Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Extra sírós babák fórum

Extra sírós babák (beszélgetős fórum)


23. danilla-81 (válaszként erre: 22. - Katana)
2014. febr. 11. 12:42
Sajnos csak most léptem be .... Remélem megoldódott a problémád azóta. Lilim már 1 éves mult :) és minden rendben vele, akkor is mindent rendben találtak a fejlődésneurológián, egyébként kb 3 és fél hónaposan elkezdte feltalálni magát és egyre kevesebbet sírt :)
22. katana (válaszként erre: 21. - Danilla-81)
2013. júl. 18. 09:02
Érdekelne, hogy milyen választ kaptál a fejlődés neurológián vagy azóta hogy alakultatok. Az én kisfiam pontosan ugyanezt csinálja. 6 hetes múlott és kb. 1 hete kezdte, előtte ő is evett-aludt semmi gond nem volt.
2013. márc. 10. 11:15
sajna mi is hasonló cipőben járunk :( kislányom 6 hetes.Születésétől egészen pár héttel ezelöttig nagyon jó baba volt, szopizott aludt...Most viszont nem így van :( ha ébren van sír, akár mit csinálok.5-10 percnél tovább nincs el.Nekünk a levegő és a fürdés az adu ászunk amint kilpek vele már hallgat is :), a fürdést is szereti és szopizáskor is nyugodt.Ami még érdekes, h ha sír olyan, mintha idegből sírna, méregből....rugdos, csíp, karmol, Szerdán megyünk a fejlődés neurológiára, talán ott kapok végre választ.Remélem minden rendben lesz és csak kicsit nehezebb eset a picurkám.
20. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. okt. 7. 13:07

Nem lehet, hogy éppen, hogy nem mindig újabb és újabb ingerekre van szüksége, hanem épp ellenkezőleg: a gyerek sosem piheni ki magát, mert ahányszor nyűgös, ahelyett, hogy lefeküdne és aludna egy nagyot, mindig újabb és erősebb ingereket kap?

Ahogy elkezdi érdekelni a világ, egyre kevesebbet AKAR aludni, mert minden érdekli, de ettől függetlenül szüksége van az alvásra. ahogy az evésre is, akkor is, ha válogatós és látszólag néha nem akar enni.


lehet, hogy azzal próbálkoznék legközelebb, hogy ha nyűgösködni kezd, minden zajt, fényt, egyebet kiküszöbölnék, nyugodt körülményeket biztosítanék, és megpróbálnám elaltatni. vagy egy babamasszázzsal legalább pihentetni egy kicsit.


Annyi mindent kipróbálhattatok már, sok vesztenivaló nincs. De ha még a védőnő sem látott ilyen gyereket..... nem lehet könnyű.

2012. okt. 7. 11:58
Szerintem is nagyon jó a hordozókendő még hasfájásra is, bár a tejcukortól kialakuló hasfájás ettől még lesz csak az anya melege ami segít meg a tudat hogy anya ott van :) A gáz kialakulására meg van laktáz enzim csepp ami jó és ez pont erre az időszakra segítség. A hiperaktivitás tényleg egy nem jól használt szó. Már mindenre rá mondják manapság.
18. kszk (válaszként erre: 17. - Be749d73f9)
2012. júl. 26. 14:55
Köszi a cikket!
17. be749d73f9 (válaszként erre: 8. - Kszk)
2012. júl. 25. 23:26

Jézus!! Egy gyerek nem attól hiperaktív, mert korához képest hamarabb csinál dolgokat!!

Én komolyan nem értem, hogy ragaszthatják rá gyerekekre ezt a dolgot ész nélkül, bele sem gondolva annak pontos jelentésébe!!!

[link]

16. be749d73f9 (válaszként erre: 3. - Danica16)
2012. júl. 25. 23:19
Igen, a mi kisfiunk is ilyen baba volt + rettentően hasfájós, 5 hós koráig!
2012. júl. 25. 12:53

Az én lányom kora baba aki nem akart még kibújni de sajnos így alakult. Na ő is 4 hós koráig sírt...sírt sííírt....de ő refluxos és hasfájós is volt. Ami nálam gond volt még volt az az adaptáció.

Nagyon érzékeny baba lehet a tied is


Szerintem nálad is hasonló dologról lehet szó. Idegesíti a fény a zaj, a minden......Ez majd idővel múlik...lehet napok de lehet hetek hónapok múlva:(


Gondolom akkor nem is érdeklődik a külvilág felé sem....

14. Babeck (válaszként erre: 10. - Kszk)
2012. júl. 24. 20:02

Szokni kell a kendőt, eleinte nálunk se volt valami népszerű :D

Meg szerintem túl lazára hagytam eleinte és nem érezte magát biztonságban. Vagy lehet nem látott ki rendesen, és mivel kíváncsikirályfi, ez ugye nem játszott.

2012. júl. 24. 14:46

Fogzàsra Dologèl.


Az èn fiam is ilyem. Egyszerűen többemberes. Sírós volt, rossz alvó, sose volt el magában. Mikor megtanult mászni, jobb lett, kicsit elfoglalta magát.

Most nem mondanám, hogy többemberes gyerek, de nehezebb vele. Nagyon makacs, önfejű, akaratos. Sose lesz vele olyan mint egy átlag gyerekkel. De ahogy nő könnyebb lesz. S nevelési alapokat ideje korán fektesd le, a következetessèg meghálálja magát kèsőbb, ezáltal könnyebb lesz vele

12. c6560fb39d (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. júl. 24. 14:26

Pedig állt,eszméletlen erő, energia volt/van benne,ma már 20 éves.

Amikor felrepedt a szája, mert felmászott a szekrénytetejére és leesett 1,5 évesen, 3 felnőtt nem bírta lefogni amikor varrni akarták a sebet.:S

11. kszk (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. júl. 24. 14:09
A Lányom is állni akarna, de még nem engedem neki, előbb ülni tanuljon meg...
10. kszk (válaszként erre: 5. - Babeck)
2012. júl. 24. 14:07
egyszer próbáltam pár hete a Nandu kendőbe belerakni, de heves ordítás lett a vége úgyhogy gyorsan ki is vettem belőle, de majd még megpróbáljuk, mert kezd nehéz lenni, és ugye sokat kell kézben cipelnem... és hát a házimunka sem halad így.
9. zsanci79 (válaszként erre: 7. - C6560fb39d)
2012. júl. 24. 14:06
Bakker....elképzelek egy 4 hóst állni:)))
8. kszk (válaszként erre: 2. - Zsanci79)
2012. júl. 24. 14:05
Alvással sosem volt gond éjjel, 4-5 óránként felkel enni, aztán alszunk tovább, nappal már maga az elalvás nehezebben megy, de szerintem az normális. Betegségről nem tudunk, a doktornő azt mondta rá, hogy ilyen a habitusa és ennyi. Már én is gondoltam rá hogy esetleg hiperaktív... Már 8 hetesen hasra fordult, elég mozgékony, bár annak idején én is már 9 hósan egyedül mentem.
2012. júl. 24. 13:55
Tapasztalatom alapján,ami azt jelenti,hogy 10 éves koromtól gyerekeket pesztráltam+három húgomat,majd sok év múlva sógornőm fia,Ő törte meg a "tudásomat"nem tudtam vele mit kezdeni,,amint hazakerült a kórházból állandóan sírt,10 perceket aludt,hiperaktív lett,Ő is akkor lett csendesebb, illetve másként is kiélte kifogyhatatlan mozgásigényét,amikor már tudott mocorogni 4 hónaposan állt a kiságyban,9 hónaposan szalad...
2012. júl. 24. 13:53
Fogacskára pedig Viburcol kúp és Dentinox kombóját ajánlom.
5. Babeck (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. júl. 24. 13:50

Az én Fiam is ilyen többemberes. Menni kell vele sokat, a helyváltoztatás általában megszünteti a nyüfit. Kíváncsi Gyermek, az tuti :)

Mióta forog, tolat, azért könnyebb sokkal.


Próbáltad már magadra kötözni?


Én is megkaptam a csecsemősöktől, hogy kiabálós :) Aztán azt is mondták, hogy vannak Babák, akiket jobban megvisel az elválás és Ő ilyen. Hmm.

2012. júl. 24. 13:48
Egyébként még az jutott eszembe, habár 4 hósan már nem biztos hogy belekezdenék, hogy az én kisfiam is sírós volt, 6 hetesen vettünk egy babahintát, és általában abban tök jól elvolt ideig-óráig
2012. júl. 24. 13:45

NEm lehet, hogy ő csak egyszerűen egy többemberes baba ( [link]

A fiam is ilyen volt, bármit is csináltunk rövid idő után sírás volt, a helyzet onnan kezdett valamit javulni, hogy már tudott szabadon helyetváltoztatni...

2. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Kszk)
2012. júl. 24. 13:44

Hát, konkrétan segíteni nem igazán tudok, de nekem az jött le az írásodból, hogy roppant türelmes vagy és nem sajnáltatod magad. Ez "megfogott". Nagyon pozitív!!!!

Esetleg valami rejtett betegsége nem lehet? Aludni jól alszik, vagy akkor is mindíg megébred és sír?

1. kszk
2012. júl. 24. 13:38

Mi lehet a baj? Van rá valami megoldás? Olyan szülők tapasztalatait várom, akiknek nagyon sírós a babájuk, és tudtak változtatni rajta.

A mi lányunk 4 hónapos és a védőnő is azt mondta, hogy ilyen babával még nem találkozott aki ennyire sírós lett volna.(A születése első napján már úgy hozták be este, hogy "ordítós" Baba, tehát valószínűleg nem "rontottuk" el)Semmi nem indokolja, hogy sírjon és mégis...(kaja megvolt, pelus tiszta, jól aludt,anya vele van,felveszi,ha kéri, játszunk, énekelünk,stb.)Úgy vettem észre, hogy semmivel nem lehet a figyelmét sokáig lekötni, mindig új ingerekre van szüksége.

Most ráadásul fogzik is, rág mindent, nyálzik, néha nagyon fájdalmasan felsír,gondolom ilyenkor jobban ráharap az ínyével a rágókára.

Tehát sorstársak, írjatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook