Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelt összegű családi pótlék fórum

Emelt összegű családi pótlék (beszélgetős fórum)


10. b399a09e0e (válaszként erre: 9. - Lurkó4)
2013. aug. 29. 13:00

És sajnos senki nem foglalkozik vele a suliban hogy mit s miért csinál; csak azt a részét nézik hogy kezelhetetlen, neveletlen, hülye a gyerek.

Sajnos a régi suliban "kicsinálták" a gyereket teljesen, nem is foglalkoztak vele, bármilyen papírt is vittem be hogy nincs baj, nem érdekelte őket. Nagyon rettegek tőle hogy ez az új suliban sem lesz másképpen. Sajnos egyik szülő mond valamit a másiknak, sokszor másképp adják tovább... a lényeg meg mindig lemarad, de azzal senki nem foglalkozik már.


Kedden is kaptunk egy papírt amibe a doki leírja hogy milyen iskolai minta kellene a gyereknek amit követni kellene, illetve hogy amik történtek a gyerekkel miknek lehet köszönni a régi iskola jóvoltából; ezzel senki nem fog törődni mert csak a gyerek "felszínes része" érdekli aki rossz...

2013. aug. 27. 23:43

Sziasztok lányok!

Én fejlesztőként dolgozom, sok ilyen gyermekkel és valóban az F90 kód, amolyan mostoha gyerek. Se nem ez, se nem az. Nem fogyatékosság, nem SNI, mert ezekre jár,de nem is pszichés eset.

Elvileg a szakvélemény végén, ott kell lennie annak a mondatnak, hogy jogosult-e a gyerek rá.Az én saját gyerekem is ilyen (ezért lettem gyógypedagógus), de mivel ő lisztérzékeny is, így neki az után jár az emelt családi, stb...

Utána érdeklődök, kb 1 hét!!!!

Az baj, hogy így kezelik a gyerekeket, abban a suliban, ahol én vagyok, a szemlélet jó, a körülmények nehezek, de a gyerekeket szeretik, az igazgató pedig egy tündér. Mindenkiben a jót látja.Néhány napon, max. 1 hét múlva a következő értekezleten megkérdezem pontosan a csp-t nektek!

Addig is kitartást és sok erőt nektek! Én egyedül nevelem a 4 gyermekemet, nekem csak a 13 éves fiammal van gond,a többi rendben, de így is szőnyeg alatt csúszva megyek szülőire hozzá.Megértelek titeket, én is küzdök vele eleget.Ezt csak az tudja, aki benne van. Amikor leteszem a tanári köpenyt,felveszem a hülye gyerek,gyagyás/nem törődöm szülő szerepét, pedig kollégák és a többi gyerekem OK.

Nem ti vagytok a hibásak érte!!!!!

8. pzm3 (válaszként erre: 6. - B399a09e0e)
2013. aug. 27. 09:36
Nem hiszem,hogy a romáktól lett ez a problémája,ez furcsa hozzáállás szerintem.Az én kisfiam gyermekkori autizmus diagnózist kapott,rengeteg vizsgálat,és megfigyelés előzte meg a diagnózist.Nekünk a gyermekpszichológus állította ki a papírt,amivel elmentünk a mákhoz.Milyen fejlesztésre kell járnotok?Mikor megkeptátok a diagnózist nem mondták,hogy jár emelt családi pótlék stb?
7. b399a09e0e (válaszként erre: 5. - Platform)
2013. aug. 26. 22:40

Azt tudom hogy nem jár szakvélemény alapján, de ha odaadom a dokinak a szakvéleményt; ő írhat papírt... bár ne legyen rá szükség.

Szívem szerint elfelejteném az egészet és ha tehetném fejlesztőre és ellenörző felülvizsgálatra sem vinném vissza. De sajna ez nem így van.

6. b399a09e0e (válaszként erre: 4. - Pzm3)
2013. aug. 26. 22:36
jelzett aktivitás és figyelemzavart írtak dg-ként a papírra. Köszönhető annak hogy tele van kisebbséginek nevezhető gyerekekkel, akik rendszeresen bántották és rossz magaviseletet tanúsítottak neki.
5. platform (válaszként erre: 1. - B399a09e0e)
2013. aug. 26. 20:10
Pedagógiai szakvélemény alapján, nem jár emelt összegű családi pótlék, emelt összegű családi pótlék folyósításához szakorvos által kiállított a MAK saját nyomtatványa szükséges, ezt kell a szakorvosnak kitölteni, ezt 18. életév előtt fogadható el, amennyiben a gyermek már betöltötte a 18. életévét, akkor ha a szülő 18 éves koráig a gyermek után nem kapott emelt csp-t, akkor 18. életév után már csak az NRSZH (ORSZI) szakvéleményre van szükség, itt legalább az 50%-os összszervezeti egészségkárosodást el kell érnie a gyermeknek ahhoz, hogy emelt csp-ben részesülhessen.A szakorvosi papíron viszont az emelt csp-hez szükséges kódot kell a szakorvosnak feltüntetni.
4. pzm3 (válaszként erre: 3. - B399a09e0e)
2013. aug. 26. 19:17
Mi a gyerkőc problémája?
3. b399a09e0e (válaszként erre: 2. - Pzm3)
2013. aug. 26. 19:11

Ezzel én is így vagyok.

Ma a DG alapján böngészve az egyikoldalon dobta ki az emelt összegű csp-ot, ezért vetődött fel bennem a kérdés.

Ennek már elmúlt 1,5 éve hogy megvan a papír, tehát nem mostani keletű hogy kaptuk a bizottsági papírt.


Sajnos bár átmegyünk másik iskolába, a gyereket akkor is egy kezelhetetlen hülyeként kezelik és néznek rá, nem pedig úgy hogy valami problémája van neki...de nem hülye!

Már elörre félek az új sulitól is hogy mi lesz, mert sajna hiába van több suli, mivel "ismerős ismerőst szül", ezért mindig is lesznek haragosaink és akik a gyereket legszivesebben a föld alatt látnák a leginkább s nem a suliban.

2. pzm3 (válaszként erre: 1. - B399a09e0e)
2013. aug. 26. 18:33
Be kell menni a mák-hoz és szerintem a kód alapján meg tudják mondani.Egyébként a szakértői bizottségnél is meg kellene,hogy tudják mondani.Mikor mi megkaptuk a kisfiam diagnózisát azonnal elsorolták milyen támogatásokra vagyok jogosult.Bár ne lennék semmilyenre...
2013. aug. 26. 17:46

Sajnos sokmindent nem mondanak el a támogatások terén, éppen ezért nem derül ki mindig minden juttatás, ami járna valakinek.


Engem az érdekelne hogy emelt összegű családi pótlék mikor jár egy gyerek után?


F90.00 BNO kódot írtak rá a pedagógiai szakvéleményben, és egyik oldal szerint járna az emelt családi pótlék, más szerint pedig nem.

Van aki esetleg tud erröl valamit, esetleg éppen volt ezzel kapcsolatos dolga?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook