Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Excelben hogy kell képlet segítségével számolni? fórum

Excelben hogy kell képlet segítségével számolni? (tudásbázis kérdés)

12. Babeck
2012. dec. 5. 18:36

De ha gondolod küldd át e-mailben, privátban megadom a címem és megnézem, ha megcsináltam, utána el tudom mondani, hogy hogyan :D


Holnapra kéne?

11. Babeck (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2012. dec. 5. 18:34

Csináltál "átlag" oszlopot? Ha nem, akkor csináld meg.

utána jöhet a képlet

=HA(L1<X1;"alacsony";)

X1 az átlag oszlop első értéke


A másikat még át kell gondolnom, látatlanban nem egyszerű :)

2012. dec. 5. 18:33
már kerestem, de egy sincs, ami nekem kellene.azért köszi
2012. dec. 5. 18:28
Akkor passzolom sajnos :( Google-ba próbálj meg keresni valami oldalt. Jobb tippem nincs :(
2012. dec. 5. 18:24
Az alacsony szót mindenhova beírta. :/ nem jó szerintem
2012. dec. 5. 18:08
Majd jelezz vissza, hogy sikerült :)
2012. dec. 5. 18:08
Köszi, próbálgatom.Én meg ezeket sose használtam, nem kellett. A munkakörömben van excel, de a szummán kívül mást nem használok benne, ez meg már felső szint, ha jól tudom.
2012. dec. 5. 18:04

Ahhoz a sima "darab" kell. Érték1-hez be kell írni, hogy 15%. Vagy nem tudom, ha úgy írod, hogy >14, akkor megcsinálja-e.

Remélem tudtam segíteni. Ezeket sose tudtam megjegyezni, mikor mihez mit kell használni :)

2012. dec. 5. 18:02
megpróbálom, pillanat
2012. dec. 5. 18:00

Lehet nem lesz jó, de próbálkozok :)

"Ha" függvényt keress.

Logikai vizsgálathoz kell írni azt a nézettségi számot, ami alatt kiíja, h ALACSONY. Pl ha a hétköznap legkisebb nézettsége 12, akkor azt kell írni, hogy <12.

Érték ha igaz mezőbe kell írni azt, hogy ALACSONY.

A hamis mezőbe azt hiszem nem kell írni semmit... Ha tévedtem, bocsi :)


A másikat is mindjárt megnézem :)

2012. dec. 5. 17:48

Sziasztok! Tudna valaki segíteni abban, hogy Excelben hogy kell képlet segítségével számolni úgy, hogy kiírjon egy szót, ha egy cellához tartozó érték nem haladja meg a többi cella átlagos értékét.

Próbálom röviden leírni.: egyik házimban felvittem egy táblázatot, amelyek vmi tv adókat és nézettségeit tartalmazza. Az L oszlopba ki kell íratni képlet segítségével az "Alacsony" szót, ha az adó heti átlagos nézettsége nem haladja meg a hétköznapok átlagos nézettségét.

Ezt hogyan kell, valaki tudja esetleg? A képleteken belül mire kell rámennem? (ÉS,HA,HAHIBA meg hasonlók vannak, mind nem értem)Gondolom logikai az ide illő, de azon belül mit hova kell írni, beállítani, hogy kiírja a szót is, ha kisebb? Ilyenféle feladatot még sose csináltam, erre nem használom.

Szintén képlet segítségével hogy kell kiszámolni mondjuk azt, hogy pl. vizsgált héten a tv-adók hány alkalommal érték el a 15%-os nézettséget? ÉS ezt is hogyan?

Köszönöm előre is, aki próbál segíteni. Már majdnem kész a feladatom, de ehhez már kevés vagyok.

2012. dec. 5. 17:48
Excel táblázat segítség-képlet használat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook