Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használt már közületek valaki Öko-mosógolyót? Mik a tapasztalataitok? fórum

Használt már közületek valaki Öko-mosógolyót? Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. okt. 20. 19:08
hát nem,is túdóm,én,mósógét,is használók,és igy kevesebkell,belőle.
72. ebe747bfaf (válaszként erre: 70. - 07c4794583)
2011. szept. 2. 12:12

:-))akkorákat nevetek ,néznek nagyot a kollegák:-)))))))))


ez a lehetek terhes nekem is a bögyömben van!

71. 07c4794583 (válaszként erre: 67. - Paki1968)
2011. szept. 2. 12:03
Az internetet, akárcsak a mosógolyót, lehet ésszerűen használni.
70. 07c4794583 (válaszként erre: 69. - Ebe747bfaf)
2011. szept. 2. 12:02
meg a "két hét múlva kéne megjönni, ma reggel dugtunk, lehetek terhes?" topikokról
69. ebe747bfaf (válaszként erre: 65. - 07c4794583)
2011. szept. 2. 11:00
és akkor ne beszéljünk a családi potlékos fórumról:-)))))))))))))))
68. ebe747bfaf (válaszként erre: 60. - Paki1968)
2011. szept. 2. 10:59

Szia!


Nekem nem jött be!

67. paki1968 (válaszként erre: 65. - 07c4794583)
2011. szept. 2. 10:57
Bocs,de ez eszembe sem jutott,de azért köszi az ötletet.Csak úgy egyszerüen megkérdeztem,mert kíváncsi voltam érdemes-e venni.Sajnos csak akkor érek rá ideülni,ha muszáj megkérdeznem valamit,nem szoktam csak úgy találomra böngészni.Ha valakit szerintem ez zavar,ne menjen rá a kérdésre,nem muszáj.
2011. szept. 2. 10:52

Svindli termék. Tesztek szerint annyira mos, mint a sima víz


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 2. 10:45

mintha már hatzsázhuszonötezer mosógolyós topikot láttam vlna a hoxán, de lehet, hogy tévedek


miért akkora truváj abba a nyamvadt keresőbe jobboldalt beírni valamit?

64. globus (válaszként erre: 62. - Habospite)
2011. szept. 2. 10:45
:DD
2011. szept. 2. 10:44
Mi mosódióval mosunk, teljesen meg vagyok elégedve vele. Ha fehéret mosok, akkor teszünk még mosószódát. Öblítő helyett pedig, 100%-os illóolajat csöpögtetek a mosódió textil kis zsákjára.
2011. szept. 2. 10:42
Mosószer. A golyótól ugyan olyan mocskosak maradtak a ruhák mint voltak:S
2011. szept. 2. 10:42
már van ilyen fórum
2011. szept. 2. 10:41
Mosógolyót szeretnék venni,érdemes vagy maradjak a mosószernél?
59. agnes1219 (válaszként erre: 58. - Vviki2)
2011. jún. 26. 17:46
sziasztók,én a piacón,vetem,jó,és ha kevés,mósószrt,vagy gélt,használsz.}úgy,is megéri. údv.ágnes
58. vviki2
2011. jún. 21. 09:42
Kényes ruhákhoz nem ajánlom. A csipkés felsőmet jól taccsra vágta...:-S Nem szakította ki, de csúnya lett.
2011. jún. 19. 22:14
Valaki meg tudná írni nekem, hogy a kerámia mosógolyó nem tépi-e a ruhákat? Láttam közelről ilyet, kicsit tüskés a külseje. Nekem még nincs, de kíváncsi vagyok rá! Akinél láttam, ő mesélte, hogy apró lyukak lettek a dolgaikon egy idő után.
2011. máj. 28. 20:53
igen, azzal mosok már 1 éve. a mosogolyót egy kis vödörbe beáztatom mosás elött 1 órával hidegvizbe, ugy hogy teljesen ellepje. egy kiszuperált evökanalat beleraktam a mosoporba, és 1 evökanálnyi mosoport rakok 1 adag ruhához az automata mosogépbe, 40 fokon gyögyörü tisztára mos mindent a gép /rövid programon/. JA! el ne feledjem, vizlágyitót sem használok, hanem mágnesgolyót, az lágyitja a vizet, nem kell vizlágyitó sem. a mosogépemet csapágytörés miatt szét kellet szedni /a gép 7 éves/ 1 csepp vizkö sem volt rajta. További tanács szinfogo kendö, 2 db a gépbe, fél éve benne van, mosás után kiteritem megszáritom, vissza a gépbe. Fehér piros fekete bármilyen ruhát beledobok a gépbe, nincs szinfogás hati 2-3 adag ruhát mosok a 4-kgos mosopor fele még megvan.
55. danina (válaszként erre: 54. - Zebracsikó)
2011. máj. 24. 19:19
Én kérek elnézést,nem akartam ennyire kioktató stílusúra sikerülni.Még 1x bocs
54. zebracsikó (válaszként erre: 53. - Danina)
2011. máj. 24. 17:04

a kérdésem érdeklődő volt, nem pedig támadó


sajnálom, ha félreértetted.

53. danina (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2011. máj. 24. 11:28

Szia!

Nos,volt időm tesztelni.Szombaton mostam 1 adagot,minden nélkül.Volt benne 1 kávépöttyös fehér póló,ami a mosás végén ugyanúgy kávépöttes maradt...

Vasárnap és tegnap mostam újra,mosógolyóval.A tegnapiak között volt egy fehér póló,meggybefőtt folttal.A folt már nincs ott...

De,mint lentebb írtam,az,hogy nekem tetszik,és nálam bevált,nem kötelez senkit sem arra,hogy elfogadja,és használja.Olyan ez,mint amikor bemégy a boltba,és eldöntöd saját magad,hogy mit,és milyen márkájút vegyél.Mert lehet,hogy a szomszéd az Omniára esküszik,de Te ki nem állhatod még a szagát sem,mert te csak a Tchibot szereted....Szerintem itt már mindenki nagykorú,önálló döntéshozásra képes,és eldönti,kell-e neki mosógolyó,avagy sem.

52. danina (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2011. máj. 19. 22:42
Persze,szívesen.Megírom a tapasztalatomat majd.
51. Zoli011 (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2011. máj. 19. 13:19

Én is erre gondoltam, hogy a forró víz, és maga a víz az ami önmagában tisztít.

Szennyezett ruháknál, a tesztek alapján meg látható a különbség a mosószer javára.

50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Danina)
2011. máj. 19. 12:30
kipróbálnád ugyanezt a követekező fehérmosásnál mosógolyó nélkül is, ugyanúgy 60 fokon?
49. danina
2011. máj. 19. 11:53

Nemrégiben olvastam bele a fórumba.Eddig csak a színes ruhákhoz használtam a mosógolyómat,minimális mosószerrel.Tapasztalataitokat olvasva gondoltam nagyot és merészet,ma kipróbáltam fehér ruhákkal törölköző konyharuha stb;MOSÓSZER nélkül!!

60 fokon,az eredmény tökéletes.Középkategóriás mosóport használok(tam) :-)) egyébként,nem látok különbséget.Pedig nagyon mosómániás vagyok!!A ruhák ugyanolyan tiszták,most teregettem ki.Ahogy jó humoristánk mondaná,nem kötekszem,nem kötekszem,aki akar,mosson tovább havi ezrekért,engem ma meggyőzött a kerámiagolyócskás mosógolyóm,amit egyébként szupermarketben vettem talán 800 Ft-ért...

2011. márc. 23. 10:35

A víz lágyítására mindenképpen hasznos, és ha lágyabb a víz, akkor kevesebb mosópor is elég.

Én fél éve használom a mosógolyót, tapasztalom, hogy kevesebb mosóporral (kb. fele adaggal) is tisztára mos. Ezzel pedig kímélem a környezetet.

Mondjuk nálunk nincsenek munkásruhák, vagy eltávolíthatatlan foltok, max. zsirfolt.


Nem tudtam én sem, hogy napra kell tenni idönként, de eztán megteszem.

47. vviki2
2011. márc. 23. 08:21

Korábban írtam, hogy én ezt forgalmazom, s szeretném kipróbálni. Vettem egyet. Egy hónapja használom. Tapasztalatok:

-sötét ruhákhoz tökéletes, a makacs foltokhoz előkezelés szükséges (de ezeket a legdrágább mosószer sem vitte ki)

-öblítő kell hozzá, mert nem illatosít

-fehér ruhákhoz teszek mosóport, de keveset

-nem kell vízlágyító, mert lágyítja a vizet

-sokkal puhábbak a ruhák

Biztos számít az is, hogy ki-melyik fajtát veszi. Több féle van a piacon. A 39-es hsz-ben írtam, hogy én melyiket pártolom.

46. Melmen
2011. febr. 24. 20:02
Én is vettem!Fekete ruhákhoz jó mert nem látod a benne maradt koszt és max nem szedi ki a mosópor a szint!De teljesen meggyőződtem róla hogy PÉNZKIDOBÁS az egész!!!Semmit nem ér pl munkásruhát nem mossa ki se a fehérneműt.Aztán elgondolkodtam helyettesíti az öblítőt is meg a mosószert????Mért is?Mindkettő más célt szolgál nem is értem hogy hihettem benne!!
2011. febr. 22. 13:01
Végre elérhető áron nekem is sikerült kapnom! Beraktam a világos cuccokat, fehér ingeket, a mosógolyót, valamint a régebb óta használatban levő mágnesgolyót. Biztos ami biztos alapon semmit nem tettem a gépbe, még öblítőt sem, hátha újra kell mosni az egészet. 60 fokon kimosattam, és jött a meglepetés: a fürdőkád alján apró vízkődarabkák, (12éves a mosógép) a gép belül sokkal tisztább mint volt, a ruhák (ingnyak) tiszták, és kellemes puha tapintásúak, csak nem illatosak! Felénk nagyon kemény a víz. Elszaladtam, és vettem a gyerekeimnek is. Első használatkor beleszerettem, csak azt nem tudom, mit fogok tenni a több, mint 10L méregdrága folyékony mosószerrel.
44. pocsapa (válaszként erre: 42. - 91c956613e)
2011. jan. 21. 08:46
akkor tedd az ablak közelébe száraz helyre és csak naponta egyszer mossál vele,ugyanazzal a programmal amit megszoktál.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook