Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Extra sírós 9 hónapos fórum

Extra sírós 9 hónapos (beszélgetős fórum)


1 2
16. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 13:52

Hol van ilyen nagyon hideg?


Ez segít?

[link]

15. BTB78 (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 13:50

Szia! Igen, nekem volt ilyen sírós a babám. Mindenért sírt, ha letettem, ha felvettem, ha pelust cseréltünk, ha öltözött. És igen, ő is nagy szopis volt. Amikor nem sírt, akkor is sokat reklamált, nyafizott, eldobálta a játékait. Hiába tettem le a szőnyegre, vittem magammal minden helyiségbe, max. 10 percig nézegetett, aztán rázenditett... És hányásig, szóval nálunk nem jött be, hogy hagyjam sírni. Védőnő csak kitárta a kezét, orvosnál szervi ok kizárva. Első gyerekes anyukaként persze magamat okoltam, biztos miattam ilyen a gyerek. Aztán utána olvastam és megvilágosodtam: idegrendszeri éretlenség, adaptációs zavar. A kicsi nehezen tudja megszokni a kinti körülményeket, az anyaméhbe vágyik vissza,ahol nem volt hangos zaj, erős fény, nem emlegették,folyamatosan jött a kaja... 😃 Szenzoros, túlérzékeny a gyerek. A jó hír:elmúlik! Nálunk 10 hónapig tartott, de ismerek olyan babát, aki már sokkal hamarabb, és olyat is,aki egy éves korában hagyta el. Azóta az én kisfiam átváltozott, türelmes, mosolygós baba, majd kisgyerek lett belőle. Tehát van remény! Tudom, hogy nehéz most, de vége lesz! És nem a te hibád, hogy ő ilyen, a babák különbözőek. Ezt néha nem érti az, akinek egy nyugodt baba jutott, aki a kezét nézegeti órákon keresztül vagy a vizes palackkal játszik...

Nekünk is bevált a séta, volt, hogy naponta 4-5 órát is sétáltam vele, mert legalább a babakocsiban nem sírt. Kitartást, virtuális sorstársi ölelést küldök!

Bori

14. barbus0501 (válaszként erre: 2. - Aszparagusz)
2019. márc. 6. 13:47
Nalunk helenleg -14 fokos hoerzet van.... szivesen setalnek, hidd el
13. Mezei Virág (válaszként erre: 12. - Piroska52)
2019. márc. 6. 13:18

Nem bizony. Az, amivel játszani lehet.

A labda is ilyen. :)

12. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Mezei Virág)
2019. márc. 6. 13:16
Nem feltétlen a drága játék a jó.
11. Mezei Virág (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2019. márc. 6. 13:11

:) Ez aranyos!

Nálunk a kisautó volt a favorit. Meg a bedobálós formák, akkor is, ha nem mindig sikerült. Fiúnak, és lánynak is. Na meg a hinta. Szobai is van még. Meg az egymásba tehető műanyagok.

2019. márc. 6. 12:54

Az én unokáim kedvenc játéka.

Ásványvizes palackban gyöngy kevés víz,lényeg hogy csörögjön.

Nincs az a drága játék amit jobban szeretnek.

9. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 12:31

Ha tud mar stabilan ülni, probaljatok ki a hintat a jatszoteren.


Mi telen-nyaron igyekeztunk kint lenni delelott-delutan minimum 1 órát a levegőn. Az jol elfarasztja.


Szivesen jatszott még a fiam a sütifalóval, a fischer price kis zongoraval, illetve heti 2 delelott eljartunk Kerekitore.

2019. márc. 6. 10:51

ragyogó idő van,menjetek sétálni,

és télen is lehet sétálni,csak jól felkell öltöztetni,

és nem kell minden nyekkenésre ugrani,ha hisztizik majd megunja,legyen elég helye mászkálni,mozogni,

és jó lenne,ha nem görcsölnél rajta,mert ő nagyon jól tudja,hogy kicsit visitok anya meg ugrik,

nagyon okosak ám,nem is hinnéd mennyire,

7. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 10:13
Átérzem a helyzetedet. Az én kicsim is ilyen volt, de szerencsére 4 hónapos korára kinőtte, úgyhogy sajnos tanácsot nem tudok adni. Kitartás!
6. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 09:47

Rengeteg készségfejlesztő, kreatív játék van. Azt nagyon szeretik a kicsik. Nem írtad, milyen játékai vannak.

Nem tudja megmondani mit szeretne, neked kellene rájönnöd.

Sokat kell vele játszani, aztán el lesz magában is.

Nem minden gyerek szereti a mondókát - majd később.

Minden időben ki kell vinni a friss levegőre, hadd fáradjon el.

Lehet, hogy unatkozik, nem tud magával mit kezdeni. :(

5. Fancsimancsi (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 09:27

Menjetek, menjetek! Nem kell otthon ülni. Van millió meg 1 lehetőség nem csak a hidegben lehet sétálgatni. Baba mama klubbok, játszóházak...stb.


Az én gyerekemet is sírva csináltuk :D Amíg nem tanult meg beszélni, addig csak nyirvogott.


A szoptatásról meg szoktasd le záros határidőn belül, már nincs ár szüksége, főleg nem ennyire sűrűn.


És ami a legfontosabb, tessék elkezdeni nevelni!! Nem baj ha dobál, rázd meg magad és határozottan szoktasd le ezekről a dolgairól. Ha nem viselkedik szépen, akkor apró büntetésekkel muszáj kordában tartani.

2019. márc. 6. 08:21
Nincs jó idö sétához? Csak minuszokban nem ajánlott a nagyobb séta. 0 fok fölött is simán lehet sétálni jol beöltöztetve, mégha nem is óráka., Most két hete meg tök jó idők vannak már végképp ki lehet menni, játszóterezni stb. Ha nem fárad le rendesen vezethet nyügösséghez, menjetek baba mama foglalkozásokra ha van a közelben stb.
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 08:10

sétálni mindem időben lehet és kell is,

kint nézelődik,lát minden újat,jobbat is alszik utána,

9-hónapos gyereknek már nem kell annyit szopni,

gondolom kap már más kaját is,

ez csak a cicizés miatt kell neki,

menjetek sokat levegőre,

2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Barbus0501)
2019. márc. 6. 07:09

Remek idő van a sétákhoz. Tedd be a babakocsiba és vidd ki a levegőre minél többet.

Egy 9 hónapos gyereket nem kell 5 percenként, de még óránként sem szoptatni. Próbáld leszoktatni róla, mert később nehezebb lesz.

Kitartást!

2019. márc. 6. 00:18
Sziasztok. Van meg valaki, akinek iszonyatosan siros a babaja? A fiam 9 honapos, nincs meg foga. Maszik es egyedul felall a butorok mellett. De szinte soha nem jatszik el maganak. Szivesen mondokaznek, enekelnek, olvasnek neki, de nem erdekli. Belem kapaszkodva akar acsorogni vagy 5 percenkent szopni. Mostmar regota tart ez az allapot. A siras szuletese ota. Nincs szervi baja, nem faj a hasa. Inkabb az van, hogy ha nem ugy van valami, amit o a fejebe vesz, akkor sikitva uvolt. Pelenkacsere katasztrofa, oltozesnel ordit. Adtam mar a kezebe jatekot, de eldobja, mert ideges. Hordozni mar nem tudom, setakhoz meg nincs olyan jo ido. Apa dolgozik. Mar fizikailag es lelkileg is a 0-an vagyok. Van meg valaki, akinek ugyanilyen a gyereke?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook