Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvőre készülünk 2014 nyarán fórum

Esküvőre készülünk 2014 nyarán (beszélgetős fórum)


1 2
19. jajjj (válaszként erre: 18. - FiliDigi)
2013. szept. 24. 15:59
Mindenképp érdemes megkérdezni, ha van minta!
18. FiliDigi (válaszként erre: 16. - Jajjj)
2013. szept. 24. 15:00
A családba már több lánynak készítette a ruhát egy varrónő és elégedettek voltak, így elsőkörbe őt megkérdezem,mert van referencia munka:-) És ez sokat számít szerintem. Nagy extrát ne makarok ,de meglátjuk ő mit ajánl, én mit találok:-)
17. FiliDigi (válaszként erre: 14. - 1bb2e952a6)
2013. szept. 24. 14:54

Tök jó, hogy már van gyűrű. Nekünk nincs, de az még tuti ráér 2 hét alatt készítik el, aztán ha mégsem jó módosítják. Szóval az még ráér.

N a látszám az aggasztó nálunk is. 75 fő az én részem ,de ha az unokatesóimat nagynénéimet leveszem akkro meg marad 12az meg kicsit kevés. Szóval gondban vagyunk. Pánz már van valamennyi ,de még kell.

16. jajjj (válaszként erre: 12. - FiliDigi)
2013. szept. 24. 14:47
Hát ha azt vesszük, utána hogy utána visszaadta... sok. Ha őszinte akarok lenni - és itt most sokan lehülyézhettek - az én két ruhám együtt is kb. 300e Ft-ra jött ki. A cipőkkel és a fehérneműkkel együtt megvolt a 400e Ft. De én beleszerettem valami csipkés őrületbe, és utána meg valami méregdrága francia csipkébe.
15. 1bb2e952a6 (válaszként erre: 14. - 1bb2e952a6)
2013. szept. 24. 14:37
és méretben is jó :D
14. 1bb2e952a6 (válaszként erre: 10. - FiliDigi)
2013. szept. 24. 14:36

Nekem már megvan a gyürüm :)

De viszont félek,olyan 70-80 főt szeretnék de az árak horribilisek...meg családi okok miatt se tudnám jövőre megszervezni,ezért is csusztatnánk el,addig meg pénzt is tudnánk sporolni egy kicsit talán.

13. FiliDigi (válaszként erre: 11. - Jajjj)
2013. szept. 24. 14:29
köszi :-) máris nézem.
12. FiliDigi (válaszként erre: 9. - Jajjj)
2013. szept. 24. 14:29
Én nekem is van ismerős, szeretném felvenni vele a kapcsolatot, unokatesóimnak ő varta. Igaz nem tudom utána hova tenni majd,de inkább saját legyen ,mint utána még kaución felül fizessek egy rakat pénzt, mert elszakadt, sáros lett. Egyi kismerősönknek így kb. 300.000-be volt a ruha. az azért nekem soknak tűnik.
11. jajjj (válaszként erre: 8. - FiliDigi)
2013. szept. 24. 14:27

Még egy... szolgáltatók. Nézd meg ezt az oldalt: epiac.hu

Teljesen ingyen kérhetsz ajánlatot zenészektől, fényképészektől, egyszerre többtől. Nem biztos, hogy közülük fogsz választani, de legalább lesz elképzelésed az árakról, és amikor megállapodsz a szolgáltatóddal, akkor van mihez hasonlítanod az árat amit ő bemondott.

10. FiliDigi (válaszként erre: 6. - 1bb2e952a6)
2013. szept. 24. 14:26

Gratulálok, én csütörtök óta :-)

Ma már voltunk gyűrűt nézni, mondju kez ráér, de a jeggyűrűt vissza keleltt vinni,mert nagy lett és ha már ott voltunk,nézelődtünk,hát ez is nehéz meló lesz :-)

9. jajjj (válaszként erre: 7. - FiliDigi)
2013. szept. 24. 14:26

Én varrattam, egy barátnőm varrónő.

Tapasztalat... szép volt a ruhám és szerettem. Viszont míg megtaláltam épp azt a csipkét meg anyagot ami nekem tettszett, addig lejártam a lábam.

A férjem ehhez képest bement egy esküvői ruha szalonba, ő öltönyt készíttetett, és nem azt mondom, hogy olcsó volt, de elé tettek egy óriási könyvet több 100 anyaggal, és kiválasztotta az anyagot, segítettek neki az előnyös szabással, és 3 próbával kész volt. És akkor még csináltak neki egy mellényt és egy nyakkendőt az én ruhám anyagából.

Ha újra csinálhatnám, én ugyanoda mennék ruhát készíttetni ahova a férjem ment. Nem volt olcsó, de nagyon profin és szépen dolgoztak. Látszott h. mindennap ezzel foglalkoztak. A barátnőm aki nem ingyen, csak baráti áron dolgozott csak 3-4 menyasszonyi ruhát készített azelőtt. Lehet h. egy ilyen szalonban többet tudtak volna segíteni.

Kölcsönzőkben voltam párban... de csak teljesen kétségbeestem. A kölcsönzős azt hitte nincs szemem, és nem látom, hogy nem áll jól a ruha. Mind katasztrofális volt. Sajnos nincs szerencsés alkatom. De vékonyabb barátnőimet láttam kölcsönzött ruhában, és nagyon szépek voltak.

8. FiliDigi (válaszként erre: 5. - 937a2a883a)
2013. szept. 24. 14:25
Igen szeretnénk ,csak még vőlegényem lsitája nincs meg:-( Arra várok! Meg a költségvetésre.
7. FiliDigi (válaszként erre: 3. - Jajjj)
2013. szept. 24. 14:19

Köszi, hát mi ott kezdtük ,hogy vendéglista ,mert nagy a család. És ha megvan a konkrét létszám,akkor gondoltuk keresünk helyet. És ahhoz próbáljuk meg az időponott a templomihoz illetve a templomhoz a helyet. A polgári annyira nem "lényeg" mert azt maximum bármikor letudjuk. Arra gondoltunk ha megvan a látszám, hely és időpont akkor lehet már díszítés, zenész stb. intézése.

Fodrász van meg egyedül, bár ő ajánlott fényképészt is, de azért több lehetőséget megvizsgálnánk. Ruhát szeretnék varratni, mert a kölcsönzősökről eddig nem sok jót hallottam ,mert drágán jöttek ki a menyasszonyok, illetve sok votl a bérlés meg az utána fizetendők. Erről tapasztalat?

2013. szept. 24. 14:17
Sziasztok,én konkrétan tegnap óta vagyok menyasszony. Szóval mi kb 2 év mulva terveznénk az esküvőt . Gondolom jövöre is ráérek szervezni,de azért itt vagyok mert engem is érint a téma.
2013. szept. 24. 14:16
Igen,a helyszín nagyon fontos már most.Nekem a barátnőm ment férjhez július végén.Tavaly szeptemberben foglalták le a helyet és hatalmas szerencséjük volt,mert pont az az egy szombat volt szabad,amelyiket szerették volna.De az is csak azért,mert előtte mondták le.Szóval ha nem falusi sátras lagzi lesz,vagy nem olyan helyen házasodtok,ahol kevés lagzi szokott lenni,akkor gyorsan foglaljátok le. :)
2013. szept. 24. 14:15

Ezeket a pontokat érdemes átrágni:

- hol

- milyen esküvő: hagyományos/modern

- milyen zene: dj/zenekar/mulatós/egyéb

- mennyi pénzetek van az egészre - érdemes valami fix keretet szabni

- írjátok össze minél hamarabb hány embert hívnátok meg, mert a buli helyszínt már ennek megfelelően kell lefoglalnotok

stb.

2013. szept. 24. 14:11

Nekem 1 éve volt, szívesen segítek amit tudok. De inkább kérdezz konkrétabbat, akár privátban is, mert erről így egy több oldalas regényt tudnék írni.

Amúgy a hogy kezdj hozzá témához. Először is most! Ne halogasd, most még van kínálat, tavaszra már elkapkodják előled a dolgokat.

Gondold végig van-e olyan tényező amihez ragaszkodsz - helyszín, fényképész stb.

Egyeztess vele időpontot, lehet már most tele van a nyara.

Az összes többit akkor hozzá kell tudnod igazítani.

Nekünk amúgy ez a sorrend jött be összehangoláshoz:

- helyszín

- polgári

- templom.

Ezeknek a lefoglalásával kezdtük, így lett meg az időpont.

Ezután jött ceremónia mester, fényképész, videós.

2013. szept. 24. 14:07
Meghívtok??? Rég voltam lagziban.
2013. szept. 24. 13:58

Sziasztok,


Szeretnék oylanokkal bezsélgetni, akiknek volt vagy lesz az esküvője és tudnánk egymásnak segíteni tanácsokkal,ötletekkel tapasztalatokkal.

Nekem most kérte meg a Párom a kezem és jövő nyárra terveznénk az esküvőt, de még nem tudjuk hogy is kezdjünk hozzá.

akinek van kedve kérem csatlakozzon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook