhatóság, a függőség, az ellenőrizhetőség. Részigazságuk van azoknak, akik azt állítják, hogy ehhez nem kellett a face. Csak a mértéket hagyják ki az érvelésükből. Az, ami a nem mindegy.

Pl. alkoholfogyasztás.

Van, aki hetente megiszik egy-két pohárral. Van, aki megiszik naponta 1-2 litert. Egyikük sem absztinens. De míg az egyik csoport képes normálisan élni, a másik ön-, család-, társadalompusztító alkoholista.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook