Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Érdemes Wartner-t használni a szemölcs eltávolítására? fórum

Érdemes Wartner-t használni a szemölcs eltávolítására? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. júl. 12. 14:15
Sokan panaszkodnak rá... Drága, 3990 ft, és nem is kell annyi amennyi benne van. Én bőrgyógyászaton dolgozok. Ott 300 ft-ért (vizítdíj) meggcsinálják, és többet nincs gond vele.
2007. júl. 12. 11:42
:-)
14. Roni24
2007. júl. 7. 10:04

Sziasztok!


Én is épp a héten voltam dokinál a szemölcseim miatt!

Nekem az első, nem is tudom mikor jelent meg a kezemen, de annyira zavaró volt, hogy azt sebészileg szedték ki! Lefújták valami spray-el, és szó szerint kitépték, gyökerestől! Hát, nem mondom hogy kellemes élmény volt, de lehet, hogy csak azért van róla rossz élményem, mert kicsi voltam!

Azután jó ideig nem is találkoztam szemölccsel, volt hogy felbukkantak, aztán eltűntek, nemigazán foglalkoztam velük. Most egy van a karomon, egy a tenyeremen, két ujjamon kettő. Peresze ezek aprók, nem vészesen zavaróak és szembetűnőek. Viszont a terhességem alatt, az egyik lábamon kijött három, a másikon egy! Ezek sem túl nagyok, de éppen eléggé, hogy feltűnőek legyenek.

Nos, nekem is ecsetelőt írt fel az orvosom, minden nap 2-3 szor kell bekenni a szemölcsöket, és minden kezelés előtt lekapargatni a tetejéről a képződött sárga réteget. Még csak néhány napja használom és bevallom elég rendszertelenül csináltam, tehát kb. mikor eszembejutott, de már most látom, ha rendszeresen csinálom segíteni fog. Azt nem tudom, hogy vajon utána elő fog e jönni, remélem nem!

Az én orvosom is azt mondta, hogy ez vírusos, és hogyha ez a szer nem használna bőrgyógyászhoz kell fordulnom, és lehet, hogy ő tud adni valamit, ami szájon át alkalmazható gyógyszer!

Azt is mondta, hogy ez egy olyan dolog, hogy néha előjön, néha eltűnik, néha elég neki egy nátha, vagy valamilyen betegség, hogy felbukkanjon (hasonlóan mint a herpesz). Én még ehhez a lelkiállapotot is hozzátenném, vagy a problémákat, amik okozhatják.

13. emagdi (válaszként erre: 12. - Db7bb17d4b)
2007. júl. 7. 07:48
valószínűleg azért jön elő, mert a szervezetedben maradt a vírusból (ezt csak teljesen laikusként mondom, mert amúgy nem értek hozzá)
2007. júl. 6. 21:27

Sziasztok!

Olyan 12éves korom körül megjelent egy úszodai virusszemölcs a nagylábujjamon, majd 2hét alatt kb 50db lett, mire bejutottam a dokihoz az egész nagylábujjam tele volt vele, 103db volt a végén, azt kilézereszték, nem volt fájdalmas...pár év múlva visszajött 2db azt is megcsinálták garanciában.

3éve jött vissza 1db, akkor a scholl tapaszát vettem meg, pár hét alatt eltünt....de ismét visszajött kb januárban, és most 2hónapja kezelem a scholl-al szépen gyógyul de lassan abba kell hagynom a kúrát mert csak 12hétig szabad, de félek nem fog eltünni.

Mindenféleképpen nézessétek meg orvossal, mert sokféle van és nem mindegyikre jó az ami másnak bevált. Nálam is látszik, hogy egyiknél jó volt a scholl másiknál nem. Most valószinüleg újra lézerezik. De az is fura, hogy mindíg visszajön....

11. nMucus
2007. júl. 5. 22:47
Anyukámnak régen, a 90es évek elején leégették, vagy kikaparták, már nem emlékszem pontosan... Neki akkor az egész keze tele volt vele, és akkor ezt gondolták a legjobb megoldásnak... Bár kétszer kellett megcsinálni, mert az első után visszanőttek, de a második után már szerencsére nem! :)
10. Linn
2007. júl. 4. 15:09

Ahhoz képest, hogy én tettem fel ezt a kérdést, sajna csak most jutott eszembe, hogy meg kéne nézni, hátha írt már valaki. Nagyon köszi a sok hozzászólást, levontam a következtetést - nem veszek Wartner-t.

Vérehulló fecskefűről hallottam már, csak nem tudtam, melyik az, de így, hogy leírtad már tudom. Köszi Sofiona, ki fogom próbálni, hisz nem veszíthetek vele.

Tudom, legjobb lenne bőrgyógyászhoz mennem, csak sajna nincs rá időm. Lehet, hogy majd kérdezősködöm a patikában, mik vannak még.

Volt már valaki, akinek leégették? Nagyon fájt? Mennyi idejig tart? Égetés után nem nőhet ki újra? Sajnos nekem egyre több van, bár elég aprók, de eléggé zavarnak.

2007. júl. 4. 13:46

Úgy látom senkinek sincs jó tapasztalata a Wartner-al kapcsolatosan...

Ezek szerint én vagyok itt az egyetlen kivétel....

Nekem általános suli 3.osztályában (1995-96 környékén) jelent meg az első, az arcomon... Aztán még azon kívül 2 vagy 3 szintén az arcomon... Majd a kezemen is voltak, valamelyik kissebb valamelyik nagyobb volt, és nem kevés... A két kezemen kb. 10 is volt..... Rengeteg mindennel próbálkoztunk.... A vérrehulló fecskefűvel is, a körömlakk üveges izével is, propolisszal is, ilyen naon büdös hígító szagú vmivel is, meg a többire már nem is naon emlékszem..... Sőt amikor még csak az arcomon az első volt le is köttettük... Akkor leszáradt, de vissza is nőtt..... Meg nálam az is volt a baj, hogy ha esetleg vmi miatt elkezdett vérezni, és lecseppent vhová, akkor ott újabb jelent meg, szóval szenvedtem velük eleget.... Aztán amikor 6. vagy 7. osztályos voltam (1999-2000 környékén) akkor jelent meg a Wartner... Mivel Keresztanyukám gyógyszertárban dolgozott egyből hallottam róla.... Ki is próbáltam és használt! Igaz h a papírjára rá volt írva, h érzékenyebb bőrfelületeken, mint pl hónalj, és arc nem szabad használni... De ahogy a kezemen használtam, így az arcomról is eltűntek... Ez volt az első ami tényleg használt! És hogy lekopogjam azóta nem is jelent meg újabb, szóval jól kiírtotta őket! És aztán mivel nekem használt ajánlottam a Nagynénémnek is, m neki is voltak a kezén, és neki is kiirtotta őket...

Szóval a mi családunkban csak pozitív tapasztalat van vele kapcsolatosan!

De a szemölcsöknek TÖBB FAJTÁja létezik, és ezért ami az egyik embernek használ, az a másiknak nem, és fordítva is igaz...

Pl. az egyik barátnőmnek olyan használt, ami olyan kis üvegben volt, és olyan kis ecset van hozzá, mint a körömlakk... Na nekem pl az se használt...

Anyukámnak meg a 90-es évek elején volt, tele volt vele az egész keze, és neki még akkor kiégették őket, de mondjuk nem is voltak még akkor ilyen sokféle "krémek".

De mondom több fajtája van, és ezért van az, h nem használ mindenkinek minden.

2007. júl. 4. 13:04
nem tudom. Nekem most írt fel a bőrgyógyász egy ecsetelőt aminek olyan szaga van mint a körömlakknak. és ez mellé még egy hűsítő krémet is amit a szemölcs köré kell kenni. Én kettő hétig ecseteltem és kapargattam napi kétszer és el is múlt már teljesen
2007. júl. 4. 13:04

Szerintem bőrgyógyászhoz kell fordulni, mert nem biztos, hogy minden szemölcsöt el lehet vele távolítani.

Arról nem is beszélve, hogy lehet, nem is szemölcsről van szó. :)

2007. júl. 4. 12:41
Szerintem nem:-SBőrgyógyász tud felírni valami 75ft-os szert, én azzal kb. 3-szor ecseteltem be a szemölcsöt és kifordult.
2007. júl. 4. 12:31
és akkor ti mit szoktatok alkalmazni? pont most akartam venni a páromnak.
2007. júl. 4. 12:23

Ismered a'Vérehulló fecskefű' nevű növényt? Mindenhol nő, gazként, sárga virága van, és ha eltöröd a szárát, sárga lé jön belőle. Ez remekül elmulasztja a szemölcsöt, ha rendszeresen kenegeted vele.

[link]

[link]

2007. júl. 4. 12:13

én egyszer vettem, még tavaly.

nekem nem használt, 2 kisebb szemölcsön próbáltam ki.

viszont jól bepirosodott meg felduzzadt a helye, eléggé meg is rémültem, hogy vajon nem csináltam-e több kárt, mint hasznot.


de lehet, hogy attól még másnál működik.

2007. júl. 4. 12:10
Szerintem nem igazán jo amellett hogy nagyon drága.
1. Linn
2007. júl. 4. 12:04
Használt már valaki Wartner-t a szemölcs eltávolítására? Éremes megvenni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook