Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányommal sokszor "közelharcot vívunk" a délutáni alvásért! Van értelme eröltetni? fórum

3 éves kislányommal sokszor "közelharcot vívunk" a délutáni alvásért! Van értelme eröltetni? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 9. 07:40
Próbálj vele lefeküdni, szellőztetés, sötét, csend biztosítása, kedvenc maci, nyuszi, simogatás, mese, dúdolás, tea...és ha nem megy, ne erőltesd. Ha álmos, fáradt lesz úgyis elalszik.
2015. márc. 9. 07:36
nincsen.
23. Kazlas
2014. szept. 7. 18:20
Nincs értelme :) majd nagyobb korában ha alszik délután, akkor meg az lesz a baj, hogy egész nap csak lustálkodik :D
22. Lencsy
2011. dec. 16. 20:44
Én is azt mondom, hogy ne erőltesd , mert minden gyereknek más az igénye ! A két nagyobbik gyermekem aludt délután ..a kicsi soha :)
2011. dec. 16. 16:05

nincs.... minden gyereknek vannak sajátos igényei.... Ha a tiednek nincs igénye a du-i alvásra, akkor miért kellene?????

Mellesleg, én sem aludtam ennyi idősen már du. Én is felnőttem, mint a többiek is, akik ilyenek voltak. Seemi hátrányunk nem származott belőle. Max annyi, h az óvodában az óvonénik nme csípték ezt a szokásunkat :))))

2011. dec. 16. 15:33
En sem eroltetnem, bar az en fiam magatol megy du.-an aludni ha faradtnak erzi magat.
2011. dec. 16. 15:19
Nincs értelme erőltetni. Én sem aludtam olyan idős koromban, mégis felnőttem. Most viszont már aludnék, ha lehetne.:)))
18. kryssz (válaszként erre: 13. - Kinni)
2011. dec. 16. 15:10
Én is ezt tartom ebben a pillanatban a legjárhatóbb útnak: rövid ideig próbálkozni, ha nem megy, fölösleges esröltetni, hisz az úgysem lesz egy pihentető alvás ilyen előzménnyel, nem beszélve arról, hogy ebből az időszakból már lehetnek emlékeik, s nem szeretném, ha arra emlékezne, hogy anyával miket kellett harcolni, milyen sírással néha sajnos kiabálással járt az alvás!:-(
17. kevian
2011. dec. 16. 15:09
Az én kisfiam is ma holnap 3 éves. Eddig egy alkalommal nem aludt délután, egyáltalán nem volt álmos. Egyébként mindig alszik. Arra kérem, hogy feküdjön le pihenni, nem kell aludnia. Ez bevált, mert addig pihenget, hogy elalszik. :)
16. kryssz
2011. dec. 16. 15:06

Ha nem alszik napközben akkor általában 2 órával korábban már elalszik este mint egyébként szokott, így végül is a napi alvásmennyisége megvan, bár nem a legszerencsésebb elosztásban! az ovival az a helyzet, hogy mivel a Waldorf rendszerűre gondoltunk, onnan 13 órakor haza fogom hozni, így a helyzet nem fog változni...

Már volt egy időszakunk 2 éves kora után, amikor hasonlóan nehezen ment az alvás, aztán egészen a 3. szülinapjáig meg szinte mint a karikacsapás. Egyébként, mostanában is amikor alszik, átlag 2,5 órákat szokott, ezért nem gondolom azt, hogy nincs szüksége rá, vagy le akarna szokni róla! Vagy csak nem mindennap igényli? Csak akkor mikor nagyon fáradt?

2011. dec. 16. 15:04
Mi is épp itt tartunk, az én lányom két és fél éves és nem akar aludni, nos egyszer feladtam 2 órányi próbálkozás után sem sikerült elaludnia. Aztán fél ötkor kidőlt:)) aludt másfél órát, utána meg 11-ig kukorékolt. NA azóta aludnia kell! De próbáld ki ha kibírja alvás nélkkül és nem lesz nyűgös és hizstis akkor sztem kár erőltetni. De lassan az én lányom is le fog szokni róla úgy érzem:)
2011. dec. 16. 15:03

mi is ebben a cipőben járunk...ha alszik,akkor sokáig pörög este.Bár nekem azis megfordult a fejemben,hogy ezt most csak a tél miatt csinálja.Nem tud igazából kifáradni.Nyáron,meg jó időben kirohangálja magát a szabadban,ergo kifárad.Most nincs hol.

Nálunk attól függ a déli alvás,hogy reggel mikor ébred.Ha nagyon korán,akkor alszik délben.Ha késöbb,akkor nem.

Kicsit rugalmatlan dolog,de ez van:)

13. kinni
2011. dec. 16. 15:01

A kisfiam 3 éves múlt, délelőtt oviba jár, délután miután hazaértünk mindig lefektetem de ha 15-20 perc után sem alszik el és csak szenved az ágyban megengedem neki, hogy felkeljen.

Vannak napok amikor könnyen elaszik délután aztán van olyan időszak, hogy napokig nem alszik, ilyenkor este korábban fektetjük.

12. kryssz (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2011. dec. 16. 15:01
altatnám én, de ha egyszer nem alszik!!:-(
2011. dec. 16. 15:00
nincs.
10. vizike
2011. dec. 16. 15:00

Nincs.

A lányom másfél éves kora óta nem alszik.

neki ez elég.

Én örülnék napi másfél óra egyedüllétnek,mkor haladhatok a felnőtt dolgaimmal...

De lekötözni nem lehet. :))

2011. dec. 16. 14:56
Ha nem akar aludni ne erőltesd, nincs értelme!
2011. dec. 16. 14:54

nincs értelme. nyugi,az oviban fog aludni,mert kifárad,plusz korán kelted majd.


az enyém 1 évesen már nem akart aludni. kierőszakoltam párszor,kb 2 óra sírás után aludt 1-et,aztán 11ig pörgött este. úghogy hagytam, így szépen beállt arra,h 9-9ig fenvan,aztán alszik. pontosabban most már ovis, 7kor kelünk,este 8kor alszik

2011. dec. 16. 14:54
próbáld ki hogy nem altatod napközben. ha este nem lesz nyűgös fáradt, akkor ne erőltesd a déli alvást. ha nyűgös lesz inkább altasd
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2011. dec. 16. 14:51
Nincs.
5. 7f1aaaaa11 (válaszként erre: 2. - Kryssz)
2011. dec. 16. 14:51
Pontosan így van :)
2011. dec. 16. 14:50

Attól függ.Ha kimarad és fáradt,nyűgös,nem tud rendesen játszani miatta stb akkor igen.Mert akarna ő aludni,csak hát gondolom jobb és fontosabb dolgai vannak :)

Ha nincs rá szüksége,akkor felesleges erőltetni.Én az óvodában soha egy percet sem aludtam.Adtak könyvet nézegetni,csendben társasoztunk az óvónővel amikor már mindenki aludt...talán fél évig próbálkoztak az altatásommal,utána feladták :)

3. 7f1aaaaa11 (válaszként erre: 1. - Kryssz)
2011. dec. 16. 14:50

Nincs. Az enyém sem alszik.

Legalább este hamarabb fekszik le:)

2011. dec. 16. 14:49
Bár van ismerős anyuka a környezetemben, akinek a kislánya 2,5 ill. 1,5 éves kora óta nem alszik, én szükségesnek érezném még egy 3 éves korú gyerek esetében az alvást, de ahogy ők is fogalmaztak nem kényszeríthető a gyerek az alvásra, annak meg szerintük nincs értelme, hogy sokszor órákig sírjon, csak hogy aludjon x órát! Szerintetek?
2011. dec. 16. 14:46
3 éves kislányommal sokszor "közelharcot vívunk" a délutáni alvásért! Van értelme eröltetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook