Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Exek, szakítások fórum

Exek, szakítások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Exek, szakítások

1 2 3 4
2011. jún. 5. 19:08
helyesírási hibákért bocsi csak sötétbe gépeltem :$ xD
2011. jún. 5. 19:07
Sziasztok.5 hónapja jártam a barátommal mikor megmondtam neki hogy szeretem ugyan de nem szerelemből.Erre természetesen kiakadt és szakítottunk mondván ennek így nincs értelme.mégis most hogy nincs velem egyfolytába bőgöm,nézem a telefonom hátha megcsörren,már szinte semerre nem járok.. :/ Lehet h mégis csak várnom kellett volna arra h beleszeressek vagy jól lettük h szakítottunk ? :/ nélküle olyan üreg az életem.. egyszerűen nem tudok mit kezdeni magammal :/ csak vagyok..és már kezdek beleörülni ebbe a helyzetbe :/ mit csináljak?!?! :(
92. 87dcc92a81 (válaszként erre: 91. - Andikageisha)
2010. márc. 5. 21:31

Ezt mindenki másképp éli meg. Nekem volt olyan ex, aki a szülinapomon szakitott (sztem gusztustalanság, mert vannak személyre szabott ünnepnapok-legakább azokat ne bántsuk). Két évig semmi hír, majd felvett az iwiwre.

Volt egy négy éves kapcsolat, aztán vele meg heti telefonkapcs.-mindketten elmondjuk milyen újdonságok vannak és ennyi. Korrekt lezárás volt. Sztem ezen múlik.

2009. jún. 8. 13:23

elolvastam a cikket, nagyon jó volt! :) a helyzet is ismerős...

a barátommal négy és fél évig voltunk együtt, két hónap - többnyire - külön töltött idő után megismerkedtem valakivel, s most nagyon boldog vagyok! ♥ =)

én többé-kevésbé próbálok jóban maradni az ex-szel, remélem sikerülni fog egy valamennyi idő elteltével... persze, mindez rajta múlik.

ahogy olvastam a cikket, lehet, hogy mégsem túl jó ötlet a "barátosdi"... nem tudom, nehéz kérdés. idővel majd kiderül... :/

2009. jún. 5. 07:20

Tudod, hogy miért ragaszkodnak a pasik annyira a szerelem után barátsághoz?

1. ok

Nem volna egyenes dolog a szex elmúltával nyomban hátat fordítani.


2. ok

Bizonytalankodik: szakítson? Ne szakítson? A barátság a visszatérés lehetősége - hátha rosszul döntött.


3. ok

Ahol barátság van, ott néha csurran-cseppen egy kis szex is. Persze szigorúan baráti alapon.


4. ok

A barátságban garanciát lát a rosszmájú pletykáid ellen (hisz megeshet, hogy egy helyen dolgoztok vagy épp most startol rá a barátnődre).


5. ok

Tudja, hogy a te szíved még nem hűlt ki. Hízeleg a hiúságának, hogy dróton rángathat... anélkül, hogy vacsorázni vinne vagy bárhogy elkötelezné magát.


6.ok

Azt hiszi, megússza a kínos jelenetet, a szemrehányásokat, a könnyeidet, ha szakításkor mindjárt barátságot kínál.


7.ok

Úgy tanulta, hogy a "barátság" a szakítás elegánsabb módja.


8. ok

Valóban szereti a társaságodat, változatlanul vágyik a barátságodra, még ha szerelmetek szomorú véget ért is.

89. Veronika27 (válaszként erre: 88. - 5f447230ff)
2009. máj. 17. 21:09
Ez sajnos így szokott lenni. Ezt az utolsó mondatodra értettem.
88. 5f447230ff (válaszként erre: 84. - Franc22)
2009. máj. 17. 13:18
majd ha te is akkora pofont kapsz mint én akkor nem ezt fogod mondani.te megtudnál bocsájtani ha aférjed hónapokon keresztül megcsalna a barátnőddel a többi barát meg aszisztálna hozzá én maradtam eggyedül a két manómmal és még én lettem a rossz ember
87. 5f447230ff (válaszként erre: 66. - C1e9612cd3)
2009. máj. 17. 10:42
azt hisszem én is ebbe a cipőbe járok 11 éves házasságomnak lett vége karácsony szenteste. de én nem tudok teljesen elszakadni tőle mert van két manókánk. és miattuk muszály találkozni. minden alkalommal olyan mintha tőrt döfnének a szivembe de miattuk muszály elviselnem ,és tartani magam egyszer csak ennyhül a fájdalom
86. Veronika27 (válaszként erre: 85. - Cac70f85b4)
2009. márc. 16. 23:53
Szia. Szerintem 5-10 év nagyon sok idő, az emberek pedig változnak... Hidd el, az idő múlásával jobb lesz majd. És ki tudja, talán találsz majd valakit, akibe beleszeretsz.
2009. márc. 10. 13:57

Sziasztok! Két és fél éves, szenvedélyes és őszinte kapcsolatomnak lett vége majdnem 2 hónapja. Most úgy érzem, nem tudnék nélküle élni. Remélem, ezt változik idővel.

Ő 26 éves, én 22.

Sajnos nem a mi hibánkból lett vége, hanem a körülmények miatt. A két család és a távolság belőlünk is sok rosszat kihozott, ami anno együttélésünk során nem volt jellemző. A döntés azért született, hogy ne bántsuk tovább a másikat.

Ki mit gondol: 5-10 év múlva van értelme újrakezdeni, vagy felmelegítve csak a káposzta jó?

2009. febr. 27. 16:21
Nem haragudhatunk mindenkire Életünk végéig. Ennek nincs értelme. Megbántottak, tanuljunk túllépni rajta. Az Életben sok pofont kapunk. Ezek a pofonok erősítenek vagy gyengítenek. Rajtunk múlik, hogy hogyan dolgozzuk fel.
83. diegóóó (válaszként erre: 82. - Veronika27)
2009. febr. 23. 11:00
Köszönöm szépen!Én is nagyon remélem!Nektek Sok Boldogságot kívánok!:)
82. Veronika27 (válaszként erre: 78. - Diegóóó)
2009. febr. 23. 08:35
Gratulalok, es remelem hogy nalatok is eskuvo lesz a dologbol :)
81. c1e9612cd3 (válaszként erre: 75. - Tündér04)
2009. febr. 23. 05:01

Amúgy, nem tudom, feltünt-e, de kimondtam az igazságot :)

Félsz a bizonytalantól :) ez pedig nem szerelem...

80. c1e9612cd3 (válaszként erre: 75. - Tündér04)
2009. febr. 23. 04:52

Jajj! Dehogynem fogsz tudni szeretni! Nemhogy így, hanem még jobban!!!!!!! Ezt már tapasztalatból mondom! Nekem is mai napig is eszembe jut az exem, pedig még 2005-ben szakítottunk! De hogy a fenébe ne jutna eszembe, mikor éveket voltunk együtt! Az életem része volt, és életem azon időszakának nagymértékben befolyásolója! Azért, mert eszedbe jut még mindig, nem azzal egyenlő, hogy szerelmes vagy belé!

Fel a fejjel! Csak jobb jöhet! És arccal csak előre, nem hátra, nem a multban élünk!

2009. febr. 20. 21:50
Köszi, hogy elmeséltétek:),remélem menni fog... .
78. diegóóó (válaszként erre: 77. - Veronika27)
2009. febr. 20. 18:39
Ismerős a sztori.Csak én nem mentem külföldre,de velem is ez történt.!4,5 év után amikor szakítottunk azt hittem hogy soha senkit nem fogok annyira szeretni mint Őt.Nekünk is sokáig ment ez a macska egér játék amikor úgy döntöttem,hogy ennyi,tovább kell lépnem.1,5 évig voltam egyedül,de 8 hónapja szerelmesebb vagyok mint valaha!:)
77. Veronika27 (válaszként erre: 75. - Tündér04)
2009. febr. 20. 18:31

Erre meselek neked valamit.

Eletem elso igazi nagy szerelmet 20 evesen eltem at. Nagyon szepen indult, o is fulig belemesett. A bajok ott kezdodtek, hogy nagyon masok voltunk. Ez az a tipikus dolog, mikor az ellentetek vonzzak egymast, de csak egy ideig... Nem reszletezem, annyi a lenyeg, hogy kulonboztunk tulsagosan. Emiatt allandoan veszekedtunk, osszevesztunk-kibekultunk, se vele-se nelkule nem volt jo...Ezt megcsinaltuk ugy 6-7 alkalommal, aztan en mondtam ki, hogy legyen vege, mert igy semmi ertelme. Ez volt 8 eve. Utana se tudtuk egymast elfelejteni, es meg talalkozgattunk 5 evig. Kozben voltak mas partnereim, de senki sem volt jo nekem, mert azt az erzest kerestem, amit vele ateltem. Azt hittem, mar sosem fogok senkit ugy szeretni, mint ot... Aztan jott valaki, pont akkor, mikor nem szamitottam ra, ott, ahol szinten nem szamitottam ra: kulfoldon. Mit ad Isten, kulsore olyan, mint az exem :) Belsore hala Istennek teljesen az ellentete, olyan nekem valo :) Normalis belso ertekekkel, tervekkel, celokkal. Masfel eve vagyunk egyutt, fel eve egyutt elunk es majusban osszehazasodunk. Talan nalam ez volt a megoldas, hogy eljojjek az orszagbol. Azota nyugi van, az exszel nagyon ritkan msn-en beszelunk. Neki azota is csak futo kalandjai vannak, nem talalja a helyet.

Szoval az a tanacsom: merj tovabblepni, es ha evekbe is telik, de talalni fogsz olyat, aki megdobogtatja a szived! Talan nem lesz ugyanaz az erzes, de jobb lesz, legalabbis melyebb!

2009. febr. 20. 18:13
Szerintem hiába adunk bármilyen tanácsot ezt úgy is Te fogod eldönteni és ha Te szeretnéd Vele újra kezdeni akkor mondhatunk mi bármit.Úgyis mentegeted még magad előtt is és még magadat is győzködöd,hogy miért lenne mégis jó újra Vele.Neked kell eldöntened a dolgot.Mi nem tudjuk,hogy mit érzel,milyen volt a kapcsolatotok,nem ismerjük őt sem csak amit elmondtál róla de az nem éppen jó színben tünteti fel.
2009. febr. 20. 17:31

Köszi...mindkettőtöknek,majd igyekszem. Csak az a baj,hogy nekem nemcsak a megszokott dolgok hiányoznak. Mert pl amikor a másik sráccal voltam,akkor is mindig eszembe jutott,mellette sem tudtam kiverni a fejemből.

És tudom,hogy azzonnal véget kéne vetni ennek az egésznek, de mi lesz,ha senkit nem fogok tudni így szeretni már?Mert a negatívumokat,ha nem vesszük,akkor olyan közvetlen,és annyira jó volt a kapcsolatunk,amilyen jót nem tudok elképzelni még akkor sem,ha vkivel minden tökéletes.... .Szóval megvolt a szenvedély,a szerelem,mint egy mesében,igaz szerelem volt. És igazából attól félek, hogy már nem lesz ilyen az életben.

74. 87dcc92a81 (válaszként erre: 61. - Tündér04)
2009. febr. 20. 11:47

Megvert.

Érzelmileg zsarol...még hogy kölcsönös érzelmek(inkább csak a Te oldaladról)...

Ébredj fel.

Dobd.

Azonnal.

73. diegóóó (válaszként erre: 72. - Tündér04)
2009. febr. 19. 23:07
Szerintem ezt így nem lehet megmondani.Az idő dönti el.Az hogy mit érzel hogyha külön vagytok.Mikor vége lett a 4,5 éves kapcsolatomnak akkor a megszokott dolgok hiányoztak jobban.Az hogy nem volt velem az akit megszoktam,hogy ott van.De ahogy telt az idő úgy egyre jobb lett.Nem találkoztunk és megszoktam azt hogy nincs.Ekkor jöttem rá,hogy már régóta nem volt ez szerelem.
72. Tündér04 (válaszként erre: 65. - C1e9612cd3)
2009. febr. 19. 20:08
Hm....köszi....ez elgondolkodtató..... . Még egy kérdés....gondolom ezt mindenki maga érzi,de mégis,hogy lehet megkülönböztetni a szerelmet a ragaszkodástól, megszokástól?
71. Tündér04 (válaszként erre: 64. - Virág3)
2009. febr. 19. 20:03
Honnét gondolod,hogy szeretem,de nem szerelemből? Lehet, hogy igazad van.... .
2009. febr. 19. 14:31
lézetik,h szeretsz valakit, kedves, drága, odaadó, mindent megtenne érted, imád..és neked vmi mégsem jó? én most így érzek..lassan 4 éve vagyunk együtt.. 25 vagyok, ő volt az első igazi mindenben, de most úgy érzem,h nem megy..nem értem az érzéseimet, nem tudom,h mi van velem. gonosznak érzem magam, úgy érzem,ha szakítok vele cserben hagyom és tudom,h iszonyatosan meg fogom szenvedni,ha vége lesz...de az sem lenne jó, ha maradna így...félek. az első nagy szerelem..és most lehet vége... annyira nem tudom,h mit tegyek és hogy hogyan tegyem :(( ...de azt tudom,h elképzelni sem tudom,h ne legyen része az életemnek..az viszont biztos,h sok időnek el kell telnie a "barátkozásig"
2009. febr. 19. 10:21
Mára már elfelejtettem teljesen.Boldog vagyok az új párommal,de mégsem venném fel vele a kapcsolatot már csak az új párom miatt sem.Ő ha hív néha még most is próbálkozik,felemlegeti a régi szép időket,pedig neki is van már több mint egy éve másik barátnője.Ezért inkább kerül mindenféle kapcsolatot vele.
68. diegóóó (válaszként erre: 67. - Eszter83)
2009. febr. 19. 10:17
Szerintem nem azon múlik,hogy mekkora volt a szerelem.Nekem 1 exem van.4,5 évig jártunk együtt.Nagyon nagy szerelem volt,az első mindenben nekem és én Neki.És a vége az hogy nem beszélünk.Nagy ritkán felhív,de én egyáltalán nem keresem Őt.Szerintem ha az egyik fél még érez a másik iránt akkor abból nem lehet barátság.Én ezt el sem tudtam volna utána képzelni.Nekem úgy volt könnyebb hogy után egyáltalán nem beszéltünk egymással.Véleményem szerint akkor maradhat meg a barátság ha egyszerre múlik el a szerelem vagy ha nem is volt szerelem.
2009. febr. 19. 01:51
Szerintem ez tényleg csak azon múlik, hogy mekkora szerelem volt...Ha nagy akkor barátok tudtok maradni és tisztelitek a másikat a szakítás után is.Nekem ez a tapasztalatom.
2009. febr. 18. 23:56

Amúgy, válaszolva az eredeti kérdésre, én annak a híve vagyok, hogy ha 1 nem csipcsup kapcsolatról van szó, akkor jobb minden kapcsolatot megszakítani az exel. Legalábbis egy szép hosszú időre. Nekem annó nem is ment volna másképp a 10 éves kapcsolatom végének feldolgozása, az új élet felépítése, új kapcsolat, stb. Ha az ex ott van a mindennapokban, akkor az emlékeztet... És nem biztos, hogy az jót tesz az új kapcsolatoknak, meg az ilyenkor szokásos dolgoknak.

Amúgy nekem csak ez az 1 exem az, akivel minden kapcsolatot megszakítottam. Túl sok volt a negatív emlék, meg hasonlók. Mai napig nem beszéltem vele, nem érdeklődtem felőle, stb.

Az, hogy vki túlságosan szidja az exét? Sztem ez van akinek hozzátartozik a feldolgozási folyamathoz.(saját magának is bizonygatja ezzel, hogy a másik mennyire rossz, ő mennyivel jobb ember, és mennyivel jobb így külön. Egyfajta önigazolás) Nekem, ha a párom szidja az exét, annak kb. fele az, aminek igazat adok. Szerintem sokan hajlamosak vagyunk túlzásokba esni ezen a téren.

Tudom, hogy engem is szidtak már exek, ahogy én is 1-2-t. Aztán 1 idővel jön a megbékélés, átértékelés, és akkor már lehet, hogy jöhet az a bizonyos barátság :)

65. c1e9612cd3 (válaszként erre: 61. - Tündér04)
2009. febr. 18. 23:40

1. szerintem, akkor, amikor nem voltatok együtt, mindketten éltétek a saját életeteket! Az, hogy megpróbáltad mással, nem baj, sőt! Ki ne próbálkozna mással, ha véget ér 1 kapcsolat? Ehez az időhöz pedig, véleményem szerint, semmi köze az exed/ (ki tudja?) jövendőbelidnek! Legalábbis olyan szinten nincs hozzá köze, hogy ezért számonkérhetne!

Ha ezért a kapcsolatért elítél, vagy hasonló, akkor 1 önző alak, akivel nem éri meg újrakezdeni, mert ezek szerint nem változott semmit (reményeiddel ellentétben)!

Amúgy meg, milyen jogon is kér téged számon? Ő nem találkozgatott más lányokkal??? Csk gondold végig!

2. Megütött? Akkor indulatos. Szerinted 1 ilyen valaha is megváltozik? Ideig-óráig, lehet, de lehet 1-2, vagy 5-10 év múlva annyira eljár a keze, hogy 1 traumatológián kötsz ki utána... Biztosan kell ez neked?

3. Milyen jogon kér téged számon bármiről is? mégha párkapcsolatban élek is valakivel, szerintem, attól még 2 külön ember vagyunk, 2 személyiséggel, stb. Én biztos nem számolnék el senkinek a napom minden percéről! Ezt már nem párkapcsolatnak, hanem börtönnek hívják...

4. szerintem jó időre megkellene szakítani vele minden kapcsolatot! Se telefon, se találkozás, se semmi! Ne várd, hogy az a valami, amit te úgy nevezel "szeretem" elmúlik, megváltozik, ha állandóan, még így is egymás s..ben lógtok! Majd akkor mond, hogy biztosan szereted, ha már 1/2 éve, mondjuk nem is láttad! Sokan összekeverik ám a ragaszkodást, megszokást, sajnálatot, embertársi szeretetet (és még lehetne ragozni), a szerelemmel!

Amúgy, én nem tudom, de ha én valóban szeretek vkit, akkor el se bírom viselni azt, hogy más pasi "úgy" hozzámérjen...Nemhogy megcsókoljon, stb...

5. Biztosan akarod te ezt?


Ja, és persze, hogy nem működne, mert te sem vagy díszmadár, amit kalitkába lehet zárni, ő pedig ezt szeretné! Túl nagy a birtoklási vágy benne (ez pedig nem a te javadat szolgálja). Ezt te is tudod, ezért félsz...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook