Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő befejezési időponttal fórum

Esküvő befejezési időponttal (beszélgetős fórum)


1 2
40. aszparagusz (válaszként erre: 39. - Mimy63)
2022. febr. 22. 09:12

Sőt!

Oda lehet írni azt is, hogy az ettől-eddig tartandó vacsorára.

Én voltam ilyen esküvőn, semmi gond nem volt vele.

Szerintem a többség örült is neki, hogy nem kellett amiatt feszengnie, ki megy el elsőként a vacsoráról.

39. mimy63 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 08:34
Borzasztóan egyszerű. A meghívó szövegében ott lehet a jelzés. Pl. xy-t meghívod az esküvőre és az azt követő vacsorára. Pont. Aki elolvassa és nem hülye, az rögtön tudja, hogy nem 3 napos lakodalomba megy.
38. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 08:20
Ha már ennyire hangsúlyozod azt hogy nálatok semmi sem hagyományos, akkor tedd délelőttre az esküvő időpontját és legyen ebéd. Ne legyen zenekar, se semmi. Kérj meg egy közeli rokont, hogy az ebéd végeztével kb. egy órával kezdjen asztalt bontani. A többiek meg szépen elszállingóznak utána. Az esti Izauára már otthon is leszel.
2022. febr. 22. 08:16
Azt még fontos lehet leszögezni, hogy nem lesz menyecsketánc, mivel sokan a nászajándék javát akkorra tartogatják.
2022. febr. 22. 08:09

Ezért volt nálunk ebéd.


Ti elmehettek hamarabb. Ettől még nem kell felszámolni a bulit. Aki akar, bulizzon hajnalig.

2022. febr. 22. 07:11
En nem problemaznek rajta. Irjatok ra a meghivora, hogy ne ott legyen meglepetes, mikor lekapcsoljak a villanyt.
34. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 25. - Channa*)
2022. febr. 21. 22:07
Fontos, hogy a vőlegény nem lépett le idő előtt..-))
33. pteri (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. febr. 21. 21:44
Én sem szűzen mentem férjhez, de azt hittem olyan romantikus lesz először a férjemmel. Aztàn ő berúgott, én meg a mennyasszonyi cipőben bedagadt làbamon alig àlltam, szedegettem a hajtűket a kontyomból. Semmi romantikus nem volt. A màsodik esküvőmön meg màr volt 2 gyerekünk. Tényleg túl voltunk az elhàlàson-:).
32. Channa* (válaszként erre: 30. - Globus)
2022. febr. 21. 21:29

Ne is mond!

Az unokaöcsém volt a "felvigyázó", de leitatták. Ő aludt a fotelben;)

Vacsoránál már panaszkodtak néhányan, hogy letesznek egy tál húst az egyik oldalon, majd a másik oldalról elviszik, illetve ha felállnak az asztaltól, akkor azonnal elpakolnak mindent. Ha valaki kér ismét, akkor azt mondják, hogy minden elfogyott már. A kaja, az apró sütik, az egész torták. Senki nem evett tortát sem, csak a menyasszony tortából...

Éjfélre a fele személyzet eltűnt a kajával együtt...

Hát ez van. A pia megmaradt, mert azt egy haverunk hozta és ő felügyelte, így ittunk:DDDD

31. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 21:27

Én voltam ilyen esküvőn sok-sok éve. Eleve beleírták a meghívóba a buli végét.


Ott éjfél volt a záróidőpont. Éjfélkor zene le, az ifjú pár mindenkinek megköszönte a részvételt és zárták a bulit.

Ott talán az volt az indok, hogy nyáron, főszezonban egy szállodában volt a buli és lehet eleve így kapták meg a termet, hogy a többi szállóvendéget ne zavarja a kelleténél jobban az esemény. De ez csak tipp.


Ne foglalkozz vele ha valaki húzza a száját!

30. globus (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. febr. 21. 21:17
Nahát ez aljasság, főleg előre. Mert a maradék oké...
29. Channa* (válaszként erre: 28. - Channa*)
2022. febr. 21. 21:15
Ja, és ezek után volt képük pluszban felszámolni 20 db jégkrémet, amit a gyerekek kiszedtek a büfé hűtőből...
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Globus)
2022. febr. 21. 21:14

Nálunk akonyhások mindent hazavittek, amíg ment a buli, így senki nem tudott semmit vinni.

elég kellemetlen volt mert nem csak az tűnt el, amit ők főztek, hanem azok a sütik és torták is, amit a véndégek hoztak...

27. Channa* (válaszként erre: 24. - Nancy Ann)
2022. febr. 21. 21:13

Vad házasság:DDDD


Szerintem is így kellene.

Vagy ebéd, vagy alig hívni vendéget, azok is inkább azok közül, akik keveset fogyasztanak és nem szeretik az összejöveteleket.;)

26. globus (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. febr. 21. 21:12
Nálunk is hajnalig, a vidéki vendégek különbusszal mentek haza, kikísértük őket. Menyasszonytánc után újra evészet, aztán csomagoltam mindenkinek egy kis "útravalót". Minden maradékra, bazi nagy tálca húsokra, süteményre nagyvonalúan legyintettünk, otthagytuk az étteremben. Aztán mikor felébredtünk délután, rájöttünk, hogy nincs otthon semmi ennivaló. Magunknak nem tettem el :D Lecsót sütöttünk.
2022. febr. 21. 21:11

Mi a második hullám előtt voltunk egy ilyen esküvőn.

Nem tetszett, mert sok a vége előtt leléptek. A völegény a rokonom, és tök büszke volt rá, hogy az ő vendégei végig ott voltak:D


Nem, nem vonatoztunk;)


11-re otthon voltunk.

2022. febr. 21. 21:10

Viccen kívül: nem lenne praktikusabb ebédet rendezn?

Vagy uzsonnát?

Akkor mindenkinek egyértelmű, hogy itt kérem konszolidált, kimért összejövetel van, nem holmi asztalon táncolós ereszd el a hajamat.

Én, ha már összecsődíteném a násznépet meg elköltenék egy csomó pénzt a lakodalomra, nem csapnám agyon a bulit. De mondjuk én 10 éve vadházasságban élek es a habos-babos ruha, terembérlet meg koszorúslány-ajándék helyett lakasra meg utazásra költöttük a pénzt:-)

Pedig a szûleimnek két lakodalma is volt, mindkettejük városában volt hajnalig tartó, klasszikus vidéki lakodalom.

23. Channa* (válaszként erre: 21. - 5d8fd6c5cb)
2022. febr. 21. 21:09

És ez nagyon fontos!

Nagyon kellemetlen lehet, ha a nászéjszakán derül ki, hogy ez pont nem passzol...

22. Channa* (válaszként erre: 16. - Pteri)
2022. febr. 21. 21:08

Igen, a lagzi után, ha reggelig tartott, akkor reggel vagy délelőtt;)


Bár mi pl. nem is aludtunk együtt. Mindenki hazament:DDD

Aztán még egy ideig ezt csináltuk, majd rászoktunk arra, hogy hol nálam, hol a férjemnél aludtunk. Legalább fél év eltelt, mire letáboroztunk egy helyen:DDDDD


Nekem se volt nagy lagzim. 50-en voltunk, de ettől függetlenül regglig tartott.

Volt aki kicsit többet ivott, az ledőlt egy fotelbe és kialudta, de a legtöbben hajnalig buliztak velünk együtt.

21. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 20. - Globus)
2022. febr. 21. 20:52
De nincs is zsákbamacska..-)))
20. globus (válaszként erre: 16. - Pteri)
2022. febr. 21. 20:50
Az igen régen lehetett, mert ma a nászéjszakát elhálják harmadik randin :)) Néha akár előbb is.
19. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 20:47

A Matiné előadás nagy előnye, hogy az estéd már szabad..-))

Az sem lenne hagyományos..-))

18. Görögtánc (válaszként erre: 16. - Pteri)
2022. febr. 21. 20:31

Az a nászéjszaka, amikor először megejtik az esküvő után.

Sok pár olyan fáradt egy hajnalig tartó mulatozás után, hogy eszük ágában sincs elhálni a nászt. 😁

17. Görögtánc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 20:28

Írjátok rá a meghívóra a félreértések elkerülése miatt.

Én is az idén fogok férjhez menni. Nekünk nem lesz lagzi csak vacsora, nem tervezzük hajnalig húzni.

16. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 21. 20:15
Nekünk is ilyen volt. Csak a csalàd volt és tudtàk, hogy az étterem meddig van lefoglalva. Fiatalabb koromban voltam olyan lagzikban, ahol hajnalra mindenki undorító részeg volt, én meg hullafàradt. Pedig csak vendég voltam. Sosem értettem, hogy ennek mi értelme? Én vendégként is szívesen mennék, ha tudom, hogy nem kell hajnalban ott kókadoznom az asztalnàl. Menyasszonyként sem vàgytam arra, hogy még reggel kikísérjem az utolsó elàzott vendéget is. És azt sem értem, hogy régen , amikor ilyen reggelig tartó vonatozàs volt, a fiatal pàr mikor nàszéjszakàzott, délelőtt? Vagy màsnap este, amikor észhez tértek?
15. gigi>
2022. febr. 21. 20:02
Annak idején a mi esküvőnkön reggel fél 7 kor még klímpírozott a zenekar.😅 7_kor még meg reggeliztek töltött káposztából, és úgy 8 körül haza is mentek😊
14. Emmaa1 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2022. febr. 21. 19:33

Hajnalig tartó vonatozás.

Ezen jót nevettem😂😂😂

Ahhh azok voltak ám a szép emlékek

13. simple
2022. febr. 21. 19:20

Én sem hallottam még ilyet. Mindenképpen szóljatok róla előre, a meghívóban is érdemes kiemelni, hogy mikor van vége, és hogy akkor el kell hagyni a helyszínt.

A mi esküvőnk sem volt hagyományos, mondjuk mi pont a másik véglet vagyunk. Délelőtt még ment a buli, utána leküldtek minket a wellness részlegbe, levittük a hangcuccot és ott buliztunk még estig. Este csak azért hagytuk abba, mert le kellett feküdni, hogy reggel el tudjunk utazni.

2022. febr. 21. 19:20
Szerintem teljesen jó, amúgyis a ti napotok. Én sem akarnék hagyományos lagzit, rosszul vagyok ezektől a szokásoktól. Vendégként meg kifejezetten örülnék, hogy végre nem "ciki" éjfél körül távozni, meg nem azt kell nézni hogy mennek-e már az emberek, hogy ne én legyek az első. 😂 Bár biztos van aki elvárja hogy ha meghívják egy esküvőre akkor reggelig legyen szórakoztatva meg legyen végtelen kaja-pia...
11. Zsifi1
2022. febr. 21. 19:10

Én sem voltam még ilyenen, nem is hallottam róla. Anno általánosban szülinapi zsúr meghívóján volt egyik osztálytársamnak befejezési időpont. :)

Amúgy én jó ötletnek tartom. Vendégként lehet először nagyot néznék, de tökre örülnék, hogy nem kell a jó ég tudja meddig várakozni, hogy haza mehessek. :D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook