Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ez önzőség? fórum

Ez önzőség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. syria (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 28. 12:40
Nem önzőség, csak nehezen éled meg a helyzetet, hogy a barátnőd ennyire figyelmetlen. Nehezen éled meg, hogy ő szórja a pénzt, amit te nem teszel – valószínűleg akkor se tennéd, ha módodban állna. Nem tartom pénzszórásnak, ha a megdolgozott jövedelméből valaki NÉHA luxuscikkre is költ. Ha igazán a barátnőd, miért nem beszéled meg vele a tejszínhab, WC papír, egyéb problematikát?
67. tien (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 28. 12:11

Nekem szimpatikusabb a hozzáállásod a dolgokhoz ,mint a barátnődé.


Finoman a tudtára kellene adnod ,hogy ne pazaroljon.

Nálad legalábbis.

66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Lávli*)
2021. márc. 28. 11:57

Ismernie kell, csak talán nem gondolja végig.

Sohasem panaszkodok, annyit osztok be amennyi van, ha kevesebb, akkor olcsóbb dolgokat veszek, de jó minőségűt. Mondjuk akkor olyan ételt főzök amihez olcsóbbak az alapanyagok, mint a krumplistészta.

Adok magamra, csinos vagyok. Nem járok fodrászhoz, kozmetikushoz, ezzel is sokat spórolok. Amit lehet, azt magam oldom meg, mint a hajvágást. Megnéztem pár videót és évek óta én vágom a hajam magamnak.


Olyan vagyok mint a kis hangya a mesében, a barátnőm meg olyan mint a tücsök.

65. Lávli* (válaszként erre: 64. - Lávli*)
2021. márc. 28. 11:47
*helyzetedet
64. Lávli* (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 28. 11:47

Nem lát bele a pénztárcádba, és nem tudja, hogy egy látszatot tartasz fenn, legdrágább tejszínhab, drága tekerős fahéj, stb, pedig ezek neked nagy luxus, neki meg természetes, hogy annyit fújkod, amennyit csak kíván.

Most az más kérdés, hogy illik e vagy sem.

De ha barátnőd, akkor hogy nem ismeri az anyagi helyzetüket?

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Df1e1c376c)
2021. márc. 28. 11:44

Ha ezt a WC papírra vetítem ki, akkor mennyire látnál szívesen egy olyan barátot, aki elmegy hozzád, és fél tekercs WC papírt leteker?

Először még talán furcsállnád, de amikor az 1 hetes mennyiséged sokadszorra tűnne el a WC-ből 1 alkalommal, amikor ő használja, akkor ha karakánabb vagy mint én, biztosan szóvá tennéd, de ha hozzám hasonlóan nem egyből a másikat tekinted bunkónak, akkor esetleg benned is felmerül, hogy veled van a gond, hogy nem tolerálod a másik túlzott használatát.

62. a97b9a4e4e (válaszként erre: 60. - Epresturmix)
2021. márc. 28. 11:37
Vendégségbe nem zabálni megyünk. :D Illik viselkedni. Az asztalnal is. Foleg ott :D
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Auróra2010)
2021. márc. 28. 11:33

Engem is így neveltek.

Ez ebben az esetben azért is fontos, mert senki sem lát bele a másik pénztárcájába, és nem biztos, hogy a házigazdának arra telik, hogy luxuscikkeket (mert a tejszínhab lássuk be nem létszükséglet) vásároljon hetente. Azért ne fújkodja el a vendég a házigazda jó pár hétre szánt adagját 3-4 alkalommal.

60. Epresturmix (válaszként erre: 59. - Auróra2010)
2021. márc. 28. 11:06
Két db süti...inkább dugják el előlem!
2021. márc. 27. 23:26

Szerencsére nem nagy étkű a családunk,ezért nem is okozott problémát, de engem kiskoromban engem úgy neveltek, ezt is adtam tovább, hogy vendégségben, idegen helyen legfeljebb 2 db sütit szabad elfogadni, illetve ezzel arányos mértékben mást. Ha nem kajálni hivnak, akkor viszont üres gyomorral sem illik vendégségbe menni, mindezt anyagi helyzettől függetlenül. Sajnos az ilyen intelmek mára teljesen kimentek a divatból.

Hasonló felfogású társaságnál nem állt feenn annak a veszélye, hogy úgy jár a házigazda, mint az FI

2021. márc. 27. 22:12
Nem önzősèg.
57. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 21:51

A WC papír kockákat is megszamolod, mennyit használ nálad?


Menj te is hozzá, néha kérd meg, hogy hozzon o tejszinhabot, kávét, ha épp jön, és ezt ilyen falllydalmas egyenesen közölni.

Bár nem tudom, hogy a barátod.

56. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 17:09
Legalább tényleg jó ez a duplaáras t.hab ?
55. Epresturmix (válaszként erre: 54. - Bless the child)
2021. márc. 27. 16:19
Aludni szeretnék és nem a wc-t látogatni! 😀
54. Bless the child (válaszként erre: 53. - Epresturmix)
2021. márc. 27. 16:18
Há mé nem?😀
53. Epresturmix (válaszként erre: 52. - Bless the child)
2021. márc. 27. 16:16

😀😀

Meg az enyémnek! Mondjuk bolognaira most nem fújok belőle...🙄

52. Bless the child (válaszként erre: 51. - Epresturmix)
2021. márc. 27. 16:14
Ez kell a nagy hasamnak😀
2021. márc. 27. 16:13

[link]


Mindenkinek aki szereti! 🤤🙂

50. tien
2021. márc. 27. 16:04
Nem vagy önző.
49. l.luiselotte (válaszként erre: 48. - Bless the child)
2021. márc. 27. 16:03
Mindenkinek az lenne a legjobb, remélhetőleg venné a lapot és tejszínügyben észhez térne.
2021. márc. 27. 15:30
Nem félsz, hogy Hoxa tag és magára ismer?
47. globus (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 15:21

Nem szép dolog, hogy ilyen csúnyán kitárgyalod a háta mögött.

Meg kell ezt beszélni. Vele. Ha valamiből nem szeretnél adni, azt ne mutasd meg. Más esetben mondd azt, hogy figyu, ennyi van, slussz.

2021. márc. 27. 15:19

Madarat tolláról, embert barátjáról.


Szerintem megérdemlitek egymást. 😃

2021. márc. 27. 15:18
Igen, neki sok pénze van, és igénytelen is. Pazarol, megy a habzsi-dőzsi, de olcsó cuccokból.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - BeYOUtiful)
2021. márc. 27. 15:16

Már egy ideje gondolom, hogy az ilyen dolgai miatt leülök vele beszélni, de félek, hogy akkor a fejemhez vágja, hogy bezzeg ő miket hoz nekem, és nem szeretném megbántani. Viszont az sem tetszik, hogy belőlem ilyen dolgokat hoz ki.


Hogy lehetne ezt szépen tálalni?

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Hpetra22)
2021. márc. 27. 15:10
Mit csinálnál egy olyan barátnővel, aki amikor főznél magadra 2 napra, mert tudod, hogy munka miatt másnap nem tudsz főzni, erre odamenne, megkínálnád, mert azért úgy számolod, hogyha kicsit többet is eszik, még mindig marad neked másnapra, de ő megenné az összeset, és ez többször előfordulna! Te meg szendvicsezhetnél, mert másra nem lenne időd, mint azt összedobd.
2021. márc. 27. 15:05

Lávlival értek egyet.


Téged egyáltalán nem tartalak önzonek. El tudod képzelni, hogy elmondod neki? Talán akkor a felesleges ajándékai helyett tejszínhabbal jönne kávézni.

41. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 15:03
A kávé drága! Inkább adtál volna neki egy pohár vizet. Abból nem repetázik :)
2021. márc. 27. 14:52

Meg most a tejszínt emeltem ki, de mit szólnátok, ha összespórolnátok a pénzt, és vennétek 10ezerért 10ml parfümöt, és mire odanéznétek, azt látnátok, hogy fújkodja magára, a hajára, a ruhájára. Ezt sem engedhetem meg magamnak napi szinten, de spórolok, és megveszem.


Mindennel úgy vagyok, hogy inkább kevesebb legyen, de az jó minőségű, és nem pazarlom el ezerrel, fújkodom ész nélkül. Sok mindenről mondok le, hogy ezeket megvehessem, és lehet, hogy túlzottan ragaszkodom hozzá, a barátság a fontosabb.


De vajon nekem kellene változnom, és akkor lejjebb adnom, megvenni a pennyst, ami nem ad annyi élvezetet, vagy inkább neki, és tiszteletben tartani mások tulajdonát, nem pedig pofátlanul kihasználni a másik jóindulatát, vendégszeretetét?

39. 184481d874 (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:42
Én is.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook