Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Évek óta tartó térdfájdalomra/ízületi problémára tudtok ajánlani krémet/gyógyászati eszközt? fórum

Évek óta tartó térdfájdalomra/ízületi problémára tudtok ajánlani krémet/gyógyászati eszközt? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 27. 17:36
chilis lóbalzsam
22. mira54
2014. máj. 27. 14:11

A google-ba keress rá a prevent csontporra.

Sokat segíthet.

2014. máj. 12. 22:55

A fastum, voltaren géleket és a ketospray-t már kipróbáltam, nem nagyon váltak be.

Borsos, erősebb ételeket sajnos nem nagyon tudok fogyasztani, mert "szerencsére" refluxos is vagyok.:S

20. Guruljka (válaszként erre: 18. - 7e137d638c)
2014. máj. 12. 20:12

Én a sima élelmiszerboltban veszem, egy 20 grammos zacskó 109 Ft.


Fűszerként már régóta volt itthon, amióta az előnyös hatásairól olvastam, azóta fogyasztom napi rendszerességgel. Be is vált.

A bors-kölcsönhatásról nem tudtam eddig, de borsot ritkán eszem. Bírná ugyan a gyomrom, de mégsem lehet minden étel borsos. :-D

19. Vikyci (válaszként erre: 16. - MorninGlory)
2014. máj. 12. 19:58

Próbáld ki esetleg a korokan masszázst.

A bal térdem fájt, nem bírtam leguggolni, és 2 alkalom után a masszázs segített.

2014. máj. 12. 15:52

[link]


Érdemes elolvasni, délelőtt már feltettem ide.

Most voltam lent a gyógynövényben, Indiában "közönséges" fűszernövényként használják, attól függetlenül, hogy több eü-i problémára gyógynövényként is hat. Tehát ha síma fűszernövényként is használható, akkor nyugodtan kipróbálhatja, nem fog vele ártani magának!


Egyébként én is vettem, egy kis zacsival adták 250.- Ft-ért. És mondták is, de írva is van, hogy ízületi problémára őrölt borssal együtt, bors nélkül vastagbél panaszokra.

Hatékonyabb a felszívódás, ha oliva-olajjal vesszük be egy kis késhegynyit, kb. fele-annyit (akinek bírja a gyomra) hozzá az őrölt borsot.

17. eandi78 (válaszként erre: 16. - MorninGlory)
2014. máj. 12. 14:39

Egy ultrahang vizsgálatot érdemes lenne próbálni, talán látnak valamit. Szalag műtét nélkül nem igazán lesz jobb, legfeljebb pihentetni lehet, ha már nagyon fáj és fájdalmat csillapítani.

Nekem is volt sérülésem, engem is "csak" röntgeneztek. Persze semmit nem találtak. Évekig fájt. Volt olyan, hogy megerőltettem, 2 napig alig tudtam lábra állni. Mostanában egész jó, már futok is (igaz fáslival). Szóba jött, hogy magánúton csináltatok egy uh-t, de azóta nem volt különösebb panaszom. Krémből fastum gél/ketospray vált be, voltaren/flector kevésbé. 18 éve volt a sérülésem.

16. MorninGlory (válaszként erre: 15. - Eandi78)
2014. máj. 12. 13:27

Nem sportolok verseny-szerűen, soha nem léptem tovább a hobbi-szintnél.

A szakmám viszont erősen a mozgáshoz kötődik - futok, teniszezem, túrázom, lovagolok, aerobick, kondizok, ha tehetem, fallabdázni járok...minden, ami belefér:)

A "bajok" 12 éves korom körül kezdődtek, mikor elkezdtem lovagolni. Nagyon igénybe veszi a térdet, nekem pedig az izmaim akkor még nagyon gyengék voltak, ennek is szerepe volt benne, hogy az ízületek nem bírták.

Egyszer merült fel a műtét, pár éve...akkor annyiban maradtunk, hogyha újfent komolyabb gond lenne, akkor vágunk csak bele, mert ennyi idősen nem akartak ilyen beavatkozással próbálkozni. (Akkor a komolyabb gond azt jelentette, hogy kiment a térdem, ami elszakított pár nagyobb eret, vérömleny keletkezett, feszítette a szöveteket. Nem tudtam hajlítani a lábamat, és nem volt más lehetőség, csak az, hogy "lecsapolják" a feles vért.)

Igen, csak röntgent néztek akkor. Azóta nem történt ilyen, hogy ilyen komolyan kiugrott volna, de ha még egyszer előfordul, akkor elvileg műteni kell. De ha egy mód van rá, ezt szeretném elkerülni.

15. eandi78 (válaszként erre: 13. - MorninGlory)
2014. máj. 12. 11:47

Vizsgáltak is vagy csak megállapította a diagnózist az orvos? Egy röntgen az esetedben semmit nem ér. CT, MR vagy ultrahang esetleg mutat is valamit. Ha komolyan sportolsz és a szalagokkal van gond érdemes elgondolkozni a műtéten. Addig meg fásli/térdszorító és valami kenőcs helyileg.

Mit sportolsz?

2014. máj. 12. 11:30
A kattogás nálam is megvan, nem csak a térdemben, a csípőmben is. (Soha nem próbálkoztam az akrobatikus vonallal, mindig idegenkedtem ezektől, mégis kialakultak ezek a panaszok.)
2014. máj. 12. 11:28

Köszi az eddigi válaszokat:)

Térdszorítót rendszeresen használok, az edző is hangsúlyozta, mikor jeleztem hogy ezzel a problémával nem vagyok sajnos képes minden gyakorlatot "előírás-szerűen" elvégezni. A gyógyszereket én is kerülöm, ha csak tehetem. (Évekig beszedtem szépen mindent, mint a kacsa a nokedlit, amit csak az orvosok javasoltak. Csak annyit értem el vele, hogy megbolygattam vele mindent, gyak. egy szervem se maradt ki...)

Tehát elsősorban gyógyszer-mentes megoldásokra gondolok. A javaslataitoknak mindenképp utána nézek:)

2014. máj. 12. 11:19

Idézek a netről:


A kurkumin (sárga festékanyag) erős antioxidáns, terápiás alkalmazása nagyon hasonló számos bioflavonoidéhoz, hatékony gyulladáscsökkentő, antikarcinogén (daganatellenes), antibakteriális, antivirális (vírusölő), antimikrobás, immunstimuláló vegyület.

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Ficánka5)
2014. máj. 12. 11:08

A kurkuma nem csak kopásra jó, azért írtam.

Ha esetleg nem is használ ebben az esetben, kipróbálni az olcsósága miatt mégis érdemes. Hangsúlyozom, hogy nem a kapszulára gondolok, hanem magára a fűszerre.

10. Ficánka5 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2014. máj. 12. 11:07

Gurulka, ismerlek, nagyon sok, nagyon jó tanácsod van és kedves, hogy velünk is megosztod. De most az ő esetében a kurkumát nem mondanám, amit én is szedek kopásra, mint Te is. Nála még ilyen gond nem lehet, hiszen 20 éves.


Fájdalomcsillapításra amit írtál, biztos tuti, én megrögzött gyógyszerkerülő vagyok, nem ismerem őket.

2014. máj. 12. 11:06

[link]


Különböző bogyókat, egyéb módon forgalmazott kurkuma-termékeket is találsz a net-en, érdemes utána nézni

8. Ficánka5 (válaszként erre: 5. - Ficánka5)
2014. máj. 12. 11:02
Még hozzá annyit, hogy számomra a pántban az6 a lényeg, hogy gyógyszer nélkül tudok vele létezni és ha elkezd a térdem fájni, használom jó pár napig, utána el vagyok egy darabig nélküle is. Nem hiszem, hogy az okot a te esetedben is megszüntetné, mint ahogy nekem sem, de nincsenek fájdalmaim gyógyszer nélkül sem és számomra ez a lényeges.
7. Guruljka (válaszként erre: 1. - MorninGlory)
2014. máj. 12. 11:01

Nálam más eredetű probléma volt, de már elmúlt. Kurkuma fűszert vettem, sárga por. És egy zacsi 100 Ft körül van. A legtöbb ételbe bele lehet főzni egy kis mokkáskanálnyit, minden nap.


És még valami, amiről olvastam mellette is, ellene is, de nálam ez is bevált: a zselatin fogyasztása. Egy evőkanálnyit feloldani kevés vízben és felhajtani, vagy más módon megenni.


Régen szerettem a Richtofit sport kenőcsöt is, talán az is jó lehet. Vagy árnikás kenőcs, kimondottan fájdalomcsillapításra.


Talán nem ártana egy térd-szorító, de nem piaci bóvli, hanem szaküzletben vásárolt.

2014. máj. 12. 10:58
esetleg gyógytorna?
2014. máj. 12. 10:58
Én mágnespántot használok és áldom a napot, amikor rátaláltam. Már elnyűttem egy párat és megörültem, hogy a vaterán volt sokkal olcsóbban. Na ezt nem kellett volna, mert mint utóbb kiderült, jóval kisebb erejű mágnes van benne, ezért nem is használt. Ami igazán használ, az az eredeti Dr.Levine féle, amit a TV szokott hirdetni, de úgy hallottam másfelé is lehet kapni.
4. MorninGlory (válaszként erre: 2. - Kisj)
2014. máj. 12. 10:53
Bocs, nem láttam hsz-odat. Az orvosok semmit nem tudtak mondani (eddig). Lazák a szalagok, gyengék, alkat kérdése szerintük. Krémezzem, ezt javasolták. De eddig nem nagyon váltak be ezek a készítmények.
2014. máj. 12. 10:51

A rendszeresen visszatérő fájdalom kb. 8 éve kezdődött, mikor rendszeresen elkezdtem sportolni. Most 20 vagyok, de a fájdalom szinte mindennapos, hiába nyújtok alaposán edzés után. Gyakran ki is ugrik az ízület, de az ortopédián nem tudtak mondani semmit.

Előre is köszi, ha tudtok segíteni ebben.

2. kisj
2014. máj. 12. 10:50
én csak reumatológust tudok ajánlani
2014. máj. 12. 10:49
Évek óta tartó térdfájdalomra/ízületi problémára tudtok ajánlani krémet/gyógyászati eszközt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook