Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Erős horkolás! fórum

Erős horkolás! (beszélgetős fórum)


2012. jan. 26. 07:48

Sziasztok!


Én 2. este vettem be egy bogyót amitől tudok aludni, mert már teljesen kimerültnek éreztem magam. Tudom, hogy ez nem megoldás, de ideiglenesen nekem az.

Aki horkol az tudom, nem tehet róla, de arról viszont igen, ha nem jár utána. Sajnos a párom se megy tovább. Ott megállt, hogy megvolt az orrsövény műtét. Bebeszéli magának, hogy az alváslaborban úgyse tudna aludni, így nem is sikerülne a vizsgálat. Egy ismerősömtől hallottam, hogy ő elment egy ilyen laborba, az első nem sikerült, mert nem tudott aludni. A második alkalommal viszont már meglett az eredmény.

14. Ailen Zia (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. jan. 25. 22:38

Nekem apám horkol de nagyon. Hajnalban átmegyek hozzá tiszta kómásan, rákiabálok hogy fejezze már be, mert nem tudok aludni. Mire vissza érek a szobámba, befekszem - megint hallom, 2 ajtón keresztül, a párnán keresztül. Akkor megint kelek, átmegyek még idegesebben, erre akkor ő kezd el veszekedni, hogy ő el sem tudott aludni 5 perc alatt, hogyan horkolhatna már ugyan! -.- Akkor vagyok tetőponton.

Kiabálás, lökdösés nem használ. Lassan megsüketülök a sok tv, rádiózástól este hangosan hogy ne halljam... Idegroncs vagyok már. Egy kis horkantás, vagy szuszogó hang és már tiszta ideg vagyok. Egyedül a kazánházban nem hallom, de mégsem költözök már le a kazánházba aludni!

Nem tudom mit lehetne csinálni vele, mert őt nem is érdekli...

13. H.Ancsi (válaszként erre: 10. - Zsoka1984)
2012. jan. 25. 22:03

hát, sokat nem tudok róla, de a lényeg, nem csak olyan mintha..... hanem nem vesz levegőt és ez valóban akár életveszélyt is jelenthet.

Ahogy itt alattam már leirták, be kell feküdni egy éjszakára, ott mindenféle kütyüket tesznek rá , figyelik az alvás közbeni légzést és egyéb funkciókat. Ő még kapott valamit , amit itthon is viselnie kellett,-nem akarok badarságot irni, valami hasonló, mint a 24 órás vérnyomásmérő-. Neki azt mondták, hogy nagyon sulyos a helyzet, valószínüleg meg kell hogy műtsék -a nyelvcsappal csinálnak valamit-, állitólag utána jó lesz. Szakembert érdemes lenne kérdezni, mert sokkal komolyabb is lehet a baj, mint gondolnán.

12. Lencsy (válaszként erre: 10. - Zsoka1984)
2012. jan. 24. 12:01
Most mondtad ki a lényeget ! Elfelejt levegőt venni ! Ez pontosan így van !!!
2012. jan. 24. 11:50
Nagyon rossz ez a horkolás. Sztem annak is aki csinálja:( és arra ébred, hogy hírtelen levegő után kapkod. A páromnál nem vettem észre ilyesmit.
10. zsoka1984 (válaszként erre: 5. - H.Ancsi)
2012. jan. 24. 09:43
A férjem már 4-szer kellt arra hogy nem kap levegőt kis híján megfulladt. Azt mondja olyan mintha elfeljtene levegőt venni, meg orvoshoz elmemenni. Írnál még erről ha tudsz valamit.
2012. jan. 24. 09:23
Ahogy alattam is írják ..alváscentrum ! Az erős horkolást legtöbb esetben légzés kihagyás , és sokszor súlyos légzés kihagyás okozza ! Olyankor mikor felhorkant , gyakorlatilag egy hatalmas levegőt vesz , mert fullad ! Előfordul , hogy másodpercekre még a szív működés is leáll és mivel az oxigén hiány károsítja a létfontosságú szerveket ezért komolyan kell venni ! Befekszik egy éjszakára az alváscentrumba , ott gépekkel figyelik és meg lesz az eredmény, hogy a horkolását légzéskimaradás vagy egyéb dolog okozza ! Ha megállapítják a kimaradást , egy éjszakai légzést segítő gépet kell venni ( ez kb 180 ezer ft) ..ami biztosítja alvás közben a folyamatos oxigén ellátást ! A baráti körünkből 3 ember életét mentette meg már az hogy kivizsgáltatták és használják a gépet !
8. szöszi71 (válaszként erre: 7. - Ági0809)
2012. jan. 24. 09:20

Sajnos az alváslaborba az én párom se megy el, pedig már volt szó róla. Sztem pedig jó lenne, dehát erőszakkal nem tudom elráncigálni.

Nálam is az van, hogy egy pár nap után már érzem, hogy kimerült vagyok. Főleg így, hogy naponta gyalogolok egy órát, majd heti 3 alkalommal még ott van az 50 perc torna is otthon, szóval a szervezetem félő, hogy megsínyli és elfárad, ha nem tud normálisan pihenni. Ez a vándorlás is rossz, mert mire rájövök, hogy még füldugóval sem tudok aludni akkorra felidegesítem magam, átmegyek a nappaliba, ott mire elaludnék akkor megyek lassan vissza, mert a párom korán kell és megy munkába. Most is ha aludtam össz 4 órát akkor lehet sokat mondtam.

2012. jan. 24. 08:54

Az én párom is horkol, és már eléggé kimerülőbe vagyok, pontosan még egy szösszenet is zavar,ha alszom, nem még egy horkolás, erre szerintem nem igazán van megoldás, az én párom biztos, hogy nem menne el sehova sem, sőt még azt is mondja, hogy ő nem is horkol, ilyenkor száműzőm magam a nappaliba, de hát miért az vándoroljon aki csendben van..?

Vettünk már tapaszt, orrsprayt, minden mindent...de hát azt nem lehetne győzni és egy idő után már a torkát is marta....tehát, a horkolás ellen, hogy van-e megoldás, jó kérdés...

2012. jan. 24. 08:13

Szia!


A párommal ugyanez van. 10 éve ismerem, eleinte egyáltalán nem horkolt, mostmár kész katasztrófa. Addig addig nyüstöltem, míg első körben elment fül-orr-gégészetre, ahol orrsövény műtét javasoltak. Meg is történt, de semmit nem változott a helyzet. Ezután ment el a Honvéd kórház alvásközpontjába, ahol kiderült, hogy borzalmasak az alvásértékei, míg egy normális embernél 5 a normális légzéskimaradások száma, addig nála 168... :O

Most volt nem olyan régen, maszkos alvás vizsgálaton. Ez abból állt, hogy egy készülék, egy gégecső, és egy orrmaszk segítségével gyakorlatilag egész éjjel oxigént nyomtak neki, hogy megakadályozzák a garat-elzáródást. Állítólag így minden értéke rendeződött, és a horkolása is megszűnt. Meg kellene venni a gépet, de ami jó lenne, az tönn mint 200ezer forint. Innentől kezdve ezzel kellene aludnia. Persze az OEP minimálisan téríti vissza, max 20-25 ezer forintot.

Én már lassan 2 éve külön alszom és még így is külön szobában zárt ajtó mellett, borzalmas.

Nagyban törjük a fejünket, hogy hogyan tovább, de valami megoldást kellene találni mindenre.

2012. jan. 24. 07:48
érdemes elmenni egy alvásközpontba, egyik barátomnál kiderült, hogy gyakorlatilag állandó életveszélyben van, mert horkolás közben többször leáll a légzése. Nála valami speciális mütétet fognak csinálni, ami állitólag végleg megoldja ezt a problémát
4. d550c57e19 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. jan. 24. 07:46
én is pont így vagyok vele.már a szuszogás is zavar.
3. szöszi71 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. jan. 24. 07:44

Szia!


Mostanában én is rugdosom, lökdösöm, de nem igazán használ, csak egy ideig. Az éjszaka átakartam fordítani az oldalára, de csak arrébb ment, nem fordult meg, így átmentem a másik szobába. Az alvásomat nem hívták semminek, kb. össz-vissz ha 4 óra volt, nem több.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2012. jan. 24. 07:42

Én rugdosom, lökdösöm, vagy ráordítok. Eddig többnyire bevált, bár volt rá eset, hogy másik helységbe vonultam.

De nálunk tuti a külön szoba fog játszani. Még a szuszogástól sem tudok elaludni, nemhogy a horkolástól. Inkább alszok külön.

2012. jan. 24. 07:17

Sziasztok!

Erre a fórumra csak olyanok írjanak akiknek már sikerült megszüntetni, vagy enyhíteni (hallkítani) a horkolást. Sajnos a párom egyre erősebben, hangosaban horkol. Már nagyon régóta füldugóval alszom és még így is hallom. 2 éve megműtötték orrsovénnyel, abban bízva, hogy hátha a horkolás megszűnik, de sajnos ez nem segített semmit. Tanácsokat szeretnék, hogy mit tegyek/tegyünk! (Persze nem azt várom, hogy a másik szobában kell aludni!)

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook