Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mar 2 nappal a 15 honapos oltas utan normalis a laz es orrfolyasos tunet? (nagyon nyűgos-sírós is a baba) fórum

Mar 2 nappal a 15 honapos oltas utan normalis a laz es orrfolyasos tunet? (nagyon nyűgos-sírós is a baba) (tudásbázis kérdés)


10. engos
2009. dec. 2. 08:55

Sziasztok!

Tamika a kislányom nov.25 én kapta meg a 15 hónapos oltást, és a tüdőgyulladás ellenei oltást, volt neki hőemelkedése, és egyszer 38.3 a láza utánna " csak " hőemelkedése, és tegnap este fürdetés után azaz az oltás után 6 nappal 39 fokos láz, és ma reggel is 38.7 adtam neki nurofen kúpot tegnap is, éjszaka meg szirupot, ami segíteni szokott, a kedve nagyon jó, mintha nem is lenne lázas, de normális ez???a doki tegnap azt mondta, hogy még ezt a hetet rá kell szánni, de nagyon aggódom, hogy ez normális-e???Fel akarom ma is hívni a dokit, de mi van ha megint azt mondja, hogy ezt a hetet várjuk meg, nem kell erre még valami antiniotikum, bár nem nagyon szeretném tele tömni gyógyszerrel, köszi ha tudtok valamit a témában.

Engos

2009. jún. 3. 14:22
Holnap kapjuk a 15 hós oltást.Nagyon parázok tőle mert minden oltás után beteg volt a kislányom.De úgy tudom ez az oltás durva tüneteket tud produkálni
2008. okt. 5. 13:04

Szerintem az a biztos ha elviszed a dokihoz.

Lázas lehet az oltástól. De ha bekapott valami bacit a torka is lehet piros....

7. fc4bcd8d51 (válaszként erre: 5. - 5ee404a3a2)
2008. okt. 4. 15:29
Egyetértek.
2008. okt. 2. 11:21
ha 3. napon is lázas akkor mindenképp ragaszkodj ahhoz, hogy adjon vmi antibiotikumot az orvos
2008. okt. 2. 11:19
én se vagyok szakértő, csak úgy mint az előző hozzászóló, de én is úgy tudom, hogy mivel oltáskor legyxengül a szervezet ezért sokkal könnyebben szed össze más betegséget-nem tudom milyen lakásben vagytok de nálunk azzal, hogy beindult a fütés, mindig jön egy kis szipákolás, a kiszáradt orrnyálkahártya miatt- 38,5 celsius alatt ne csillapítsd a lázát 2 napon keresztül csak éjjelre , hadd dolgozzon a szervezete
2008. okt. 2. 11:05

Szia! Szerintem normális. De nem vagyok szakértő. Az oltás után legyengül az immunrendszer, és nagyon könnyen elkap a kicsi valami betegséget. Ugyanez van a fogzásnál is. Nem attól lázas, taknyos a gyerek, hogy jön a foga, hanem attól, hogy a fogzás miatt legyengült, és beteg lett.

Ha többször lázas, vidd el dokihoz, akkor legalább megnyugszol.

3. Kolibri (válaszként erre: 2. - A900f63755)
2008. okt. 2. 11:05

Felhivtam a dokit, de igazabol csak annyit mondott, hogy 8-10 nap mulva szokott tunetet okozni az oltas, de nincs kizarva eppenseggel az sem, hogy a kanyaro elleni osszetevore reagal ilyen hamar.

Csak megnyugtatna, ha valaki mas is hallott mar ilyesmirol.

2008. okt. 2. 10:54

A védőnő biztosan meg tudja mondani.Nekem nem volt még láz sem a kicsinél az oltás után.

Ha meg nagyon vészesnek látod vidd el gyerekorvoshoz.

2008. okt. 2. 10:51
Mar 2 nappal a 15 honapos oltas utan normalis a laz es orrfolyasos tunet? (nagyon nyűgos-sírós is a baba)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook