Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemőkori ételallergia fórum

Csecsemőkori ételallergia (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 4. 15:38
A gasztró előtt semmi esetre sem szabad a diétát megkezdeni, mert félrevezető ál negatív eredményt kaphattok!!!!!!!!!
2013. márc. 4. 15:36

Suzi81


Szia!


Amennyiben valóban nincs benne akkor eheted, de ez azért még nem elég.


Tudni kell hogy nyomokban sem tartalmazhat tejszármazékot!


Ez mit jelent? Nos:


Olyan üzemben készül ahol tejszármazékot tartalmazó terméket is előállítanak és így nyomokban kerülhet a mentes termékekbe is!

38. Suzi81 (válaszként erre: 36. - Hamyka)
2013. márc. 3. 16:18
Tanácsa, hogy ne egyek tejterméket. gyógyszert nem adott. Várunk a gasztrora.
37. Suzi81 (válaszként erre: 34. - Babszibobó)
2013. márc. 3. 16:17
Neo... nem vált be sajna, ki is pöttyöösödtt tőle a popsija. Most vettem Sudot, de azt még nem probáltam, mert a gyógyzsertári sima popsikenőcstől szebb lett. De ki akarom probálni a Sudot is. Azt a nyílás köré kenem csak és a popóját meg sima gyógyszertári kenőccsel? Találtunk adalékmentesen kapható párizsit és zala húst. A hentes szerint nincs benne tej és tejszármazék. Erről mia véleményetek? És köszi mindenkinek minden tanácsot.
36. hamyka (válaszként erre: 33. - Suzi81)
2013. márc. 2. 02:12

berepedt? jó isten........ mi ő ? porcelán ?


lehet nem is a kajától beteg o te......


doki nem ad gyógyszert vagy tanácsot? bár a gyógyszer sem valami jó.......

2013. febr. 28. 22:33

Suzi81


Küldtem emailt!


A honlapomat itt nem publikálhatom.


Szeretettel várlak és ott hagyhatsz üzit is!


Klári

34. babszibobó (válaszként erre: 33. - Suzi81)
2013. febr. 28. 17:13

Sudo, vagy neogra...


Picike, pelusos volt a kisebbik fiam, amikor Varicella-t (bárányhimlő) "megkapta". tele volt a popója is hólyaggal és sajnos mivel pelusos volt és így nem volt megfelelő a szellőzése nagyon nehezen és sokszor sebesen, fájdalmasan gyógyult (pont a végbélnyílásánál volt rengeteg) (szerencsére egy heget leszámítva nem maradt nyoma, mármint a popóján)...és akkor mi neogra.. használtunk, sokat segített...(előtte Sudo volt, de az akkor nem vállt be, utána vissztértünk rá)

33. Suzi81 (válaszként erre: 32. - Suzi81)
2013. febr. 28. 16:32
Jut eszembe, még az is felvetödött kérdésnek, hogy be van repedve kicsit a popsija (tegnap voltunk dokinál Ő mondta) és lehet attól véres neki a kakija, bár a bőre is itt ott ekcéma foltos (ez az ételallergiára vezethető). Tudtok tanácsolni valamit berepedt popsira?
32. Suzi81 (válaszként erre: 31. - Gliadin)
2013. febr. 28. 16:28
Már január közepe óta írom és ezért sem értem, mert nem tudok rájönni mi a gázos. A kígyóubit köszi, hogy írtátok, azt kihagyom innentől. Ma elkövettem egy hibát adalékmentes párizsit ettem (azt hittem az adalékmentesség tejmentességet is jelent, de állítólag nem). Ez mikorra ürülhet ki az én szervezetemből? 5 szeletet ettem. Köszönöm a tanácsokat mindenkinek.
31. gliadin (válaszként erre: 30. - Hamyka)
2013. febr. 27. 11:10

Összesítve így jobban ki lehet szűrni az allergént!

Nem beszlve arról hogy hetekre visszamenően már nem 100%-os a vissza emlékezés mit evett és milyen tünetek voltak.

30. hamyka (válaszként erre: 29. - Gliadin)
2013. febr. 27. 03:38
na mondju kez jó ötlet hogy jegyzetelni mit evett stb, azt is irja fel hol vannak az akciók stb :D :D
2013. febr. 26. 21:35

Sziasztok!


Nos a véres széklet komoly dolog!Amit először próbálni kell a tejtermék elhagyása, szoptatós anyukának)


Tudni kell hogy tejtermék a felvágottakba, péksüteményekbe,konzervekbe stb...)


Ezeket betartva érdemes bébinaplót vezetni, mit evett aznap volt e tünet (véres, nyákos széklet, kiütés,sírás stb...)


Ez nagy segítség később a gaszto dokinak is.


Érdemes kb 2 hétig vezetni a diétával majd kis mennyiségben újra bevinni egy kis állati fehérjét, és figyelni hogy a panaszok vissza térnek e!



Remélem segítettem

28. babszibobó (válaszként erre: 27. - Babszibobó)
2013. febr. 25. 23:21
UI: felnőtt szervezetnél is a tünet a véres széklet és gyomorgörcs!
27. babszibobó (válaszként erre: 23. - Suzi81)
2013. febr. 25. 23:19

Kígyó uborka!!

Nagyon sokan még felnőttek is betegek lesznek tőle, főleg, ha nincs megpucolva!!!!

26. c9f9b53798 (válaszként erre: 25. - Suzi81)
2013. febr. 25. 18:06
próbáld meg egy pár napig a kacsamájast mellőzni, és helyette zsíros kenyeret enni, hogy akkor milyen lesz a második kakija, és mikor!
25. Suzi81 (válaszként erre: 24. - C9f9b53798)
2013. febr. 25. 17:31
igen bolti, van benne némi tartósítószer,de eddig is ettem. és volt több napig szép kakija, pedig ezt ettem. már ez az egy maradt amit reggelizek plusz a kacsazsír. felvágottat már nem eszek. már lassan éhen halok. akkor szerinted tegnap ehettem olyat?
24. c9f9b53798 (válaszként erre: 23. - Suzi81)
2013. febr. 25. 17:16

kacsamájas bolti? ettél előtte is?


éjszaka kicsit más az emésztés, a mi reggeli székletünk is keményebb, mint a második (ha van)... nem tudok rá más, jobb magyarázatot, de a reggelid még nem valószínű, hogy átmehetett

23. Suzi81 (válaszként erre: 22. - C9f9b53798)
2013. febr. 25. 17:02
Elvesztettem a fonalat. NEM ÉRTEM!!!! Reggel szép sárga kakival indítottunk. Örültem is. Reggeliztem 9kor magvas rozsos kenyeret kacsamájassal és kígyó ubival. 11 kor meg megint picit rózsaszín-véres nyálka volt benne. AKkkor most a tegnapi kaja volt a gáz vagy a reggeli. Szerintem a reggeli még nem ért át hozzá (10kor szopizott), de ha meg a tegnapi kaja a mumus akkor reggel miért volt szép a kakija.......
22. c9f9b53798 (válaszként erre: 20. - Suzi81)
2013. febr. 24. 13:20

uborka szerinte nem, tökféle - és az a hozzátáplálás egyik indító étele


paprika talán (paradicsom inkább allergizál), és az olivabogyónak is elég intenzív az íze


Akkor lehet, hogy a mustár okozta a múltkor zöldesebb kakit.


Próbáld meg abban a sorrendben fogyasztani az ételeket ahogyan a hozzátáplálás sorrendje. Mivel a csirkemellet eheted, akkor próbáld pár napig burgonya-sárgarépával enni, reggelire zsíroskenyér uborkával mondjuk. Jobb ötletem nincs, gyümölcsnek almát. Ha ezektől nincs gond, akkor jöhet újabb étel: banán, sütőtök gyümölcsben, zödségben zöldborsó, petrezselyemgyökér - ebből már tudsz zöldséglevest is készíteni magadnak (burgonya-sárgarépa-borsó-petrezselyem)... nagyon sziszifuszi, de így már azt is ki tudod szűrni, hogy a Babád hozzátáplálása során hogyan haladjatok.


Nekem a Kislányom eszik szépen mindent, de van valami adalékanyag, amire a kakija savas lesz, és marja... én azt bogyózom. Tű a szénakazalban kb.

21. Zebra25 (válaszként erre: 20. - Suzi81)
2013. febr. 24. 13:17

hagyma hasfájást okozhat

csak keveset egyél

20. Suzi81 (válaszként erre: 19. - C9f9b53798)
2013. febr. 24. 13:08
Igen. Hízik, nem vékony baba (kopp-kopp). Mára vártam a kaki eredményt és szép sárga volt, nagyon örültem neki. Így a csirkemell szerintem jó lesz (hentestől vettük, csomagoltat nem javasolt a doki). Legalább ehetek valami laktatót. A kacsamájas is jónak bizonyult. Zöldségek szerintetek lehet gázos (kígyóubi, paprika, hagyma, olívabogyó)?
19. c9f9b53798 (válaszként erre: 16. - Suzi81)
2013. febr. 22. 19:26

simán lehetett sajnos a mustártól (mert tele van adalékanyaggal) de még sajnos a csirkemelltől is mivel a csirkéket is turbózzák, tele vannak hormonokkal, és a csirkehúsban is van szója, mert minden szarral etetik őket


ez így nagyon-nagyon nehéz, de azt javaslom, amit Te is próbálsz követni a kacsazsíros kenyérrel, hogy a lehető legkevesebb összetevőből álljon egy-egy étkezésed, és lehetőleg minél egyszerűbb, tehát nem feldolgozott ételeket egyél, így talán okosabbak lesztek


Ha a kenyér után nem volt hígabb a kaki, akkor a gluténtól nem lehet.


Kitartást! mert így nagyon-nagyon megterhelő szoptatni, megemelem a kalapomat!


Valóban sok ez a kakimennyiség - szerintem is - mert amikor tejcsi és gyümölcs/zöldség átmeneti időszakban voltunk, akkor volt három kaki naponta, és hígasabb. Azóta egy-kettő van, hogy mindent eszik.


A zöld kaki még nem lenne gond, a nyákos-véres inkább, és ahogy írtad hígabb is, és több mint az átlag, a kaki színét pl. az epeműködés is befolyásolja.


Egyébként emellett hízik valamennyit a Kisbabád? fel tud egyáltalán szívódni tápanyag?

18. c9f9b53798 (válaszként erre: 17. - Hamyka)
2013. febr. 22. 19:20
De most egy öthónapos babáról és nem rólunk, felnőtt emberekről van szó!!! a kettő két különböző dolog, az emésztőrendszerük még fejletlen, és egyre több az allergiás gyerek.
17. hamyka (válaszként erre: 16. - Suzi81)
2013. febr. 22. 18:29

érdekes amiket irtok, én nem foglalkozom a ,,kaki,, színével, én eszek mindent ha nem jól vagyok tőle nem eszem ennyi :D


nem lehet hogy nem a szokásos ,, barna ,, hanem zöld ?? ez jutott eszembe így hirtelen, én eszek mindent megkötések nélkül,akármit eszek nem hizok, persze van mikor hizok valamennyit de az nudli

16. Suzi81 (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2013. febr. 22. 18:25
Igen, csak anyatejes. Azt mondták a gasztroenterológia em vizsgálatig ne kezdjük el a hozzátáplálást. Az március vége. Kakija napi 3-5 körül van, én ezt is sokaltam, de állítólag ez nem gáz. Glutént nem próbáltam még elhagyni. De ma reggel szép kakija volt, reggelire kacsazsíros kenyeret ettem paprikával retekkel(már nem tudok mit enni), 4 óra körül mustáros csirkemellet zölséggel és most 6 óra körül megint zöld volt. Nem értem. Zöldséget se egyek?
15. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - Suzi81)
2013. febr. 22. 14:17

Még csak anyatejes? hozzátáplálást nem kezdtétek még el?


Nálunk amíg nem evett húsfélét, de már gyümölcsöt-zöldséget kapott átmenetileg hígabb lett a széklete.

14. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Suzi81)
2013. febr. 22. 12:52

glutén?

azért ez elég komolyan hangzik

a fiamnak a zöld kaki a tejtől volt, de ha azt sem fogyasztasz akkor esetleg a gutént kellene megpróbálni elhagyni, legalább amíg ki nem derül

sajnos tényleg nem lehet kideríteni, hogy mi a baj.

Nálunk is a gasztronenterológián azt mondták, hogy egyenlőre csak kísérletezni tudunk, elhagyni ezt vagy azt a dolgot és előbb vagy utóbb megtaláljuk az okát.

13. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - Suzi81)
2013. febr. 22. 12:21

Szerintem fél-egy napon belül.


Pár óra alatt átmegy a te tejedbe az a bizonyos dolog (amire legtöbbször nem is jönnek rá, mert lehet bármilyen rohadt adalékanyag, szójára nem gyanakodsz? szinte mindenben van, nekünk a kaki virsli után savasabb mindig), tehát megeszi, így rögtön találkozik a szervezete, és gyakorlatilag onnantól kezdve egy-két órán belül is már kakilhat... ha meghajtja, mert annyira érzékenyen reagál rá, ha nem hajtja meg, akkor fél nap kb.

12. Suzi81 (válaszként erre: 11. - Suzi81)
2013. febr. 22. 09:53
Pontosítok a kérdésemen. Tehát ha hétfőn reggel eszek valamit, azt a babám kakijában mikor jelenhet meg. Ugyanis aza gond, ha olyat eszek amit nem bír a kis szervezete zöld illetve véres nyákos lesz a kakija.
11. Suzi81 (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 22. 09:50
Igen, anyatejen keresztül. A kisbabám még szopizik és nem kap mást. Tejterméket már nem eszek január óta, de valami másra is allergiás és nekem kéne rájönnöm, hogy mire. 2 éves korig állítólag nem tudják kimutatni, hogy mire lehet ételallergiás.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook