Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Esküvői ajándék: pénz!!! fórum

Esküvői ajándék: pénz!!! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
104. 00a194caf9 (válaszként erre: 103. - 40163fd81d)
2011. aug. 17. 11:08

Igen, ebben teljesen igazad van! Egyet értek!


Viszont tényleg vannak néha olyan emberek, akiknél nem arról van szó, hogy mit tudnak vagy mit nem tudnak adni...

Nekem pl. a barátnőmnek a testvére volt olyan, aki jajj, imádtam, szerettem. De tényleg... És minden buliban akartuk, hogy ott legyen... De a srác egy kicsit lehúzós volt.

Tudod, én nem vagyok irigy, és akit szeretek, annak bármit, de amikor már nekem tűnt fel, hogy ő azért jön... És azért akar ott lenni...

És soha nincsen cigije, és pénze sem piára. És persze piája sem volt neki soha.

Oké, ezt tudtam, és ha elhívtam valahová, akkor ennek tudatában hívtam.

De bizony, volt, amikor volt nálam egy nem túl olcsó dolog, nem írom le mi. Meghívtam rá a barátnőmet. Őt nem hívtam... Ő meg közölte, hogy jön hozzám... Én meg megmondtam, hogy figyelj, csak ezért? Ne gyere... Ha nem tudta volna akkor, hogy az van nálam, ami, akkor tuti nem akart volna jönni. :)

Szóval sajna vannak ilyen emberek is. Ezt is tudni kell felismerni.

103. 40163fd81d (válaszként erre: 101. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 11:00
Tudom,hogy így gondolja,de ez,ebben az esetben nem egészen így van.Igaz,mindig illik valamit vinni,ha megyünk valahová,de a másik oldal is igaz,ha meghívok valakit ,fogadjam el azt amennyit adni tud,még ha nem is "fedezi " az általam ráfordított összeget,mert azért hívom ugye,mert én akarom meghívni egy vacsorára,meg ,hogy velem ünnepeljen ,nem?:)
102. M0ncsa (válaszként erre: 98. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 10:58

Igy van :)

Nalunk is osszesen 36 meghivott van rokonostol-baratostol-mindenestol. Ezek azok az emberek, akik a legkozelebb allnak hozzam, es ha csak magukat hozzak, nekem ugy is jo :)

Akiknek meg eddig az eskuvojen voltam, amit adtam, szivesen adtam, es nem sajnalom. De nem is ereztem sehol, hogy illendosegbol hivtak meg :) Ugyanugy, mint ahogy en sem hivok meg senkit illendosegbol (megjegyzem, ebbol volt is vita a csaladban, de tojok ra, ez az EN eskuvom, azt hivok meg es azt nem, akit akarok)

101. 00a194caf9 (válaszként erre: 100. - 40163fd81d)
2011. aug. 17. 10:46
Ezt ő is így gondolja, viszont azt gondolja, hogy aki elmegy minimum az aznap esti fogyasztását finanszírozza, mert különben ingyen élő.
100. 40163fd81d (válaszként erre: 99. - Agis)
2011. aug. 17. 10:43

Nem ítélkeztem,csak nem értem a gondolatmenetedet.

Te megfordítod a dolgot a vendég oldaláról nézve,holott szerintem az esküvő egyedül,és kizárólag a szűk család (férj,feleség,és azok szülei)felelőssége (vagy felelőtlensége?:D).

Ha valaki nagy esküvőt akar,akkor akarjon,ha meghívja az ük rokonait is ,hívja,de ne azért hogy ők finanszírozzák a buliját,hanem azért mert szeretné ha együtt ünnepeljen a család.


Én úgy gondolom,hogy ebben is a "takaró" mércét kellene alkalmazni,mint az életben bárhol.

Ha mégsem ezt teszik,vessenek magukra,és ne a rokonokra fújjogjanak utána.

99. agis (válaszként erre: 97. - 40163fd81d)
2011. aug. 17. 10:34

Jelen esetben nem is az en eskuvomrol van szo. A forumindito hozzaszolas kapcsan volt egy gondolatmenet...:D


Ha visszaolvasnal, latnad a velemenyem...eleg osszetett ez a kerdes. Ha nincs idod, igy jartal, de akkor ne akarj latatlanban itelkezni:))))

98. 00a194caf9 (válaszként erre: 97. - 40163fd81d)
2011. aug. 17. 10:31

Igen, ezt én is így gondolom. Én tuti annyit szánnék rá, amennyit nem sajnálok kiadni erre az alkalomra... Nem többet, egy fillérrel sem.


Akit nem vendégelnék meg szívesen, azt meg sem hívnám. Akit meg meg hívtam, az úgy is fog adni, ha megteheti, és szívből teszi mindezt.

97. 40163fd81d (válaszként erre: 44. - Agis)
2011. aug. 17. 10:25

Bocs,de úgy beszélsz,mintha az esküvőkre úgy kellene jelentkezni,mint egy programra,ami ennyibe kerül,és azt ki kell fizetni,ez egyszerűen így ilyen formában hülyeség.

Egy esküvő alkalom,ami a család ,és bartok összehívásáról,együtt ünneplésről szól,és ha hiszed ,ha nem úgy hívják meg a családtagokat,nem pedig a családtagok jelentkeznek!:))

Gondoltad volna?


Szerintem mindenki annyit adjon amennyit akar,tud,erre szán,mert nem a pénz a lényeg ennél a családi alkalomnál.

2011. aug. 17. 10:25

Ezt én is így gondolom.

Nekem a szüleim nyivákoltak mindig, hogy jajj, mi lesz, ha férjhez megyek, mert hogy ők nem tudják állni nekem az esküvőt...


Mondtam is nekik,hogy ne aggódjanak, majd akkor fogok házasodni, ha lesz rá pénzem! És olyan lesz, amilyenre telik. Ha jobbat és szebbet akarok, akkor gyűjtök még rá... Ennyi.


Egyébként érdekes, mert voltam én olyan esküvőn is, ahol mindent a pénzes külföldi mama állt, és csak azért elviselték a mama jelenlétét, és terrorját. A mama tényleg borzasztó, és megvásárolja az ismerőseit. Hát, az ifjú pár az ugye vásárolható volt, de azért menyasszony táncot is rendeztek, és ugye, azt nem a mamának adták oda.

Az egész a lóvéról szólt...

95. alidamolnar (válaszként erre: 94. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 10:22
Na igen, lányomnak van egy vágya, egy távoli ország, odaadnám a pénzt nászútra nekik, de lagzit nem finanszíroznék.
94. 00a194caf9 (válaszként erre: 93. - Alidamolnar)
2011. aug. 17. 10:21

Hááát, én veled tudok egyet érteni.

Ha nekem lenne gyerekem, aki esküdni készül, biztos megmondanám neki, hogy fiam/lányom, a felhajtást nem támogatom. De ha van, akkor tudok nektek bele adni egy nászútra, menjetek el, érezzétek jól egymást, gyűjtsetek sok sok emléket, csodásat, ami csak rólatok szól, és táplálkozzatok belőle a szürke hétköznapokon. :)


Erre viszont bármikor adnék... Nem? :)

93. alidamolnar (válaszként erre: 91. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 10:18

Én mondjuk a másik véglet vagyok. Mi elmentünk két tanúval esküdni. Akkor tényleg olyan élethelyzetben voltam, hogy 5 embert nem tudtam volna jószívvel összeszedni, akivel együtt örülhettünk volna.

De nem bántam meg így, de én meghalnék, ha körülöttem felhajtás lenne, furán vagyok "összerakva".

Az is a baj, hogy én lagzira egy fillért nem adnék ki, ez tudatva is lett a férjem lányával is, meg az enyémmel is, szóval ha akarnak majd, akkor félretesznek rá, ha nem, akkor két tanú, vagy nem esküdnek. De mondom, már ez is egy véglet, talán nem is normális, de én így vagyok vele.

(Viszont ha valahova meghívtak, és el is mentünk, tisztességesen adtunk pénzt. Igaz, 45 évem alatt 5 lagziban voltam.)

2011. aug. 17. 10:13
basszus nehogy már 100ezreket kell adni. Ez rengeteg. Sok családnak ez a havi bevétel.Mi voltunk 10ezer/fő,de gyerekekre nem szokás annyit
91. 00a194caf9 (válaszként erre: 90. - Alidamolnar)
2011. aug. 17. 10:08

De egészséges!

Igen, gondolom, hogy drága mulatság. Csak a lényegét nem nagyon értem. Tényleg nem jött át! De lehet, hogy bennem van a hiba. :)

Sok esetben giccses felhajtásnak látom. :( És van, ahol az is egyértelmű, hogy az ifjú pár nem is szeretik egymást - láttam már olyat is.

90. alidamolnar (válaszként erre: 89. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 10:07

Bocs, hogy beleszólok. A Tied persze, hogy nem lenne 2 milla.

De az tény, hogy amúgy egy lagzi Pesten és környékén, alsó hangon 2 milla, és akkor semmi extra dolog nem volt.

A Te ötleted amúgy jó:)) Csak a hagyma büdi:))

89. 00a194caf9 (válaszként erre: 88. - Agis)
2011. aug. 17. 09:58
Persze, de nem hinném hogy az általam felvázolt verzió 2 millióba kerülne... Vagy igen? Szerintem nem!
88. agis
2011. aug. 17. 09:50
Megvendegeles? Vacsora, ahhoz ital, zene helyszin. Eppen eleg :D
87. 00a194caf9 (válaszként erre: 84. - Agis)
2011. aug. 17. 09:35
Igen, ebben teljesen egyet értünk... Én utálok viselkedni...
86. 00a194caf9 (válaszként erre: 85. - Agis)
2011. aug. 17. 09:35

Igen? Az összegeket nem tudom, mivel még soha nem mentem férjhez, és valójában nem is biztos, hogy valaha fogok.

Nekem csak egy sima szertartás lenne, habos babos ruha nélkül, mert azt tudom, hogy annak a bérlése is, egy napra, olyan 120 ezertől KEZDŐDIK!


A megvendégelés alatt nem tudom, mit értesz. Én adnék nekik hagymás zsíros kenyeret. A piát meg ők hozzák... Cserébe kibérelek egy kis kocsmát magunknak. Ennyi... Akinek nem tetszik menjen haza tévét nézni. :D

85. agis (válaszként erre: 83. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 09:32
A fovarosban a 2 millios eskuvo 70 fo megvendegeleset jelenti, kulonleges eztrak nelkul.
84. agis (válaszként erre: 83. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 09:32

En nem olyan eskuvot tervezek amin egesz ejszaka feszzengem kelljen, hanem a sajat, jo kozerzetem miatt sok minden "tipikus" eskuvos dolog elmarad.


Az egesz eletunk tulajdonkeppen arrol szol, hogy viselkedunk: a munkahelyen, az iskolaban, a kozlekedesben:D

83. 00a194caf9 (válaszként erre: 81. - Agis)
2011. aug. 17. 09:28

Értelek.

Mondjuk én elve furcsállom ezt a nagy esküvősdit. De tényleg.

Volta mostanság pár esküvőn... És mindenről szólt az, csak nem az ifjú párról. Pózoltak, kényelmetlenül voltak, illendőek voltak. Egymással szinte nem is foglalkoztak... És velük se túl sokan.

Tény, hogy az emberek 90%-a (függetlenül attól, hogy adott-e bármit is, és ha igen mennyit) valóban csak azért ment oda, hogy jól bezabáljon!


Szegény ara meg, abban a bazi nagy, és kényelmetlen ruhában izzadva táncolt. Mondtam neki, hogy vegye már le. Erre ő mondta, hogy nagyon jó lenne, de hát azt nem lehet, mit szólnának a vendégek... Majd éjfélkor...

Hívtam, igyunk egy felest, de ugye, azt sem lehetett, mert az arának nem illik pityókásnak lennie...

Basszus, ha ennyit szervezed a nagy napodat, és ennyi pénzedbe került, akkor had csináld már aznap, ami csak jól esik, nem? :)


Na, ezért ha nekem esküvőm lenne, a hivatalosra eljöhetne mindenki, aki csak akar, aztán a vacsorára is, természetesen ingyé, és ehetné a zsíros kenyeret hagymával, feltéve ha hoz nekünk egy üveg bort, vagy bármit, ami alkohol. :) Én jó nagy bulit szerveznék, az tuti, aholt olyan ruha lenne rajtam, amiben jól érzem magam, és ahol azt csinálok, amit akarok. Ha szeretném akkor a sárga földig iszom majd magam. És majd olyan emberek lennének ott, akik erre nem szólna egy árva szót sem. :)))

És az így megspórolt pénzből mennék valami nagyon vagány nászútra. :)

82. agis (válaszként erre: 80. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 09:14

Ne forgasd ki a szavaimat.


:)))

81. agis (válaszként erre: 77. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 09:13

Nem azt gondolom, hogy fizesse meg, mert messze nem errol van szo. Csak furcsallom, hogy tobbeknek, mikor meghivast kapnak egy eskuvore, legtobbszor az jut az eszebe elsore, hogy ez mennyibe fog kerulni?


Mar a hozzaallas nem tetszik, pedig ha meghivnak valahova, illik viszonozni, megkoszonni a meghivast. Vagy igy vagy ugy, de elore azon stresszelni, hogy mennyit kell adni? Ha valaki ugy erzi nem tudja viszonozni, mert nem futja ra, az ne menjen el a vacsorara, csak a ceremoniara.


Aki meg van olyan nagylelku, hogy 2 milliot kifizet anelkul, hogy azert -az illendosegi hatarokon belul mozogva termszetesen- viszonzaast varna, csinalja meg, vagy adja oda a szegeny gyerekeknek es eskudjon meg ket tanuval.


En sem szamolok, kalkulalok azzal, hogy "megterul"a rokonsag megvendegelese es szorakoztatasa, de a szivem melyen bizom benne, a naszut aranak a fele osszejon. Nem vagyok szamito, egyszeruen nem akarom, hogy teljesen hulyenek nezzenek, miutan szinte felhaborodott a rokonsag a kulfoldi, 20 fos (szuk csaladi) eskuvo hallattan, hogy kizarnam oket ebbol a "nagy" esemenybol? Pedig a ketto eskuvonek pontosan ugyanannyi a koltsgvetese....


Van aki bevallja, hogy igenis szamit, mi jon ossze az menyasszonytancon, hiszen azt kipotolva szeretnenek lakast venni. Vagy naszutra menni, vagy a szuletendo baba erkezesere teszik felre.

80. 00a194caf9 (válaszként erre: 78. - Agis)
2011. aug. 17. 09:10

Én sem szórom el, vigyázok a pénzemre, de ez nem azt jelenti, hogy ebben mérem az embereket.


Nem lenne az a pénz, amiért a számomra fontos embereket oda adnám, vagy lemondanék róluk. Inkább éljek nincstelenül. :)

79. agis
2011. aug. 17. 09:06

alan=Talan


(jav.)

78. agis (válaszként erre: 77. - 00a194caf9)
2011. aug. 17. 09:06
alan azert, mert amiert megdolgozott, arra vigyaz ....nem elszorja, hogy meg tobb legyen:D
77. 00a194caf9 (válaszként erre: 70. - M0ncsa)
2011. aug. 17. 08:41

Neki van pénze rá. Ezt le is írta. Csak úgy gondolja, hogy aki oda megy fizesse ki a fogyasztását, és a vendégszeretetet.

Egyébként a másik fórumban már kifejtette, hogy az ő fizuja csak zsebpénz, tehát nincsenek szarul anyagilag.


Ami nem baj, sőt! Viszont, mindenféle bántás nélkül, már többször tapasztaltam, akinek van, az sokkal pitibb, mint az, akinek nincsen annyi. :) Nem tudom ez mitől lehet!

76. alidamolnar (válaszként erre: 62. - Agis)
2011. aug. 16. 20:51

Mondasz valamit.

Én voltam úgy, hogy a saját szülinapomon egy tábla csokiért balettoztam egy napig a konyhában, hogy mindent összehozzak, kaják, sütik, stb.

Aztán a férjem lánya és annak a pasija, beállítottak egy tábla csokival, (jómódúak, felső középosztály). Szóval, azért nem esett jól:(

75. df2a740c00 (válaszként erre: 74. - Agis)
2011. aug. 16. 19:11

OK, akkor maradhatunk ebben:)


A hozzászólásod második fele nem értem, hogy jött ide. Annyira nem ismerlek, hogy eldöntsem, mi vagy, de ez nekem sem fog álmatlan éjszakákat okozni:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook