Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdeklődés szinten, kire hasonlít a gyermeked külsőre és belsőre? fórum

Érdeklődés szinten, kire hasonlít a gyermeked külsőre és belsőre? (tudásbázis kérdés)

2018. jan. 26. 20:02
A lányom külsőre és belsore is apja,a fiam külsőre apja,belsore pedig inkább én.
2018. jan. 26. 08:49

Egy lányom van, külsőre apja, de rettenetesen:)) Belsőre inkább én.

Öcsém nagyobbikja fiú, külsőre anyja, belsőre apja, a kicsi lány, ő az anyukánkra hasonlít külsőre, belsőre szerintem a másik nagyira.

13. rinike (válaszként erre: 1. - Gummimmaci)
2018. jan. 25. 15:58

A 25 éves fiam kinézete, testalkata, bőrszíne, arcformája, és alap vérmérséklete az (arab származású) apjára hasonlít, a gondolkodása, problémamegoldó képessége, segítőkészsége, jóindulata, embertársai iránti tisztelete és a felelősségtudata pedig rám. Így lett tökéletes férfi. :D (számomra) Szoktam mondogatni ismerősöknek (akik pedig helyeselni szoktak), hogy a fiam apja vére, de anyja nevelése.

Az 5 éves kislányom pedig (másik házasságból) kinézetre (különösen arcformára) az apukája, vérmérséklete és felfogóképessége pedig tiszta én. Ezek közül a vérmérsékletet nem szerencsés, hogy tőlem örökölte, de hátha számít majd itt is a nevelés. Rám is nagyon jó hatással van a férjem, talán a kislányra pedig nem csak jó hatással lesz, hanem a nevelése be is épül majd a személyiségébe.

12. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Gummimmaci)
2018. jan. 25. 13:49
A fiú általában az anyjára, a lány általában az apjára hasonlít. De ez egyáltalán nem biztos, hogy mindig így van. Egyébként az öröklődési törvényt figyelembe véve, a gyerekek a nagyszülőkre hasonlítanak (Mendel) Szóval, ha egy pasinak az első házasságából született egy lánya, a második házasságából született lányára nem biztos, hogy hasonlít. Még azonos családban született azonos nemű gyerekek sem biztos, hogy hasonlítanak, mert más-más nagyszülőktől is hozhatják a génjeiket.
2018. jan. 25. 13:38

A lányom orrát, száját, arcformáját tőlem örökölte. Szemét, haját, kitartó erejét, hobbijait, már-már naivításba forduló becsületességét, igazságérzetét az apjától.


És azt, hogy nem bírja elviselni, hogy néha nem úgy történnek a dolgok, ahogyan ő elképzeli, és hogy a családtagjai nem úgy gondolkodnak, éreznek vagy cselekednek, ahogyan ő azt helyesnek véli, na azt az én anyámtól.:)

2018. jan. 25. 11:49

Három fiam van. A nagy külsőre apja, ill az arca apai nagyapja. a középső apja így is úgy is. A kicsi is.

van a férjemnek még egy fia..tiszta apja..

2018. jan. 25. 07:45
2018. jan. 25. 05:41

Nagylányom kivül én,belül apa..

2lányom kivül belül apa

3.fiú kivülről vegyes,belülről apa.

7. Nike
2018. jan. 24. 21:44
Külsőre Keanu Reeves-re, belülről még nem láttuk.
2018. jan. 24. 20:34
Nagyobbik fiam anyjára külsõleg belsõleg, kisebbik apjára kívül- belül, harmadik lány apja.
5. papája (válaszként erre: 2. - Gummimmaci)
2018. jan. 24. 20:10

Érdekes amit leírtál, annál is inkább, mivel teljesen igaz ránk is. mármint:

első közös gyerekről van szó mindkrttőnknél

lány az első: külső apuka, belső anyuka

fiú a második: külső anyuka, belső apuka


Unokáimnál viszont az alábbi a "felállás"

Mindkét gyerekem első házasságában él.

Lányomnak két fia van. Első apukára, a második az apai nagymamára hasonlít külsőleg.

Belső tulajdonságukat inkább az anyukájuktól örökölték.


Fiamnál két kislány van. Inkább anyjukra hasonlítanak, de még kicsik így ki tudja.

2018. jan. 24. 19:44

Szerintem ez így nem lehet készpénznek venni.

Ez nem a sorrendtől és nemtől függ, hanem a génektől. Kitől mit kap a gyerek.


Állítólag a gyerek 1 éves koráig inkább az apára hasonlít. Ennek az oka, hogy az apa nem biztos, de ha ráhasonlít, akkor szívesebben nevelgeti.


Tehát, én ismerek olyat, akinek egy fia van, és tiszta anyja, az én bátyám is, aki az első volt, inkább az anyukánkra hasonlít. Az én fiam amikor megszületett az apjára hasonlított, aztán vegyes lett. Ha velem látják, akkor azt mondják rám hasonlít, ha az apjával, akkor azt, hogy rá. A tesóm fiai közül az első az anyjára, a második inkább az apjára hasonlít.


És még sorolhatnám a te tapasztalásod ellentétjét:D

2018. jan. 24. 19:12
Nagyfiam anyu és a férjem színeit viseli. Természetre apukám aki mérhetetlenül imádta az első unokáját. Kisebbik, babának tiszta aposom volt. Valamikor kamasz korában kezdett úgy festeni mint a kettőnk osszedolgozasa. Férjem szemszine, az én szám hajam.A férjem fura humora:-) az én érdeklődő termeszetem. De ők mind saját maguk.
2018. jan. 24. 19:06

Mit gondoltok, ha egy apukának van már egy gyerkőce, aki rá hasonlít.

Összejön egy másik nővel, akitől lesz egy gyereke.

Mit gondoltok, kire fog hasonlítani az apuka második gyereke? (apukára, vagy az anyukára)


Tapasztalata van valakinek?


Vagy teljesen lutri az egész, hogy kire fog hasonítani? (akár külső akár belső?)


Tapasztalataim alapján (ha első közös gyerekről van szó mindkét félnél)

ha lány az első: külső apuka, belső anyuka

a fiú a második: külső anyuka, belső apuka


ha fiú az első: külső apuka, belső anyuka

a lány a második: külső anyuka, belső apuka.


Nektek mi a tapasztalatotok?


Így nem lehet általánosítani, tudom. De ahogy megfigyeltem ez az esetek 80% -nál így van.

Kíváncsian várom a véleményeteket, tapasztalataitokat.


:)

2018. jan. 24. 19:00
Érdeklődés szinten, kire hasonlít a gyermeked külsőre és belsőre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook