Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ért valaki az álomfejtéshez? Akár néphagyomány, akár ezo-vonalon. fórum

Ért valaki az álomfejtéshez? Akár néphagyomány, akár ezo-vonalon. (beszélgetős fórum)


1 2
47. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Janszi)
2023. szept. 29. 09:26
hát nem mondom,hogy jó jós lennél, hogy hosszú pórázra kell engedni a gyerekemet,mivel sosem volt pórázon tartva.ugyanis 25 éve önállóan él.most már a férjével.és általában határozott vagyok,a szüleimet úgy szerettem,ahogy ők engem.tehát sehogy.
46. tumbo2 (válaszként erre: 44. - Globus)
2023. szept. 29. 09:16
hogyne lenne,akkor a tejet honnét vennék.a faluban egy szál sem,az biztos.
45. csemár (válaszként erre: 34. - Janszi)
2023. szept. 29. 04:34
Érdemes lenne pótolni, az biztos!
44. globus (válaszként erre: 42. - Tumbo2)
2023. szept. 28. 15:59
Nincs is tehén.
43. janszi (válaszként erre: 42. - Tumbo2)
2023. szept. 28. 15:53

Nálunk is csak akkor van hús az asztalon,ha a macska felugrik...

Csak vicc vót.Macska sincs :P (má')


Amúgy az elefánt a nagy és erős és félelmetes jelképe,fórumnyitó tart valami szituációtól vagy valakitől mivel követte kéretlenül,viszont meg is nyugodhat,mert nem lesz baj,sőt,jó is lehet az irány...


Eltévedni és kétségben lenni,meg a temető is a múlthoz köt,a jótanácshoz a szeretteid által,ezért az a helyszín,szóval keresed a jó választ,a megoldást valamire,és én azt mondom,tedd azt,amit szüléd tenne,még ha most nem is pont az a jó látszólag.Ahogy írod is,visszatérő álom az eltévedés,csak a körülmények változnak,de az alap nem,ez a későn csiszolt mérlegelési és döntési készség eredménye,a határozatlanság,megalkuvás,ilyesmi.Idejekorán hosszú pórázra kell engedni a gyermeket,hogy időben megtanuljon mérlegelni és dönteni,majd jól dönteni.Lányok ráéreznek,fiúk taktikáznak,de felnőttként pont az ellentéte lesz a gyermek.

42. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2023. szept. 28. 12:25
mások azt mondják,a sok marha miatt,akik telepukizzák a bolygót.én ebben ártatlan vagyok,marhahúsra nem telik.
41. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Janszi)
2023. szept. 28. 12:22
én sosem találok haza.a legrosszabb volt,mikor a két falu közt a temetőben bóklásztam.
40. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Regin_a)
2023. szept. 28. 12:19
isten ments.minden állatnak gondoskodni kell a kölykéről.
39. janszi (válaszként erre: 38. - Krisztikrisz)
2023. szept. 27. 23:38
Remek,köszönöm :)
38. krisztikrisz (válaszként erre: 10. - Fokhagyma)
2023. szept. 27. 23:26

Ez is egy jó kis dokumentumfilm, igazi csemege.


[link]

37. janszi (válaszként erre: 36. - Fokhagyma)
2023. szept. 27. 23:14
C.G.jung gondolatok sorozatban egészen jó témákba feletkezhetünk bele és a bevezetés a tudattalan pszichológiájába is remek.Nem kell elfelejteni,hogy akkor abban az időben jelentősen kevesebb információnk volt még,így talán minden régi mű úttörő és alap műnek tekinthető,nem vita tárgya,aki ekként említi,érdemtelen.
36. fokhagyma (válaszként erre: 34. - Janszi)
2023. szept. 27. 20:15
Jungot már egyszer elkezdtem olvasni, de majd kell keresnem még bővebbet róla a könyvtárban. Esetleg tudsz valamit ajánlani?
35. Regin_a (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2023. szept. 27. 19:58
Krokodilok meg haljanak éhen, pusztuljanak ki? A sok növényevő miatt van az éghajlatváltozás
34. janszi (válaszként erre: 31. - Csemár)
2023. szept. 27. 18:47

Néha időszakonként nekem is szokott lenni kellemetlen álmom,amikor menekülni kell és csíp és harap,vagy mindjárt fog,és volt egy nap,mikor eszembe jutott olyan mátrixosan,hogy irányítható az álom(meg agykontrollban is),innentől ha volt megint,valahogy mindig tekertem egyet rajta,és nem lett rossz a vége.Volt hogy fel is ébredtem menekülés közben,kimentem mosdóba,majd visszafeküdve onnan folytattam az álmot,és úgy lett,hogy nem lett rossz a vége(happy sem azért).

Nem tartok az álmok programozásától,nem különb az éber állapotban betáblázott napirend sem,mert nem a biológiai rendszert követi,hanem a pénz hajszolását.Funkcionális oka van az álomnak,ahogy fogalmaztak is,ezért fontos az ovis meseolvasás,a hanganyag képpé formáltatása,és az olvasás is ilyen,megtanítja elrakni a memóriába a fontosat,amit nem ismétlünk,az meg megy a levesbe.Minden pszichológus ad valamit,Feldmár pl,azt mondta egyszer,anyám sose szeretett,mert mindig elvárt,azt akarta hogy megfeleljek másoknak,az elvárásoknak...Jung is jó,és Popperből volt még kevés eddig,pótolni kéne ;P

33. csemár (válaszként erre: 32. - Fokhagyma)
2023. szept. 27. 13:53
Mérhetetlenül magabiztos, ugyanakkor cseppet se öntelt.
32. fokhagyma (válaszként erre: 27. - Csemár)
2023. szept. 27. 13:06
Én is szeretem őt. Világosan, közérthetően beszél tudományos dolgokról, és nagyon otthon van a szakmájában.
31. csemár (válaszként erre: 27. - Csemár)
2023. szept. 27. 11:16
Meglepődtem, amikor azt hallottam tőle, hogy nem jó "belenyúlni" az álmokba, még egy szakember mellett sem, mert azzal a saját tudatalattinknak teszünk keresztbe. (Egyszer régen ugyanis azt olvastam az egyik írásában, hogy meg lehet tanítani magunknak, hogy felébredjünk akár a rémálomból is.)
30. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Angelique2)
2023. szept. 27. 10:36
ki nem állom az elefántokat,sem a majmokat. tetszik,mikor a zebrák,gnúk átkelnek a folyón,persze nem a krokodiloknak drukkolok.visszatérő álmom,hogy nem találok haza.
29. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 27. 10:22
Azt jelenti, hogy nehéz volt a vacsora.
2023. szept. 27. 10:19

Vasra verve hozzák őt. Józsefet, a megfejtőt.

A szolgád, bölcs uralkodó, várja az álmod, Fáraó ...

27. csemár (válaszként erre: 25. - Fokhagyma)
2023. szept. 27. 10:05

Megnéztem én is, de csak utólag.

S örülök, hogy hallottam a felvételen Bagdy Emőkét is beszélni ezekről a dolgokról.

26. janszi (válaszként erre: 25. - Fokhagyma)
2023. szept. 26. 22:30

Én örülök hogy megosztottad,tényleg zseniális értekezés,a legjobb szakértőktől,érthetően,alkalmazhatóan.

Szívem csücske a pszichológia,persze nem kizárólag,de emiatt lettem elemző jellem.

25. fokhagyma (válaszként erre: 24. - Janszi)
2023. szept. 26. 21:59
Örülök, hogy megnézted. Mástól nem jött visszajelzés, pedig tényleg érdekes, és tudományos alapú a beszélgetés.
24. janszi (válaszként erre: 21. - _Berry_)
2023. szept. 26. 21:42

Az állatok nem rendelkeznek kognitív tudattal,azaz álmában sem üzen egy állat az embernek.

Ajánlanám a 10-es hozzászólásban Fokhagyma linkjén található zseniális filmecskét,am valójában mindenkire ráférne,mert ugye a megismerés és az ismétlés a tudás...nemtelen szelleme

23. krisztikrisz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 22:56

"Az elefánt szerencsehozó állat."

"akadályok eltávolítója"

22. Angelique2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 22:05

Szerintem ezt csak Te tudhatod. Az ezotéria, meg a néphagyomány érdekes, izgalmas lehet, de nem veszi figyelembe az egyéni sajátosságaidat, attitűdjeidet.

Szereted az elefántokat?

Ha - mint írod - jó érzés volt, hogy az ormányával átölelt, akkor ez egy jó szimbólum lehet a biztonság iránti igényedre, annak megtalálására. Ezt is Neked kell tudnod, hogy a biztonság mit jelent a számodra. Ezt nem mondja meg egyik néprajzos vagy ezoterikus sem!

21. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 17:57
Én értek az álomfejtéshez. Egy elefánt lépett veled kapcsolatba. Megmutatta, hogy ahogy neked szükséged van szeretetre és gondoskodásra, úgy neki is, és ha szeretni fogod, akkor tőle is fogsz szeretetet kapni. Szóval amit tenned kell, hogy elmész az állatkertbe és örökbefogadod azt amelyikről érzed, hogy ő üzenhetett.
20. csemár (válaszként erre: 19. - Fokhagyma)
2023. szept. 25. 14:09

Freudot ismerem, Jungot nem olvastam. (Még nem. :-) )

Persze, lehet viccelődni is a "komolytalan" álmok felett, de azért elképzelhető, hogy van abban valami, hogy ki mikor miről álmodik...

19. fokhagyma (válaszként erre: 18. - Csemár)
2023. szept. 25. 13:41

Egyetértek az ajánlásoddal. Freud mellett érdemes Jungot is olvasni a témában, bár kettőjük elmélete nem mindenben egyezett.

Akit érdekel a téma, ajánlom a 10. hsz-emben feltett videót. Bagdy Emőke is említi Freudot, és érdekes dolgokat mond az álomról.

18. csemár (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 25. 12:49
Ha komolyabban érdekelnek az álmok, ajánlani tudom S. Freud tanulmányát. (Igaz, se nem néphagyomány, se nem "ezo", "csak" egyszerű pszichológia.)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook