Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endokrinológus Szegeden fórum

Endokrinológus Szegeden (beszélgetős fórum)


15. baloghany (válaszként erre: 14. - Messka)
2017. ápr. 24. 15:00
Kecsekemétre menj Naszódy Péterhez.
14. messka
2017. ápr. 21. 09:46
Sziasztok, él még ez a fórum? Szegeden keresek jó nőgyógyászt és endokrinológust PCOS miatt. Ahol eddig voltam, sajnos a gyerek témára pörögnek, de hogy kihullik a hajam lassan, nem érdekes. :( Inkább tb alapon, ha másképp nem megy, akár fizetőset. Jelenleg csak a gyógyszereim kerülnek több mint harmincezer Ft-ba havonta, nem hiányzik még mellé az orvosi díj plusz az összes labor, ahova lassan havi rendszerességgel járok. :( Voltam a MM-ben is, sőt pár egyéb privát dokinál is, de ez mind egy vagyont vitt el. Pedig olyan szívesen mennék vissza a MM-be. :( Igazából az ottani doki együttműködne az ittenivel, de ez fordítva nem megy. Miért ilyen érzékenyek a dokik, ha más orvos véleményét is kikérem?? :( :(
13. baloghany (válaszként erre: 11. - 82eae0fd3e)
2014. dec. 10. 15:27

Ne legyél ki :) Mint írtam együtt lehet élni vele és figyelni is kell rá. Mert az IR állapot a cukorbetegség előszobája. Ha időben észre vennék mindenkinek nem lenne ennyire sok inzulinos cukorbeteg.

DE addig ne aggódj míg nincs diagnózisod :)

12. baloghany (válaszként erre: 9. - 82eae0fd3e)
2014. dec. 10. 15:25

Ez egy olyan dolog amit egy életen át szinten kell tartani. Az IR-re gondolok. Életmódot kell változtatni étkezésben, mozgásban, szemléletben.

A pajzsmirigyre már 7 éve szedem a gyógyszert, rendszeresen ellenőrzik a tsh szintet és ehhez állítva a gyógyszert.

Az IR-re is szedek gyógyszer lassan 2 éve. Ne aggódj ez egy olyan dolog amivel együtt lehet élni és én sokat tanultam belőle. Ehetek attól finomakat, de figyelni kell dolgokra.

Ha vagy facebookon keresd a PCOS Alapítvány csoportját majd. Meg van sok IR-es csoport.

2014. dec. 10. 14:10
Most volt egy kis időm és utána olvasgattam ezeknek, amiket írtatok. Hát.... örülök nagyon, hogy kértem időpontot, és nagyon remélem, hogy tudnak segíteni. Meg ez, hogy jelenleg nem gyógyítható, csak szabályozható...na hát ettől kivagyok!
10. eb85e22a13 (válaszként erre: 8. - Baloghany)
2014. dec. 10. 12:35
Én is ezt írtam privátban, hogy pm. lehet, a pcos, ir meg aztán vele jár sajnos , ha nem is minden esetben, de nagyon gyakran, igen.
9. 82eae0fd3e (válaszként erre: 8. - Baloghany)
2014. dec. 10. 11:37
Ilyenkor gondolom írnak fel gyógyszereket vagy mit szoktak csinálni? Mennyi idő alatt jöttél rendbe?
8. baloghany (válaszként erre: 6. - 82eae0fd3e)
2014. dec. 9. 19:24

Tipikus PCOS /IR tünetek és még közrejátszhat pajzsmirigy alulműködés is.


Jól tetted, hogy orvoshoz fordulsz.


Nekem olyan tünetek voltak, hogy hízékonyság, arcon szőrösödés, éhség rohamok, agresszivitás, ugrottam mindenért, ordítozta. Ezek a vércukorszint ingadozás miatt vannak. A hajhullás is lehet IR tünet de pajzsmirigy is.

Ezeket mind mond el a doktornőnek szerintem fogja tudni.


[link]

2014. dec. 8. 23:17
...hát....nem sok mindenki van itt :(
2014. dec. 5. 00:25

Az "ennyire" az túlzás, inkább csak attól tartok,hogy egyéb komolyabb dolgok is kiderülhetnek. Nyilván ilyenkor alaposabban kivizsgálnak, aztán ki tudja, hogy mi esz az eredmény. Nyilván nem halálos betegségekre gondolok itt, hanem a gyógyítható betegségeket értem az egyéb dolgok alatt. Ha esetleg van valami, ami eddig nem okozott semmilyen problémát, csak lappangott és most kiderül, akkor a hosszadalmas kezelés, meg kínlódás vele.. csak ilyesmit nem szeretnék. Tehát ez nem is félelem, inkább csak olyan "nem akarom" dolog. Már így a meglévő gondok mellé nem hiányozna.

...és hát a tüneteim? van néhány...

csak párat sorolnék most fel: 3 éve szültem, előtte egy tündéri, kedves, aranyos, mosolygós lány voltam, most mindenbe és mindenkibe belekötök, senkit nem látok szívesen, mindennel ellenkezem, csak szidni és mocskolni tudom a másikat, bárki is legyen az, maximálisan hiányzik belőlem a türelem, agresszív vagyok, azonnal támadok, ha valami nem tetszik, de olykor még ok sem kell hozzá. Amin még ledöbbentem, hogy ha az utcán, vagy bárhol megszólít egy idegen vagy egy olyan ismerős, akit nem kedvelek, vérig vagyok sértve, pedig csak megszólított, hogy ne haragudj.... Döbbenet! Soha nem voltam ilyen! Ez napról napra egyre rosszabb lesz. A másik, ami még nagyon bánt, hogy állandó dühöt érzek magamban, folyamatosan. Azt, hogy miért, nem tudom, csak állandóan ezt érzem. Folyamatosan feszült és ideges vagyok. Azt hiszem ezek a legelviselhetetlenebbek. Ezek mellé jön az a 20kg plusz, amit a szülés utáni fél évben szedtem fel, pedig szoptattam. Egyszerűen nem mozdul, akármit is csinálok. Kövér lettem. :( A menstruációm korábban másodpercre pontosan jött, mindig 24 napra, és sosem volt semmi előjele, csak annyi, hogy mikor elkezdett fájni a hasam, akkor tudtam, hogy tampont kell rögtön feltennem, mert kb 2 perc múlva már meg is fog jönni. Most meg 24 és 30 nap között jön meg amikor kedve tartja, ezt sosem tudom, 3 napig tart, az első nap használok csak tampont, a másik 2 nap meg csak betétet vagy még azt sem, mert csak pisiléskor jön alvadt vér. Ez olyan 1 éve van így, előtte viszonylag normális volt. Megfigyeltem, hogy a szülés óta a menstruációm alatt esetenként véresre rágom a számat, ez közben nem tűnik fel, csak kis idő múlva, akkor tövig rágom a körmöm. A menstruáció előtti 1 hétben és alatta egy állat vagyok, már mindenféle nyugtató teát beszereztem, persze semmi eredménye. A páromat nem bírom elviselni, a régi heti 3-4 együttlétek lecsökkentek 3-4 havonta egyszerire. Undorodom tőle. És nem tudom megmagyarázni. A hajam csomókban, tincsekben hullik, még fél év és kopasz leszek, ha ez így folytatódik.Pedig annyi hajam volt, hogy 2 kézzel tudtam csak átérni, most ha a hüvelyk és a mutatóujjammal csinálok egy karikát, simán átérem. A peteérést is érzem és fáj is. Soha ilyen nem volt, ez olyan 4-5 napig tart és ezalatt nem kis mennyiségű folyás is van, de csak ekkor. Siralmas a helyzetem. Több, egymástól független nőgyógyász endokrinológust ajánlott. Hát majd februárban kiderül. Depressziós nem vagyok, mert egyébként jövök-megyek, teszek-veszek, imádok kreatívkodni, na ez az egy, ami nem változott. A kisfiammal nagyon szeretek együtt lenni, olvasok neki, festünk rajzolunk, építünk. Tehát biztosan ki merem jelenteni, hogy a depresszió engem messze elkerült szerencsére.

Neked milyen tüneteid vannak/voltak?

5. baloghany (válaszként erre: 4. - 82eae0fd3e)
2014. dec. 3. 19:01
Megkérdezhetem milyen tüneteid vannak ? Mitől félsz ennyire. Ha gondolod írj privit :)
2014. dec. 3. 13:16

Köszönöm a válaszokat, a privátot is köszönöm szépen. :) Ma megkértem az időpontot, már holnap délre tudtak volna adni, csak az anyagiak miatt inkább a februári időpontot választottam. Bizony 9 ezer Ft lesz a vizsgálat, és hát ezt most így karácsony előtt nem tudom megengedni magamnak.

Egyébként a szülésem óta elég borzalmas dolgaim vannak kívül is és belül is. És napról napra egyre rosszabb, és ezt már nem tudom kordában tartani segítség nélkül. Vannak nőgyógyászati problémáim is, a többféle gondom közül, ezért úgy gondoltam, vázolom a helyzetet egy nőgyógyásznak, illetve több véleményét is kikértem, és mind azt tanácsolta, hogy keressek fel egy endokrinológust, mert itt összetett problémák vannak. Így jutottam el Maróti Gabriellához. Hát....sosem féltem orvosi vizsgálattól, de ettől tartok, illetve nem is a vizsgálattól, hanem az eredménytől. Az enyémhez hasonló problémákat átélő emberek eredményei miatt félek, mert ugye ők is észlelték, hogy valami nincs rendben, aztán egy ilyen vizsgálat alkalmával csomó minden baj kiderült. Meg ugye utánaérdeklődtem, hogy hosszú távú elhanyagolása ennek a betegségnem komoly szövődményekkel járhatnak. Sosem gondoltam volna. De ma vettem a bátorságot és kértem időpontot. Nálam az időpontkérés a legnehezebb része a dolgoknak, bármiről is legyen szó. Aztán már megy minden magától.

Várom azért a további tapasztalatokat is, vagy olyan levelét is, akik szintén úgy érzik, hogy van valami gond velük, szívesen beszélgetek, hátha könnyebb lenne mindkettőnknek. Nálam is rengeteg dolog van, amit most ide nem írtam le, de ha valakit érdekel, megosztom vele. :)

3. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - 82eae0fd3e)
2014. dec. 3. 08:40
Irtam privit.
2014. dec. 3. 08:15

Én hozzá járok évet óta. PCOS/IR, pajzsmirigy alulműködés. Meg vagyok vele elégedve, de nagyon sok betege van, így várni kell ár elég sokat.

Milyen ügyben keresnéd fel ?

2014. dec. 2. 23:36
Van-e valakinek bármilyen tapasztalata Dr. Maróti Gabriellával kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook