Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ezo-gyermeknevelés, a problémák alternatív megközelítése fórum

Ezo-gyermeknevelés, a problémák alternatív megközelítése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
199. e584b61b26 (válaszként erre: 198. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 16. 08:05
Messze????:O Elisabeth barátnőm Stockholmban 2300 km re na ő van messze!;)
198. 39ff6fe670 (válaszként erre: 197. - E584b61b26)
2010. ápr. 16. 08:03

:D:D



jaj Nyussz, mér lakunk mi ilyen messze egymástól?!?! :(

197. e584b61b26 (válaszként erre: 196. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 16. 07:58
Érzem,hogy ma hívnak de ha du 3 ig nem akkor telózok:))
196. 39ff6fe670 (válaszként erre: 195. - E584b61b26)
2010. ápr. 16. 07:57
hívd fel őket! mit veszthetsz..semmit, telón is be lehet jelentkezni
195. e584b61b26 (válaszként erre: 194. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 16. 07:43

Én valahogy érzem rajtad,hogy amik elől elzárkózol jelenleg azok közül sok mindenre nyitott lennél...így a beszélgetések alkalmával:)


Még jó hogy meglesz a levelem!!!!!!!:))

194. 39ff6fe670 (válaszként erre: 193. - E584b61b26)
2010. ápr. 16. 07:33

MEg fognak keresni, vagy ha nem akkor felhívod őket és kész!!! Meg lesz a leveled!!!!!!


Az aurám színe nagyon meglepett.. tényleg elgondolkoztam magamon...

Tüzes típus vagyok, mégis, én olyan zárkózottnak élem meg magam, de arra is rájöttem, hogy a kisugárzásom sokkal inkább az mint én magam. A fórumon bárkivel beszélgetek.. de az életben.. hát..

Pedig gyereknek mindig a központban voltam, mindig szerepeltem..


Tibivel tegnap azon gondolkodtunk, nem-e az anyai minta miatt lettem ilyen.. mert anyám ilyen otthonülő, zárkózott, bizalmatlan ember.


Pl a türelmetlenség meg az, hogy nem bírom tartani a számat ha valami igazságtalan történik.. ez meg tipikus apám.


Tibi is átvett olgokat tőlünk amik nem jellemezték.. fura..


Szóval asszem valahol a kupiban meg kell keresnem önmagam. De szerintem ez akkor jön el, ha már külön élünk, főleg ha már dolgozom..

193. e584b61b26 (válaszként erre: 192. - E584b61b26)
2010. ápr. 15. 19:36

El olvastam!De kíváncsi vagyok vajon az enyém milyen!Úgy olvastam a soraidat mint egy regényt!:)

A pálmalevéllel kapcsolatban még mindig nem kerestek:(

2010. ápr. 15. 19:31
Vio nem írod mi volt a fotózáson,itt rágom a körmöm!:)
191. kevian (válaszként erre: 190. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 15. 07:10

Köszönöm!

Ezt le is mentem gyorsan a naplómba! :)

190. 39ff6fe670 (válaszként erre: 187. - Kevian)
2010. ápr. 15. 06:58

Ajjaj szegénykém! :(((


Kisgyermekek esetében is nagyon jól használhatóak ezek a szerek, mivel nincs mellékhatásúk és gyorsan hatnak. A golyócskákat szopogatni kell, vagy a nyelv alatt hagyni felolvadni, a lényeg az, hogy a szájból szívódjon fel a homeopátiás szer. Az illatanyagok használata csökkentheti a szerek hatását, ezért azt szoktuk javasolni, hogy a golyócskák bevétele előtt és után fél órán belül ne egyen, igyon, vagy ne mosson fogat a beteg. Kisbabák esetében, amikor még nem tudnak szopogatni, a golyócskákat egy kevés vízben ( éppen, hogy ellepje) fel kell oldani és ezt az édes ízű vizet kell falatonként, műanyagkanállal a kicsi szájába tenni. Kicsiknél gyakori probléma a fertőzések kapcsán kialakuló hőemelkedés, főleg a lázas állapot kezelése. A láz, ha nem haladja meg a 38C-t, akkor egy- három napig segít a szervezetnek abban, hogy a kórokozókat elpusztítsa. Azonban, ha 3 napon túlmenően, tovább is fenn marad a láz, az utalhat a fertőzéses folyamat felülfertőződésére, szövődmények kialakulására és gyengíti a szervezetet. A 38 C-on felüli lázas állapot sem tesz jót a kicsi szervezetének, tudjuk, hogy a 40C körüli lázaknál lázgörcs is könnyen felléphet. Homeopátia segítségével igen jól lehet egy-három napon belül csökkenteni a lázas állapotot és a gyulladásos folyamatot is a javulás irányába terelni. A Belladonna az egyik leggyakrabban használt lázcsillapító szer, akkor javasolt adni, ha a magas láz gyorsan alakul ki, egy napon belül hullámzó lázmenetet tapasztalunk- tehát lehet, hogy reggel még nem lázas a gyermek, de ebéd körül már nagyon magas a láza, délután megint csökkenhet, este megint magasabb lehet. Belladonna típusú lázas állapotnál a gyermek szomjas, kívánja a folyadékot, a meleg teát, de levert, nem szaladgál, jól esik neki az ágyban fekvés. Fázós lehet, bebújik a meleg takaró alá, a bőre forró tapintatú, piros, lázrózsás, de időnként izzadt, verejtékes lesz, főleg az arca, homloka. A Belladonnát naponta többször is lehet adni, minél magasabb a láz, annál sűrűbben, ahogy csökkennek a tünetek, ritkítani kell a szer adását. A Belladonna nemcsak a lázat viszi le, de a torok, a légutak nyálkahártyáján a gyulladásos folyamatot is csökkenti.


Ha a gyermek a lázas állapot alatt nem szomjas, alig lehet folyadékot „belediktálni”, és inkább a hűvösebb folyadékot kívánja, akkor az Apis mellifica golyócska csökkenti a lázát és a gyulladást is. Ez az állapot azért is igényel nagy odafigyelést, mivel lázas állapotban, ha nem akar inni a gyermek, hamar kiszáradáshoz vezethet a folyamat, de az Apis adásával a szomjúsága is visszatér a kis betegnek. Abban az esetben, ha levert, gyenge a gyermek, kipirult lehet az arca, mintha lázas lenne, de nincs láza, vagy csak hőemelkedése van, ilyenkor a Ferrum phosphoricum adása javasolt. E szer az ilyenkor gyakori induló fülfájásra és száraz köhögésre is csökkentő hatással van. Bryonia golyócskára van szükség olyankor, ha a pár nap alatt fokozatosan felemelkedő láz több napig utána tartósan magas marad. Bryonia típusú lázas állapotban nagyon szomjas a gyermek, de gyenge, elesett, apró, kis mozdulatok is köhögést váltanak ki.


Érdemes minden esetben homeopátiás orvossal konzultálni, hogy a megfelelő szer kiválasztása mellett, természetesen a betegség helyes diagnózisát megállapítva és a betegség lefolyását követve minél hamarabb meggyógyuljon a kis beteg.



Aconitum napellus a szer, amelyre gondolnunk kell, ha a láz hirtelen alakul ki, és hidegrázással jár. A bőr ilyenkor száraz, piros, de nem verejtékezik. Gyakran száraz hidegben, hideg szélben való átfázás után jelentkező betegség esetében szedhető ez a szer.


Apis mellificát kell adni gyorsan kialakuló láz esetén, amikor szúró, égő fájdalom érezhető a torokban. A beteg nem szomjas és fájdalmai hidegre enyhülnek.


Belladonna az alkalmas szer akkor, ha a gyorsan kialakuló, esetenként magas láz izzadással jelentkezik, és ha a test hőmérsékletének emelkedését lüktető fejfájás és fényre való fokozott érzékenység kíséri.


Ferrum phosphoricum ajánlható lassan emelkedő, mérsékelt - 38,5 fok körüli - láz esetén. A beteg arca hol kipirul, hol elsápad, és orrvérzésre való hajlam is megfigyelhető nála: kezdetben száraz, majd hurutos a köhögése.


Eupatorium perfoliatumra kell gondolni akkor, ha nyugtalan, általában influenzás, hidegrázással küszködő lázas beteggel van dolgunk, akinek fájnak a végtagjai, izmai és a szemgolyói.

189. 39ff6fe670 (válaszként erre: 186. - Kevian)
2010. ápr. 15. 06:55

igen mert szép, az a kép.. de ott még nem tart a világ, hogy ilyen frankó képeket osztogassanak a kismamáknak! :D pedig milyne tök jó lenne!!


Azt azért tettem ki, mert sokan nem is gondolnák, hogy egy 8 hetes embrió már ennyire kész kisember..

188. 39ff6fe670 (válaszként erre: 185. - Titánia83)
2010. ápr. 15. 06:53

na végre megérkeztél közénk! :D Te sokat tudsz az indigókról meg a kristályokról.


Nimi nem hinném, hogy kristály, egyáltalán nem olyan a természete.. sokkal inkább önfejű, eleven... :)


Szerintem egyik csoportba se tartozik.. de azért érdekelne majd az urájának színe. Én el tudom képzelni, hogy kékes, némi indigót is.. de elvileg ilynek is korban még nem alakult ki.


Minden esetre egy nagyon megbízható forrásból azt tudom, hogy jó ember lesz. :D

187. kevian
2010. ápr. 15. 06:36
Tegnap Marcell fél 11-ig aludt reggel, én dinka meg örültem is neki. Aztán délután is aludt 3 órát. Na és úgy ébredt, hogy mosolyogva összehányta magát és már be volt kakilva. Megismételte még ezeket párszor, és lázas is lett. Szerencsére az éjjel nem volt lázas. Tudtok valami homeós bogyót lázra? A hűtőfürdő nem igazán jött be.
186. kevian (válaszként erre: 183. - 7564d965a1)
2010. ápr. 15. 06:33
Van egy kép a naplójában, egy magzatról, abból gondoltam. :)
185. Titánia83 (válaszként erre: 184. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 14. 20:56

Sose bánd, hogy nem beszél. Biztos észrevetted már, hogy olvasni tudsz a gondolatiból.


Ők már azért születtek, hogy megtanítsák nekünk a gondolatátvitelt. És ha eljön annak az ideje, hogy mindannyian ismerjük majd ennek a technikáját, már felesleges lesz a beszéd. :)


Azt vettem észre, hogy azoknak a gyermekeknek a szeme ilyen kifejező, akik még két évesen sem beszélnek. De a szemük mindent elárul... belelátnak a lelkedbe!


Gratulálok a két szép gyermekedhez!


És örülök, hogy megnyitottad ezt a fórumot. Én hiszek benne, hogy lehet ezósan nevelni a piciket.


Azért majd fordulhatok hozzád tanácsért? :P


ui: Nimi már lehet szivárvány-poronty!

184. 39ff6fe670 (válaszként erre: 182. - Kevian)
2010. ápr. 14. 20:47

jaj dehogy jön!! Ketten vannak és lesznek még egy ideig. :D Majd.. 1-2 év és jöhet a harmadik.. majd aztána negyedik :)


a fiam elmúlt 2 és még nem bezsél csak halandzsázik.. de ő tuti nem kristály :)

183. 7564d965a1 (válaszként erre: 182. - Kevian)
2010. ápr. 14. 17:13
Még csak 2 van neki :D Vagy Vió valamit titkolsz előlünk?? :P
182. kevian (válaszként erre: 181. - 39ff6fe670)
2010. ápr. 14. 16:12

A kristályoknál azt írják, hogy később csinálnak általában mindent mint a korosztályuknak megfelelő, ez a kisfiamra igaz. S állítólag kb 2 éves kor körül kezdenek el beszélni, Marcell 14,5 hónapos, de nem beszél, ellenben halandzsázik. :)


Ha jól látom, neked 2 gyerek van és jön a harmadik? :) Milyen idősek? Mikorra várod?

181. 39ff6fe670 (válaszként erre: 180. - Kevian)
2010. ápr. 14. 16:04

nekem is beugrott a kristálygyerek dolog a fiadal kapcsolatban.. bár igazából idősebb gyerekeknél lehet ezt megállapítani.


a vízöntő egyáltalán nem ilyen nyugodt, szóval .. :) viszont remek jegy én nagyon szeretem.


Mikor született a tökös?

180. kevian
2010. ápr. 14. 15:42

Húha, ti aztán haladtatok, mióta nem voltam. :)

Megpróbálok mindenkinek válaszolni!


Cukorborsobogi!

Nem tudom, hogy ilyet gyógyítanak-e. Őszintén szólva, azt sem tudom mi az. Az én nagybácsim/táltosom, leginkább lakásokat mér fel a környéken. Rengeteg helyre hívják. A gyógyításról nem beszéltünk, csak érintőlegesen. De nem hiszem, hogy csinálná. Azt tudom, hogy megmondja a fekhely helyzete után, hogy kinek-milye fáj. Meg ha rossz helyen pihensz, miféle nyavalyád lesz, ha nem változtatsz. Aurafelmérést is csinál, el tudja mondani, hol van problémád. Az tuti, hogy a Varga István tanította, aki igen elismert táltos.

Többek között ezért is akarok váltani mosódióra, mert mióta megszületett a kisfiam, ekcémás a kezem. Már próbáltam sok minden, hátha a mosópor elhagyása segítene. Bár az tuti, hogy már a tiszta víztől is kijön. :(


Nyuszogó! Teafaolajat, a mosógépbe is teszel? Vagy most nagy hülyeséget kérdeztem?!


Elevensors! Látod, az aszcendenseit még meg sem néztem. Annyi mindenen jár az agyam. Lehet extra vízöntő, azért ilyen nyugodt. :D

Meg, ahogy olvastam a kristály gyerekekről..hát, nem tudom, elég sok minden egyezik.

Cukorborsoboginak leírtam mi a táltosom fő profilja. :)


Damnedke! Szia! :)


Hogy az anyukám mennyire tipikus skorpió anyuka. :D

179. 39ff6fe670 (válaszként erre: 176. - E584b61b26)
2010. ápr. 14. 13:48

vedd figyelembe a holdjegyet is az elsőnél is.. mert végülis az, hogy miylen anyák vagyunk elsősorban a hold-tól függ.


Tehát, te olvasd el az elsőnél a rákot és a halak jegyet is.. a másodiknál gyerekről is meg lehet tudni sokmindent. De az csakis holdjegy, tehát ott cska azt kell nézni. nálad a Halak az..ugye

178. e584b61b26 (válaszként erre: 176. - E584b61b26)
2010. ápr. 14. 13:38
és anyukáméban is van valami:)
2010. ápr. 14. 13:38

Ha a Hold a KOSban járt a születéskor, akkor nyílt és spontán érzelemnyilvánítást, gyorsan ébredő érzelmek bátor megmutatását tapasztaljuk. Ez könnyűvé teszi az érzelmi konfliktusok kialakulását, azonban kedvez a megoldásra való hajlandóságnak is. Türelmetlenségre hajló, könnyen felcsattanó, vitába szálló, de hamar kibékülő alkattal van dolgunk. A monotóniát rosszul viselik.

Nem ritkán sokat forgolódnak az ágyban, álmukban felfelkiáltanak. Az átlagosnál jobban viselik, ha megszakítják alvásukat. Nem okoz gondot, ha több részletben jutnak hozzá napi pihenésükhöz.

A gyermek - ha Kos Holdnál született - nyílt, érzelemkimutató kapcsolatra hajlamos édesanyjával, szeretete meleg és fénylő, azonban gyakoriak lehetnek a konfliktusok (duzzogások, hangoskodások, stb) is. Ha a mama csendes, ill. nyugodt alkat, az ilyen adottságú gyerek gyakran és sokat tesz a mozgósításáért, figyelme kivívásáért.

Felnőtt nőként a Kosban álló Holddal születettek tevékeny, szorgos, és gyermeküket is mozgósítani hajlamos édesanyaként szoktak működni, ami gyakran együtt jár az anyaság fiatalon történő vállalásával. Ez a Hold-helyzet kedvez az egy-gyermekes anyaságnak, ill. (ha a Merkúr helyzete több gyerek elfogadását valószínűsíti) az egymástól időben aránylag távoli szüléseknek (így elkerülve a hasonló korú picik párhuzamos gondozását).



BIKÁban álló Hold esetén a szülött érzelmi igénye a békesség és a biztonság. A nyugalmát megzavaró apró epizódokon könnyen túlteszi magát. Érzelmi és hangulati reakciói némi késéssel mutatkoznak. Nem siet, nyugodt és derűs, hacsak nem fenyegeti az érzelmi biztonság hiánya. Igen nehéz megharagítani, viszont ha egyszer felmérgesítik, nehéz kibékíteni. Érzelmi alapú emberi ügyekben a hűség embere, ugyanakkor kényelem-szeretete miatt nem mutatja ragaszkodását olyan gyakorisággal, ahogy azt partnere esetleg elvárná. Férfiaknál gyakorta tapasztalható késői párválasztás, a "mama szoknyája" (pontosabban konyhája) melletti maradás hajlama, azután pedig - a választott asszony mellett - az anyától megszokott ellátás (netán kényelem) elvárása.


Nyugodt alvók, keveset fickándoznak álmukban, viszont riadó-szerű ébresztéssel kár is kísérletezni esetükben, mert inkább elkésnek valahonnan, mint hogy kipattanjanak az ágyból.

A bika holdú gyermek számára az anya a béke, a nyugalom, a jólét forrása és záloga. Ha ezt az édesanya csakugyan nyújtja, akkor erős kötődés (nem ritkán túlkötődés) jön létre; míg ha a gyermek ezen rejtett elvárása nem teljesül (pl. a mama hamar munkába áll, és őt bölcsődébe adja), akkor csendes, sőt érzelemszegénynek tűnő zárkózott viselkedést alakíthat ki.

Anyaként a Hold Bikában léte (a születési horoszkópban) kedvez a gyermekét jól ellátó szülői viselkedésnek, de gyakorta a kicsi túlságos oltalmazásának (az érte való aggódásnak) is. A több gyerekes anyai létmód ezektől a szülöttektől idegen, ezért (sokszor tudattalanul) kerülik.



Amikor IKREKben járó Holdnál születik valaki, akkor lelkiekben hosszan gyermeki maradhat, pontosabban mindenkori biológiai életkoránál határozottan fiatalosabb érzelmi képet mutat. Ennek legfeltűnőbb jele a könnyed nyughatatlanság, mely mindig egy kis mozgásra, egy kis csevelyre készteti a szülöttet. Az érzelmi alkat nyílt, magánykerülő viselkedést valószínűsít. Az ilyen emberek igen könnyedén váltanak érzelmi színezetet. Nem az adott körülmények terhelik őket, hanem az, ha nem változtathatnak érzelmi attitűdjükön (pl. iskolai fegyelmi elvárások okán). Kíváncsiskodó érzelműek, keresik az áthangoló találkozásokat, s legalább egy kedvenc kutyának vagy madárnak közelsége szükséges jólétükhöz.

Az ikrek Holddal születettek alvása többnyire könnyed, tehát villámgyorsan és neheztelő reakciók nélkül ébreszthetők. Evvel összefüggésben fontos, hogy csendes körülmények közt éjszakázzanak. Áloméletük többnyire élénk, de nem viharos.

Az anyával való viszony szinte mindig valamiféle kétarcúsággal jellemezhető. Bizonyos helyzetekben jól együttműködnek vele, míg más esetekben vállrándítással mellőzik kéréseit. De az is lehetséges, hogy szüntelen kis nyomást gyakorolnak az anyára (pl. folytonos kérdezősködéssel), és szinte kiprovokálják, hogy az anya vegyen fel egy "második arcot" (pl. szigorút), vagy menjen el kissé, hogy visszatérésekor új érzelmi hidat építhessenek hozzá. A családi helyzettől függően az is megesik, hogy az anyával összemérhető érzelmi közelségbe kerülnek más női szereplővel (pl. nagynénivel, idősebb nővérükkel, stb). Férfi szülött esetén könnyen előfordulhat a megismételt párválasztás, különösen ha az első feleség nagyon "tapad", amolyan "folyton kéz a kézben" alkat.

Anyaként az Ikrek Holdú hölgyek általában érzékenyen és gyorsan képesek követni kicsinyük állapotát, jó játszótársai - és ezért hatékony nevelői - gyermekeiknek. Nehézségeik a kötöttebb alkatú, csendes és kevéssé mozgékony gyermekekkel lehetnek. A több-gyermekes anyaságra irányuló igény ebben a csoportban igen gyakori.



Ha a Hold a RÁKban áll egy születési horoszkópban, akkor védekező érzelmi beállítottságra hajló, finom érzelemvilágú alkattal számolhatunk. Igen együtt érző, de könnyen sértődő ill. könnyen rajongó lehet az ilyen ember. Gyengédségre és gondoskodásra való igénye óriási, s maga is örömmel tesz szívességeket, akár idegeneknek is. "Érzelmi antennái" gyakran megsúgják, a szűk családi körben kit milyen apróság bánt - bár e ráérzések a tartós együttélés során néha zavaróak és fárasztóak is lehetnek. Fiúk esetében előfordul, hogy a család (főként az apa) nem tud mit kezdeni e cseppet sem férfias hangulat - és érzelemvilágú gyerekkel, és szándék nélkül mélyen megbánthatja őt. A Rák Holdú férfiaknál igen fontos, hogy emberközeli ill. gondoskodás-tartalmú foglalkozást űzzenek.


E szülöttek jó alvók, azonban módfelett érzékenyek az éjszakai körülményekre. Ők azok, akik néha a luxus (ám idegen) szállodai ágyban sem képesek kipihenni magukat, esetleg el sem alszanak idegen helyen. Nagy álmodók, és ha nem kapnak szeretet teli segítséget családjuk valamely tagjától, úgy egész napjukat megmérgezheti egy kellemetlen álomkép.

A rákban járó Holddal jellemezhető gyermekek erősen kötődnek az édesanyához, sőt kimondottan érzékenyítettek annak állapotára és hangulatára. Nehezen viselik a mama picit is hosszas (vagy számukra annak tűnő) távollétét, és - kisgyerekként - nehezen fogadják el apjuk és nagyobb fiútestvéreik (mama-pótlónak szánt) gondoskodását. Ugyancsak komoly ellenérzéseik lehetnek szigorral fellépő nőkkel (pl. férfiasabb alkatú tanárnőkkel) szemben.

Az anyaság vállalása a Rák Hold idején született nők számára nem hogy természetes, de szinte szükségszerű! Figyelmes, meleg és gondos szülők. Ha valamiért mégsem lehet saját gyermek, úgy pótló vállalás felé érdemes (és szükséges) fordulniuk ezen hölgyeknek.



Az OROSZLÁN Hold idején születetteknél a meleg érzelemvilág, az érzelmek büszke, de nem tolakodó kimutatása természetes sajátosság. A szülöttnek erős hajlama van az érzelmi alapú önbizalomra, a büszkeségre. Könnyen megtéveszthetik az érdekből hízelgők és számításból ajándékot adók, de sérelmeit nagyvonalúan képes megbocsátani. Evvel az égi állással kapcsolódik a legszerencsésebb fajta bátorság, amikor is a tettrekészség sem nem késik, sem nem nyúlik túl a szükséges időn. Nagy természetességgel kezelt, egyértelmű igénye van a léleknek arra, hogy az emberi kapcsolatokban vezető pozíciót foglaljon el. Nőként is ő kívánja mindenkor meghatározni egy társkapcsolat érzelmi hőfokát, ami nem kevés nehéz percet okoz egy házasságban. Kedvező ilyenkor, ha a foglalkozás rejtetten vezető karakterű, mint pl. a tanári vagy az orvosi pályán.


Többnyire kimondottan jó alvók, feltéve, ha elvégezték az aznapra szánt feladatukat (vagy legalábbis némi sporttal, kis sétával elérték, hogy önmagukra kicsit büszkén alhassanak el). Ébredéskor szinte azonnal jól használható szellemi állapotban vannak.

Az oroszlán Hold szülöttei gyermekként nehezen viselik a vezetettséget, pontosabban számukra az édesanya domináns helyzete a természetes. Ha az anya maga nőies alkat, akkor ez igen jó, a felnőtt korba is átvihető szövetséges viszonyt valószínűsít; míg ha az anya erős, férfias (netán parancsoló) viselkedésű, akkor az ilyen adottságú gyerek igen hamar - többnyire már az általános iskolai évek alatt - eltávolodik a mamától, ill. kimondottan nehéz helyzeteket teremt annak maga alá gyűrése érdekében.

Felnőtt nőként a születési Hold Oroszlánban léte az asszonyi, anyai életoldal büszke vállalását teszi valószínűvé, ám megnöveli az egy gyermek vállalására korlátozódás hajlamát, és elég gyakori a gyermek egyedül nevelésére való (ösztönös) törekvés is (ami sokszor válásig menő konfliktusba sodorhatja a szülőket).



A SZŰZ Hold némileg hűvös és nehezen kinyíló érzelmi alkati beállítottságot feltételez. Az érzelmi reakció több (néha kimondottan sok) kis lépésben alakul csak ki. A hangulati szféra irtózik a tökéletlenségtől, s e túlzott igényesség könnyen oda vezet, hogy a kelleténél többet "babrál" ügyein. Első érzelmi reakciója legtöbbször az elégedetlenségéről üzen. Bár az alacsony önértékelés igen összetett alkati probléma, amit nem lehet csak egyetlen pszichés területre visszavezetni, mégis elmondható, hogy a Szűz Holddal születettek hajlama a kishitűségre és az őrlődő önleértékelésre feltűnően magas. Felnőttként meglehetősen szilárdnak mutatkoznak: pontos és gondos (esetleg szigorú) arccal intézkednek a munkában, az otthoni dolgokban, a társadalmi erkölcs mezején. A belső bizonytalanság elpalástolásának viszont az egészség láthatja kárát, a test kérlelhetetlenül megvalósítja a tökéletlenséget, amelytől a lélek oly annyira szorong.


Sem az elalvás, sem az álom nem könnyű evvel az induló adottsággal. Többnyire a korosztályi átlagnál rövidebb ideig maradnak ágyban, ébredésükre bármi okot adhat: hideg, meleg, zaj, nagy csend, kemény avagy puha párna, a vacsora tartalma, szomjúság jó, ha maga az érintett nem veszi túl komolyan a dolgot, és a zavaró körülményt kiküszöbölve hajlandó újra álomba merülni.

Gyerekként a Szűz Hold igen sokszor az édesanyával való problémás érzelmi kapcsolatot valószínűsíti. A mama rendtartó szigora, vagy sok munka miatti (rendszeres) fáradtsága, netán betegsége miatti fénytelen viselkedésmódja egyaránt meghúzódhat a gyermekben rejtve kialakuló kép mögött: "anya folyton dolgoztat, mindig elégedetlen".


Alkalmas korba érve a Szűz Hold idején született hölgyek számára maga az anyaság vállalása (tudattalanul) ok az aggályra. Nem ritka körükben a nehezen létrejövő, ill. a nem könnyen végigcsinált várandósság. Mégis, hajlanak a többszöri vállalásra. Rendes, tiszta, gondos - néha nagyon is gondos -, ám többnyire nem mosolygós, nem fiatalos anyukák.



Aki Mérlegben járó Hold idején született, az könnyed és a nehézségek kerülésre hajló lelki alkattal rendelkezik. Az ilyen személyiség legbelül irtózik a mértéktelenségtől, a túlzásoktól, az ízléstelenségtől. Ettől a személyiség derűs és társas beállítottságúvá válik, ám érzelmileg nem lesz kitartó és komolyan elmélyedő. A Mérleg kulcsszava ugyanis nem az egyensúly, hanem az egyensúly keresése. Gyakori, hogy kimondottan képtelenek az egyedüllétre. Az érzelmi igények gyakran az esztétikum, a kultúra és a művészetek világába vezetik a Mérleg Holdú embereket - ez megkönnyíti számukra a nagyobb állhatatosságot magánéletükben.


A mérleg holdú szülött nem alszik mélyen és érzékeny a (test)közelben alvó másik személyre ill. annak állapotára. Könnyen és szívesen alvó természet jele a Mérleg Hold, az álmok gyakorta vigaszt, tanácsot adnak, tehát többnyire kellemesek.


Az édesanyához fűződő emlékekben gyakorta hangsúlyt kap a mama fiatalossága, könnyedsége, szépsége, ugyanakkor háttérbe szorulnak a gyakorlatias (gondoskodó-ellátó, fegyelmező) funkciókkal kapcsolatos benyomások. Diplomatikus, anyai túlkötődésre alig hajlamos a Mérleg Holdú gyermek. Néha az édesanyával közösen töltött (napon belüli) időszakok viszonylagos rövidségére utal ez a könnyed kép.


Felnőtt nőknél általában szívesen (és nem egyszer) vállalt anyaság jeleként értékelhető ez a születési Hold-pozíció, azonban hajlamot sejtet a gyermekek aránylag korai "elengedésére" (pl. bölcsődébe és óvodába adásukra).



SKORPIÓ Holdnál születetteknél e benső szféra üzenetei talán minden más Hold-állásnál áthatóbbak és meggyőzőbbek. Ekkor ugyanis a hangulatok és érzelmek letisztultak és mélyek, nem ingatagok és óvatosak, s nem is tisztázást keresők. Ők maguk a tisztázó-megoldó elemek az adott ember számára. A Skorpió Holdú szülöttek határozottan kerülik a langyos, közepes, diplomatikusan egyensúlyozgató érzelmi beállítottságot. Rokonszenvük teljes, esetleges ellenszenvük elmélyült, közömbösségük jéghideg. Nagy élmény ilyen ember szeretetét élvezni, ám aki gyűlöletet keltett egy Skorpió Hold-énben, az jól teszi ha költözik - jó messzire! Az elmélyültségnek, a teljességnek ez a lelki igénye segítő lehet nemes vállalások, nehéz feladatok végig vitelében, ám igen megnehezíti a terhelő érzelmi kötődések (pl. a sértettség) felszámolását, s az esetleges káros szenvedélyek elhagyását.


Nehezen teszik túl magukat érzelmi traumáikon, ám ha ez sikerül nekik, akkor valósággal újjászületnek. A Skorpió Hold emberei hirtelen merülnek álomba, és hajlamosak mélyen, sokáig aludni. De ha ok van virrasztásra, úgy azt is képesek kitartóan elviselni.


Az édesanyával való érzelmi viszony (bármilyen is az előjele) mély, és tartós kihatására kell az életben számítani. Tehát kedvezőtlen esetben a szülött évtizedekig "őrizheti" korai érzelmi sérülésének (talán tudattalan) emlékét, annak rendelve alá családi női kapcsolatait, ill. saját asszonyi-anyai önértékelését.


A skorpió Holdas női szülöttek egyértelműen igenlő, avagy kétségtől mentes elzárkózó magatartásra hajlamosak az anyaság kérdésében. Megesik, hogy korábbi döntésüket sok év után megváltoztatják, de ingadozás és gyakori váltás nem várható.



Ha a Hold a NYILASban volt a születéskor, akkor az érzelmi élet a tevékeny élet és a derűs-optimista beállítottság irányába hangolja a személyiséget. Az érzelmek nagyvonalúak, lendületesek és nem ritkán túllőnek a célon. Különös vonzást jelentenek a szülött számára a nagy ívű, messze vezető, jövőbe mutató ügyek. Viszont ennek a hajlamnak tüköroldalaként a kicsiny, illetve finom érzelmi-hangulati jelzéseket hajlamosak elmellőzni, mintegy észre sem venni. Tehát derűs, meleg érzésű alkatuk dacára a finom vagy óvatos jelzéseket adó emberekkel nehezen alakítanak ki szoros érzelmi kapcsolatot. Kimondottan kerülniük érdemes az aggályosságra, kishitűségre, hűvösségre hajló személyeket a magánéleti szférában. A Nyilas Hold szülötteiben többnyire hatalmas vágy él a szabadság élménye iránt. Elkötelezettségre tehát alkalmasak, ám kötöttségek közt élni nem. Másként fogalmazva: a hosszú távú, illetve elvi hűség képessége megvan bennük (akár ügyek, akár személyek felé), de napi és pillanatnyi döntéseik igen kevéssé tükrözik az elméletben létező hűségüket. A kötöttségektől való irtózást érdemes tekintetbe venni a foglalkozás kiválasztásánál: kerülendők a szorosan helyhez kötő (ügyeleti, szolgálat jellegű) munkák, valamint a merev együttműködést követelő, unalomig ismétlődő mozzanatokat tartalmazó feladatkörök (szerelőszalag-típusú munkák). Ezzel szemben az utazások és a szabadtéri sportok számukra igen kedvelt és a lelki békét szolgáló tevékenységek.


A nyilas Hold emberei felfokozott lelkesültségük idején képesek "három nap - három éjjel" alvás nélkül dolgozni, ünnepelni, túrázni - viszont emellett a hosszú lustálkodás, az elhúzódó levertség is jellemezheti őket.


A nyilas Hold szülött anya-kapcsolatát sokszor látszólagos kettősség hatja át. Miközben a mamát sokra értékeli és alkalmanként nagyvonalú szeretetéről biztosítja, a vele való szoros együttműködésre (vagy akár tartós együttlétre) nem igazán képes.


Anyaként meleg és optimista viselkedés valószínűsíthető, a gyermek jövőjére figyelő gondolkodás azonban megelőzi a gyakorlatias, mindennapi gondoskodásra való koncentrálást. A Nyilas Holdú anya mellett igen jól jön egy rutinmunkákra hajlamosabb segítő rokon a gyerekek napi ellátásában



A BAKban járó Hold idején világra jött embertársaink leginkább hűvös érzelmi-hangulati természetükkel tűnnek ki, különösen, ha társaságban módunk van megfigyelni, ki miként reagálnak mások ugyanarra az élményre (történetre, zeneszámra, stb.)Ebben a hűvösségben egyaránt van nyugalmi hajlam, óvatosság és visszahúzódási törekvés. A Bak Holdú emberek sikerrel törekszenek a békességre; szívósan, újra és újra felépítik azt. A nyugalmat és a szilárd (meglepetés nélküli) érzelmi viszonyokat legegyszerűbben persze az emberi kapcsolatoktól való visszavonulással lehet megvalósítani. Ám aki nem tud remetének menni, annak marad az érzelmi visszahúzódás, a másik ember közelítés-vágyát is fékező hűvösség kiárasztása. Az ilyen emberek tehát másoknál könnyebben alakítanak ki érzelmi viszonyt a tárgyakkal, vagy lejegyzett gondolatokkal (tudomány, irodalom). Az érem másik oldalán viszont azt látjuk, hogy kevéske felépült emberi kötődésük mellett páratlanul nagy hűséggel tartanak ki; mondható, hogy az érzelmi viszonyok konzerválásának mesterei. E lelki alkat mintha egyszerre lenne fáradt és kötelességei szívós teljesítésébe beletörődő. A Bak Holdú szülöttek komolyságukkal, óvatosságukkal, rugalmatlanságukkal legtöbbször életkorukhoz képest idősebb ember benyomását keltik.


Bak Holddal az emberek gyakorta vonzódnak a "bagoly-élethez", tehát sok közülük a kései lefekvő és kései kelő. Az éj csendje kellemesen érinti őket, ekkor jobban haladnak dolgaikkal, mint a nappal forgatagában. Hajlamosak az életkori átlagnál kevesebb alvással beérni, viszont hosszabban dolgozni (főként komolyabb, avagy jó anyagi hozadékú munkákon).

Mivel az érzelmi alkatot az anyával felépített kapcsolat tükrözi leginkább, nem meglepő, hogy ezúttal tárgyilagos, viharoktól, szenvedélyességtől és csillogó örömöktől egyaránt mentes viszonyról beszélhetünk. A mamának talán valamiféle évekig elnyúló nehézség árnyékolta be életét, emiatt volt kevéssé színes a gyermekével fenntartott kapcsolata. De az sem ritka, hogy szülöttünk későn érkezett, és a mama viszonylag "idős" lényéből fakadó csekély játékosságát élte meg rideg módszerességként, vagy fakó érzelemként.


A bak Hold - nőknél - az anyaság nagyon is komolyan vételének hajlamát jelzi, ami sok esetben némileg kései gyerekvállalást eredményez, és ritkán fér meg a többgyermekességgel. Hajlamosíthat viszont a szolgálati vállalás keretében való gondoskodás munkaköreire.



Hold a VÍZÖNTŐben: azok a felebarátaink, akiknek születésekor ez volt égi kísérőnk állatövi pozíciója, erős belső szálakkal kötődnek a szokatlanság, az újszerűség, a meglepetés fogalmaihoz. Ezért aztán érzelmi-hangulati válaszaik az élet dolgaira sokszor meglehetősen szokatlanok, rendkívüliek - mármint környezetük számára (hiszen mi magunk minden esetben teljesen természetesnek tartjuk érzelmi reakcióinkat). Kevés dologtól idegenkednek annyira, mint hogy egy adott helyzetben sablonosan, mások által látott stílusban reagáljanak. Ez az ösztönös beállítottságuk néha komoly csapást mér a kialakulóban lévő emberi kapcsolataikra. Egyfelől ugyanis az ilyen ember igencsak társas igényű - hiszen a szokványostól való elrugaszkodásának közönségre van szüksége -, másfelől viszont meglepő reakciói elválasztó függönnyé válhatnak. E lelki alkat sok ponton kötődik a groteszk humorhoz. De ahogy az is csak esetenként üdítő, és állandósultan már bosszantó, úgy a szabadjára eresztett Vízöntő Hold-én társként vagy barátként is csak rövid ideig kellemes.

A szülöttnél könnyű álmú, kevéssé mélyen alvó természet valószínű. Az átlagosnál gyakoribb, hogy egy álomélmény úgy épül be a nappali éber tudatba, hogy álomjellege feledésbe megy. És ez viszont is igaz: a Vízöntő Holdú emberek képesek néha a legmeglepőbb könnyedséggel túllépni traumáikon - akár egy elsuhanó álmon.


Az édesanyával való kapcsolata érdekes, a sablonos családi modellektől többnyire eltérő. Általában hosszú pórázon vagy kimondottan liberálisan nevelő mamát gyaníthatunk a Vízöntő Holdúak gyermekkorában. Nem ritka, hogy az anya makacsul kötődött valamiféle fura szokáshoz vagy életmódhoz.


A saját anyasághoz való viszony terén a Vízöntő Hold megkönnyíti a családi minta elvetését, ugyanakkor a legkevésbé sem hajlanak orvosi (vagy más külső) érvek elfogadására anyai működésük ügyében.



Ha HALAK Hold idején született emberrel van dolgunk, akkor a lehető legérzékenyebb, legfogékonyabb lelkű - tehát érzelmiekben nagyon sebezhető - alkattal kell számolnunk. E típus állíthatja a leghitelesebben: "semmi nem idegen tőlem, ami emberi". A hangulat, az érzelem káprázatosan kis benyomásokra is reagál, és meg sem próbál elhatárolódva védekezni (ezért sebzik túl már mérsékelt otrombaságok is). A védekezni nem kívánó lélek nyitottsága humanista alkatot jelent, ami számos emberközeli pályán jól hasznosul, és néha kimondottan művészi fogékonyságú személyiséggel ajándékozza meg a társadalmat.

Az igen érzékeny lélek összehasonlíthatatlanul jobban szereti az álmok világát, mint a földi lét súlyos realitását. Ezért - ha az élet nehéz, és élei sebeznek - a Halak Hold adottságú ember kimondottan hajlamos álmokba, vagy álmodozásba menekülni. Ehhez nem is kell okvetlenül elaludnia; elég egy kis merengés, egy kis zenehallgatás, egy érzelmes könyv - és már szárnyal is a lélek Nagyon, de nagyon érdemes vigyázni, hogy ezek az érzékeny emberek az álmodást ne segítsék itallal, vagy keményebb drogokkal, mert ők válnak legkönnyebben az "utaztató szerek" foglyává és ők szenvedik meg leginkább azok következményeit.


Az édesanyával való viszonyban is felbukkan a különös érzékenység; eltéphetetlen, színes-szép szereteti szálak szövődhetnek e kapcsolatban, melyek viszont felnőtt korban leválási képtelenséget eredményezhetnek. A gyerekkori anyavesztést módfelett megszenvedi ez az alkat, ekkor a sebtől való elszakadás lehet megoldhatatlan.


Édesanyaként a Halak Hold szülöttei hajlanak a gyermekvállalást teljesen intuitív alapon időzíteni, tehát nagyban elszakadhatnak az olyan gyakorlatias szempontoktól (életkor, kereset, jogállás, stb.), amelyekre a nők nagy része többnyire figyel. Lelki igényük általában a több gyerek. Kedves, de kevéssé gyakorlatias anyukák.

2010. ápr. 14. 13:37
Rám igaz...
2010. ápr. 14. 13:34

KOS


A kos anyát, az energiája nagyszerűen alkalmassá teszi arra, hogy aktiv gyerekeket neveljen. Osztozik a gyerekek lelkesedésében, minden új dolog iránt, amivel a világ és saját maguk felfedezése során találkoznak. A példája beléjük neveli a

bátorságot, büszkeséget, illetve a az önbizalmat, amire a szikerekhez szükség van. Meglehetősen őszinte minden érzésével kapcsolatban, ami a gyerekeit is ugyan erre ösztönzi, bár ök időnként jobban szeretnék, ha nem lennének mindig olyan szókimondoak. Hajlamos lehet minden energiáját a gyerekeire áldozni, ami azomban nem tanácsos. A túl sok anyai buzgalom és intim kapcsolat árthat a gyerek természetes fejlődésének, mert később, amikor a gyerek a saját életét éli a világban, túlzott lehet az anyai jelenlét a tudatalattiban. Néhány gyerekével kapcsolatban pedig végtelen türelemre lesz szüksége.


BIKA


Anyaként a Bika gyengéd, de oda figyel a gyerekei minden kivánságára. Sokat tanithat nekik az anyagi értékekről és

hagyományokról, ami hasznosak lesznek, bármilyen területet választanak is. A legnagyobb érzékenységről, érzelmekről és támogatásról tesz bizonyságot, ami a gyerekeit illeti, esztétikus környezetet teremt számukra, és megtanitja nekik a szeretet és a szépség értékét is. Ugyanakkor az a veszély

fenyegetheti, hogy túlzásba viszi a birtoklást, szentimentális és lusta lesz. Ha magáénak valja a materialista életszemléletet, akkor nem lesz hajlandó senkinek átengedni a gyerekeiről való gondoskodás feladatát, és túlzottan rájuk akaszkodik. arra is van esély, hogy annyira konzervativ gondolkodásúvá válik, ami már nem veszélyezteti a gyerekeivel való

kommunikáciot. Ennek az lehet az oka, hogy túl lassú a mai fiatalokhoz képest, jobban tenné ha beismerné, hogy nem tudja tartani velük a lépést, és barátságosan megkérné a fiatalokat, hogy Ők lassitsanak. Oda kell

figyelnie, nehogy elveszitse a gyerekei tiszteletét azzal, hogy

rájukerőlteti a saját anyagi értékrendjét, amig Ők arra vágynak, hogy nagyobb más módon hagyjanak nyomot a volágban.


IKREK


Az Ikrek jegyben született nők, nem mindig vágynak az anyaságra, de ha egyszer elhatározzák magukat, akkor nagyon gondoskodó, szerető szülők lesznek. akkor a legjobb anya a gyerekeinek, ha már elérték azt a kort, amikor tudd velük

kommunkálni, és teljesen megértik, anmit értük tesz. Könnyen össze lehet zavarodva, hogy mik is a pelenkás korúak igényei, de ha egyszer megtanulnak teljesen beszélni, magukat kifejezni, akkor nagy segitségükre lehet a fejlődésükben. Mivel kevésre tartja az érzelmeket, a gyerekek

szenvedhetnek időnként a szeretet hiányától, kivéve ha az anya törődik azzal, hogy mit jelent a teljes fejlődés. Azokban az esetekben, amikor nem a legodaadóbb anya, akkor is azért van ez, mert éppen egy másik

elkötelezettsége van, igérete foglalja le minden idejét. Jó példát nyújt a gyerekeinek a logikus gondolkodásával és a jó kommunikációs szokásaival.



RÁK


Erről a jegyrőlgondoljuk általában, hogy a legjobb jellemzői azokban a nőkben összpontosulnak, akik a Rák jegyében születtek. Ugyanakkor gyakran előfordul, hogy valamit ők is elfelejtenek, ami ugyanolyan alapvető fontosságú lehet a gyerek nevelésében, mint az érzelmi táplálás, amiben részesiti a gyerekeit. Mivel a Rák uralkodó bolygója a Hold, ami a gyerekkorra van befolyással, lehet, hogy csak a fejlődés korábbi szakaszában jelenitti meg az anya sztereotipiáját. az anyaként elkövetett hibái pedig ugyanabból a forrásból származnak, mint a jó pontjai, az a kényelmet nyújtó, figyelmes szeretet, aminek egy csecsemőnek szüksége van, erősen fizikai, védelmező módon adja meg a gyerekeinek. Velük viszont nyugodtan és ésszerűen kell beszélni, amire a Rák anya nem mindig képes. Jóbban ki kell tennie a gyerekeit a világ minden befolyásának, mint amennyire általában teszi. Az anyáknak, a lehető legközelebb kell állniuk a gyerekeihez anélkül, hogy fullasztóan hatnának a gyerekeik intelektuális fejlődésére, bármilyen korúak legyenek is.



OROSZLÁN


Az oroszlán anya sok tekintetben ideális. Időnként lehet, hogy tulságosan lefoglalják a saját dolgai, de az biztos, hogy mindig számithatnak a támogatásukra a gyerekei. Az Ikrek anyához hasonlóan Ő is akkor nyútja anyaként a legjobb formáját, ha a gyerekei a csecsemőkor végéhez értek, a legjobb időszak, amikor elkezdik az iskolát. nagy segitségüre lehetnek, ami a kreativitásuk fejlesztését illeti, és sok olyan dologra megtanithatja őket, amit tudni akarnak, beleértve azt is, hogyan élvezzék az életet. Nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy kialakuljon bennük az öntisztelet és büszkeség érzése. fennál a veszélj, hogy túl sok tiszteletet és hüséget várnak el tölük, különösen, ha a szabadelvű csemete szemében a hazafiasságról van szó. Annak a társadalomnak a képét festi le nekik, ami elavul, régimodi, és amiben Ők nem nagyon szeretnének élni. ezen felül el kell kerülnie a generációs szakadékot, amikor akkor szélesedik amikor az eszmék üsszecsapásra kerül sor. Szükség lesz ezen kivül még némialázatosságra is a gyerekeivel kapcsolatban. Végül is néha nekik is lehet igazuk.



SZŰZ


Annak ellenére, hogy a Szűz jegyűek gyakran túlzottan bőlcsek ahhoz hogy nagy családjuk legyen, vannak kivételek. akkár egy tucat gyereke van, akkár egy-ha egyszer elhatározza magát a gyerekvállalásra, , akkor nagyszerű anya lesz. Lehet nem pontosan és teljesen tudja kielégiteni a gyerekeiösszes érzelmi igényét, de fényesen teljesitti más területken. A szolgálás jegyében a Szűz azt tartja elsődleges feladatnak, hogy tudja mi a legjobb azoknak, akiket szolgál. De pontosan itt van az egyik probléma forrása is, meg kell tanulnia bevallani, hogy nincs mindig igaza, és végeredményben a gyerekei fogják a legjobban tudni, mi is a legjobb nekik. Az a veszély is fent áll, hogy elnyomja a a gyerekeiben a választási képességét, és a gyerekek ugy nőhetnek fel, hogy azt hiszik csak az édesanyuk tudja az igazságot. Azt is meg kell tanulnia, hogy a biráló kritikusságát vissza kell fognia a gyerekeknél, akik ártatlanabbak, és az állandó kritizálás súlyosan árthat a gyerekeknek, akik szeretetre és csodálatra vágynak.



MÉRLEG


Ennek a jegynek a szülöttei hasonlóan az Ikrekhez, szintén nincsenek oda alapvetően a gyerekvállalás kilátásáért. Ugyanakkor a Szűz is leginkább alkalmas az anyaságra, mert ez a ez a jegy uralja a házasságot. a párkapcsolatot, és a többi embert általánosságban. Megtanithatja a gyerekeit tapintatra, és arra. hogy intézze a másokkal való kapcsolatait a legkellemesebb modon. Beléjük tudja nevelni a társadalmi eggyütérzést, ami alapvető fontosságú az érte gondolkodásmódhoz. Leggyakoribb hiba amit elkövet, hogy túl gyakran van máshol a figyelme, mint a gyerekszobában. Hajlamos inkább magával vinni a gyerekét, és vele együt menni látogatóban, mint hogy otthon maradjon és nézze hogyan alszik délután. A gyerek érzelmi igényei szempontjából legkritikusabb időszakban előfordulhat, hogy nem figyel oda, hogy mire van szüksége leginkább, mert a Mérlegek hajlamosak több figyelmet szentelni a férjüknek, mint a gyerekeiknek.



SKORPIÓ


Ez az anyatipus nagyon védelmezi a gyerekeit, még akkor is ha erre nincs szükség. Időnként túlságosan aggodalmaskodó is, de csak a gyerekei legjobb érdekeit tartja szemelőtt, és viseli a szivén. Sok energiája van, amit befektethet az anyaságba, és általában erős szüléshez megfelelő alkatja van. nem kell engednie, hogy a harag vagy a félelem hozzák ki belőle a legjobbat, mert ez veszélyeztetné a gyerekeivel való kapcsolatát. különösen amikor arra ösztönzi , hogy túlzottan uralkodon a fejlödésük felett. Mivel valószinüleg illenek rá bizonyos viselkedési jellegek, amelyek idegesitők egy idő után, el kell kerülnie, hogy szidással teli legyen kapcsolata a gyerekeivel, amikor idősebbek és felkészülnek a világgal való találkozásra. Ne nyaggassa őket, hogy ezt csinálják , meg azt csinálják, és ne vegye fel az el nem ismert anya hozzáálását, csak azért, mert a gyerekei kicsusznak az irányitása alól. Sok érzelmi erőt adhat a gyerekeinek, de el kell kerülnie, hogy a kicsinyesség, a féltékenység és a kontrolláthatatlan gyűlölködés példaképévé váljon.



NYILAS


A nyilas anya is jelzőfény a gyerekei számára, talál rá időt, hogy saját elfoglaltságaitól elszabaduljon, és a felnevelésüknek szentelje magát. A nyilasok gyakran magas képzettségüek, és tele vannak eszmékkel. Ezek fontos vonások ha a gyerekek nevelésére forditja őketA nyilas anya valoszinüleg sokat utazik, és magába szivja más kulturák példáját a gyereknevelés modszereit illetöen. Vallási, pszichológiai, és filozófiai értelemben, sokat adhat a gyerekeinek. Ugyanakkorgyakran pont ezek a érdeklödései vonják el az anyai kötelezetségektől. Néha túl sokra becsüli a személyes szabadságot, olyanyira, hogy a gyerekeitől vonja el az időt, amit azzal tölt, hogy a saját lelki szükségletei kielégitésén fáradozik. Csak akkor tudja átruházni a gyerekeirea szabadsággal kapcsolatos szemléletmodját, ha nem bánják, hogy ritkábban látják édesanyukat. Más szóval, az Ő szabadságpéldája miatttele lehetnek szükségletekkel és függőségekkel.



BAK


A Bak jegyében születet nők, nem mindig szeretik a nagy család gondolatát, gyakran a kariert választják a gyerek helyet. A legjobban teszi, ha csak akkor megy férjhez, ha biztos a szerelemben, és hogy család alapitásra vágyik. Ha ezzel szemben azért köt házasságot, mert ugy gondolja, ezt kell tennie, és ha még gyerekei is vannak, akkor kőnnyen eljöhet a nap, amikor feladja az anyai szerepet. Ha viszont teljesen átadja magát az anyai feladatoknak, akkor a leggondoskodobb anya lesz belöle. A természetes rendtudatossága miatt, a megjelenése időnként inkább apai lehet, mint anyai, mert ez az egyik gyengesége anyaként. Érzékenyen elrejti az élete érzelmi oldalát, és ez gyakran a gyerekei kárára válik, peddig nekik a saját érdekükben szeretetre és gyengédségre van szöksékük. A Bak anyának, túl kell jutnia a kétségein, , hogy nem képes elég meleg szeretetet adni a gyerekeinek és ez jelentheti számára a legnagyobb kihivást. Másrészt viszont késöbb akkora támogatást tud adni nekik a karierjüket illetöen, ami felbecsülhetetlen értékü.



VIZÖNTŐ


A Vizöntő nőt gyakran más dolgok érdeklik, mint az anyaság. Valoszinű, hogy népszerű, és annyi barátja van, hogy nagyon nehezen viselné el, ha egész nap otthon kellene ülnie a gyerekek miatt. De van egy sokkal megbizhatóbb oldala isa természetének, és ha egyszer elhatározza magát a gyerekvállalásra, akkor odaadó anya lesz belőle. Mivel a kommunikácioval kapcsolatban minden nagyon érdekli, élvezettel fogja figyelni, hogyan kezd el beszélni a gyereke, hogyan használja egyre jobban a szavakat, és mindent megfog érteni amit csak mond. Az egyik kedvenc anyai kötelessége, az esti mesemondás lesz, mert nagyon szereti a könyveket, és még felnőtként is élvezi a jó történeteket, akkár mese foemájában is. Amikor a gyerekei kicsik, meg kell tanulnia türelmesnek lenniük velük, mert folyamatosan úgy érzi, hogy lépésekkel elöttük jár. Ez jó a saját értékelésében a gyerekeiről, de ezzel azt fohja elérni, hogy a gyerekei teljesen összezavarodnak. A büszkeség és a dac természetes fázisa a gyerekek fejlödésének, és ez néha eltart egész a felnőttkorig. A Vizöntők nem nagyon szeretik ezt a tulajdonságot, és oda kell figyelniük a gyerekek nevelésére, nehogy túlságosan előtérbe kerüljön a személyiségükben. viselkedésükben ez a vonás. Az általa tanitott igazságokat, ritkán lehet megkérdöjelezni, elvitatni és figyelmen kivül hagyni.



HALAK


A Halak anya, nagyszerűen gondoskodik a gyerekeiről, különösen amig kicsik, és sok szeretetre és figyelmességre van szükségük. Túlzottan érzékeny, ami a gyerekek viselkedését illeti, és elrejti öket az igazi világ és az igazi élet elől. A halak anya szilárd elveket követ, de ezeket valamilyen módon helytelenül teszi. Szándékaik jók, de a modszereit felül kellene vizsgálnia. Gyakran becsapják saját magukat, úgyhogy , ha ez az anya azt érzi, hogy most a lehető legracionálisabb, akkor szándékosan kihagyja az igazság legfontosabb részét, mert fél valamitől. Ez a zavar átvehetödnek a gyerekeivel való kapcsolatának bizonyos szakaszaira is, ami miatt időnként nem lesz olyan hatékony és eredményes szülő. Valahol mélyen egy tiszta látomás él benne arról, ami- hogy tisztán fejezzük ki, --egy iránymutató fény lehet a gyerekek számára a lelki, spritituális fejlődésük számára. Fel kell készülnie fizikailag minden gyerekre, mert a testalkata miatt a szülés feleslegesen fájdalmas lehet.

174. 3cbd320f88 (válaszként erre: 167. - E584b61b26)
2010. ápr. 14. 11:07
megnéztem borzasztó :)
173. 7564d965a1 (válaszként erre: 154. - E584b61b26)
2010. ápr. 14. 11:07
hát az enyém se egyszerű :D
172. 7564d965a1 (válaszként erre: 145. - Kevian)
2010. ápr. 14. 11:06
Hali!
2010. ápr. 14. 11:06

na, tessék, mit olvastam.. ugyanezt írtam tegnapelőtt:


"Engem is mind a három fiam másnak látott.

A legidősebb fiam (Bika aszc.) berobbanóan változónak, kiszámíthatatlan érzelműnek látott (Vízöntő Hold);

a középső (Skorpió aszc.) túlzottan ragaszkodónak, hozzá kötődőnek, nem elengedőnek tartott (Bika Hold));

a legifjabb (Halak aszc.) fiam pedig Bak Holdnak, vagyis érzelemszegénynek, visszahúzódónak talált. Nagyon érdekes, hogy ugyanazt a személyt mindenki, - saját állásainak megfelelően, - másképp látja."


Dumálhatunk a porontyaink holdjegyéről, sokat elárulhat milyennek fognak minket látni. :)

170. 39ff6fe670 (válaszként erre: 156. - Kevian)
2010. ápr. 14. 10:52
Ő, mint táltos, mivel foglalkozik?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook