Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ez most hogyan történhetett meg? fórum

Ez most hogyan történhetett meg? (beszélgetős fórum)

9. krisztina0218 (válaszként erre: 3. - Clarah)
2018. febr. 3. 21:08
Az tutti,anyósommal mindent leirtunk(az ő ügyében) az illető cég adatait a sajàt adatait,a történetet és mégis azon akadtak ki,hogy nem a nyavalyàs adatlapjukat hasznàlta...😐
8. krisztina0218 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2018. febr. 3. 21:06
A többi cég,azok akikhez kerül egy tartozàs,legalàbbis anno pàr éve így volt,minden esetben a MOKK(Közjegyzöi kamara) küld fizetési meghagyàst,majd a helyi bírósàg,végrehajtó..
7. krisztina0218 (válaszként erre: 5. - Kisj)
2018. febr. 3. 21:02
A BÖKK Zrt csak követeléskezelő ergo nagy hatàsköre nincsen(pl.inkasszót nem kérhet),épp az hogy nincsen csak ha màr odakerült volna akkor kaptam volna levelet fizetési meghagyàst stb.Mindegy vàrok aztàn majd kiderül mi ez a kavarodàs.
6. krisztina0218 (válaszként erre: 2. - Piroska52)
2018. febr. 3. 20:57
Kértem a Bök Zrt.-től részletfizetést...de 2x is magas lett volna a havi részlet,amivel nem értettem egyet..mivel pl.az Intrum Justitiàval vagy DHK Zrt.-vel,az adóhatósàggal meglehetett rendesen beszélni mennyit tudok ràszànni,kértek igazolàsokat az alapjàn beszéltük meg a tovàbbiakat.A BÖKK Zrt pedig nem is kért,én csatoltam mindent kétszer is,de nem volt eredmény.Utàna fordultam a testülethez,de szerintem valami kavarodàs volt,hogy egy januàr 5-én keltezett levelet most kapjak meg elég durva..Majd hétfőn felhivom őket.
5. kisj
2018. febr. 3. 18:28

Ha már végrehajtáson van a dolog (nekem ez jött le), ott már nincs részletfizetés, főleg nem egy általad optimálisnak tartott összeg. A " BKK Zrt "csicskása"" már egy végrehajtó lehet.

Békéltető testület? Vágyálom.

Nem tudom mi ez a több cég, amit írsz, de azt tudom, hogy egymás között adják-veszik a tartozásokat.

Egyébként ki zárta le január 5.-én az ügyed? A békéltető testület?

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. febr. 3. 15:39

Ha a kérelmed is ekyen kesze-kusza, akkor nem fogják érteni.


Annyit értek, valamikor nem fizettél be valamit, és most fizetned kellene magasabb törlesztést, ha jól értem.


Ha a leveleitek keresztezik egymást, kérj időpontot, hogy személyesen beszéld meg velük a problémát, ha ígérnek valamit, ami számodra megfelelő, azt kérd írásban is, hogy megint ne legyen kavarodás belőle,

3. Clarah (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. febr. 3. 15:33

Nem hagynám annyiban. Nem korrektek, terelnek.

Sok sikert kívánok!

2018. febr. 3. 15:29

ez igy nagyon kinai,

miről van szó?

2018. febr. 3. 15:25
Beadtam egy kérelemet a békéltető tesülethez még december 23-án.27-én iktatták be elméletileg, de aznapi keltezéssel elutasították, mert valami nem tetszett nekik.Írtam egy e-mailt, hogy mégis mi a probléma a kérelmemmel, JANUÁR 11-én válaszoltak, hogy legyek türelemmel( megadtam az összes ügyszámot, amit csak az ügyemben létezhet, az sincs, hogy eltévesztették volna), folyamatban van az ügyem.Tegnap vettem át egy( JANUÁR 5.-én keltezett !!) levelet, hogy lezárták az ügyem.Most mégis mit tegyek?MOKK levelet azóta sem kaptam, hivatalos ajánlott levelet a BÖKK zrt-től nem kaptam, hogy végrehajtás indult volna az miatt a majd 6 éves pótdíj bünti miatt...Vigyem tovább a pénzügyi felügyelethez?A probléma nem az, hogy rendeznem kell, hanem az, hogy olyan nagy összegű törlesztő részletet ajánlott a BKK Zrt "csicskása", hogy a 39 ezres törlesztés mellett, plusz az akutális számlák, mellett nem tudtam volna rendezni, így kérelmet nyújtottam be, mert szeretnék megállapodni, de nem 15 ezres havi részletben..(miközben a nav bekért minden adatot,milyen költségeink vannak, tartozások stb.) a BÖKK meg semmit nem kért be.Anyósommal is kicsesztek, a másik fél megígérte, hogy nem kell kifizetnie a 7000 ft-nyi visszakapcsolási díjat, erre mégis kapott egy levelet, hogy kikell, rá 2 hónapra...Valakinek volt hasonló tapasztalata a békéltető testülettel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook