Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Étvágytalanság, minden kajától elkap a hányinger, de miért?:S fórum

Étvágytalanság, minden kajától elkap a hányinger, de miért?:S (tudásbázis kérdés)


1 2
44. bd37ba754f (válaszként erre: 43. - 5776ca0007)
2010. szept. 20. 09:56
szia próbáld ki a sörélesztő tablettát ezt bármelyik bioboltba vagy esetleg gyógyszertárba megkapod.Szinte évenként vagyok igy hónapokig és amikor már semmi sem segit mindig ezzel teszem rendbe az étvágyamat.Mivel 173 cm-magas vagyok néha a sulyom lecsökken 50 kg-alá amiből vérszegénység,fáradtság,erőtlenség stb keletkezik.Na ilyenkor jön a sörélesztő s az étvágyam is megjön.Sajnos most megint itt tartok csak a környékemen nincs biobolt:(
2010. szept. 20. 03:29
Nekem is ez a bajom hogy nem eszek mire meg fözök nem kell mivel nincs itthol velem senki, és most jön ki rajtam a bátyám és anyukám elvesztése ugy hogy egyedül vagyok
42. Macifül (válaszként erre: 37. - 81Krisztina)
2010. márc. 16. 21:53

Köszönöm, hogy leírtad a történeted! Nem lehetett egyszerű Neked, de lényeg, hogy mostmár jól vagy és tudod mihez nyúlj, mit tegyél, ha elkezdődik megint.


Próbálkozom én is a kedvencekkel, a hétvégén egész jól ettem :)

A lelkiek viszont nagyon nagy hatással vannak rám is az evés terén, így már én is fogytam kapásból 10 kilót még tizenévesen, de nem fajult tovább a dolog.

41. Bucóka20 (válaszként erre: 40. - Spinneli)
2010. márc. 14. 11:26
Nem - nem
40. spinneli (válaszként erre: 39. - Bucóka20)
2010. márc. 14. 10:07
Akkor valószínűleg az életmód nem megfelelő, próbáltad már érzéstől független ütemezni az étkezéseidet?
39. Bucóka20 (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2010. márc. 14. 09:53

nemrég voltam dokinál a fogammal,de nem mondott semmit,hogy valami baj lenne.

A problémám amúgy még mindig megvan,annyi változott,hogy ha eszek,akkor mindent össze vissza (akkor mindent kívánok),ha nem akkor meg szinte semmit.Ezek váltakoznak.Ritka az ha azért eszek,mert megkívánok valamit.Inkább,mert már nagyon korog a hasam,netán már szédülök is.

És az evések 90% után bűntudatom van.Bár gondolom ez azért,mert nem vagyok egy vékony alkat.

38. spinneli (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2010. márc. 14. 09:30

nekem akkor volt ilyen, mikor mandulagyulladásom a kezdeti stádiumban volt.

Menj el dokihoz nem-e valamilyen szervi baj van a háttérben.

37. 81Krisztina (válaszként erre: 36. - Macifül)
2010. márc. 14. 09:10

Szia!

Én is voltam elég rossz állapotban még pár éve...45-ről 35kg-ra fogytam 3 hét alatt, egy falatot sem ettem az utolsó héten.. akkor anorexiát állapítottak meg idegi alapon (előtte nemsokkal meghalt a barátom autóbalesetben)... tehát nálam az ok ez volt... mindentől hánynom kellet hacsak ránéztem... egy ideig éreztem hogy éhes vagyok, de az utolsó héten ez is elmúlt... bekerültem egy korházba, és egy dietetikus segítségével újra meg kellett tanulnom enni. szó szerint lépésről lépésre... ott ült velem a doktornő az első időkben, beszélgetett velem, hogy ne arra figyeljek, hogy undorodom a kajától... eleinte nehéz volt, úgy sikerült helyre jönnöm, hogy eleinte olyan dolgokat ettem, amit régebben nagyon szerettem, hogy táguljon vissza a gyomrom, aztán jöhetett a többi.. kb 6 hónap volt, mire ismét igazán éhes tudtam lenni.. és kb 1,5-2 évembe telt hogy visszanyerjem a 45-46 kg-os súlyomat... a legnehezebb időszakban b12-t kaptam, eleinte injekcióban, aztán mikor már eszegettem, akkor tablettában... azóta ha ismét étvágytalanságom van (általában ennek lelki oka van), elkezdem szedni...

Szerintem neked is jó lenne, ha most olyanokat ennél, amit megkívánsz bármi legyen is az, csak táguljon újra ki a gyomrod kicsit jobban, aztán hidd el éhes leszel, és ha tudsz kis vitamint szedj, b12-t. nekem az is segített még miután kijöttem a kórházból a barátaim, rokonaim, mindig úgy intézték hogy legalább a napi főételt velem egye valaki... mert egyedül nem voltam hajlandó...

Próbáld meg te is ezt, barátnő, párod, családod...

ez mind lelki dolog (persze ha vannak egyéb szervi tüneteid, akkor menj orvoshoz)... én átestem az összes lehetséges kivizsgáláson nem volt szervi bajom, így jött az anorexia megnevezése...

Sok sikert, és tessék enni!!!

2010. márc. 13. 23:27

Sziasztok!


Nem tudom jár-e erre valaki. Nekem is gondjaim vannak az étvágyammal. Gondolkodom az orvoson is, de valszeg elzavarna egy vitaminos ötlettel és kész...

Mikor várandós lettem akkor kezdődött, hogy nem kívántam normális kajákat. Egyre finnyásabb lettem, muszájból ettem.

Mára ez odáig fajult, hogy egy normális tál étel nem fér el a gyomromban, összeszűkült. Muszájból eszem, de utálok már enni is, pedig régen.... imádtam!

Szedtem vitaminkészítményt, de semmi eredménye nem volt. Most váltottam egy másikra. Hátha!

Itthon vagyok, ráérek, levegőn is vagyok, a kisfiammal ehetek, de valahogy úgy vagyok vele, hogy megetetem, harapok én is pár falatot (fél kifli kb) és aztán mivel Ő ugrik és megy játszani, elmegy az étvágyam, letudottnak tekintem a reggelit, ebédet, uzsonnát, holott alig ettem valamit. Vacsorázni sokszor el is felejtek. Semmit nem kívánok, nincs olyan étel amit szívesen eszem, csak ritkán esnek jól ételek. Miért lehet ez???

2010. jan. 6. 17:39

Szerintem segitene neked ha legalabb 2-orat naponta a termeszetet jarnad , setalnal :)

Az egyeduli eves meg mindeg jobb ,mint a nemkivanatos szemelyek tarsasaga.Viszont erdemes szepen megteriteni magadnak es idöt adni az evesre ez sokat szamit , szerintem.

2010. jan. 6. 16:45
Jaa..és az is közrejátszik,hogy egyedül kell ennem szinte egész nap,én meg úgy nem szeretek.Nem esik olyan jól:)Lehet betegesnek hangzik,de tényleg így van.
33. Bucóka20 (válaszként erre: 31. - C42aaaac41)
2010. jan. 6. 16:44

Kb annyira van rendbe szerintem mint mindenki másnak.:)

Sztem a stressz okozza,másra nemigazán tudok gondolni.

2010. jan. 6. 08:27
Amikor nekem gyomorfekélyem volt, ugyanez volt az egyik tünete.
2010. jan. 5. 22:21
gyomorsavad rendben van?mert nekem anno attól volt hányingerem,mint utólag kiderült:(és egyik pillanatról a másikra jött ki.
30. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - 1b7c4aff52)
2010. jan. 5. 20:12

Borsodba lakok-Kazincbarcikán

Én már jártam miskolcra pszcihiáterhez,de nem emiatt.

2010. jan. 5. 20:09
Akkor B vitamint plusz a citromfű teával is bepróbálkozok,köszi a segítséget.
2010. jan. 5. 19:57
az én étvágyamat rendesen tönkrevágta a sok cukor most szedem a bérest hogy visszatérjen
2010. jan. 5. 19:53
talán sok édességet ettél az ünnepek alatt
26. e1641dee25 (válaszként erre: 24. - Giga455)
2010. jan. 5. 19:38

Teljesen igazad van, de ugyanakkor pont a hozzánk legközelebb állóktól várjuk el, hogy őszinték legyenek velünk. Bár azért nem így kéne...

Remélem megoldódik a probléma!


A B vitamin tényleg hatásos.

25. frutty (válaszként erre: 24. - Giga455)
2010. jan. 5. 19:34

csatlakozom..

mi is eszt mondjuk,afiúnknak mozogjál sokat

ne egyél sok kenyeret.

24. giga455 (válaszként erre: 20. - Bucóka20)
2010. jan. 5. 19:28

Nem szeretem ha szülők ilyeneket mondanak a gyerekeiknek! Pont egy szülőnek kéne bátorítani, és pozitív gondolkodással növelni a gyerekük önbizalmát.

Tessék rendesen enni, és nem gondolni butaságokra, akár mit is mond apukád. Ha fogyni szeretnél, inkább mozogj jó sokat, járj el úszni, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt.

23. Bucóka20 (válaszként erre: 22. - Giga455)
2010. jan. 5. 19:25

Kipróbálom a citromfűt mindenképp.Köszi.

pill lelépek,de nemsokára jövök.

22. giga455 (válaszként erre: 17. - Bucóka20)
2010. jan. 5. 19:23
azt hiszem a citromfűnek van nyugtató, lazító hatása. csinálj teát belőle és iszogasd, hátha segít. ha hosszú távon depizel, vagy úgy érzed bűn enni, inkább keress fel egy pszihomókust, még mielőtt nagy baj lenne.
21. Bucóka20 (válaszként erre: 18. - 480a1bea09)
2010. jan. 5. 19:23
Nekem se baj,ha lefogyok,csak nem mind1 milyen áron.Ilyen áron nem akarok.:)
20. Bucóka20 (válaszként erre: 19. - Giga455)
2010. jan. 5. 19:22
Mert sokszor mondták (anya , apa) inkább apa,hogy sokat eszek,meg hogy mikor eszek,mennyi kenyeret eszek..és ha eszek mostanába eszembe jutnak ezek..Nem vagyok megelégedve, de nem ilyen áron akarnék lefogyni.
19. giga455 (válaszként erre: 15. - Bucóka20)
2010. jan. 5. 19:21

miért van bűntudatod az evés miatt?

nem vagy megelégedve az alakoddal? ducinak érzed magad?

18. 480a1bea09 (válaszként erre: 6. - Bucóka20)
2010. jan. 5. 19:21
Örülj neki, nekem nincsenek ilyen gondjaim, pedig nem lenne olyan nagy baj :)
2010. jan. 5. 19:20
A stresszre van valami módszer,ami nem gyógyszer?Nem akarnék még egyszer gyógyszert szedni.
16. giga455 (válaszként erre: 12. - Bucóka20)
2010. jan. 5. 19:19

stressz??

nem vagy depis?

ez miatt is elmehet az étvágyad, és rosszul is lehetsz.

vagy valami vírus/baci bújkál benned.

2010. jan. 5. 19:19

Inkább stresszre gondolok,mert amikor eszek is kicsit bűntudat érzésem van.

És ha eszek,akkor is olyan szorongásos érzésem van

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook