Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hol érdemes szemüveget csináltatni (ár, minőség szempontjából)? fórum

Hol érdemes szemüveget csináltatni (ár, minőség szempontjából)? (tudásbázis kérdés)


16. moncsicsi83 (válaszként erre: 15. - Af79463949)
2009. jan. 25. 14:26
Meddig tartanak az akciók? És recept nélkül szerinted sokkal drágább egy szemüveg, vagy sem?
2009. jan. 20. 13:30

Az ofotértben most nagyon nagy akciók vannak a keretekre, 30, 50, 70%.

Ma voltam csináltatni, csak sajnos nem ott, mert azt hittem, hogy tök drága, egy kis "mezeiben" voltam azt hiszem, és ott drágábbra jött ki, mint az ofotért :(

14. af79463949 (válaszként erre: 9. - Funky_b)
2009. jan. 18. 22:40

és honnan tudom melyik a mezei optika?

esetleg ha van valami jó megírhatnád a nevét priviben

2009. jan. 18. 19:59
Vision expresszben vizsgálták meg a szemem 6 hónappal ezelőtt. Ilyen hosszú idő után meg lehet csináltatni a szemüveget? Vagy újbóli vizsgálatra van szükség?
12. nyta
2009. jan. 18. 19:50
Mindig vannak akciók az optikákban.én legutóbb az Ofotért-nél csináltattam,1000 ft-os keret akciójuk volt,igaz hogy a lencse nem volt olcsó és igy volt 19.000,az elözöhöz képest olcsó volt mert azt 29.000-ért csináltattam.
2009. jan. 18. 16:26

optikába=optikában

bocsi

10. funky_b (válaszként erre: 7. - Moncsicsi83)
2009. jan. 18. 16:25

Monitorszűrő, UV-szűrő, Vízről visszatükröződő káros sugarakat kiszűrő, stb, stb....

Vagy kérhetsz rá sötétedős fóliát.

Azt kihagytam, hogy a tesómén még sötétedős fólia is volt, rengeteg helyet bejárt, hogy hol a legolcsóbb és a legjobb a kiszolgálás, és végül egy kis optikába csináltatta meg.

2009. jan. 18. 16:23
A mezei optikában a minőségre mennek, nem a haszonra. Ott segíteni szeretnének neked! Jó, persze kivétel mindig akad, de nekem nagyon jók a tapasztalataim.
2009. jan. 18. 14:50

Na most mi az, hogy mezei optika...?

Nekem nem az a lényeg, hogy a legolcsóbb helyen csináltassak valami filléres sz..t, hanem azért normális minőséget kapjak arányos áron. Hozzáteszem, életemben nem volt még szemüvegem, azt se tudtam mi az olcsó mi a drága, de kezdek rájönni, hogy a 40.000 nem is olyan sok, mint ahogy gondoltam, habár per pillanat biztos, hogy ennyi pénzem nincs ilyen célra....

7. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Funky_b)
2009. jan. 18. 12:21

A védőréteges alatt mit értessz?

Nekem ugye monitorszűrős kellene. 3-4 éve csináltattam, akkor volt 18 ezer :(

2009. jan. 18. 12:07

Nekem tesóm egy mezei optikába csináltatta fillérekért a Vis**n Ex***sszhez képest. Szerintem jobban jársz, ha inkább egy optikába mész, ott rendesen megmérik a szemed, nem úgy, mint a többi helyen, és még pénzt is tudsz vele megtakarítani.

Olcsóbb helyeken 20-25.000-ért megcsinálják, de pl. a V.E.-ben 40.000 alatt nincs védőréteges lencsés szemüveg.

2009. jan. 18. 11:59

Ez a téma engem is érdekelne, ugyanis a napokban voltam szemvizsgálaton, és kiderült, hogy kell csináltatnom szemüveget, de hihetetlen árakat hallok.

Vizsgálaton ofotértben voltam, igaz 3000 Ft-ba került, de elég profin csinálták. Az árakat meg se néztem, a sokk hatására (hogy szemüveg kell) úgy húztam ki az üzletből, hogy szinte porzott...

Ha valaki tud ajánlani helyet ahol érdemes megcsináltatni megköszönöm!

2009. jan. 11. 09:30
Ofotért? vagy valami más szemüvegesnél érdemesebb? Melyik gyárt jobb szemüvegeket?
2009. jan. 10. 13:46
Nekem Hoya szemüvegem van, csak olvasásra, még anno a mhelyen volt vizsgálat, és ott választottam ki..24 ezer ft volt, ebből a keret kb 15-16 ezer, a lencse azért nem volt drága, mert az egyik csak sima lencs, a másik meg egy gyenge cilinderes. Nem tudom, h ez az ár milyennek számít, m nem vagyok járatos ebben a témában. Tetszik a szemüveg, fekete, divatos kerete van.
2009. jan. 10. 13:46

Mely optikáknál érdemes csináltatni? Esetleg hol vannak akciók? Lehet e recept nélkül is csináltatni, vagy mindenféleképp íratni kell? Hol vállalnak vizsgálatot is? És még sorolhatnám kérdések...


Nekem monitorszűrős szemüvegem van, már újat kéne csináltatni és nem tudom hová menjek. Felírassam e (annak idején felírták) vagy nincs értelme, mert akkor sem olcsóbb?

2009. jan. 10. 13:44
Hol érdemes szemüveget csináltatni (ár, minőség szempontjából)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook