Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Erdélyiek! Részt vett már valaki közületek itt Romániában az ingyenes lombikbébi programon? fórum

Erdélyiek! Részt vett már valaki közületek itt Romániában az ingyenes lombikbébi programon? (beszélgetős fórum)


21. rekamer (válaszként erre: 20. - Lhoney)
2012. ápr. 12. 10:58
Van azóta valahol valami eredmény? Nekem is pco-s volt a petefészkem, amit akkor mikor az egyik megcsavarodott, és ki kellett venni, akkor a másikat leégették, utána minden helyreállt. Remélem nálad nem kell műteni...
20. lhoney
2012. márc. 30. 21:45
Szerintem ahany doki annyi velemeny en legalabb is ezt tapasztaltam es 1 se tud tuti receptet mindenki csak talalgat engem 3 ev kezelnek pco val metforminnal duphastonnal clostival mostmar azt se tudjak a dokiaim is hogy mit mondjanak pedig vereredmenyekre alapoznak meg ultrhangon kovetnek es ugyse semmi
19. rekuczy (válaszként erre: 16. - Granat35)
2012. márc. 13. 21:39
nekem nem ez a problemam de a barnazashoz en is hozza tudnek szolni nekem kereken 1 eve folyik a tejem nagyon magas a prolaktinom es ezert keves a progeszteronom es en is barnaztam de a mostani barnazasomnal kaptam progeszteron hormont neked ezt nem irtak fel? szerintem neked is segitene.
2012. márc. 13. 21:05
nahat ezt a d vitamin meg a ca dolog utan jarok igen en sem tudtam a bajomat csak ezelott 3 evvel tudtam meg minden mas lett volna ha felvilagosultabb lettem volna vagy idoben megfelelo doktornohoz meg kezelest kaptam volna eleg nagy adagban kellett szedjed a metet mindenesetre kitarto voltal es meg hozta a gyumolcset mert nekem lassan 9 eve annyi mindenen atmentem hogy mar a tu hallattan is kiraz hideg es felek hogy lasan nem kezdek remenykedni pedig elegge biztat a doktorno
17. 1c92396beb (válaszként erre: 16. - Granat35)
2012. márc. 13. 20:53

A D vitaminról is írt dr. Lakatos Gábor a PCOS című könyvben, amit a SOTE adott ki 2009-ben orvosok számára. Erről konferenciát is tartottak 2010 novemberében, de lehet, hogy erről még Erdélyben nem hallottak. Igaz, itt is még elég kevés orvos alkalmazza.

Igen indokolt lenne a vérvétel, mert túladagolható.

Bár Erdélyben kevesebb napfény van mint itt Magyaországon, vagyis kevesebb a napfényes napok száma.

A barnázás a progeszteron hiánytól van. Nekem is volt.

Én 3X3000 Metet szedtem, de még ez sem volt elég, amikor a háziorvosom a véreredményem alapján felírta a nagy dózisú D vitamint Ca-mal együtt.

Amúgy én úgy hallottam, hgoy Kolcsár doktronő nagyon nyitott minden újra.

Úgyhogy megkérdezheted, hogy olvasta-e ezt a könyvet, és, hogy tudna-e neked kiírni ilyen vérvételt.

16. granat35 (válaszként erre: 15. - 1c92396beb)
2012. márc. 13. 20:34
en ket eve szedem a metet es egy eve van megemelve mert azelott napinapi 2szer5oo.at kellett szednem vajon a sajat fejem utan kiprobalhatom a d vitamint es ca .mot vagy kellenek ehhez vereredmenyek meg olvastam itten valahol a tavaly a forumban errol mert ugy ertem te javaslod es jot tesz nekunk muint pcos.nek a d vitamin es ca.mert kepzeld mindig az volt mondva nekem hogy ahogy terhesseg van abba kell hagyjam a met.et es szedjem a dufh.ont es mindig akkor kezdodott a barnazas vagy verzes de mostan itten szovatan azt mondja a doktorno csak fokozatossan hagyjam abba a met.et ilyen esetben mert ha egybol azert is el megy a baba mert kettes szamu diabetesz vagyok te tudsz nekem javasolni a tapasztalatok alapjan addig is koszi az infokat
15. 1c92396beb (válaszként erre: 14. - Granat35)
2012. márc. 13. 19:40

A szovátai fürdőről én is csupa jókat hallottam. Ha a D vitamin és calcium nem segített volna, akkor mi is Szovátára mentünk volna.:)

A diétával teljesen egyetértek. Én a fehér kenyéren kívül még a tejtermékeket hagytam el, kivéve a sajtot, és a turót.

Én is fogytam és sokat sportoltam. VIszont a D vitamin olyan sokat segített, hogy sem duphaston, sem utro nem kellett, hogy a baba megmaradjon, valamint a Merckformint is elhagyhattam még a terhesség előtt, pedig előtte 3 évig szedtem nagy dózisban. Szóval nekem helyrehozta a pcos-t. Ezért is írtam neked.

De receptre kapható D vitamint szedtem nagyon nagy dózisban. Napi 6000NE-t fél évig plusz Calcium tablettát 1500mg-ot.

2012. márc. 13. 18:01
szioka nekem a tavaly volt folirva de a nogyogyasztol alphad30.5mg.os ez nem ugyanaz amit hasznalsz? maskeppen mostan januarban voltam egy kezelesi folyamaton itten erdelyben szovatanami tartalmazott sos ulofurdott sos irigaciot iszaptampon iszappakolas meg maszazst es most varok 6 honap mulva lehet ismetelni ha addig nincs esetleg eredmeny jelenleg hasznalok euthyroxo.25 metformin napi 2szer1.et es hat honapig dufhastont es nagyon jo nem elhizni es ugy nagyjabol dietason elni tehat feher kenyer edeseg pl.ul kizarva es most probalok egy kisse lefogyni mert van egy 5kg pluszomom ha sikerulne fogyni akkor az eredmenyeim is jobbak lennenek meg aztan az idegeimre megy imitt amott szorszal meg bajusz szalak tudom van gyanta de egy plusz teher hogy apoltta nezz ki nagyon orvendek nektek csajok hogy irtok ti es meg varom mert azert erdekel a tapasztalatotok
13. 1c92396beb (válaszként erre: 12. - Granat35)
2012. márc. 13. 15:04

teljesen igaza van.

Én is ő róla írtam, mert nagyon sok jót hallottam, az ismerősöktől.

Nem tudom írt-e fel neked D vitamint.

Ha nem, akkor azt még kérjél tőle.

Én is pcos vagyok, nekem is volt két vetélésem a mostani babó előtt. Nekem végül a D vitamin és Ca együtt segített.

Igaz, én nem Erdélyben járok orvoshoz, és nem tudom, hogy a doktornő hallott-e a D vitaminról, hogy mennyire jó a pcos-ra.

2012. márc. 13. 15:00
meg annyit szeretnek hozza fuzni a dolghoz hogy kolcsar doktorno nem lombik parti szokta mondani o hogy amig osszejon termeszetesen addig nem kell rohanni lombikra
2012. márc. 13. 14:56
sziasztok en is tudnek sok mindent hozza fuzni ehhez a dologhoz de megprobalom rovidre fogni en szemelyesen jarok felevente dr.kulcsar doktornohoz ide csikszeredaban van egy telefonszam amely a sajat aszistensnoje o752782115 nagyon sok jot tudok rola mondani mar a lombikon gondolkoztunk a parommal amikor 3eve hozza elkuldott egy nagyon jo nogyogyasz tehat ennek a rendelojeben rendel 1-2 alkalommal havonta nagyon sok mindenen tul voltam mar amig hozza nem kerultem dr.kolcsarhoz es nem volt meg terhesseg nalam amiota jarok hozza volt harom terhesseg sajnos elveteltem de allando vereredmenyek es gyogyogyszek mellett jobbak az eredmenyeim a ciclusom is rendszeres lett ovulacio is van majdnem minden honapban pcos van ami egyuttal kettes szamu diabetesz is tehat evek alatt senki nem mondta nekem hogy a pajzsmirigyem a fo okozoja mindennek barcsak kaptam volna bar 5 evvel a kezeleseket rea es lehet hogy sikerult volna eddig egy egy kis baba mert sajnos a pcos.nek nehezebben jon ossze es fen all a veteles kockazata mindenkinek jo babavarast kivanok egy gyergyoi no
2012. márc. 13. 10:39

Sziasztok!!!!


Sajnos ismerős a lombik téma,igaz nekem Magyarországon volt,de sokat olvasgattam ebben a témába,hogy Romániába ez,hogy működik ( Erdélyben születtem) és nem rég nyílt egy meddőségi klinika Marosvásárhely környékén!!! Igaz magánklinika,de szerintem kivizsgálás szempontból nem lehet rossz,mivel még Romániában a meddőségi téma eléggé gyerekcipőben jár!!!! Ha valakit érdekel itt a link:


[link]

2012. márc. 9. 13:08

Köszönöm szépen a segítséget, már meg is írtam neki e-mailben.

Esetleg nőgyógyászt nem tudtok aki meddőséggel foglalkozik?

8. 1c92396beb (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. márc. 9. 12:49

Felhívtam az ismerősömet, ő adta meg a számát.

Dr. Kolcsár Melinda. Az előbb elírtam. 0748836224

Azt mondta, hogy havonta egyszer Csíkszeredában is rendel. De találtam más telefonszámokat is a neten, és azt is, hogy Székelyudvarhelyen is szokott rendelni.

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - 1c92396beb)
2012. márc. 9. 12:40

köszönöm szépen, továbbítom neki.

esetleg elérhetőséget tudnál adni hozzá? csak mert nem találtam semmit róla a google-ben :(

2012. márc. 9. 12:37
Bocs azt elfelejtettem írni, hogy Dr. Kulcsár Melinda doktornő vizsgálja a pcos-t, de úgy tudom, hogy rajta kívül még csak egy vagy két endokrinológus egész ROmánia szerte.
5. 1c92396beb (válaszként erre: 2. - Kangaroo Island)
2012. márc. 9. 12:35

Egy nagyon jó endokrinológusnőt tudok nekik ajánlani. Dr. Kulcsár Melinda. Marosvásárhelyen rendel.

Ő nagyon sok gyermektelen párnak segített, és nem kellett lombikra menjenek.

Egy székelyudvarhelyi ismerősömék is hozzá mentek.

Ezen kívül az erdélyieknek ott van Szováta. Ott nagyon jó meddőségi kezelések vannak. Több itteni(magyarországi ismerősnek ) lett a kezelések hatására babája természetes uton. SZámtalan lombik és inszem után.

SZóval ott több a jó lehetőség mint itthon.

Viszont ott sajnos a D vitamin szintet sehol sem nézik, még magán laborban sem, pedig ez az egyik ami a legtöbb meddőséget okozza, valamint a pcos és inzulin rezissztencia vizsgálata még inkább gyerekcipőben van mint itt. Úgyhogy azt itt kellene kivizsgáltatni.

Az ételérzékenységet pedig sajnos sem itt sem ott nem vizsgálják, ami számtalan vetélés és sikertelen iszem és lombik mögött áll.

4. Kangaroo Island (válaszként erre: 3. - Tothanita1985)
2012. márc. 9. 12:33

nem vagyok orvos, de szerintem elsősorban ki kéne jobban vizsgálni a lányt, de azt meddőségi központban is csinálnak, nem? nem muszáj Kolozsvár, ingáznak ők mindenfelé, szóval más várost is ajánlhatsz.


Ezt találtam, de ez tavaly júniusi cikk:


"idén négy millió lejt szánnak Romániában a most induló programara, összesen 800 megtermékenyítést támogatnak. Ezekre egyelőre hat intézmény kapott engedélyt, Bukarestben, Kolozsváron, Brassóban, Szebenben és Temesváron."

3. tothanita1985 (válaszként erre: 2. - Kangaroo Island)
2012. márc. 9. 12:30
hat sajnos nem kolozsvari vagyok , nem tudok tanacsot adni, lombikra mennenek?
2012. márc. 9. 12:27

szia!

én ugyan nem vagyok erdélyi, és nem is készülök lombik programra, de egy nagyon kedves barátunk és a menyasszonya szeretnének babát, de nem jön össze.

tudnál abban segíteni, hogy hova forduljanak kivizsgálás céljából? Már volt orvosnál, UH-al megvizsgálták, vért is vettek, a párját is megnézték h a spermiumok milyenek, azt mondták minden rendben van, de régóta nem jön össze nekik a baba, lassan 2 éve.

Kolozsváriak, hova menjenek?

2012. márc. 9. 12:14

azoknak a jelentkezeset varom akik mar probalkoztak itt Romaniaban a lombik beuletessel...velemenyeket varok, hogy mennyire volt sikeres ...

koszonom elore is !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook