Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


1464. Anyatigris311 (válaszként erre: 1458. - Hermione G.)
2019. ápr. 29. 10:23

Köszi :)


Német nyelvterületen való továbbtanulás nem ment volna kéttan nélkül, nagy segítség most, hogy németül tanult 4 tantárgyat, sőt a fizika is jobb lett volna németül (így utólag). A nemzetközi nyelvvizsga is itt érhető el a legkönnyebben.

Esetleg angolul tanulhatna még, általánosban azt tanulta, de az angliai tandíjat nem tudjuk kifizetni (8-9000 font félévente). Így maradt az ingyenes, de német nyelvű oktatás. Eddig nem bántuk meg.

1463. Hermione G. (válaszként erre: 1443. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 29. 09:46

Őt ismeritek, kint van és ott dolgozik?


Szóval amerikai álom:), a legjobbakat kívánom neki! Kíváncsian várom, hogy milyen ott az orvosképzés, milyen a kinti egyetemi lét. Ha van kedved írni majd erről, remélem igen:).

1462. Hermione G. (válaszként erre: 1452. - Levia)
2019. ápr. 29. 09:43
A magára utaltság, ami sokat segíthet és persze nehezíti a helyzetét. Ha beszéltek volna angolul, akkor kevesebbet profitált volna az ottlétéből. Ügyes, belevaló lányka, hogy nem rettent meg, azért a németet annyiféleképpen beszélik, hogy ember legyen a talpán, aki rögtön tudja követni:).
1461. Hermione G. (válaszként erre: 1456. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 29. 09:38
Le a kalappal előtted, hogy megküzdöttél mindezzel, látom, volt honnan meríteni kislányodnak.
1460. Hermione G. (válaszként erre: 1444. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 29. 09:37
A lényeg a kommunikáció, de kétlem,hogy olyan rosszul tudnál németül:). Az akcentus, ami nehéz. Az angol kiejtésem az rémes, a galád gyermekeim, mindig jókat vihognak rajtam vagy leszólnak: Anyaaaaaaaaa! Ezt nem így kell mondani... :)
1459. Hermione G. (válaszként erre: 1447. - Anyatigris311)
2019. ápr. 29. 09:34
A mester:): Ez tetszik, és nagyon érdekesnek tartom, hogy angolul folyik tovább a képzésük. Milyen ott az arány? A külföldieknek?
1458. Hermione G. (válaszként erre: 1445. - Anyatigris311)
2019. ápr. 29. 09:30

Biztos vagyok benne, ő már eleve akcentussal ment ki, legfeljebb felveszi a helyi dialektust mellé:).


Büszke lehetsz rá, meg persze ő is magára:), ebben a kéttan is ott van szerintem, mert egy dolog nyelvet tanulni, de a nyelven gondolkodni, az nagyon más.

Szilárdságtan, ilyet unokaöcsém is tanul, szuperül hangzik:).

1457. Anyatigris311 (válaszként erre: 1456. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 19:13

Brrrr, ez nem lehetett egyszerű. Mégis belerázódtál. Nagyon ügyes vagy.


Ezután nem csodálkozom Anna "kiugrási" törekvésein ;o)

1456. *kisdarázs* (válaszként erre: 1454. - Anyatigris311)
2019. ápr. 28. 18:28
Húúúú, nagyon gáz volt! Mindent legalább kétszer mondtak el, mint egy hülyegyereknek (egyszer angolul is), de még így is hetekig migrénem volt az állandó koncentrálástól. De nagyjából erre számítottam is, mert Angliában ugyanez volt a helyzet, ott még pluszban megspékelve egy szakmai tanfolyammal is, amiből vizsgázni kellett a végén. Az megint felért egy halálugrással. :D
1455. virgilius (válaszként erre: 1453. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 17:42

Tudom, hogy melyik az igazán szép, de nekem spec sokkal jobban tetszik az osztrák német kiejtés, pl :)))


A svájci az durva, abból egy árva szót sem értettem kb élőben anno. A svájci francia viszont tök olyan, mint az anyaországi, kicsivel érthetőbb verzióban. Vagy csak lassabban beszéltek, akiket én ismertem.

1454. Anyatigris311 (válaszként erre: 1453. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 17:14

Szép kihívás :-)

Hogy kezelted ezt a meló elején?

1453. *kisdarázs* (válaszként erre: 1449. - Anyatigris311)
2019. ápr. 28. 17:00

Az egyik kollégám osztrák, az olasz határ mellől jött. Másik észak-német, a főnökasszony kelet-német, a lengyel határ mellől, a többiek bajorok.

Én ezeknek egy spéci keverékét beszélem, úgy-ahogy. :) Ezért nem fenyeget az a veszély, hogy meghívnak hírolvasónak a televízióhoz. :D


Ha igazán szép kiejtést akarsz hallani, akkor maradnak a hangoskönyvek. Esetleg a filmek, de nem a német, hanem a külföldi, szinkronizált filmek.

1452. levia (válaszként erre: 1451. - Virgilius)
2019. ápr. 28. 15:20

No tökéletesen azért nem ment a kommunikáció, de sokat-sokat javult a helyzet a vendéglátó családnál. A szülők angolul se tudtak.

Szerencsére amúgy közösen énekelni utaztak ki, úgyhogy a közös "nyelv" és érdeklődés mindig megvolt.

1451. virgilius (válaszként erre: 1450. - Levia)
2019. ápr. 28. 15:04
Pedig a svájci németet a normál német anyanyelvi beszélők se nagyon értik, szóval két nap alatt belejönni elég szuper teljesítmény ;)
1450. levia (válaszként erre: 1449. - Anyatigris311)
2019. ápr. 28. 14:45
Lányom svájcban volt egy hetet. A helyiek akkor lettek barátságosabbak vele (2 nap után), amikor már elég jól értette őket, nem kell miatta állandóan "hochdeutsch"-ot használniuk.
1449. Anyatigris311 (válaszként erre: 1448. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 14:13

Egyetértünk, megtapasztalata :-)

Volt négy napot Münchenben, elfáradt az állandó koncentrálásba, amit a bajorok megértése igényelt. Míg Brémában lazán elvolt két hetet, simán megértették egymást.

1448. *kisdarázs* (válaszként erre: 1447. - Anyatigris311)
2019. ápr. 28. 13:15

Szép kiejtést tanulni a bajorokhoz se jöjjön! :)

Ha odafigyelnek, tudnak ők szépen is beszélni, de ha előveszik a bájerist, akkor még egy másik német sem érti. :D

1447. Anyatigris311 (válaszként erre: 1446. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 12:23

De jó lesz/lenne!!!


Jelenleg épp a 'szép németes' kiejtése alakul osztrák dialektussá :-)

Az osztrákoknak túl németesen beszél, azt hitték onnan jött.

Akkor a nyolc évhez, már csak úgy 2,5 év van hátra :-)


Közben tovább pallérozza az angolt, mert a mester mindenkinek angolul lesz.

1446. *kisdarázs* (válaszként erre: 1445. - Anyatigris311)
2019. ápr. 28. 11:57
Ő még szinte biztos, hogy hibátlanul és akcentus nélkül meg tudja tanulni a nyelvet. :)
1445. Anyatigris311 (válaszként erre: 1442. - Hermione G.)
2019. ápr. 28. 11:21

Akkor idővel a fiam is leküzdi a hátrányát :-)

Öt év gimis nyelvtanulás után megpróbálta a külföldi mérnökképzést, még akkor is, ha ott csak a felvételi eredménye számít.


Műszaki pálya sem matyóhímzés németül. Nála épp fordítva működik az elmélet. Mechanika, szilárdságtan, matek keményebb dió, mint a szövegalkotás tantárgya, ahol sok osztráknál jobb műszaki jellegű szakszöveget írt.

1444. *kisdarázs* (válaszként erre: 1441. - Hermione G.)
2019. ápr. 28. 11:15

Én soha nem fogok olyan szinten németül tudni, mint az anyanyelvemen, ahhoz túl későn kezdtem. Fiatal korban erre lehet esély, de egy középkorú esetében nem hiszem.

De ez engem egyáltalán nem zavar, hiszem és vallom, hogy a nyelv az egyetlen dolog, amit rosszul is érdemes tudni. :)

1443. *kisdarázs* (válaszként erre: 1439. - Hermione G.)
2019. ápr. 28. 11:12

Nem ő az első, Pécsről már jutott ki korábban egy lány.

Amerikához semmi, Kanadában élnek apai ágon a rokonaink, de oda nem akart, neki mindig is az Államok volt a nagy álom.

Az ofő egyébként tényleg nagyon jó volt. Fiatalos, 40-es anyuka, két középiskolás fiúgyerekkel, így pontosan tudta, mi az, amit ettől a korosztálytól el lehet várni.

1442. Hermione G. (válaszként erre: 1441. - Hermione G.)
2019. ápr. 28. 10:22
"anyanyelvű
1441. Hermione G. (válaszként erre: 1430. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 10:22

A legeslegjobb angol tanárom azt mondta, hogy 8 év mire a legkisebb szöszt is ki tudod fejezni, mondhatni anyanyelcű leszel

Te hogy látod ezt?

1440. Hermione G. (válaszként erre: 1438. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 10:16
Azt gondoltam, és neki is rendszerszemlélete van?, az tuti. Ezek a medikák nagyon egyformák😊.
1439. Hermione G. (válaszként erre: 1436. - *kisdarázs*)
2019. ápr. 28. 10:10

Ez olyan klassz, hogy ilyen ofőtök van. Persze neki is az, hogy ilyen tanítványa😊.

Azt sajnálom, ha valaki nem tudja helyén kezelni más sikerét.

És ő lesz, aki elkezdi kitaposni az utat az utána következőknek, az eredmenye meghozhatja a kedvet. Pécsett etalon, még lehet egyszer díszdoktor lesz:).


Amúgy miért Amerikát választotta? Van valami kötődésetek?

1438. *kisdarázs* (válaszként erre: 1435. - Hermione G.)
2019. ápr. 28. 10:07
Az írással sosem volt gondja, a nyelvvizsgákon is ott magasan a léc felett teljesített, és itt, az ösztöndíjnál is úgy érzi, hogy az billentette a mérleget az ő javára, mert a mezőny egyébként nagyon erős volt.
1437. *kisdarázs* (válaszként erre: 1434. - Hermione G.)
2019. ápr. 28. 10:05
A nyári szünet sem lesz hosszabb egy hónapnál, ott is van nyári gyakorlat, méghozzá jobbnál jobb helyeket szerte az Államokban lehet megpályázni, amit semmiképpen sem szeretne kihagyni. Ha ki tudja harcolni magának, menjen, én támogatom. :)
1436. *kisdarázs* (válaszként erre: 1434. - Hermione G.)
2019. ápr. 28. 10:01

Az ofő nagyon boldog volt. Ő már amikor bekerült Anna az 5-be, akkor nagyon elégedett volt.

A biológia tanár meg volt lepődve rendesen, Ő nem tudott arról sem, hogy egyáltalán megpályázta. Holnap az osztályozó értekezleten fogja szerintem a többi tanár megtudni, vagy majd a ballagáson. Többen javasolták, és én is úgy láttam jónak, ha a suliban nem veri nagydobra. Sajnos, nem mindenki tud örülni más örömének, jobb ez így.

2019. ápr. 28. 09:56

Nekünk az ofő jelezte, hogy a C1 DSD-vel kint nem lesz könnyű dolguk a felsőoktatásban. Ez természetes az anya-, apanyelvűekkel szemben. Az orvosit külön is megjegyezte. Nem mintha ez érintett volna minket. Ugyanakkor teher alatt nő a pálma:). Boldogulnak az osztálytársak gazdasági tetületen.


Nekünk is sokszor megesett, hogy nem jutott eszébe a megfelelő magyar szó. Szerencse, hogy az általánosban erős alapokat kapott magyar nyelven és sokat olvasó gyermek, így megmaradt a választékos szókincse.


Az esszéíráshoz szerintem az kell, hogy az anyanyelvén tudjon jól írni. Ha ez adott, akkor az idegen nyelven is megy. Legalábbis nálunk így van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook