Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epilepszia és gyerekvállalás fórum

Epilepszia és gyerekvállalás (beszélgetős fórum)


4. janszi (válaszként erre: 1. - Kiskócos)
2021. máj. 14. 20:35

Szerzett betegségről beszélünk,az nem öröklődik.

Bizonyos tól-ig frekvencia okozza,lehet videójáték is,fasor,kerítés,akár egy roham is okoz pavlovi reflexet.Állatokra is igaz az infekció.Tudnod kellene hogy mi váltotta ki,az első rosszullét körülményeit kellene elemezgetni alaposabban.Én pl.régen néztem tv-t,de az akkori reklámok is villództak mintha muszáj lenne,nagyon nem díjaztam...A gyógyszerek javallatát nem ismerem,hinni kell a gyártónak.

3. Kiskócos (válaszként erre: 2. - Sirga)
2021. máj. 14. 18:28

Szia,


Sajnos még nagyon nem tudok semmit egy MR vizsgálat még hátra van és eddig csak ez az egy rohamom volt. Valószínűleg a tartós stressz és kialvatlanság idézte elő. Igazából csak a gyógyszer miatt aggódom hogy károsíthatja a magzatot.

2. Sirga (válaszként erre: 1. - Kiskócos)
2021. máj. 14. 07:18

Szia! A betegséget - ha örökli a gyermek - nem a gyógyszer miatt adnád át. Annak, hogy szedheted-e, alaposan érdeklődj utána! Sajnos nem minden orvos alapos ilyen kérdésben. (Ezt a gyógyszert nem ismerem.)

Ne aggódd túl a dolgot, csak légy nagyon elővigyázatos! :)

Minden jót!

2021. máj. 13. 20:29

Sziasztok,


A héten diagnosztizáltak epilepsziával viszont gyereket is szeretnénk a párommal. Picit tartok tőle hogy a gyógyszer végett ha próbálkoznánk lenne valami baja a babának. Levil 500mg szedek bár jeleztem a neurológián hogy szeretnék babát a betegtájékoztatón rá van írva, hogy terheseknek nem ajánlott szedni. Volt aki esetleg ezt szedte és rendesen lezajlott a terhessége? Eddig csak egy rohamom volt életem során és 25 éves vagyok. Kicsit megvagyok ijedve mivel nem szeretnék ártani a leendő magzatnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook