Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érettségin bukás 1 tárgyból. Mi történik? fórum

Érettségin bukás 1 tárgyból. Mi történik? (beszélgetős fórum)


10. Fisica
2013. jún. 26. 19:54
A pót érettségit idegen iskolában szokták lebonyolítani, idegen tanárokkal.. nekem is voltak technikusin ilyen osztálytársaim, a suli megelőlegezte nekik a bizalmat, hogy átmennek a pótérettségin, de az nem az eredeti érettségi helyén volt, hanem teljes máshol.
2013. jún. 26. 14:29
Ősszel majd pótvizsgázik. Nem tartom valószínűnek, hogy abból vizsghat amiből akar. Ez nem így működik.
8. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Dundika19)
2013. jún. 26. 14:26
Meg kell nézni, hogy mi a felv. követelmény, a 4 elvégzett oszt vagy az érettségi.
2013. jún. 26. 11:19

Biztos, hogy elkezdheti a technikus sulit és megvárják a pótérettségit. Még más iskolába is jelentkezhetne érettségihez kötött szakmára. A fiamnak volt olyan osztálytársa aki az őszi pótérettségin szerezte meg, addig tanulhatott,de be kellett mutatni határidőre a bizonyítványt.

Sőt vannak olyan szakmák is (pl.: autószerelő) ahol nem érettségi, hanem a 4 középiskolai osztály elvégzése a feltétel.


Elképzelhető, hogy az pótérettségin abból vizsgázik,amiből akar. Ha a tanára szerette és tudja, hogy tud kettesre csak most leblokkolt, kérdezheti abból amit a tesód legjobban tud. De ne bízza el magát, mert belekérdezhet más is a vizsgabizottságból.

6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 5. - Agnik1)
2013. jún. 26. 11:04

Azért írtam, mert ha "csak" írásbelin bukott, akkor szóbelin javíthat rajta. De ha egyik sem sikerült, akkor újra kell menni.

De szerintem sem abból fog vizsgázni amiből szeretne...

2013. jún. 26. 11:02
Teljesen mindegy hogy írásbelin vagy szóbelin bukott, mert újra kell írnia az írásbelit is ősszel:( Szerintem a technikusi érettségihez kötött, anélkül nem tud tovább menni, maximum tényleg megengedhetik neki hogy beüljön, hogy ne maradjon le, de ez sem biztos. Kérdezzétek meg a sulijában hogy ilyenkor hogyan tovább?
2013. jún. 26. 10:50

Azt kötve hiszem, hogy abból vizsgázik majd, amiből szeretne.


A technikusi érettségihez kötött. Talán van egy kis "szemhunyás" (pontosabban elnézik, ha valaki késve iratkozik be, a sikeres érettségi után) az őszi érettségik lezártáig.

3. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Dundika19)
2013. jún. 26. 10:37

Ez most a szóbeli vagy az irásbeli? Vagy mind a kettőt elbukta?

Mert ha igen, akkor ősszel csinálhat pótérettségit, de akkor sztem nem kezdheti el a 13.-at. Vagy bejárhat, hogy ne maradjon le, de hivatalosan, addig nem tudják felvenni, mivel a technikusi érettségihez kötött.

2013. jún. 26. 10:35
szerintem elkezdheti. Én anno érettségi után szintén technikusira jártam és volt olyan osztálytársam több is aki bukott érettségin. Ősszel újra érettségiztek és ennyi. 1 srácnak nem sikerült ősszel sem az érettségi, akkor már nem folytathatta a technikusit.
2013. jún. 26. 10:31

Az öcsém megbukott a magyar érettségin (a többi sikerüt). Azt állítja, hogy ősszel abból vizsgázik (magyaron belül) amiből szeretne, mert megengedte a tanár, hogy válasszon. Ez lehetséges?


2 évet marad még a suliban a technikusi végzettség miatt......így is elkezdheti a 13.-at,hogy nincs még az érettségije a magyar bukás miatt? vagy 1 év csúszás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook