Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez önzőség? fórum

Ez önzőség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. márc. 27. 13:45
Bocsánat. Úgy látszik, csak nekem egyértelmű, hogy a barátnőmet megvendégelem és nem érzem potyának a kávét, amit elé teszek, hanem szívből adok mindent.
2021. márc. 27. 13:43

Mondd, hogy nincs otthon tejszinhab. örüljön, ha cukorral kap potya kávét.Bocs, de a barátnőd egy bunkó, aki a más javait, tejszinhabját igy pazarolja.

Nem vagy önző, ez egészséges életösztön.



Volt egy időszak, amikor minden szombaton ebédidőben hivás nélkül megjeélent nálunk egy barátnőm. Eleinte megkináltuk kajával, de én 3 személyre főztem, igy plusz adag nem is jutott, aztán addig nem kajáltunk, még nálunk volt. Volt amikor korgó gyomorral 4-5 óra körül ment el, de kb 1 hónap múlva leszokott a potyázásról.

2021. márc. 27. 13:42

Most mennyi egy tejszínhab, 300-400 forint? Számold át, hogy mennyit sajnálsz tőle.


Tényleg igaz barát vagy, pfúj. Szegény, ha tudná... biztos nem nyitná rád az ajtót többet.

2021. márc. 27. 13:42

Szerintem egyik sem, amíg magadtól sajnálsz dolgokat, addig természetes, hogy mástól is sajnálni fogod.

Mondjuk tényleg vehetted volna a tejszínhabot fele árán is, de ha már megvetted (vagy bármi mást), akkor egyed jóízűen, mert keserű íz marad utána a szádban ... - mint most is.

2021. márc. 27. 13:40
Hát nem tudom. Én pont az ellentéted vagyok. Képes vagyok a gatyámat is levenni, ha valakinek megtetszik. Ez sem jobb, de még soha nem éreztem azt, hogy megbánom! Igen, egy kicsit önző vagy! 🙂
2021. márc. 27. 13:39
Az. Színtiszta, szemét önzőség és irigység.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 13:35

Tökmindegy minek mondjuk. A te pénzed, te érzed mi ez nálad. Ha valakit felhívok magamhoz, evidens nem sajnálom tőle,ha a barátom tudja milyen az anyagi helyzetem.

Ha a barátom, akkor őszintén megmondhatom neki, hogy mit szeretek és mit nem.

2021. márc. 27. 13:20

Egy ideje azon gondolkozom, hogy tán önző vagyok. Talán még irigyet is mondanak, de számomra az irigység inkább azt kívánni ami a másiké. Ilyen gondom nincs.

A helyzet az, hogy nem szeretem odaadni másoknak ami az enyém és szükségem van rá. Mostanában pedig azt vettem észre, hogy sajnálok a másiktól dolgokat. Konkrét eset, hogy pl. vettem magamnak 799 forintért tejszínhabot, amire már akkor sajnáltam a pénzt, mert nagyon drágállottam, de úgy voltam vele, hogy keveset nyomok a kávémba, meg majd jó lesz ha gesztenyepürét csinálok, és lassacskán elhasználom.

Erre mostanában feljár hozzám a barátnőm, először megkínáltam kávéval, majd az utóbbi 2-3 alkalommal már kért, és úgy tele nyomta a poharát a tejszínhabbal (ilyen nagyobb mérető cappuccinós pohár), hogy már csak harmada van meg. Eldugtam előle.

Pedig ő jószívű, mindig hoz valamit, annak ellenére, hogy többször kértem, hogy ne hozzon, ráadásul hiába mondom, hogy mit szeretek, inkább olcsóbb dolgokat hoz, amikről tudja, hogy nem szeretem, bár van, hogy jót hoz, de azok sem kellenek, nincs rá szükségem. Az meg már milyen lenne, ha azt kérném, hogy hozzon magával tejszínhabot, ha azzal akarja inni a kávéját?! Viszont nem keresek jól, és nekem nem telik arra, hogy miatta 1-2 hetente ilyesmiket vegyek.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook