Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Népi álomfejtés.... Aki hisz ebben, és vannak történetei írjon fórum

Népi álomfejtés.... Aki hisz ebben, és vannak történetei írjon (beszélgetős fórum)

18. Pancsika0046 (válaszként erre: 16. - 59bac2ea14)
2011. júl. 19. 17:16
Igen,ezt én is hallottam,és még azt is ,hogyha nagyon sajnálod álmodban a kiesett fogad.
2011. júl. 18. 22:02
Ha tükörben nézegeted magad az is rossz.szerinte
16. 59bac2ea14 (válaszként erre: 8. - Re87)
2011. júl. 18. 22:01
A fogkiesés csak akkor halál ha fáj is.egyébként mamám szerint ha álmodban fested a házad az is halált jelent
2011. júl. 18. 21:55
Sziasztok.nekem is volt egy fura álmom de nem tudom mi a jelentése.mozgott elől egy egésséges fogam ,ki akartam húzni,de mikor ki vettem a számból a kezem egy csomó rossz fog volt és a jó az ott maradt a helyén.mit jelenthet?
2011. júl. 17. 20:05

sziasztok.

Érdekes téma szerintem nem mnden álomnak van jelentése,sokszor csak a nap eseményeit dolgozzuk fel álmunkban,ez nem zárja ki azokat az álomokat amiknek van jelentőségük.

Én nagyon ritkán álmdom,de nemrég két nap is azt álmodtam hogy az udvaron fehér patkány szaladgált....nem tudom van-e jelentése,vagy egyszerűen csak az hogy rettegek a rágcsálóktól...

2011. júl. 17. 19:47

Szia!Nekem is voltak fura álmaim.Miután meghalt a mamám vele álmodtam és álmomba közölte velem, hogy még itt van köztünk.Persze nem mondom hogy így is volt de én hiszem, hogy üzent.

Egy érdekes dolog:édesanyám sosem álmodott a mamámmal( ő anyukájáról van szó) de amikor elfolyt a magzatvizem éjszaka 3 kor akkor a mamám mondta anyunak persze az álmába hogy most ne mással foglalkozz hanem menj a Timihez gyorsan siess.Na ez azért elgondolkoztató szerintem!

12. Pancsika0046 (válaszként erre: 6. - Eszter5201)
2011. júl. 17. 19:21
Szia!Nagyon örülök hogy kifejtetted egy kissé bővebben a tapasztalataidat.Igen ,van nagyon sokszor, hogy kellemetlen dolgot álmodunk,és még ha eztán szörnyű dolog történik velünk,hát ez nem jó dolog.De mégis azt gondolom,hogy ezekre oda kell figyelnünk,és roppant elgondolkodtatónak tartom.Amikor álmodtam egy rozoga kalyibáról,ott jártam álmomban,olyan korhadt volt, hogy szinte összerogyott amikor bementem,hamarosan meghalt a nagynéném.A korhadt deszka koporsót jelent.Sajnos az én környezetemben sem sokan hisznek ezekben a dolgokban,a férjem haja égnek áll,ha néha előhozok ilyesmit.
2011. júl. 17. 19:06
Azt álmodtam, hogy a kiskutyám egészben lenyelte a macskát. :)
10. d'moni
2011. júl. 17. 18:29
Nálunk mamám mindig megálmodja, ha valaki meg fog halni. Legyen az ismerős, vagy rokon...
9. 04e95f637a (válaszként erre: 8. - Re87)
2011. júl. 17. 18:21
Sokszor álmodom én is,hogy potyognak a fogaim,sőt nagyon apró darabokban köpködöm ki....eddig nálunk sem halt meg senki,remélem nem is akar.
8. Re87
2011. júl. 17. 18:14
Nekem pl. álmomban folyton kiesik a fogam(kb. 12éve visszatérő álmom),de nem halt meg senkim(hál' Istennek!!).Egyszerűen csak rohadtul féltem a fogaimat:).Persze értelmezhetjük úgy is,hogy féltem a szeretteimet...
7. 04e95f637a (válaszként erre: 5. - 4327a8e017)
2011. júl. 17. 18:12
uhh de jól megfogalmaztad,amit írni akartam :)))
2011. júl. 17. 17:59

Sziasztok!

Hiszek én is az álmokban, ami szerintem nem minden esetben szerencsés dolog, főleg ha kellemetlen az az álom. Gondolataimat megosztani senkivel sem igazán tudom, mert környezetem nem hisz benne. Pár rövid történet: amikor az Anyósom meghalt, üres szobában voltam álmomban, és meszeltem. A plafonon tükör volt. Utána néztem, bejött... Fogam kihúzták, de nem fájt... meghalt egy ismerősöm. Tavaly történt: Lányom terhes volt, és elmentek a Balatonra nyaralni. Egyik éjszaka azt álmodtam, hogy kocsival mentünk valahova, és becsúsztunk egy tóba. A fiam nem volt velünk, a lányom került a víz alá, de kis idő múlva Ő is feljött. Aggódtam a fiamért, amiért Őt nem láttam álmomban. Közben kiderült, hogy lányom terhességi mérgezéssel, magas vérnyomással életveszélyes helyzetbe került Siófokon. Természetesen kórházba került,és segíteni tudtak rajta. Ezzel csak azt szerettem volna leírni, hogy ha a víz tiszta, az nem jelent semmit, de ha átláthatatlan, koszos, akkor az betegség. Neki sikerült a felszínre jutnia, tehát álmomban "eldőlt" az, hogy meg fogják menteni. Ezt is utólag mondhattam el a férjemnek, de ekkor valahogy nem kételkedett már:) vagy: csengett a telefon hajnali 4-kor. Láttam a keresztlányomat egy pillanatra fekete ruhában. Ő telefonált, hogy meghalt a férje.... Elvileg nem mindenki képes ilyen "előrejelző" álmokra. Most ami napok óta izgat, idegesít, elgondolkodtat, egy nagyon rossz álmom volt! Még pedig: véreztem, és nem is akárhogy, és nem is akárhol. Megnéztem, bár nagymamámtól már annak idején hallottam a jelentését. Várok..... vagy inkább azt mondom, hogy az álmok tévednek, és nem feltétlen kell valóság alapjuknak lennie. Ne haragudjatok a hosszú hozzászólásért!!! Próbáltam rövid lenni, azt hiszem a fogalmazáson meg is látszik:))

Kellemes, viharmentes nyári hetet kívánok Nektek.

2011. júl. 17. 17:52
Én rendszeresen megálmodok mindenféle dolgot. Megvan a magam szimbólumrendszerem, amit már megszoktam, illetve az érzések, állapotok alapján is meg tudom őket fejteni. Hát így. Néha segít helyrerakni dolgokat, néha inkább felkavar.
2011. júl. 17. 17:40
Szerintem érdemes rájuk odafigyelni,bár sokan nevetségesnek tartják.
2011. júl. 17. 17:36
szia,nekem is vannak amik beigazolodtak.
2011. júl. 17. 17:31
Szia.Hiszek benne.NAGYON IS.
2011. júl. 17. 17:25
Biztosan alig van olyan ember, aki ne találkozott volna családjában, vagy ismerősei közt, aki mesélt ezt-azt, hogy álmodott,és ezek az álmok mit is jelenthetnek.Persze bizonyára sokan megmosolyogták őket,sőt el hallgattatták talán,hogy "ugyan már mama, hagyja a hülyeségeit",stb.Nos én is sok ilyet hallottam,eleinte hittem is nem is,de később már kezdett érdekelni, és mindig jobban odafigyeltem, megjegyeztem ezeket.Egy idő óta figyelem az álmaim,és nagyon sok minden igenis úgy történik ahogy ezekben a népi megfigyelésekben hallottam.Persze nagyon jól tudom,van ennek tudományos magyarázata,hogy alvás közben az agyműködés így meg úgy,megmagyaráznak mindent rendesen. Ez most engem nem igazán érdekel,kizárólag a népi oldala az ami megmozgatja a fantáziámat.Egy példa:ebben az álomfejtésben az első fog elvesztése közeli hozzátartozó halálát jelenti.Nos álmomban nekem is kiesett a fogam,és kb.egy hétre meghalt az édesapám.Persze álmodtam más dolgokat is ami megvalósult és ezek kapcsán is kezdett még jobban érdekelni a dolog.Nem messze tőlünk lakik egy néni aki nagyon sok mindent megálmodik,csak nem mindig tudja megfejteni.Felírja nap mint nap az álmait és van úgy hogy történik valami azzal akiről álmodott, és csak akkor tudja összerakni őket.Nagyon sokszor mesél nekem az álmairól,és én szájtátva hallgatom,hogy ilyen meg hogy lehet? Ha álmában templomkertben jár,akkor biztosan meghal valaki az ismerősök,barátok, vagy a rokonok közül.Kérlek benneteket, ha nektek is van egy-egy hasonló történetetek,és van kedvetek megosztani velem,kérlek írjatok,kíváncsian várom.Álmoskönyvem három is van,de ezek nem mindig fejtik ki a aprólékosan az álmok jelentését.Addig is sziasztok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook