Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erőltetni vagy nem erőltetni? fórum

Erőltetni vagy nem erőltetni? (beszélgetős fórum)


2014. febr. 13. 07:53

Tegnap is voltunk tornázni, nem mentem be vele. Kb 30 másodpercig hallottam hogy sír. Rá egy két percre kijött egy kislány a teremből, megkérdeztem hogy sír-e még a gyerek, de azt mondta hogy neem, már futkároznak körbe körbe a terembe és nincs sírás.

Nem volt vele probléma az óra többi részén se, csinálta a feladatokat, és vidáman jött ki az óráról.

21. textilbaba (válaszként erre: 19. - 3290f12f06)
2014. febr. 13. 07:52
Igen, én is így érzem hogy bizony nem hagyhatok rá mindent. Amúgy is elég sok minden rá van hagyva, de ezt a mosogatást kipróbálom.. amúgy is utálok mosogatni, és sosincs kedvem :-)
20. vica66 (válaszként erre: 8. - Textilbaba)
2014. febr. 12. 15:03

Ha megteheted, hogy ott maradsz vele, miért ne? Még csak 4 éves. Nem hiszem, hogy ettől úgy érezné, ő irányít. Legfeljebb azt, hogy számíthat rád. Ha egyébként szívesen tornázik, akkor csináljátok így, valószínű, előbb-utóbb már nem fogja igényelni, hogy ott legyél.

A nagyobbik gyerekem már 14 éves, és tavaly járt felvételi előkészítő tanfolyamra (másik városba kellett utazni). Egy-két alkalom után már egyedül mehetett volna, de jól esett neki, hogy mentem vele, és megvártam.

2014. febr. 12. 13:41
Nem eroltetni, de nem art ha tudja, neha az embernek olyasmit is meg kell csinalnia, amihez eppen akkor nincs kedve. Szuloi peldamutatas: anyu mondja, hogy elmosogat, pedig semmi hangulata hozza (pl.).
2014. febr. 12. 12:09

Valószínű, hogy próbálgatja a határait. Meddig mehet el nálad. A dacc korszak kicsit elhúzódik nála, de ez nem baj.

Az ellenkezése csak azért lehet, hogy vele foglalkozz. Nem tartom azt jónak, hogy tv nézés, és cserébe nincs hiszti./Ez zsarolás!/ Nincs megoldva az ő problémája.

Ha szívesen végzi a gyakorlatokat, otthon is, akkor a beszélgetések sokkal többre vezetnek.

Szereteted éreztesd vele, és bizony nem lehet már most sem ráhagyni hogy ő irányítson.

Kérdezd meg az ő véleményét egyes dolgokról, ha oké,akkor erősítést kap, ha szerinted nem, akkor ezt kell megértetni vele. Ezek a kis gézengúzok bizony értik, hogy hogyan zsarolják a szüleiket.

Sok-sok türelem, megértés és következetesség a nevelésben segíthet, amihez sikert kívánok!

17. textilbaba (válaszként erre: 15. - 4740439ec6)
2014. febr. 12. 08:51
igen ezzel én is egyet értenék, de ő szereti csinálni. Még otthon is a tornadresszbe tornázik, magától.
16. c4851bb5de (válaszként erre: 11. - Textilbaba)
2014. febr. 12. 08:40
Akkor használd ki azt, hogy szeret tévézni. Kössetek kompromisszumot, 1 óra tévézés, cserébe nem rendez hisztit.
2014. febr. 12. 08:40

Amit nem szívesen csinál,azt kár erőltetni.Majd ha iskolás lesz,rá fog jönni,hogy mit akar csinálni.Nektek az a dolgotok,hogy a lehetőséget megadjátok a kipróbálásra.


Minden gyerekpszichológus a haját tépi a kisgyerekkori kötelező tornától,angoltól,meg a mit tudom én milyen külön óráktól.Gyerekek,a játékon kívül kár bármibe belehajszolni.

14. honeywald (válaszként erre: 1. - Textilbaba)
2014. febr. 12. 08:39
amíg érzi h sajnálod, hisztiz fog. Amint komprumisszumot kötsz vele h ide el kell menni, mert mondjuk neked dolgod van, de érte fogsz menni, kis idő után elfogadja h nem mindig az van amit ő akar, és felfogja, ilyen az élet, es ha mindenhonnan menekül, akkor sosem fog boldogulni az él
2014. febr. 12. 08:37
Mert: "Egy kicsi mozgás mindenkinek kell!"
2014. febr. 12. 08:36
Na puff neki! Ülj be vele, aztán menj ki, ha hagyja!
2014. febr. 12. 08:33
ha nem viszem sehova, legszívesebben ülne a tévé előtt amíg otthon vagyunk. Aztán ha megunja akkor kezd el babázni, játszani. akkor viszont gyakorlatilag hajnalig játszana :-)
2014. febr. 12. 08:33

az bánt hogy csak akkor sír, amikor beviszem a terembe. 1-2 perc után mosolyogva csinálja. Ezért is zavar teljesen össze a gyerek :-(

de bármit csinálok lelkesen (hu, de finomat főztem, hú de jó lesz a torna, stb, stb) ő tuti h az ellenkezőjére kontráz rá (nem finom, nem akarok menni, stb :-( )

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Textilbaba)
2014. febr. 12. 08:32
kicsi még...
8. textilbaba (válaszként erre: 7. - Olgi1977)
2014. febr. 12. 08:31

most 2 hét szünetet tartottunk mert beteg volt.

És ha tényleg bent ülnék vele órán? az hülyeség lenne?

2014. febr. 12. 08:29

Mi az úszással voltunk így, igaz már 6,5 évesen. Egy éve járt oktatásra, aztán egyszercsak közölte, hogy nem megy többet, csak hisztizett. 2-3 alkalommal még elvittem, de nem láttam értelmét. abbahagytuk. Fél év után ő mondta, hogy menne úszni. Azóta (2 éve) versenyszerűen úszik.


Ha lehet tartsatok pár hét, hónap szünetet. Lehetőleg szóba se nagyon kerüljön, majd csak később, vagy véletlenül, hogy pl: összefutottam Panni anyukájával, kérdezte mi van veled. (akivel együtt tornázott)

2014. febr. 12. 08:28
igen, a kötődéssel lehetnek gondok. De pl az oviban nincs vele baj. Csak akkor pityereg utánam ha már nagyon fáradt ebéd után.
5. c4851bb5de (válaszként erre: 4. - Textilbaba)
2014. febr. 12. 08:26
Akkor itt inkább a kötődéssel vannak gondok, ami 4 éves korban még nem olyan vészes, de ha nem vagy résen, később már probléma lehet. Beszélgess vele sokat, erősítsd, bátorítsd, hogy ő már ügyes nagylány, egyedül is sok mindenre képes.
2014. febr. 12. 08:24
nem kötelező neki. Az a baj hogy bármit csinálunk ő csak velem akar. (úszás)
2014. febr. 12. 08:17
ez kötelező a lányodra nézve? mert ha nem, felesleges erőltetni. még csak 4 éves, hagy csinálja azt, amit szeret. ha tornázni akar, tornázzon. ha úszni akar, ússzon, de ne te találd ki, hogy mit akarjon mozogni. akkor inkább játszóterezni járjatok
2014. febr. 12. 08:10

Én nem erőltetném.

Idővel biztos megtaláljátok azt a sportot, amit kedvvel művel.

Én is hordtam a gyereket rsg-re, mondván az olyan csajos, hát utálta. 4-5 hónap szenvedés után nyergeltünk át szó szerint a lovaglásra. Ennek 10 éve. Azóta is lovagol.

2014. febr. 12. 08:04

Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi. 4 éves lánykámmal szeptemberben kezdtünk tornafoglalkozásra járni. Az első 2 hónapban semmi baj nem volt, örömmel járt oda, a terembe egyedül bement.

November környékén egyszer kiszaladt sírva az óráról, mert nem volt kedve tornázni. Onnantól kezdve csak úgy maradt bent a teremben hogy én is ott ültem vele. Néhány hétig ott ültem vele, tornázott. Aztán órán néha kimentem "telefonálni" semmi baj nem volt, ugyan úgy tornázott tovább. Most ott tartunk hogy nem megyek be vele, viszont az óra elején iszonyatosan sír, hisztizik. Pár perc múlva megnyugszik és csinálja a gyakorlatokat, egyébként nagyon ügyesen. Vidáman jön ki az óráról.

Viszont az odaúton mondja hogy nem akarok menni tornázni, nincs kedvem, stb. Otthon is csinálja a gyakorlatokat egyedül, szóval úgy veszem észre hogy egyébként szereti a tornát, ha ott ülök vele. Tanácstalan vagyok hogy hagyjuk abba, vagy majd megszokja?

Gondolkoztam rajta hogy inkább úszásoktatásra vinném, de már mondta hogy csak akkor ha én is bemegyek vele a vízbe..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook