Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezek milyen termékek? fórum

Ezek milyen termékek? (tudásbázis kérdés)


18. nysc (válaszként erre: 13. - Lilibeth59)
2014. jan. 16. 11:24

ez igy igaz.

A vazelin megegyezik a petroleum jelly-vel. Petroleum pedig tudjatok mit jelent? ..koolaj.


Amugy ez csak egy hordozo anyag, nem csinal semmit, ratapad a borodre,s gyakorlatilag elzarja a porusokat. Ebbol keszul pl. a vapo rub (a mellemre is anyu!) orrkidugito mentolos krem, vagy hajformazo pomade, wax.


EZek itt mind koolaj szarmazekok voltak! Kiraly, miket kenunk magunkra.

17. 18e79e1970 (válaszként erre: 16. - 408020f45e)
2014. jan. 16. 06:59
Olyan volt akkor, mint a sógornőm lányának a tortáján a gyertya: elfújás után meggyulladt. Igaz az szándékosan volt olyan :-)
16. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Yellow sun)
2014. jan. 15. 19:26

Több féle néven is van már ilyen "100-as" bolt, nemcsak kínaiak üzemeltetik. Én már egy ideje kerülöm őket. Többször jártam pórul velük. Pl: 3-in 1 kávénak lejárt szavatossága, kicsi ébresztő óra otthon megállt vele az idő:D ezeket visszavittem, a Lenor öblítő olyan sűrű volt, hogy nem öblítette ki az automata mosógép a tartóból és többszörösen hígítani kellett. De a csúcs és legutolsó most október végén volt. Vettem teamécseseket, ráadásul nem is mondanám, hogy hú de olcsón! Szóval kis párologtatót kaptam a lányomtól, a víz és illóolaj rendben, mécses a helyén meggyújtottam. Amikor el akartam fújni, nem lehetett, mert még nagyobb lánggal kezdett égni! Még a kis párologtatóm oldalsó lukacsain (kis virágminta) is kicsapott a náng! nagyon megijedtem! Aztán ijedtemben akkorát fújtam rá, hogy a kis mécses a párologtató belsejében felborult, az a valami amiról azt gondolná az ember, hogy viasz (de nem az volt) kidőlt, de még akkor is égett! De már akkor ketten fújtuk a fiammal! Végre sikerült eloltani, de a kis párologtatóm csupa korom lett. Akkor néztem meg jobban, mi is lehetett ez a valami, amit teamécsesként adtak el. Valami üveges, tejfehér pancsolmány, köze nem volt a gyertyaviaszhoz! Ezek után mindet kidobtam. De érdemes lett volna visszavinni és a Fogyasztóvédelemnél felnyomni őket! Nem tettem, pedig érdemes lett volna!

Az biztos, hogy nekem elegem lett belőlük!

2014. jan. 15. 19:11

Régebben mindig onnan vettem a magnóliás Bonux-ot, de amikor összehasonlítottam azzal, amit hipermarketben vettem, nem volt ugyanaz. Ami a 100ft-os boltból volt, szinte sima fehér por volt, gyenge illattal, a másik viszont tele volt színes szemcsékkel, és az illata is erősebb volt.

Úgyhogy az előbbivel tuti nem stimmelt valami :/

Viszont az öblítőt még mindig ott veszem, a 2l-es Coccolino 650-700 ft, az talán francia gyártmány, de nagyon jó.

2014. jan. 15. 19:11
Bocsi, Nem a márka számít.....
2014. jan. 15. 19:09

ínem a márka számít - bizony, a méregdrága tisztálkodószerek, kozmetíkumok is tartalmaznak egészségre, bőrre, környezetünkre káros összetevőket. A mosószerekről, öblítőkről, fürdőszoba tisztítókról, zsíroldókról nem is beszélve. Mindig meg kell nézni, hogy mit tartalmaznak. Tiszta, egészségre nem káros termék nem kerülhet pár száz Ft-ba! Gondolj bele, mielőtt Te megveszed, hányan profitálnak belőle, Te vagy (a vásárló) az utolsó láncszem....

Minímum a víz 70-80 %, a többi összetevő emulgeáló, tartósító, habosító - mert az emberek úgy tudják, hogyha valami jól habzik, az tisztít is, pedig ez hülyeség, a hab nem tisztít, ez egy illúzió. Egy kis kőolaj (írják a flakonra, hogy ásványi olaj, no ebből csak egy van a Földön, az pedig a kőolaj, paraffin, vazelin, petróleum....

A flakonokon általában így tüntetik fel:

Mineral Oil

Petrolatum

Vaseline

Paraffinum-Liquidum

Cera Microcristallina

Hart-Paraffin

Microcristallina Wax

Ozokerit

Petrol Wax

Ceresin


Ha beírnád, ami a flakonokon fel van tüntetve, mint összetevő, pontosabban meg tudnám mondani, mit is tartalmaz.


Nézz/nézzetek rá az Antal Vali, vagy a Naturkence, JomTom, Zöldbolt oldalakra, elgondolkodtok, mit kentek magatokra, illetve mit használ a család - gyerekek....

12. 18e79e1970 (válaszként erre: 1. - Yellow sun)
2014. jan. 15. 19:08
Nyugodtan vedd meg. Nálunk is van ilyen üzlet, mi is ott veszünk ilyen dolgokat, és semmi bajunk tőle évek óta. A nő ha jól tudom szlovákiából hozza az árut.
11. nysc
2014. jan. 15. 19:05

A multkor volt szo a tv-ben hasonlo temarol. Ezek kinai boltok s neha lejart termeket forgalmaznak, vagy hamis termekeket. Ariel mososzert iteszteltek is, az pl. semmi olyat nem tartalmazott, mint a dm-es mondjuk. Volt meg auchan-bol es mullerbol vasarolt is. A mulleres nyert.


Erdemes ott vasarolni amugy, mert nagyobb termekeket adnak, mint dm vagy rossman, es nem a magyar, hanem nemet gyartmanyt aruljak.

10. M0ncsa (válaszként erre: 7. - Yellow sun)
2014. jan. 15. 18:32

Nincs mit :) Meg bakfiskoromban hasznaltam ezeket a vackokat, csak a bajom volt tole. Az also labszaramrol konkretan darabokban valt le a bor, annyira szaraz volt. Fejem ne tudd meg, hogy nezett ki.

Most bioszappant hasznalok a hajlatokra, intim szappant az alfelemre, egyebkent csak viz. Ha NAGYON koszos vagyok, akkor furdoszivaccsal dorzsolom at magam szappanos vizzel. Testapolo helyett meg sima olivaolajat, azt is csak nagyon ritkan. Egyetlen kezkremem van, az Alverde, telire, ha kimarja a kezem a hideg.

A boromnek az utobbi evekben kutya baja, valamint ennel olcsobban biztosan nem uszod meg a tisztalkodoszereket :)

2014. jan. 15. 18:12
Mi például az Ázsia C.-be vettünk nagy Nivea tusfürdőt magyarul egy szó sincs rajta, és teljesen jó. Ráadásul az Auchan-ba is van ez a nagy fajta és egy az egybe ugyanaz a flakonja, szóval szerintem nyugodtan megveheted. Kiütésünk nem lett tőle. :D
8. Cand Ida (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2014. jan. 15. 18:05
Ebben egyetértünk :).
7. yellow sun (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2014. jan. 15. 17:30
Köszi! :)
6. yellow sun (válaszként erre: 5. - 0052fe96cc)
2014. jan. 15. 17:29
Megszagoltam direkt emiatt többször is, sőt egy testápolóból még egy picit tettem a kézfejemre is mikor nem látták és annak is nagyon jó illata volt.
5. 0052fe96cc (válaszként erre: 1. - Yellow sun)
2014. jan. 15. 17:08

Én a múltkor egy ilyen üzletben akartam venni egy nagy Nivea tusfürdőt, de megszagoltam, és inkább visszatettem. Egyáltalán nem olyan illata volt, mint amilyennek kellene hogy legyen. Viszont sokszor veszek ott kis dobozos tusfürdőt, sampont, azok jók.

Szerintem meg kell nézni, szagolni a dolgokat, és ha nem gyanús, érdemes ott vásárolni mert tényleg sokkal olcsóbb, mint pl. a drogéria.

4. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Yellow sun)
2014. jan. 15. 17:05

Niveat, Palmolive-ot se dragan, se olcson nem vennek. Ha minosegi tisztalkodoszert es kremet szeretnel olcson, jobban jarsz a DM Alnatura termekeivel. Persze te tudod...

Ha ragaszkodsz a markakhoz, szerintem nyugodtan megveheted a szazforintosban is.

2014. jan. 15. 16:54
hát most nem lettem nyugodtabb!!! :)))
2. Highlander73 (válaszként erre: 1. - Yellow sun)
2014. jan. 15. 16:49
Ezek általában kínai tulajdonú boltok.Sokan megveszik,de én tartanék tőle...gyanúsan olcsó.Sokat hallani a hamisított mosószerekről,kozmetikumokról.
2014. jan. 15. 16:42

Sziasztok! Van a lakóhelyemnél egy nagy "100 ft-os" mindenes bolt. Nagy bolt, számlát-mindent adnak, gondolom ellenőrzik is, nem egy eldugott kis valami. A sampon, tusfürdő (márkás Nívea vagy Palmolive) termék, de nincs rajta magyarul semmi és 4-500 ft- al olcsóbb. Gondolom romlott dolgokat nem adnak el, de érdekelne, hogy ezeket más is veszi e nyugodt szívvel vagy csak DM. Rossmannban?

Van olyan termék ami mondjuk Nívea, de még más helyen nem láttam csak itt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook