Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ételallergiák fórum

Ételallergiák (beszélgetős fórum)


2020. jan. 24. 06:56
A glidadin igg értékem is pozitív lett egy másik tesztben, arra azt mondta az orvos, hogy a glutén egy származéka. Szóval kicsit félek, mi lesz ha azt mondja glutén és elesztőmentes diéta. Illetve akinek van tapasztalata az élesztővel : nálatok is rendszeres volt a hasfájás, puffadás, székrekedés stb? Mert tulajdonképpen ezekkel a tünetekkel indultam neki a vizsgálatoknak. Ill az allergia vizsgálatokat az arcomon lévő ekcéma miatt írta ki.
4. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - F8db0709b8)
2020. jan. 23. 22:19

Kenyerekbol a "tomeny", magos kenyerekbol, amiket pl. a DM-ben lehet kapni egesz jok. De izlesek, es pofonok. Elvivos szendvicset lehet belole csinalni, ha picire vagod, es nem pakolod Meg nagyon, es beteszed egy dobozba, kulonben szettorik.

A szodabikarbonas kenyerek iszonyatosan morzsalodnak, abbol csak kupi lesz, ha a gyerek kicsi, elvosnek en nem tennem kicsinek. Osszecsukos melegszendvicsnek teljesen alkalmatlan.


Wrapokat tudsz venni, es mindent belepakolni, amit egy szendvicset tennel, de Meg Kell nezni az osszetevoket. Nem kelesztett, de sokban van.


Amugy zoldseg, gyumolcs hussal vagy sajttal. Fott tesztak. Es minden mas keszitheto eleszoben nelkul.

2020. jan. 23. 21:30

Szia!

Ami nem erős pozitív, azzal a dokik nem szoktak foglalkozni.

Lányom tej, teljes tojás, búza és élesztő ami erősen + lett, igyekszek mentesen étkeztetni, de az élesztőre még nem jöttem rá, hogyan helyettesíthető vagy hogyan hagyható el.

Holnap remélem erre is kapok választ!

2. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Enada)
2020. jan. 23. 21:21

Igen, ez az jelenti, hogy azokat az eteleket kerulnod kell, ha nem akarsz a tunetektol szenvedni. Par kivetel van, pl. a laktoz, amit lehet "tablettazni".

Nekem az eletem soran valtozott, mi utott ki.


Meg pl. ha nem eszel cukrot, akkor par enyhe intoleranciat elfelejthetsz (mar ha van min valtozott I), ha kis mertekben neha eszel beloluk.


Az eleszoben az a rusnya, hogy etelben izfokozo. Mivel a mesterseges izfokozo mumus, egyre tobb gyarto atall az elesztore az eg-vilagon mindenben.

2020. jan. 23. 20:37

Sziasztok! Egy csomó vizsgálatot végeztek el rajtam, többek között allergia vizsgálatokat. Ma kaptam meg az eredményt, és nagyon sok alapanyagra enyhén és mérsékelten pozitív eredmény jött ki. Egy erős pozitívan volt, az élesztő.

Nem igen tudom, ezek a jövőre vonatkozva mit jelentenek, esetleg ezeknek az anyagoknak a teljes, vagy részleges elhagyása?


Az orvosomhoz csak akkor megyek konzultációra, amikor a többi laboreredményem is megvan.


Köszönöm a válastaitokat és a segítségeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook