Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Évente hányszor lehet vérvételre menni TB alapon? fórum

Évente hányszor lehet vérvételre menni TB alapon? (tudásbázis kérdés)


22. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Timycat)
2020. máj. 28. 13:28

Nem a véradással téveszted a 3 hónapot?


Vételre mi is évente megyünk, most a jogsihoz nem tudom, mióta kell?

21. F.Ildikó71 (válaszként erre: 3. - Timycat)
2020. máj. 28. 05:59
A három hónap a véradásra vonatkozik.A vérvétel teljesen más.
2020. máj. 27. 17:45

12. Aszparagusz

A 19-es hsz neked szól, csak figyelmetlen voltam!

19. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 2. - 16b5d6ae34)
2020. máj. 27. 17:39

Mi az, hogy nem igaz???

Saját bőrömön tapasztalom, amit leírtam! Több mint 10 éve volt 2x tüdőembóliám és azóta havonta, néha 2 havonta megyek vérvételre.

18. globus (válaszként erre: 6. - Júlia91)
2020. máj. 27. 17:05

Nálunk a tüdőszűrés 40 év alatt fizetős, 800 Ft körüli összeg. 40 év felett évente 1x ingyenes.

De ha valaki 40 év alatt panaszos, az mellkasröntgenre megy, ami nem a szűrés.

17. globus
2020. máj. 27. 17:02
Bizonyos alapvető vizsgálatokra akárhányszor, néhány költségesebbet a NEAK (OEP) szabályoz.
16. Lávli* (válaszként erre: 14. - Júlia91)
2020. máj. 27. 14:45

Attól függ, mi az a 2 dolog, és milyen diagnózist ír az orvos a papírra.

(Ne írd le, nem azért mondom)

Általában a legtöbb doki van annyira rendes, hogy úgy tölti ki a papírt, hogy ne lehessen belekötni, szóval szerintem újra lesz nagylaborod, ne aggódj.

2020. máj. 27. 14:41

Igen, vérhigító esetén havonta kell INR-t nézni.

Ionháztartás felborulása miatt hetente kell a vizsgálat (Na, K)

TSH-t 3 havonta kérhet a háziorvos.

Papíron évente egyszer ingyenes a vérvétel, ha a beteg egészséges, amúgy meg a háziorvos annyiszor ír a beutalóra kérdőjeles iránydiagnózist, ahányszor csak akar.

14. Júlia91 (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2020. máj. 27. 14:40

Pontosan erre lettem volna kíváncsi, hogy akkor most csak azt a 2 dolgot fogják-e nézni nekem amik nem voltak jók márciusban.

Vagy lehúzzák újra az egészet vércukortól vörösvérsejtszámig mindent.

13. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Ariana)
2020. máj. 27. 14:30

Ha nincs semmi gond, akkor évente egyszer,. Ha bizonyos eltérések miatt szükséges, akkor 3 havonta, de csak célzott vizsgálat.

Kivétel a vér hígítót szedők, nekik gyakrabban.

12. aszparagusz (válaszként erre: 2. - 16b5d6ae34)
2020. máj. 27. 14:28

Ez így nem igaz.

Megszabott, hogy a háziorvos a vérvételnél milyen vizsgálatokat kérhet, vannak olyanok, amelyeket csak szakorvos.

11. Júlia91 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2020. máj. 27. 14:27

Jól teszitek, szerintem érdemes évente elmenni "csak úgy", szűrés jelleggel.

Az előző munkahelyemen ezt az éves alkalmassági vizsgálatkor állták, ezért nem vagyok annyira képben az állami rendszerrel.

10. Júlia91 (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2020. máj. 27. 14:24

Egyikre kaptam gyógyszert igen, a másik kicsi eltérés volt ezért arra nem, majd meglátjuk a mostani vérvétel eredménye mit hoz.


Nem bújom :)

Csak kíváncsiságból utána szerettem volna nézni, hogy a befizetett járulékom után egy éven belül hányszor vagyok jogosult ilyenre. De nem találtam infót...


Köszi a válaszokat!

9. timycat (válaszként erre: 8. - Ariana)
2020. máj. 27. 13:38

Mi "csak úgy" szoktunk járni. Szerencsére még nincs panasz és probléma.

Háziorvos ráírja hogy T Labor! Kérjük a beteg kivizsgálását!


Aztán ennyi. Én évi 1szer megyek, de anyum évi 2-3-szor.

8. ariana (válaszként erre: 3. - Timycat)
2020. máj. 27. 13:34
Azért azt nem hinném, hogy olyan sűrűn, és meg is kell indokolni, hogy miért kéred.
7. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Júlia91)
2020. máj. 27. 13:18

A 2 nem jó értékre kaptál gyógyszert, biztosan.)


Az, hogy még mi mindent néznek, már nem érint téged, a laborosoknak adnak több munkát.


Én évente megyek, ősszel voltam, nem értem, miért küld most, de kedvem sincs vitázni vele.

Ne bújd a netet a betegségekre, értékekre!!

2020. máj. 27. 13:18

Ha valakinek esetleg ez fontos infó lesz egyszer: tüdőszűrést a háziorvos évente maximum 1 alkalommal kérhet a betegének.


Én úgy tudtam ezt meg, hogy tavaly áprilisban a munkahelyi belépéshez kellett csináltatnom, sikerült is. Majd most márciusban a vérvétellel együtt ismét kérte a háziorvosom a tüdőszűrést a panaszaim miatt és nem csinálták meg, mondták hogy vagy menjek vissza áprilisban vagy tüdőgyógyászhoz kérjek beutalót és ő tud újra küldeni ezen egy éven belül is mégegyszer.


Ezt csak infóként, mert én nem tudtam.

2020. máj. 27. 13:13

Köszi!

Háziorvos küldött! Már voltam március elején, és 2 érték nem lett jó, erre mondták, hogy 3 hónap múlva ismételni kell, ekkor lehet leghamarabb kérni újra. (Ez jövő héten lesz.)


Csak én eddig valamiért azt gondoltam, hogy ami nem volt jó érték azt 3 hónap múlva nézhetik újból, de ami jó volt azt csak évente. Ne kérdezzétek miért gondoltam ezt, fogalmam sincs:) És ma felötlött bennem, hogy lehet a teljes vérképet újra nézik majd mert azt is lehet ennyi idő után...


Igazából kiderül majd, csak nagyon furcsa, hogy a neten erről nem találni konkrét infót (vagy csak én nem kerestem jól rá:)).

2020. máj. 27. 13:08
Szerintem, ha indokolt akkor bármennyiszer.
2020. máj. 27. 13:00
Úgy tudom 3 havonta "csak úgy" is lehet vérvételt kérni.
2020. máj. 27. 12:37
Vérvételre a háziorvos, vagy a szakorvos küld, annyiszor, ahányszor szükségesnek látja.
2020. máj. 27. 12:31

Sziasztok,


Legutóbb a tüdőszűrésnél futottam bele, hogy csak bizonyos időközönként lehet menni egy adott állami finanszírozású vizsgálatra.


Érdekelne, hogy a vérvétellel mi a helyzet, viszont akárhogy keresek rá, nem találok az interneten erre vonatkozó információt. Valaki tudja esetleg? Az egyik értékem a múltkor nem lett jó és mondták, hogy azt 3 hónap múlva (90 nap letelte után) lehet ismételni de elfelejtettem rákérdezni a többire (fehérvérsejt, vörösvérsejt stb. ) . Ezeket is lehet 90 nap után újra kérni?

Jövő héten megyek, legrosszabb esetben akkor megkérdezem, csak gondoltam hátha valaki ezt így fejből tudja:)


Köszi :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook