Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez önzőség? fórum

Ez önzőség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. a97b9a4e4e (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:36
Ez lenne szerintem a normalis. Mondd meg a baratnődnek hogy zavar a dolog, aztan vagy megérti vagy nem. Ha jó baratno megérti, ha nem, akkor meg nem kár érte.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - 184481d874)
2021. márc. 27. 14:34
Én is így vagyok vele! Ha mondják is, hogy szolgáljam ki magam, akkor is inkább megkérdezem, hogy vehetek-e, kaphatok-e.
36. 184481d874 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:26

Mindenki saját maga rendelkezik a tulajdonával.Te döntöd el kinek adod oda.



Akkor elmondom neked,hogy amikor a páromnál vagyok ő mindig mondja ,hogy azt vegyek ki a szekrényből,hűtőből ami szeretnék,megkivánok,de én nem úgy voltam nevelve és a fiaim sem,hogy másnál és még ha történetesen a párom otthona és félig meddig a lakását otthonomnak tekintem én is,még sem veszek ki semmit sehonnan,mindig kérem tőle!

35. andi6020 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:24
Nem vagy önző, csak nincs pénzed ilyesmire. Én megértelek teljes mértékben.
34. a97b9a4e4e (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:23
Na, ez viszont mar a pofatlansag tetőfoka. Az en hutombe biztos nem nyulkalna egy vadidegen. Az egy dolog hogy barat, de akkor se. Ha csak engedelyt nem kap rá.
33. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Semleges)
2021. márc. 27. 14:23
Vegyek hollandit vagy jó lesz a pennys? 😃
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - 184481d874)
2021. márc. 27. 14:20

Igen, valóban sajnálom tőle, mert évente max 2-szer vennék magamnak ilyet, és az elég lenne, mert szeretem jóízűen meginni a finoman a kávét, nem sajnálom sem magamtól, sem a vendégeimtől addig, míg nem nyomja ki 5 alkalommal az egészet. Legutóbb nem vettem elő, erre benyúlt a hűtőmbe, és kiszolgálta magát.


Igaz, hogy mindig mondom neki, hogyha figyelmetlen lennék, akkor érezze otthon magát, nyugodtan vehet bármiből amit meglát, legyen az gyümölcs, üdítő, bármi. Így nem volt fura, hogy benyúlt a hűtőmbe. Ezért is dugtam el előle legutóbb és merült fel bennem, hogy önző lettem.

31. a97b9a4e4e (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2021. márc. 27. 14:20
Ne habozz, dönts! :D Meg ne legyen ez miatt lelkiismeretfurdalasod. Az elet nem egy habos torta. ;)
2021. márc. 27. 14:20
Elképzelem nálad a karácsonyi ajándékozást. Én ilyen értékben adtam, De ő persze, hogy csak ezt, amikor nincs is rá szükségem. Nem a tejszínhab az önzőség, inkább te? Nagyon jót nevettem amit lejjebb írtál. Meghívtam őket grilleznni... Mi mindent kell venni, 2 kg kenyeret stb.. Akkor ne hívd meg. Hány éves is vagy? Sokat fog még neked tanítani az élet.
29. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:18
Igazad van. Mondd, hogy nincs hab. Ha jó jó, ha nem, nem.
2021. márc. 27. 14:10
Emberi természet. Hogy mossuk saját magunkat, mert változni nem vagyunk hajlandóak, utána kezdődik el a másik hibáztatása. Ő a hibás. Mennyit tett rá. Innentől fogva nagy rá az esély, hogy mindig kritizálni fogod, viccből kinevetni stb. Mert nem vagy egy őszinte ember. Hidd el megértené ha azt mondaná, nem telik mindig rá. Emberek 99%-a megértené.
2021. márc. 27. 14:09

En se venném elő ha sajnalnam tőle. A te döntésed, a tejszinhabod. :) Nehogy mar ez miatt carul érezd magad. Majd iszik otthon tejszinhabos kavet.

Amikor kicsik voltunk, a tesom mindig dugta elolem a csokijat, meg a karamellas tejét, mert tudta ha megtalalom, megeszem, iszom. Mivel nincs rajta a neve :D De ha rairta volna, az se érdekelt volna nagyon. :D

26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:09

Hidd el iszonyú szarul állunk, de ma a férjem kitalálta, hogy délután süssünk a szabadban szalonnát.

Erre mit csináltam???

Szóltam az unokanővéremnek és a keresztlányomnak, hogy jöjjenek ők is!

Pedig tudom, hogy az legalább 2 kiló kenyér, rengeteg hagyma, kávé mellé, gyerekeknek üdítők de kit érdekel, amikor felül írja a nagy beszélgetés és az órákig tartó röhögés!

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Hpetra22)
2021. márc. 27. 14:09

799 forint, mert ha drága is, inkább megveszem a jó minőségűt. Nekem elég, és normál használatra neki is az lenne, de ő 2-3-szor is tele nyomja a poharát a tejszínhabbal míg megissza az utolsó cseppig. A végén már csak tejszínhabot eszik.


Olyan dolgokat sohasem vennék amit hoz! Holott tele van pénzzel!

Ha csak az anyagiakat nézném, akkor többet kapok tőle, vagy nagyjából annyit, mint az a kávé, de azok nem kellenek, azokra nincs szükségem, mondtam neki, hogy ne hozza.

24. semleges (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2021. márc. 27. 14:06

Nagyon szomorú:(

Ilyennek nem szabadna megtörténnie sehol, senkinél!

2021. márc. 27. 14:06
Csodálom, hogy nem számoltad ki, hogy egy adag kávé mennyibe is kerül, plusz, cukor, víz a mosogatáshoz... Oké, hogy nem akarsz neki a legdrágább tejszínhabot venni. Szerintem, az olcsóbb is jó lesz neki, vagyha azt mondod, most nincs. Teszerinted, csak a tejszínhab jár az ő fejébe is, mint a tiédben? Erre szoktam mondani. Mindenki jól érzi a dolgokat. Bizony, te is. Ez önzőség.
22. Lávli* (válaszként erre: 18. - Semleges)
2021. márc. 27. 14:04

Csóró családok között éltem pár évig egy gangos házban, láttam, mi van.

Hó végére elfogyott már a pénz, kölcsön kellett kérni (általában tőlem). Akkor már 2 hete ment a nap mint nap krumplis tészta meg rántott leves, esténként jött föl az ezerszer elhasznált olajban sült palacsinta égett szaga, ne feküdjenek le éhesen a gyerekek.

És közben ment a sóvárgás: majd ha fizut kapok, veszek kolbászt, csirkecombot, tejszínhabot ... Igen ám, de eleve adóssággal indult a hónap. Az vesse rájuk az első követ, aki nem kívánja a kolbászt, csirkecombot, tejszínhabot!!!

És ez egy örök körforgás.

Dolgozó emberek, ma, Magyarországon. :((

2021. márc. 27. 14:04
Ha sajnálod tőle a tejszint,akkor ne vedd elő.És ha ő hozz neked valamit,akkor az úgy illik,hogy megköszönjed.Nem irigyled tőle,hanem sajnálod tőle és ez szomorú szerintem.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Auróra2010)
2021. márc. 27. 14:03

Pazar vendéglátásban részesítem mindig!

A kávét nem csak odadobom neki, hanem sok cukorral (imádja az édeset) felvert tejjel, mindig teszek rá abból a tekerős (szintén drága) fahéjból.


Nem állok jól anyagilag, de nem szoktam panaszkodni.

Megveszem a legjobb minőségű dolgokat, ha ilyesmiről van szó, kávéból is a legjobbat, mert alapból keveset eszek, iszok, 1 embernek megveszem, mégha drága is, mert beosztom, de már nem telik arra, hogy olyannak is adjak, aki 3 ember helyett elfogyasztja.


De ez, hogy eldugtam!? Eddig csak családtagnak említettem, meglepődött, mert jószívűnek ismer, aki az utolsót is odaadja. Azt mondta, hogy ebben van önzőség, ilyen oldalamról nem ismert.


Valóban én is ezt érzem amit mondtál, hogy a barátnőm egy bunkó, aki az én drága cuccaimat, amit alig engedhetek meg magamnak, pazarolja.

2021. márc. 27. 13:57
Én a tökéletes ellentét vagyok. Bármimet odaadom. Na jó, testemet nem:)
18. semleges (válaszként erre: 17. - Lávli*)
2021. márc. 27. 13:56
Borzasztó egyébként és először ezt akartam megfogalmazni, hogy ma Mo-n sajnos ez sokaknak gond. Dolgozik, de nem fizetik meg annyira, hogy havi 1-2 flakon tejszínhab ne okozzon fejtörést. Én is nagyon sajnálom:(
17. Lávli* (válaszként erre: 10. - Semleges)
2021. márc. 27. 13:54

Rengetegen vannak, akik olyan anyagi körülmények között élnek, hogy ritka nagy kincs egy flakon tejszínhab.

Amikor nagy ritkán jut, akkor ezt hozza ki belőlük, hogy féltve őrzik, ugyanakkor érzik/tudják, hogy ettől nem érzik jól magukat.

Nagyon nagyon sajnálom az ilyen sorsot. :(

16. semleges (válaszként erre: 15. - Epresturmix)
2021. márc. 27. 13:53
Lehetne majd egy leheletnyi kakaópor szórást is rátenni?:)
15. Epresturmix (válaszként erre: 10. - Semleges)
2021. márc. 27. 13:52
Ami azt illeti van. Most Okét vettem, de ez sokkal selymesebb, mint mondjuk a lidlis. De nekem mindegy melyikkel iszom! A tièdet is telenyomnàm hiába volt 700 volt. 😀
14. semleges (válaszként erre: 11. - Auróra2010)
2021. márc. 27. 13:51
Ugye te is csak viccelsz?:D
2021. márc. 27. 13:51
*csak én?:)
12. semleges (válaszként erre: 6. - Hpetra22)
2021. márc. 27. 13:50
Én nem tudom, csak röhögök ezen a tejszínhabos problémán?:) Számomra nagyon röhejes, szerintem a FI csak trollkodik és unatkozik:)
11. Auróra2010 (válaszként erre: 8. - Hpetra22)
2021. márc. 27. 13:48

De visszaélt a vendégjoggal, nem normál adag tejszinhabot fogyasztott, hanem majdnem az egészet. Az utóbbi időben nagyon felment tejszinhab ára, azért az nem olyan dolog, amit mindennap vesz az ember.

DE ahány ház, annyi szokás, ne tromfoljatok le, ez csak az én véleményem, lehet éppen az eset miatt, amit az előző hszben leírtam

10. semleges (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2021. márc. 27. 13:48

Vagy adjon a barinőnek olcsóbbat, de az is milyen már:)

Nem érzek sok különbséget a 800 ft.-os és a 300 ft.-os hab között:) A FI vegye az olcsóbbat abból kijön kettő, még meg is unja a sok habot:)

9. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 13:45
Hát nem tudom. Én még kaját, innivalót meg egyebet sem sajnáltam senkitől. Ezen a tejszínhabos dolgon csak mosolyogtam:) Fura. Én szeretem, hogy ha feljön hozzám valaki az jól érezze magát és ehhez hozzá tartozik, hogy mindennel megkínálom ami van:)
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook