Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A rokonom rám akar erőltetni egy pasit, de én nem szeretném. fórum

A rokonom rám akar erőltetni egy pasit, de én nem szeretném. (beszélgetős fórum)


1 2
48. 39cb60bede (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 13. 07:57
Elhiszem, de engedd el ezt. Nekem idénajuaig a legjobb időszakon volt. Hidd el a szinglisegnek nagyon sok előnye van! Vedd észre és élvezd ki ❤️
2023. jún. 12. 21:12
Mert belül családra vágynék. Szeretnék úgy élni, mint az ő unokája. :(
2023. jún. 12. 21:11
Elég sokat gondolkodtam rajta. A néni kicsi korom óta ismer. Mindig adott gyümölcsöt, csokit nekem. Szépen szólt hozzám. Belátom, hogy nem bántani akart, hanem jó szándékból akarta a szemem felnyitni, hogy kapjam magam össze mert megbánom ha az időből kifutok. Az viszont tény, hogy már alig ismer.
2023. jún. 12. 15:50
Ilyet hallani fájó lehet. De ezek a beszélgetések sosem igazi párbeszédek, csak két ember elbeszél egymás mellett. Amit a néni mond, az nem rólad szól. Az ő saját vágyát vagy félelmét fogalmazza meg ilyenkor. A te reakciód pedig, hogy rosszul esik, nem a hallottakat minősíti, hanem a te alapból megbúvó érzéseidet a téma kapcsán. Tehát fölösleges megsértődni vagy beszólni a néninek. Azt meg tudod magadról, hogy téged miért érint érzékenyen a dolog.
2023. jún. 12. 15:25
Akkor neki vissza se kell szólni, elég a tudat, hogy az unokája is csak kötelességből néz felé. Az a baj, hogy ilyen tapintatlanul beszólogatók mindig lesznek... Van ez a néni kategória, szerintem ezt le lehet rendezni 2 ühüm-mel meg pár bólogatással, de alapvetően ártalmatlan, ezt ki kell bírni évente 2x mert 90 éves nénikéknek már csak nem szólunk be. 😅 Ez ellen saját magadat kell megedzeni. Nem ismer, nem tud rólad, az életedről semmit, ne hagyd hogy megérintsen a véleménye. De aki sorozatosan kotnyeleskedik meg nem ért a szóból, annak valahogy a tudtára kell adni.
2023. jún. 12. 15:00

A néni egy szomszéd. Már csak bottal jár ki néha, évente 1-2x ha látom. 5 éves korom óta ismer. Már idős, 88 éves azt hiszem.

De ez jó amit írsz. Bár férjem az azért lehetne a betegségtől..

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Főnix3)
2023. jún. 12. 14:57

Hozzáteszem, hogy ő úgy 25 éve özvegy, és egy lánya volt aki 4-5 éve meghalt. Egyedül lakik, az unokája heti 1x bevásárol neki, de azt sem szívesen, csak kötelességből teszi. És ennyi.


Most ha belegondolok, ha öreg leszek, megfogadhatok ennyi erővel pénzért olyat, aki segít.

2023. jún. 12. 14:56
Ezekre ki kell találni valami frappáns visszavágást, ami lehetőleg egy kissé bántó is. Nemtom ki ez a néni neked, de ha nem rokon vagy olyasvalaki akivel feltétlenül muszáj, akkor eleve ne ossz meg magadról részleteket. Pl. ha a munkahelyen egy ügyfél bizalmaskodik, és rákérdez a magánéletedre, tereld el. Ha konkrétan megkérdezi hogy miért nincs gyereked, vagy mikor akarsz, ami ugye egy gigantikus taplóság, mondd meg hogy sajnos nem lehet, mert *valami szörnyű betegség*. Hadd érezze jó szarul magát, ha már ilyen bunkó hogy más magánéletében vájkál.
40. Főnix3 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 12. 14:44

Ez nagyon tapintatlan volt. :(

Sajnálom!

2023. jún. 12. 14:08
Na hát akkor aztán kiakadnának! 🤣
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - 39cb60bede)
2023. jún. 12. 14:07
Ma egy nénivel találkoztam, akinek az unokája 3 évvel fiatalabb mint én. 2 hónapja szült. Kérdezte a néni, hogy nekem van-e már férjem, gyerekem. Mondom nincs. "Öreg korodra meg fogod bánni, hogy egyedül maradtál"-remek érzés ilyen dolgokat hallani.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2023. jún. 12. 14:03
Nekik bejött. Évtizedek óta együtt vannak. De ehhez kellett a család is, hogy a fiúkat úgy kezeljék mint a saját gyerekük.
2023. jún. 12. 14:01
Igaz. Bár ő nehezen sértődik meg. 🤣
2023. jún. 12. 08:23
Mondd azt, hogy leszbi vagy.
2023. jún. 12. 06:36
Az elmúlt évben folyamatosan engem is össze akartak hozni " mindenkivel" én sem akartam. És itt pont került a történetre. Jön az akinek,aminek jönnie kell!!! Amúgy nagyon jó érzés szabadnak is lenni
33. michelle.r (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 21:43

Igazit 15 és 19 évesen? Ugyan, akkor az ember még azt sem tudja, ő maga ki, nemhogy azt, hogy milyen párkapcsolatot szeretne, kivel szeretne élni.


Nem kell elfogadniuk, hogy te hogy élsz. Elég, ha tudomásul veszik.

2023. jún. 11. 21:16
Akkor ezt kell gyakorolni. Amíg nem tudsz kiállni magadért, ne várj csodát, hogy majd észérvekkel meggyőzöl valakit, akinek megrögződése, hogy csak úgy lehet élni, ahogy ő él.... Ha meg máskor is probléma, akkor annál inkább. Mi a legrosszabb ami történhet, megharagszik? Nagy dolog, akkor legalább nem kell ezt hallgatnod, meg nem hívogat majd minden nap. 🤷‍♀️
31. Főnix3 (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 20:32

majd 35-40 évesen meg elválnak...

Nem minden olyan tökéletes, amilyennek látszik. :)

30. Bichi (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 20:27
Csak kérdezem, hogy mit vársz ettől a fórumtól? Egyetlen megoldás van, hogy nem mondasz, és 32 évesen felnőttként viselkedsz, és azt csinálod, amihez kedved van, amihez meg nincs, arra azt mondod, hogy nem :)
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Lompika2)
2023. jún. 11. 20:03
50 valahány éves a néném. Ő általános iskola 5.-es volt mikor egymásba habarodtak a férjével. Volt köztük szünet, a családi pletyka szerint csalták is egymást, de 19 évesen házasodott, azóta együtt vannak. Az egyik lánya 18 évesen ismerkedett meg a férjével, azóta együtt. A másik kb 20 évesen, azóta együtt. Szóval ők max 20 évesen megtalálják az igazit. Ezért nem fogadják el ahogy én élek.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2023. jún. 11. 19:53
A nagylánya 4 éves, a kicsi 1. Szóval kb 2 évet dolgozott már. És vissza is várják. Az egyik telefon szolgáltató cégnél dolgozott. De értem persze amit írsz.
2023. jún. 11. 19:49
Nem tudok nemet mondani. Sajnos ez az életben sokszor probléma. :(
2023. jún. 11. 18:08

És akkor mi van ha egyedül maradsz? Nem kell alkalmazkodnod senkihez,nem kell mosni,főzni stb. rá. Egyedül is meg tudod találni magad az életben.

Ha ott lesz az idő ott lesz a párod is.

Simán mondd meg a rokonodnak,hogy hagyjon ezzel békén. Ha neki tetszik az a fiú jöjjön vele össze Ő.

25. michelle.r (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 18:01

25 évesen két gyereke van, nem a munkáltatók álma, mert vagy végzettsége nincs, vagy gyakorlata. 30 évesen nem menő pályakezdőnek lenni.


Mondd meg nekik, hogy nem fogsz semmit megindokolni, mert nem tartozik rájuk. Megtisztelő, hogy törődnek veled, majd szólsz, ha történik valami, amihez közük van.


Azért nem jutott eszedbe jó indok, mert nincs. Egy igazi választást nem lehet megindokolni. Ha már indokolgatsz, akkor mentségeket keresel. Koptasd le őket!

2023. jún. 11. 17:50

Ne aggódj, harminckét éves vagy, van még pár éved, hogy megtaláld azt a férfit akivel leélheted az életed.

Tudod vannak bátortalan férfiak, de, ha tetszik Neked biztatnod, bátorítanod kell.

Jézusom, én tanítsak egy lányt pasizni?

Meg fogjátok találni egymást és Te Őt fogod választani.

Annyi lehetőséged van naponta ismerkedni.

Nem a Hoxát ajánlom, az életben kell megtalálnod az igazit.

És simán lehetnek gyerekeitek is.

Kitartás, bátorság.

Nehogy már a nagynéni avatkozzon bele az életedbe.

23. Főnix3 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 11. 17:11
Ideje leállítani! :D
2023. jún. 11. 17:09
Nem kell megindokolni. Az pont elég hogy nem akarsz. Köszi hogy gondoltál rám, de nem szeretnék. A "szegény srác" meg aki odament, ugyanez pepitában. Bocs hogy a nagynéném itt szervezkedett a nevemben, inkább hazamennék, szia.
2023. jún. 11. 17:07
Én mondtam, hogy nem akarok randit. Erre "ez nem akarás kérdése" és indokoljam meg miért nem? De nem jutott eszembe jó indok.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2023. jún. 11. 17:05

Kollégista, de jó volna! 😅

32 éves vagyok. Az van a családban, hogy már a nálam 7 évvel fiatalabb unokahúgom is 2 gyerekes anya.

Meg mindenkinek komoly kapcsolata van aki akár -10 évvel fiatalabb mint én.Csak én vagyok ilyen fekete bárány. És aggódnak, hogy mi lesz így velem. Kellene valaki meg ilyenek.

2023. jún. 11. 17:04
Mert úgy viselkedsz. Tessék a sarkadra állni. De komolyan, nem tartozol senkinek semmivel, ha te nem szabsz határokat, akkor nem várhatod el másoktól, hogy tiszteletben tartsák. Mert tudják hogy nincsenek határaid. Határozottan de kedvesen meg lehet mondani, hogy kattanjon le a témáról és ne avatkozzon bele. Keress hobbi(ka)t, ne érj rá minden nap vele telefonálni, az se tesz jót, mert akkor is úgy tűnhet, nincs önálló életed...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook