Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ex és a közös gyerek fórum

Ex és a közös gyerek (beszélgetős fórum)


2009. jún. 23. 13:20
Évekkel ezelőtt volt már rá példa. Utána volt rá példa, hogy miért érdeklődök arról, hogy babát vár. Szal kapom az ívet bőven. Egyébként nekem nincs vele bajom, de úgy gondolom, hogy a problémákat nem nekem kell vele megbeszélnem, hanem az exemnek kellene.
14. evih
2009. jún. 23. 12:54
Ez tényleg nem a te bűnöd, csak az ember a saját gyötrelmeit és rossz gondolatait hajlamos kivetíteni másokra. Megpróbáltál már vele beszélni valaha erről? Mármint a nővel?
2009. jún. 23. 11:45

Persze a személyeskedés nem helyénvaló itt.

Régóta szeretnének gyereket, de nincs (ezt most én nem részletezem, hogy miért). Én lennék a legboldogabb, ha lenne és foglalkozhatna a sajátjával. Mégis az, hogy nincs nem az én bűnöm.

Most, hogy a nagyanyjával van ott, már jól érzi magát, semmi gond. Konkrétan ki is jelentette, hogy azért jó, hogy A. nincs otthon. Amikor kérdeztem tőle, hogy mi történt, mert régen szerette A-t, akkor az volt a válasz: "azóta felnőttem és vannak önálló gondolataim". Csak néztem, mint Rozi a moziban.

12. evih
2009. jún. 23. 10:39
Szerintem (hangsúlyozom nincs saját gyerekem), valószínűleg azért ellenkezik az új nő bizonyos dolgok ellen, mert veled van baja, nem a gyerekkel. Esetleg problémásnak érzi, hogy a párja nem tőle kapta az apaság érzését először, és ez évekig érlelődött benne. Sajnos a féltékenység az ex iránt sok csúnya dolgot kihozhat az emberből... Az az igazság, hogy minden nézőpont kérdése. Szerintem ez én párom gyermekét baromi rosszul neveli az anyja, de nyilván ő mélységesen felháborodna azon, amit én állítok. Pontosítok, nem jó körülmények közt él, állandó hazugságot lát az anyjától, ezért ő is sokszor füllent, egyre gyakrabban... De ez elég személyes dolog, nem akarok részletekbe belemenni, még névtelenül sem. Szóval egyik oldalról sem könnyű egy ilyen helyzet :-)
2009. jún. 23. 08:59
Ezek szerint csak egyedül vagyok a problémámmal? Nincs senki aki esetleg hasonló cipőben jár?
2009. jún. 18. 13:59

Köszi, hogy megérted.

Mellesleg nekem is vannak "mostoha" gyerekeim. Mindkettővel nagyon jól kijövök. A nagyfiúval, aki most 24 éves együtt éltünk pár évig (már saját maga lábán áll). Soxor a hajamat téptem tőle, nem engedtem az elveimből, Őt nevelni már nem is lehetett, viszont elvártam ugyanazokat a dolgokat, amiket a saját kisebbemtől. Csatáztunk sokat (rumli, kifordított zokni, stb), de mégis nagyon jó volt akkor is kapcsolatunk. A párom nagylányával is nagyon jól kijövök, vannak állandó közös progjamjaink is (csak neki és nekem, apuci nélkül). Sőt a párom exével jobban kijövök, mint az én exemmel.

9. evih (válaszként erre: 8. - 48ec4f2c33)
2009. jún. 18. 11:36
Igazad van, nem kell nevelnie, viszont azt sem lehet, hogy a gyereknek mindent lehet, meg ha rosszul csinál valamit, nehogy szóljon neki az új barátnő, mert nem az anyja. Felnőttként kell tisztelnie, szép lenne, ha azért mert nem vagyok az anyja, fent lehetne hajnalig, tömhetné magát csokival meg cukorral, nem kéne megfürdeni este, meg fogat mosni, netán szemtelenkedhetne velem. Csak néhány gyerek hajlamos túlzásba vinni a dolgokat, ha nincs ott a szigorúbb anya a közelben. Hál istennek, a párom gyermeke nem ilyen. Nekem sics gyerekem, de vannak elképzeléseim arról, mit lehet neki és mit nem, szimplán azért, mert felnőtt vagyok. Persze ahogy olvasom, a te helyzeted más, és ezt megértem, ebben a szituban nekem is ellenszenves lenne a másik nő.
2009. jún. 18. 08:49

Sziasztok!


Köszi a véleményeket! Evih! Én örülnék a legjobban, ha jó lenne a kapcsolatuk, de sajnos nem az. Az új feleség ezen ritka alkalmakkor szeretné megmagyarázni a gyerkőcnek, hogy mi is az, amit máshogy kellene csinálni. Nem neki kellene a gyerekemet nevelnie szerintem. Arról nem beszélve, hogy neki nincs, ergo nem sok köze van a gyerek neveléshez.


Survivor! 6 éves kora óta élnek külön. Minden nyári láthatás ilyen problémás. Most attól van a legnagyobb gond, hogy a gyerek vitte magával a kutyáját. 1 éves havanese kutyája van a gyereknek és most kapja az ívet rendesen miatta. Az indok az, hogy miért akarjuk rájuk erőltetni, amikor ők utálják a kutyát.

Amíg együtt jártunk, volt kutyám, velünk aludt, vittem magammal, ha anyóshoz mentünk (most ott laknak), soha nem kaptam ilyen támadásokat, mint most a gyerek. Amíg nem volt a kutya, mindig azt mondták neki, hogy ők mennyire szeretik a kutyákat, exnejnej volt is és úgy sajnálta, hogy elpusztult, most kerüli azt is, hogy véletlenül hozzáérjen. Most akkor mi az igaz?

Most beszéltem az exel, kérdeztem, mi változott meg? Azt mondja, a véleménye a dolgokról, mint sok embernek.

Na azt minden kutyás vallja, hogy ha egyszer valaki szereti a kutyát, az örök életében szeretni fogja. Ez nem változik meg. Vagy szeretem, vagy nem. Viszont ha nekem, mint barátnőnek, majd feleségnek eltűrte a kutyát (Ő vette nekem), akkor a saját gyerekének, akivel sokkal erősebbnek kellene lennie a kötődésnek, miért nem?

7. Crystall (válaszként erre: 6. - Evih)
2009. jún. 17. 22:35
Az más ha jól érzi magát a gyerek az ellen ami a gyereknek jó semmi kifogásom nincs, itt viszont épp arról van szó, hogy nem szeret oda járni a kislány (nagylány) és sokat van egyedül, ami azért nem igazán jó, valljuk be. Szerintem ha jó kapcsolata lenne az új barátnövel azért más lenne a helyzet. Én úgy vagyok vele ahol szeret lenni a fiam oda bármikor mehet, mert ami neki jó annak én csak örülök.
6. evih (válaszként erre: 4. - Crystall)
2009. jún. 17. 17:59
A párom kisfia 11 éves, én 28 vagyok. Alig várja, hogy jöhessen hozzánk, imád itt lenni, nagyon jó a kapcsolatom vele. Azért mert nincs hozzám fizikai kötődése, még kötődhet hozzám, és teszi is! Megölel, megpuszil, bújik, pedig nem vagyok az anyja, nem is leszek soha. Anyukák, azért mert expárotok már mással él, nem kell csuklóból utálni az "utódot". A gyerkőcnek is jobb, ha nem kell szégyenkezni anyuci előtt, hogy ő bizony jó fejnek tartja apuci új "csaját" :-)
5. survivor3 (válaszként erre: 1. - 48ec4f2c33)
2009. jún. 17. 16:58

Szia!


A kislány hány éves kora óta él külön az apjától?

2009. jún. 17. 16:49
Akkor engedném amikor az apuka ráér vele foglalkozni, elvégre az új feleséghez neki semmi kötödése nincs, gondolom ezért nem is érzi jól vele magát.
2009. jún. 17. 15:20
Azt nem szeretném, ha nem menne. Szerintem Ő sem. Ráadásul olyankor jön a "ellenem neveled a gyereket" duma. Pedig soxor én csitítom a gyereket, hogy ahogy itthon szabályok szerint kell élni, ott is. Csak mások a szabályok.
2. 707655fba1 (válaszként erre: 1. - 48ec4f2c33)
2009. jún. 17. 15:14

Szia!

Nekem személyes tapasztalatom nincs erről, de a nővérem gyerekei ( hasonló korúak voltak abban az időben ) simán megmondták az apjuknak, hogy nem mennek hozzá.

Ott az volt a probléma, hogy a láthatás nem szólt másról, mint hogy folyton az anyjukat szidták ( főleg a volt anyós ).

Azóta nem mennek.

2009. jún. 17. 14:53

Sok okosságot olvastam már itt a hoxán.

Most légyci exférjek, exnejek gyertek és mondjátok el, hogy oldjátok meg, ha a gyerek nem érzi jól magát az apai láthatás alatt a nyári szünidőben.

Röviden:

Ami működött a házasságban (közös értékek szerinti nevelés), nem működik elváltan. Totál más nevelési szemlélet, ami nem tetszik a gyereknek. A hétvégéket elviseli, de a hosszabb ott tartózkodás már nyűg. Ráadásul az új nejjel van otthon, vagy egyedül, jobb esetben a nagyival.

Gyerkőc 12 éves kiskamasz csaj, a lehető legnehezebb korban (tudom, kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook