Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Iskola befejezése után meddig van érvényes TB-m? fórum

Iskola befejezése után meddig van érvényes TB-m? (tudásbázis kérdés)

2014. szept. 6. 11:10

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérniugyan ezen témában. Halgatói jogviszony megszünése, ami egy évig passziv volt.Most az illető éppen kórházban van. Szeptember 1-én kellett volna beiratkoznia. De betegsége ezt nem tette lehetővé. Szeptember 3-án került kórházi kezelésre. Meddig ingyenes az orvosi ellátása?

2011. dec. 6. 09:14
köszönöm szépen Neked is.
2011. dec. 3. 15:48
hibáztam: dec. 15-ig
2011. dec. 3. 15:46
utána 5100 ft/hó törthónapra: 5100/30*törthavi napok száma
2011. dec. 3. 15:45
dec. 16-ig
17. erikafot (válaszként erre: 16. - Aurorasolaris)
2011. dec. 1. 18:08
Szívesen máskor is :)
2011. dec. 1. 18:03
Nagyon köszönöm az utánajárásodat, nagy segítség, hálás vagyok.
15. erikafot (válaszként erre: 13. - Aurorasolaris)
2011. dec. 1. 17:44
Egy kicsit utána érdeklődtem, mit is jelent a passzív időszak, ugyanis sehol sem találtam róla semmi használhatót. Elvileg december 15-ig nem jelezheti a TB az orvosnak, hogy nem jogosult ellátásra, ezen időszak alatt is teljes ellátás jár, semmiért sem kell fizetni. (bocs a korábbi írásért) Ezt egy orvos mondta nekem most.
14. erikafot (válaszként erre: 13. - Aurorasolaris)
2011. dec. 1. 17:22
Javításra mindig van mód, ki tudod javíttatni. Nem lesz következménye, csak akkor lehet, ha nem javítod ki. Már nincs tb-d, már passzív viszonyban vagy. Csak az aktív időszakban van tb, ami lejárt október 31-én. Most alapellátásra vagy jogosult, ha kezelésre szorulsz, azt kifizettetik veled.
13. aurorasolaris (válaszként erre: 12. - Erikafot)
2011. dec. 1. 17:09
Akkor kihasználnám az alkalmat :) Kicsit hosszú lesz ...Igazából már voltam be az adóhiv-ba, mert egyik velem végzett emberkével közölte az orvosa, hogy nov. 1-től nincs tb-je (ezt akkor nem értem, ha dec. 16-ig van hivatalosan) bejelentkeztem, kaptam csekket (3db-ot), és a papírra ahol kérték mikortól nincs tb-m, a dátum, idegességembe vagy nem is tudom nov. 24-ét írtam, pedig ismerősöm szerint 1-jét mondott neki az orvos, tehát vszínű nekem is akkortól kellett volna. Majd utána jártam, hogy az önkormányzat szociális alapon átvállalja. Ma visszamentem, hogy akkor lemondom, megszüntetem, de kérte az önkormányzati határozatot mellé, ami még ugye nincs. No most az lenne a kérdésem, hogy lesz ebből vmi probléma, hogy a papíromon 24-e van? és nem elseje? de igazából akkor az elseje sem jó, mert még javában van tb-m... bonyolult, de ha tudnál segíteni hálás lennék :)
12. erikafot (válaszként erre: 10. - Aurorasolaris)
2011. dec. 1. 16:52
Nagyon szívesen, máskor is ha adó vagy tb tanácsra van szükséged.
11. aurorasolaris (válaszként erre: 7. - HelpMe85)
2011. dec. 1. 16:52
Köszönöm szépen neked is, aranyos vagy!!!
10. aurorasolaris (válaszként erre: 6. - Erikafot)
2011. dec. 1. 16:51
Nagyon köszönöm, hatalmas segítség.
9. erikafot (válaszként erre: 8. - HelpMe85)
2011. dec. 1. 16:49
De legalább Te is jól tudtad :)
2011. dec. 1. 16:45
közben meg megírták :D
7. HelpMe85 (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2011. dec. 1. 16:45
Üdv! Én tavaly júniusban diplomáztam, akkor mentem ezt intézni és a hivatalos hallgatói/tanulói jogviszony megszűnése után még 45 napig nem kell fizetned!!!!!!!!!!!!!!!! Aztán meg dolgoztam, annak is júniusban lett vége, és AKKOR IS jár a 45 nap!!!!!! (jún.15 kb volt a hallgatói jogviszony megszűnésének a napja, és decembertől kellett talán fizetnem.... kellett volna, mert 14.étől felvettek dolgozni:)) de ha bemész APEH ügyfélszolgálatra, megmondják :) én kétszer töltöttem már ki feleslegesen azt a papírt amin ezt bejelented :D de legalább fizetni nem kellett :) fizesd ezt sztem, mert rádverik még a dátumot is.......... :S bocs a hosszúért, de ez a válasz asszem ér valamit :) Üdv!
6. erikafot (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2011. dec. 1. 16:42

APEH portál szerint még nem késtél el!!!!!!


[link]


Diákok esetében mire nagyon fontos odafigyelni?


Az iskolai tanév befejeztével a volt tanulóknak, hallgatóknak fontos információ, hogy a diákigazolványuk érvényessége végéig, október 31-ig alanyi jogon, az ezt követő 45 napig passzív jogon biztosítottnak minősülnek. Ennek értelmében az adóhatóságnál december 16-i hatállyal kötelezettek az egészségügyi szolgáltatási járulékra vonatkozó bejelentkezésre és járulékfizetésre, ha addig nem válnak biztosítottá.

2011. dec. 1. 16:42
A jogviszony megszűnése után elvileg 45 napig vagy biztosított még, de érdeklődj az Apeh-nél, ők az illetékesek a témában.
2011. dec. 1. 16:40
Ilyet nem hallottam még...
2011. dec. 1. 16:40
Azt mondták alanyi jogon még mindenkinek jár, csak azt nem tudom meddig... a netes oldalakon is mindig más napot írnak.
2011. dec. 1. 16:37
Amikor hivatalosan végeztél, akkor megszűnt a jogviszonyod az iskolával. Innentől vagy munkanélküli és fizetned kell a TB-t, mert már nem vagy iskolás!!!
2011. dec. 1. 16:35

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nincs tisztában valaki azzal, hogy ha vki végez a suliban akkor meddig van utána Tb-je?? egyszerűen nem tudja senki akit kérdeztem, és minden internetes oldalon más és más van. Júniusban végeztem, gyanítom már nincs, csak kérdés hogy mikortól kellett volna már elkezdenem fizetni ...

Aki tud valami használhatót írja már meg. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook